3 starsze myszki, co wybrac ?

Dostosuj

Autor Wiadomość
PRO
sxl

2005-10-09 13:53:22

ROTFL stary to może zaczniesz chodzić w drewnianych chodakach, bo to nie robi różnicy czy buty z drewna czy sportowe adidasy - a tak samo niezawodne.
Nie no, całkowicie popieram messa, bo ty piszesz poprostu głupoty.

__

PRO
sxl

2005-10-09 13:58:15

Mistrzu, może zostańmy bez epitetów bo źle się to dla kogoś skończy. A wracając do dyskusji to jeżeli dla Ciebie DPI 2000 a 400 nie robi różnicy, to jesteś ignorantem i krzykaczem, bo przy strzelaniu przy szybkich ruchach różnica jest diametralna. A to dlatego, że mysz z dużym DPI wyłapie w ciągu tego ruchu paredziesiąt "punktów" (miejsca gdzie załamują się linie w Paintcie), a ta z małym tylko parę.

__

PRO
sxl

2005-10-09 14:00:03

Stary, działasz mi naprawdę na nerwy. Port USB możesz sobie podkręcić nawet nie mając myszki, więc jest to zupełnie od niej niezależne. Zaś to, że mysz może działać potem lepiej to zaleta podkręcenia tego portu, a nie niczego związanego z myszą. Kapish?

__

VIP
-mess-

2005-10-09 14:14:12

http://www.softbasket.com/download/s_2094.shtml

tam wszystko mozesz ustawic.

__

Użytkownik
ICARIUM

2005-10-09 16:27:10

Jedyną porządną myszką na jakiej się znam jest mx500, w końcu używam jej przez 3 lata, hehe (i jestem baardzo zadowolony).
Mam zatem kilka pytań:
1. Skoro 1.1 i ie 3.0 są takie cienkie to czemu przynajmniej kilku znakomitych graczy na nich wymiata 10x lepiej od całej masy przeciętniaków, na których tyle szmalu robią razer i logitech? Przecież ponoć te wszystkie parametry są niezwykle ważne.
2. Na esreality Vo0 pisał, że fatal1ty przestał używać razera (diamondbacka zdaje się) i powrócił do ie 3.0. Ponoć używając ie3.0 zajął drugie lub pierwsze miejsce na jakimś przystanku WT CPL. Czy to prawda?
3. Skoro ie 3.0 jest taką cienką myszką w porównaniu do najnowszych modeli, to czemu tak wielu graczy pragnie ją zdobyć? Czemu tak wielu graczy wciąż jej używa?
Zwykłe logiczne rozumowanie, a nie zwracanie uwagi na cyferki, parametry i slogany reklamowe producentów, pozwala mi dojść do wniosku, że jedynym kryterium, które tak naprawdę liczy się przy wyborze myszki do grania jest to jak się ta myszka sprawdza w grach (potem są już własne preferencje odnośnie kształtu itp). A z tego co wiem, 1.1 i 3.0 sprawdzają się znakomicie. Oczywiście mogę się mylić, hehe. Tak tylko się zastanawiam.

__

PRO
sxl

2005-10-09 17:07:13

Napewno jest dużo racji w tym co mówisz, dla mnie tylko jedno wydaje się głupotą: jak ktoś mówi, że nie ma różnicy między najnowszym Razerem a IE 1.0. Bo mimo, że ktoś może wymiatać na IE to jednak różnica jest spora, bo siedzi za nią 10x dokładniejsza technologia.

__

VIP
kai

2005-10-09 17:20:18

taaa O.o

__

Użytkownik
syerrmiro

2005-10-09 18:40:06

a kto tu gdziś mówił że nie ma rożnicy "między najnowszym Razerem a IE 1.0" ???????
Ja pisałem że nie czuć różnicy pomiedzi Inteliimouse 1.1 a mx'ami i diamondback'iem a to nie to samo. Grając na którejkolwiek z tych myszek możemy w pełni wykorzystać swoje możliwości i nie musimy się martwić że sprzet nas ogranicza.
A jedyne głupoty co tu wypisujecie to że ta (IO 1.1) myszka to "totalny badziew w której sensor się gubi"

__

PRO
sxl

2005-10-09 19:11:30

Nie przypisuj mi słów, których nie napisałem, bo nie lubię jak zrównuje się mnie z ogółem. Ja tylko dodałem swoje parę słów do opinii coniektórych, że te IE nie różnią się w użyciu od nowych MXów czy Razerów.

__

Użytkownik
ICARIUM

2005-10-09 22:34:04

Ale czy ładowanie w myszki przeznaczone do grania takiej technologii jak w najnowszych modelach ma sens? Czy to nie zaczyna przypominać tego skeczu Monty Pythona o kolesiach, którzy na owady polowali używając karabinów maszynowych i rakiet, hehe. Czy gracze wykorzystują możliwości tych cacuszek chociaż w 50% czy to wszystko jest tylko marnowaniem potencjału i nabijaniem kasy producentom? Precyzja precyzją, ale to przecież nie neurochirurgia, hehe.
Z pewnością ten wyścig pomiędzy razerem i logitechiem stał się zbyt histeryczny. Wypuszczanie nowych, ponoć rewolucyjnych modeli co kilka miesięcy to gruba przesada. Tym bardziej, że oni wypuszczają myszki, które świetnie funkcjonują przez wiele lat, a nie wierzę po prostu, by różnica pomiędzy mx518 a G5 czy diamondbackiem a copperheadem była na tyle znacząca, że usprawiedliwiałoby to szmal wydany na promocje, badania, inżynierów itp.
Oni się chyba trochę za bardzo nakręcili z tym wszystkim.

Imo najważniejsze jest, by gracze nie dali się wkręcić w ten wyścig szczurów. Byłoby zupełnie bezsensowną sprawą, gdyby posiadacze ie 1.1 i allsopów czuli się gorsi od kolesi nawalających na np G5 i icematach, hehe.

__

PRO
sxl

2005-10-09 23:46:23

Icarium ze dużo wkładasz w to filozofii, a tym rynkiem rządzi prosta rzecz: popyt. Jest popyt na ten sprzęt, jest więc rywalizacja o klienta na rynku. I bardzo dobrze, że jest bo dzięki niej mędzy innymi świetny diamondback kosztuje teraz tyle co MS IE 4.0 gdy ja go kiedyś kupowałem (ponad rok temu). Sam używam teraz nowego Copperheada i jest świetny, może jeszcze za drogi ale za to niezawodny i doskonały do gry.

A to czy technologia nie jest przesadzona, to także imho zbyt filozoficzne wywody z Twej strony :) Weź głupie buty adidasa sprzed paru lat, a potem te dzisiejsze i porównaj technologie jakie są w nich zawarte (zdziwiłbyś się ile pomysłow w takich butach się teraz implementuje). To jest zwykła gra rynkowa - więcej chętnych, większa rywalizacja, większy rozwój by zapewnić sobie klienta.

__

VIP
vader

2005-10-09 23:56:44

agreed

__

VIP
vader

2005-10-09 23:58:18

ale sie zrobila dyskusja w temacie, jakich bylo juz setki ;-D

edit // a glosowac nie ma komu ;o

__

Użytkownik
ICARIUM

2005-10-10 00:03:51

No w sumie masz rację. Karuzela ruszyła, więc niech się kręci. Nawet jeśli to wszystko jest nieco absurdalne.

__

Użytkownik
MadMumin

2005-10-10 12:21:37

Popierasz mess'a tylko dlatego ponieważ on jest/był kimś na polskiej scenie. Nie dziwi mnie to że jesteś za mess'em bo przecież nie za mną jak mnie wogule nie znasz ASD:. Z twoich komentarzy widać jak sie znasz na rzeczy wiec twoja opinia mnie wogule nierusza :).

__

Użytkownik
MadMumin

2005-10-10 12:41:12

Czytałem tą recenzje w 2002r. i o ile wiem wtedy kiedy została wydana nie było takiej myszki jak MS IMO 1.1a. Tam niema żanego dowodu na to że ta właśnie mysz niema układu optycznego IE 3.0. Jest tam porównanie starszych modeli Explorer i whell mouse optical z IE 3.0.
Masz tu linka tak dla pewności czy aby napewno romawiamy o tych samych myszkach bo ja cały czas spieram sie o Microsoft IntelliMouse Optical V1.1A a nie o Microsoft Wheel Mouse Optical V1.X.

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://www.benchmark.pl/artykuly/testy_online/myszki/strona-4.html

__

Użytkownik
MadMumin

2005-10-10 12:53:05

Ale powiec sam kto ci powiedział tutaj że IE 1.0 jest lepsze czy takie same jak najnowsze modele Razera. Co to wogule jest IE 1.0 :P. I jeszcze mała dygresja. Jak jakaś "technologia" została wymyślona pózniej przez inną firme to to chyba nie oznacza odrazu że musi być lepsza :>

__

Użytkownik
MadMumin

2005-10-10 12:57:24

No to gratuluje wiedzy q:). I oby tak dalej.:D:D

__

Użytkownik
MadMumin

2005-10-10 13:06:36

Tutaj zgadzam sie z tobą w 100 % ale jak każda reguła :P musi mieć wyjątki. Wyjątek stanowi np. myszka IE 4.0 ponieważ choćby nie wiem co byś robił i jak sie starał(tutaj prośba do mess'a może jednak sie da tylko jeszcze o tym nie wiem ale wątpie) nie podkrecisz portu USB dla tej myszki. Nie wierzysz sprawć sam.
Dlaczego ?? nie wiem myśle, że została sprzetowo zablokowana.

__

Użytkownik
MadMumin

2005-10-10 13:26:24

Sory ale nigdzie nie napisałem że niema róznicy miedzy 2000 DPI a 400. Moja opinia jest taka że w zupełności wystarczy 800 DPI do gier FPS i że najważniejsze w myszce jest to żeby sie nie gubiła przy bardzo szybkich ruchach, żeby jaknajlepiej oddawała ruchy ręki na ekranie i to właśnie świadczy dla mnie o tym czy myszka jest dobra czy nie. Bardzo wysokie DPI przyda sie napewno grafikom komputerowym. Takie jest moje zdanie.

W innym temacie napisałem e2'emu coś na ten temat. Masz tu treść tego posta.

Nie jesteś wstanie wykożystać tego dpi nawet na najbardziej śliskim zestawie takim np jak ricochete + miceskatez. Sprawdzałem to(i nietylko to ) przez cały czas jak miałem Razera DB i MX510. DPI przydaje sie przy wysokim sensie ale nie bedziesz np. grać na tak wysokim, że będzie ci potrzebne 1600dpi ponieważ pomału musiał byś mieć cały ekran monitora na 2cm kwadratowych podkladki lub inaczej obracać sie o 180 % w jakimś fps'ie na powyższych 2cm.

__

Użytkownik
MadMumin

2005-10-10 14:17:38

Icarum niebezsensownie filozofuje ponieważ nie on pierwszy porusza ten temat.
To co robi Logitech i Razer można bez niczego porównać do AMD i Pentium, a nazywa sie to nie inaczej jak masjoneria. Wątpie żeby ktoś tutaj kojażył to słowo wieć radziłbym doinformować sie zanim ktoś go zkomentuje.
Nawiasem mówiąc kto z kupujących albo inaczej ile jest takich klientów którzy czytając opisy najnowszych myszek, patrząc na te wszystkie nie kiedy pierwszy raz pojawiające sie parametry i zastanawia sie co tak naprawde im dają. Czytając komentaże i słuchając nie których znajomych wnioskuje, że jest ich bardzo mało. Nie wspominając już o tych którzy naprawde znajdą odpowieć na swoje pytania. Dla większości albo jak zwykli nazywać producęci swoich klientów dla szarej masy ważne jest to że poprostu te parametry tam są. Mi sie wydaje że nie tak to ma włąśnie wyglądać.

__

Użytkownik
MadMumin

2005-10-10 14:20:56

No i co z tego :D:D. Gdzieś już tutaj na forum pisałem że nienawidze :) j.pol . A czepiając sie moich ortów pokazujesz tylko swoją bezradność. Bo nie o nich jest tutaj mowa a może sie myle??

__

Użytkownik
Riotta

2005-10-10 14:45:02

Ja mam dwa linki z ESReality pewnie znacie ten serwis, nie wiem czy te myszki sa lepsze, gorsze, czy moga konkurowac z mx'ami ale wiem jedno ze maja wspolny sensor (jakis lepszy dowod niz vdra).

http://www.esreality.com/?a=post&id=898831

http://www.esreality.com/?a=post&id=755188

Moga napewno byc jakas dobra alternatywa dla ludzi nie zarabiajacych zbyt wiele, ktorzy by woleli dolozyc kase na ram np niz na myszke.

Pozdrawiam

__

PRO
sxl

2005-10-10 16:18:00

Popieram messa bo dobrze mówi, co do znania się na rzeczy nie oczerniaj mnie bo to ty jesteś idiotą jeżeli dla Ciebie nie ma różnicy między myszą która ma 400DPI a taką która ma 2000. W ogóle nie argumentujesz, nie popierasz niczym swoich racji prócz pieprzenia, że TOBIE się gra lepiej - a to nie są argumenty i jak masz dalej tak dyskutować to lepiej zamilcz bo się ośmieszasz.

__

PRO
sxl

2005-10-10 16:19:54

Nic nie da się zastosować do wszystkiego, więc nie ściemniaj bo troszkę zmieniasz temat. Jak nie masz niczego na poparcie swoich wywodów prócz własnego głupiego przekonania to skończ dyskutować

__

PRO
sxl

2005-10-10 16:21:39

Lol i to mówi ktoś kto nie potrafi dobrze napisać słowa sprawdź ("sprawć").
Jak coś mówisz to to udowodnisz, bo inaczej tj w twoim przypadku jest to tylko pyskówka biednego zapędzonego w róg chłopaczka, który koniecznie musi się odegrać

__

PRO
sxl

2005-10-10 16:22:51

No więc powtórzę, że gówno prawda bo port można podkręcić nawet nie mając myszki, conajwyżej sam gryzoń może nie wykorzystywać tego

__

PRO
sxl

2005-10-10 16:25:16

No i znów gówno prawda, bo najnowsze myszki jak Copperhead potrafią działać na błyszczących (jak szkło) powierzchniach, na których normalne optyczne w ogóle nie działają. Przykład? Gdy tylko spocila mi się broń na biurku to IE 4.0 gubił się jak idiota i musiałem wycierać blat żeby normalnie grać - przez ponad rok używałem IE 4.0 i dobrze wiem, więc nie pieprz że tej różnicy DPI nie można zastosować (wykorzystać)

__

PRO
sxl

2005-10-10 16:26:42

Zanim zaczniesz pouczać na temat języka polskiego, sam naucz się poprawnie pisać bo walisz ortografy w co drugim zdaniu... lol

__

VIP
vader

2005-10-10 17:50:51

ale przezywasz ;-)

__

Użytkownik
MadMumin

2005-10-10 21:58:45

hahaha kto przeżywa to przeżywa :>

__

Użytkownik
MadMumin

2005-10-10 22:02:03

No nie rozwalacie mnie :) następny nie wie co powiedzieć to napiepsza o moich ortach NC :D:D:D.
ps. Ach ta bezradność co ona z ludzmi robi lol :P.

__

PRO
sxl

2005-10-10 22:07:48

To ty jesteś bezradny, bo na moje komentarze nie odparłeś żadnym argumentem tylko dalej pieprzysz te swoje głupoty. Gdybyś je przynajmniej poprawnie pisał.

__

Użytkownik
MadMumin

2005-10-10 22:16:24

No nie hahaha co ty piszesz zastanów sie chłopie, wpierw o kozie a potem o wozie co ma piernik do wiatraka lol, i co ma DPI to tego że nowy razer działa na śliskich powieszchniach. Pisałem że nie wykorzystasz tego dpi na tak śliskim zestawie bo co ci ta śliskość da a no to że możesz sobie przesuwać mysz po padzie o jaką kolwiek odległość jaką zapragniesz ale tak wysokie DPI jak 2000 czy 1600 będzie dużo bardziej precyzyjne niż twoja ręka. Nie bedziesz wstanie przesuwać jej co jeden "pixel" z powyższego DPI ty chyba wogule nierozumiesz o czym ja do ciebie romawiam. Przeczytaj pare razy to może zrozumiesz a jak nie to nie wypowiadaj sie. Nawet nierozumiem do czego odnosi sie to twoje "gówno prawda"O_o.

__

Użytkownik
MadMumin

2005-10-10 22:24:48

buhehehehe żadnych argumentów powiadasz :D:D !!?? o_O Mówiełem ci koleś weś sobie IE 4.0 i sprawć. Podkręć sobie USB i podłącz IE 4.0 i inne myszki i zapuść sobie programik mouserate. Jeśli niemam racji no to możesz to sobie sprawdzić a nie pisz bez podstawnie debilnych postów że ciągle pisze głupoty i pełno w nich ortów bo sie ośmieszasz :))))))))))) Ja sie oficjalnie przyznaje że nie potrafie ortografi naszego ojczystego języka :). I co dalej bedziesz pisał że ortami odemnie śmierdzi?? Śmieszny jesteś :D

__

Użytkownik
MadMumin

2005-10-10 22:40:27

niewykorzystywać lol wejć sobie na zagraniczne fora i poszukaj sobie tego tematu wszedzie piszą że w IE 4.0 jest zabespieczona niemoże mieć wiecej niż 125 rate odświeżania. Jeśli podłączysz dwie myszki naraz do kompa np jeszcze MS IO 1.1a to poruszająć IE bedziesz miał 125 rate na mouserate checker a poruszając MS IO 1.1a bedziesz miał dajmy na to 500 czy ile tam sobie podkrecisz. Sam sobie teraz możesz wywnioskować czyja to wina co mnie już akurat wogule nie obchodzi. Liczy sie to że IE 4.0 nie pokaże ci więcej niż 125HZ a co za tym idze nie będziesz miał takiej płynności i szybkości reakcji jak przy 500 HZ lub więcej. Nowa mysz razera ma wbudowane w sterowniki tak że ustawia odrazu bez żadnych ceregieli 1000HZ dlaczego ?? ponieważ jest to istotny parametr bo po co ci taki czas reakcji jak 1 ms jak w przypatku razera db jak niemasz wiecej niż 125 HZ. To tak jakbyś chciał mieć szyne pracy pamieci w kompie 400 mając włożone do niego 1 kość z szyną 266 i drugą na 400.

__

VIP
vader

2005-10-10 23:31:13

nie ja sie przyczepilem

__

VIP
vader

2005-10-10 23:33:04

skonczyles przynajmniej jakas klase szkoly podstawowej ?

rozumiem ze tam sa trudne rzeczy i wymagaja myslenia ale moze jednak sie udalo ;-D

__

Użytkownik
MadMumin

2005-10-10 23:39:46

Koleś ty nie potrafisz czytać! mimo tego że uczyli cie tego, jak podejrzewam a dla mnie to jedna z oznak debilizmu. Wiec to nie ja jestem idiotą tylko ty chyba jesteś debilem - jak pomału zaczynam sądzić. Poraz kolejny pytam gdzie napisałem że niema różnicy pomędzy tymi twoimi DPI ??O_O. Jeśli już naprawde myślisz że pisze same głupoty i że jestem idiotą to dlaczego nie pozwolisz mi spokojnie pozostac ociemniałym?? I gdzie ja napisałem bo mi sie lepiej gra??

Jeśli chcesz mi powiedzieć że skasujesz mi konto bo pisze te moje "głupoty" to powiec mi to odrazu o_O albo zrób to bez ostrzeżenia. Niczego co to napisałem nie wyssałem sobie z palca O_o nie wymyślam sobie czegoś bez uprzedniego sprawdzenia tego 54 razy na włąsną ręke i/lub z kolegami na necie szukając pokrewnych lub takich samych tematów. Jeśli już sie myle to chętnie prostuje swoją wiedzie :(.

__

Użytkownik
MadMumin

2005-10-10 23:50:54

I znowu cie nie rozumiem co Ty do mnie rozmawiasz PYTAŁEM kto ci powiedział tutaj że IE 1.0 jest lepsze czy takie same jak najnowsze modele Razera?? a ty mi piszesz:

"Nic nie da się zastosować do wszystkiego, więc nie ściemniaj bo troszkę zmieniasz temat. Jak nie masz niczego na poparcie swoich wywodów prócz własnego głupiego przekonania to skończ dyskutować"

No nic dodać nic ująć. A jak chcesz poparcia na jakiś mój konkrety "durny wywod" to napisz mi iMSG napisze ci w nim dlaczego wysnułem taki wniosek a nie inny.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

7480 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie