Jedi Academy miniturniej

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Użytkownik
Artez

2005-11-14 14:52:47

Jeśli można, chciałbym ogłosić, że klan Disciples of Oblivion organizuje miniturniej na modzie JA+. Chętne klany zapraszam do zaznaczenia chęci udziału w nim na www.doo.fora.pl

__

Użytkownik
Bh3liom

2005-11-14 16:58:49

JA+ ahaha... no to bedzie turniej na poziomie ;) gl

__

Użytkownik
samol

2005-11-14 17:12:13

Przejrzałem to forum i nawet nie znalazłem regulaminu tego tunieju ^_^

__

Użytkownik
GogettO

2005-11-14 17:20:01

GL :DD

__

Użytkownik
Artez

2005-11-14 22:03:15

Regulaminu jeszcze nie ma :), nie skończyliśmy jeszcze wszystkiego organizować. Na base gra mi nie idzie :) , i jeszcze coś, co sie śmiejesz że na poziomie :). Mój klan gra na modzie i większość znanych mi polskich klanów. I znowu dochodze do momentu, w którym gracz base wyśmiewa moda, a czym sie tu zachwycać? To chyba gorzej świadczy o takim kimś? Wyprzedzając ewentualne pytanie: tak, jestem przewrażliwiony na tym punkcie :)

__

Użytkownik
GrooBer

2005-11-14 22:30:34

rotfl ^^

każdy gra tam gdzie mu pasuje... ale grając w Jedi Academy ładnych parenaście miesięcy mogę stwierdzić, że mod nie oferuje niczego oprócz totalnie zmienionych obrazen i kilku dodaych ruchów...

nadaje się do zabawy, ale czyste Jedi Academy - no mod - pozostanie miejscem pojedynków najlepszych polskich klanow/zakonów/teamów xF

__

Użytkownik
samol

2005-11-14 23:35:47

Co do regulaminu to ty powinieneś mieć chociarz zarys ogólny i to graczom przedstawić :/ Gracze mają się zpaisać, a nie wiedzą w co będą grać.
On się nie śmieje z gracza modowego :/ Ale z tego, że turiej jest na modzie. JA+ się do tego typu imprez nie nadaje. W dodatku wszystkie największe imprezy są rozgrywane na basejk. Klany nie znane i bez żadnej renomy tego na pewno nie zmienią. Mam dość duże doświadczenie z modem i znam jego wady i zalety. Do turnieju na sabery na pewno on nie jest przeznaczony.

__

Użytkownik
Daryo

2005-11-14 23:58:43

ale grając w Jedi Academy ładnych parenaście miesięcy mogę stwierdzić, że mod nie oferuje niczego oprócz totalnie zmienionych obrazen i kilku dodaych ruchów...

Nie rozśmieszaj mnie. Dla ciebie nie oferuje nic poza kilkoma ruchami i zmienionym dmg'em.
Mnie mod (w zaleznosci od tego jaki) oferuje:
- zintegrowane statystyki ktore mozna sobie podpiac pod SQL i wystawic via http
- Logowanie dodatkowych informacji o clientach.
- Kilka poziomów subadmina
- Rozbudowuje możliwości logowania konsoli serwera
- Pozwala modyfikować czasem przydatne ustawienia
- Daje możliwość definiowania danych wymaganych do zalogowania sie na subadmina.
etc.

Z punktu widzenia przeciętnego zjadacza chleba, mod to jedno wielkie g* które można sobie przyjemnie zjechać. Ale mało kto wpadł na pomysł, że jest to niezastąpione narzędzie dla admina.

Przy okazji warto nadmienić o pewnym eksperymencie ktory kiedys byl przeprowadzany. Otoz pewien programista napisał moda do JA, który jednak nie wyświetlał clientowi informacji o swoim istnieniu. Dodawał troche bajerów, ale serwer nadal był widoczny jako basejka. I wiesz co? _NIKT_ nie skapnął się że na serwerze znajduje się mod.
Nie mówię tutaj, że mody są super hiper elo mroczne i w ogóle. Nikogo nie mam zamiaru bronić, ale jazda po modach JA jest po prostu modna, a tak naprawde niewiele osób potrafi podać konkretne argumenty przeciw nim.

Innymi słowy, jeśli chcą grać na modzie, to niech grają. Jeśli im to sprawi przyjemność. Scena JA to nie tylko FoR, 333, NL itd.

Konkludując jednak, ESL i wszystkie powazne imprezy nadal sa anty-modowe. Co wcale nie znaczy ze nie warto im dac szansy. Zresztą polacy lubią się kisić w swoim bagnie, dlatego ta scena umiera, nie ma na niej nic nowego, a każda próba wprowadzenia powiewu swierzosci konczy sie na wyśmianiu tego kto z tym wychodzi, przez ludzi tobie podobnych.

Wychodzi wiec na to ze wszyscy krzyczą że basejka > mod. Niech krzyczą, ja nie stanę po żadnej ze stron. Powiem tylko jako admin. MOD > basejka. Z punktu widzenia admina, goly dedyk JKA to jedno wielkie g*.

__

Użytkownik
Bh3liom

2005-11-15 01:44:59

ej Daryo Daryo... gram w to praktcznie od poczatku.. duzo gralem na JA+, duzo gralem na basejk... i nie wierze zeby normalnym inteligentnym graczom ktos wcisnal kit ze JA to basejk bo poprostu tam sie gra inaczej praktycznie.. 3 walki i juz Ci swita ze cos jest nie tak... chociaz JA jest nieprzewidywalne nawet na basejka :P a scena umiera i umiera przez to zabijanie a jednak istnieje juz pare lat :) na nic wiekszego nie urosnie poprostu.. nie ta gra :) chyba ze wyjdzie jakies elo jk4 :P

__

Użytkownik
Bh3liom

2005-11-15 01:46:05

Na base gra mi nie idzie


masz racje skoro Tobie gra na base nie idzie to nie ma sensu zeby turniej byl na basejka ^^

__

Użytkownik
Daryo

2005-11-15 02:06:45

i nie wierze zeby normalnym inteligentnym graczom ktos wcisnal kit ze JA to basejk

Chyba źle mnie zrozumiałeś, jeśli chodzi o tamten "eksperyment". To nie był mod JA+, ani zaden z dostepnych na jk3files. To modzik polskiego programisty ktory niestety z braku czasu porzucil projekt. Tak czy inaczej nie widze powodu dla którego miałbym w tej kwesti kłamać. FC nie hostuje przeciez i nie zamierza sie na to by zacząć, zadnego serwa ma modzie (no poza MB2, ale traktuje tego moda raczej jako 'total conversion' do zupelnie innej bajki, a nie jak zwykłego moda). Chce tylko zwrocic uwage, ze jazda po modach dla reguly "mod jest be" jest śmieszna.

zapomnialem kliknąć "odpowiedz" :) Sorrky :)

__

Użytkownik
Artez

2005-11-15 07:09:17

Nie, po prostu nie umiem postawić na base serwera w takiej formie jak JA+(nie śmiejcie się :)), rada w moim klanie też byłaby przeciwko. Napisałem, że mi nie idzie bo nie znam serwów na base(polskich) i po prostu nie mam z nim doświadczenia. A regulamin będzie, turniej jest organizowany od niedzieli i nie zdążyłem go jeszcze napisać. Wiem, mogłem to zrobić przed ogłoszeniem turnieju.

__

Użytkownik
$ent

2005-11-15 08:28:23

Nie wiem z czego wy sie tak naprawde nabijacie, ze gramy na modzie pfff. To jest miniturniej dla klanow grajacych na modzie to co was to obchodzi. Wy gracie na basejce i grajcie dalej, a ze imprezy, turnieje itp. sa rozgrywane na basejce to nie nasza sprawa. My organizujemy turniej na modzie, jak komus sie to nie podoba to niech zostawi to dla siebie a nie nabija sie na forum. Chetne klany grajace na modzie mile widziane na www.doo.fora.pl. Co do regulaminu to najpierw musi sie zglosic ograniczona ilosc klanow. Ogolem mecze beda rozgrywane na modzie w formie dueli. Najpierw beda 4 grupy po 4 klany. 2 klany ktore beda na dwoch pierwszych miejscach w tabeli przechodza do 1/8 finalu. Od 1/8 finalu mecze beda rozgrywane w stylu pucharowym. Czyli mecz,rewanz i przegrany odpada.

__

Użytkownik
samol

2005-11-15 19:46:18

Bheliom dmg na JA+ jest takie samo jak na basejk (single player). Jest nawet komenda, dzięki której możesz to sprawdzić. Bodajże brzmi ona: dmg, amdmg czy jakos podbnie :P
Niestety "podobno" jest zmeiniona defensywa poszczególnych broni. Ale powiedział to mi kiedyś jeden Czech. Czy to jest prawda- nie wiem. Porównywując serwer stawiany przez Cieniasa (RDC), a przez T'iaza na modzie (CBG) można było zauważyć różnicę w walce. Nie wiem czy to było spowodowane innym ustwaieniem serwera czy poprostu innym pingiem ;)
Niestety Daryo najnowsze wersje moda nie przypadły mi przynajmniej do gustu. Za dużo urozmaicających opcji, zktórych nie lubię korzystać. Takie rzeczy jak np. zabugowane miecze samurajskie, gdzie nie możesz robić ciosu od dołu bo się odbija od podłoża. brak ochrony anti spam przy pewnej komendzie- co powoduje duże lagowanie serwera (specjalnie nie podaje jaka to komenda, a jest ona specyficzna dla moda JA+). Dla mnie to mod jest dorby do zabawy, a nie turniejów (no może turniej full force, gdzie flip kicki uozmiacają grę).
Ostanio turnieje tymu ESL są rozgrywane w trybie duel. Na JA+ ten tryb jest beznadziejny. W okresie trwania turnieju par RDC, Cienias stawiał przez kótki okres serwer duel na JA+. On sam nawet zauważył, że coś nie tak :)) Z pewnością to pamiętasz.

Szczerze to jest temat na długi, a zarazem ciekawy artykuł :)

__

Użytkownik
samol

2005-11-15 19:54:58

Krótka lista polskich serwerów na basejk:

217.144.201.250:29070
212.203.134.107:32000 (hasło można dostać u każdego członka zakonu po wcześnijszym zpaoznaniu się z regulaminem)
156.17.68.135:29071 (duelowy)
156.17.68.135:29070 (akurat jest zahasłowany, ale normalnie bez hasła)
153.19.140.142:29075 (duelowy)
153.19.140.142:29077 (o tego serwera FC jescze nie widziałem :)) )

[url=http://www.zakonct.jk3.info/forum/index.php?s=fffbd5e371d486cdeda244a284a865c1&showtopic=4]poradnik jak postawić serwer na basejk napisany przez T'iaza.[/url]

O co ci chodzi z tą formą basejk taką jak JA+? :P

__

Użytkownik
MantroX

2005-11-15 21:22:04

Święta racja, Daryo. Dla adminów modzik umożliwia mnówstwo opcji. Dodatkowo na basejka nie da się grać dueli (ew. da się grać tylko jeden naraz), a przez to czasem przed duelem "umownym" okazuje się, że ktoś ma mniej hp niż przeciwnik. Co do bajerów, mieczy samurajskich itp: nikt nie każe z tego korzystać. Natomiast fajne są emotki oraz dodatki typu linka - ułatwia przemieszczanie, poza tym podział na dimensiony dla ludzi grających ffa i dla duelowców. Do wyboru do koloru. Poza tym lamkę można początkowo ukarać nie kickiem a czymś łagodniejszym: sleep, silence, punisch i inne. Krótko mówiąc: mod ułatwia życie.

__

Użytkownik
Daryo

2005-11-15 21:41:01

Przyczepiliście się strasznie do JA+. Akurat ten mod faktycznie jest przekombinowany, ale nie jest jedyny. Polecam zapoznać się np. z X-Modem ktory swietnie sprawdza się w Siege/CTF czy choćby RedSlushie (typowo CTF'owy mod). Testowałem kilka modów do JA, wiec mniej wiecej wiem czego sie mozna spodziewac. Ale jak najbardziej popieram fakt ze JA+ jest przekombinowany. Autor po prostu upycha w nim co sie tylko da, nie wazne czy przydatne czy tez nie funkcje, byle by byly.

__

Użytkownik
samol

2005-11-15 22:02:29

No dobra, a czy w turniejach takie opcje są potrzebne jak sleep, linka czy "łatwiejsze duelowanie"?
Mi nie przeszkadza, gdy gram sobie dla zabawy i zaczynam duel z miejszą ilością hp niż przeciwnik.
Inny wymiar z tego co wiem jest trochę zbugowany. Przynajmniej Cienias sceptycznie do tgo podchodził i nie chciał włączać na RDC. Jeśli dobrze pamiętam to bardzo to obciążało serwer.

"Krótko mówiąc: mod ułatwia życie." I właśnie dlatego uważam mod tylko do zabawy :) Na turniejach raczej nie powinno go się stosować. Mam pytanie jak zamierzacie na turnieju wyłączyć miecze samurajskie? Z tego co wiem to chyba z serwera trzeba usunąć .pk3 je zawierające oraz włączyć sv_pure 1. Bo co tu dużo mówić, gdy przeciwnik wybierze taki miecz to gameplay się bardzo zmienia.

Albo w pluginie, który zawiera kiczowatą animację zderzania się 2 mieczy, która jest na moim monitorze na 2 cm, której nei można wyłącyć przez konsole. Dopiero po usunięciu odpowiedniego pk3 to się dzieje. Ale po usunięciu inne animacje nowych ciosów znikają.

JA+ wchodzi również w kolizję z modem MB2. Osoby posiadające ten mod grając w JA+ nie widzą wielu animacji.

JA+ usuwa wiele bugów i ułatwia grę, ale i drugie tyle tworzy.

__

Użytkownik
samol

2005-11-15 22:03:22

Daryo o innych modach się nie wypowiadam, bo ich nie znam i mam zerowe doświadczenie.
[edit] Daryo ja nie mam nic przeciwko osobom grającym na modach :) Poprostu uważam, że gdyby nie te pzekombinowanie to JA+ byłoby bardzo dobre. Niech sobie są serwery na modach :) Sam lubię od czau do czasu na tkaim zagrać. Ale na turnieje się nie nadaje ;)

__

Użytkownik
Artez

2005-11-16 15:56:39

Zasady i wszystko jak na base ale opcje admina jak JA+

__

VIP
Empty

2005-11-16 16:14:24

Malwa napisz cos tutaj bo jestes dla mnie autorytetem :D

__

VIP
Malwa

2005-11-16 16:39:52

;p

__

Użytkownik
samol

2005-11-16 16:53:47

W basejk nie możesz ustaić rang adminom :P Jest tylko hasło na RCON, a coś takiego jak instructor, knight i council nie istnieje ;) Ale czy na turniej to jest potrzebne? :> Skoro tam się tylko wymaga co najwyżej zmiany mapy? Zawsze to można zrobić również przez włączenie votingu ;)

__

Użytkownik
Daryo

2005-11-16 17:16:12

:))

__

Użytkownik
Daryo

2005-11-16 17:16:40

:))

__

VIP
Malwa

2005-11-16 17:17:33

i co myślisz, że jesteś ode mnie lepszy? :D

__

Użytkownik
Daryo

2005-11-16 17:22:12

Ja tak nie myślę, ja to wiem :P :)) :D :F :> :asd :elo :smietniksmietnik

__

VIP
Malwa

2005-11-16 17:24:29

a zaufanego chcesz?? :D

__

Użytkownik
Daryo

2005-11-16 17:26:30

"Cokolwiek mi ofiarujesz, przyjmę z uśmiechem na ustach i serce moje radować się będzie szczerze" -ktośtam :D

PS. Nie chce ;))

PS2. Kliknij mi lepiej plusika ;P

__

Użytkownik
mGk

2005-11-16 18:10:08

Kurde Daryo ale ty madre rzeczy piszesz :P Szacuken ;ddd

__

Użytkownik
Artez

2005-11-17 17:31:31

Ale jak chciałbym postawić serwa na stałe to powstają komplikacje, bo to o to mi chodzi.

__

Użytkownik
samol

2005-11-17 18:25:13

Opisz trochę bardziej swój problem :P I upewnij się, że stawiasz serwer w identyczny sposób w jaki jest podany w tym poradniku co wcześniej napisałem :)

__

Użytkownik
Daryo

2005-11-17 23:59:43

rotfl :D Zeby to jeszcze moje bylo :D

__

Użytkownik
Artez

2005-11-18 10:48:05

Ale to nie o to chodzi, chciałem tylko przekazać, że pozostawiając serwer na stałe, jeżeli nie można rozdawać adminów, to może pojawić się problem z lamami. Chyba, że to ja coś pokręciłem i innym osobom normalnie można podawać hasło do jednego, wspólnego admina.

__

Użytkownik
samol

2005-11-18 17:19:20

rconpassword "HASŁO RCON-A"
To jest komenda, która ustala hasło rcona.
Jeśli inne osoby chcą z tego korzystać wystarczy, żę nacisną w eye prawym klawiszem na serwerze, po czym w pole rcon wpiszą podane hasło. Gdy wejdą na serwer są od razu adminami.
Używanie admina:
Przed każdą komendą musisz wpisać \rcon. Oto przykład gdy chcesz kogoś wykopać z serwera.
\rcon status
\rcon clientkick

Oczywiście taki admin możę robić wszytko :P

__

Użytkownik
Artez

2005-11-19 00:31:28

Za okazaną pomoc [+]

__

Użytkownik
Indiglo

2005-12-13 19:20:28

Ekhem. Chyba wzrok mi nawala.
Na modzie? To jakiś żart prawda?
Powodzenia. Napewno weźmie udział wielu graczy na wysokim poziomie ;x

__

Użytkownik
EbenezeR

2005-12-30 23:30:28

Wnoszący sporo do dyskusji post - to lubie ^^
A tak apropo jeszcze tej ligi - o ile pamietam w jk2 tez sie gralo wiekszosc czasu an jakims modzie i nikt nie narzekał. Co do tych klanow - hm, to nieco jakby drugi swiat, malo znane tagi, nicki wymiataczy...szkoda, bo gdyby udalo sie wszystko razem połączyc do kupy mogla by wyjsc calkiem spora scena...

no i ctf - red slushie na prawdę miażdzył - najlepszy mod jaki widzialem do jk oczywiscie pod wzgledem grywalnosci bo serwerow nigdy nie konfigurowałem..

__

Użytkownik
Mr.Dedek

2005-12-31 01:04:18

"Miniturniej" taa.. i rozglaszanie tego na eSp.pl ;P Domyslam sie, teraz to ebdzie MINIturniej dopiero.. ;D

__

Użytkownik
Mr.Dedek

2005-12-31 01:07:12

Eben, laaamko! :P Ciagle ten sam avatar ;D

P.S. Zeby nie bylo, ze Cie od lamek wyzywam, lookaj w profil :)

__

  • 1
  • 2
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

826 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie