Polska scena a sponosring...

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Użytkownik
MikeMan

2005-06-03 01:46:13

Witam,
pytanie moze glupie,wrecz nawet bardzo i juz widze osoby przesciagajace sie w krytykowaniu,ale nie ma sprawy pod warunkiem ze ktos inny napisze cos pomocnego.
Sprawa wyglada tak: gram z kumplami w CS 1.6,gramy tak sobie juz od pol roku. Gramy,gramy,gramy rozne przeszkody nie pozwalaja pograc w lidze ... i nic. Bierzemy udzial w jakichs turniejach online,ale jak sie trafi na zespol z czolowki polskiej sceny nie za duzo mozna zdzialac.4 miejsce na zabawowym turnieju Immortalis Rush nie jest zadowqalajce.No ale dobra,niedawno mielismy rekrutacje,mamy nawet niezly( jak na nasze warunki sklad). W licznych treningach (gramy codziennie) udalo nam sie powalczyc ze znanymi klanami (xDivision,SKY4NET,zFs,sUrFace-zaznajomieni wiedza o co chodzi) i albo wygrac lub przegrac ale mala iloscia punktow. No... niedluigo zrobimy taktyki i zaczniemy grac w ligach,ale... Minie jeszcze troche czasu. Moje pytanie dlaczego nie mozemy miec sponsora?! Pewnie powiecie ze to on powinien do nas wyjsc z inicjatywa,ale tak naprawde kto nas odkryje jesli nie wygramy jakiegos ogolnoposlkiego turnieju?! Najlepsze na polskiej scenie csa jest to ze kredytowane sa tylko znane nazwy i tak np: niedawno ktos szukal polskiej dywizji niemieckiego multiklanu,zapytalem nie majac nic do stracenia o wymagania a koles zapytal o nazwe klanu i... tyle.To wlasnie bylo kryteriu przyjecia... BEZSENS. Ludzie bardziej obyci wypowiadajcie sie prosze na ten temat,poradzcie mlodszemu koledze (mi) co powinien zrobic, zeby zainteresowac albo znalezc sponsora...

__

Użytkownik
freak

2005-06-03 08:36:11

Zacząć wygrywać...

__

Użytkownik
e2

2005-06-03 09:08:12

zgodzę się z freeqiem :P but - nie napisałeś jaki to klan, a bez tego to my Ci g...o możemy pomóc :P

__

VIP
bizzare

2005-06-03 09:12:36

tak to juz w swiecie bywa, ze kilku kolesi o wspolnym zainteresowaniu nie moze znalezc sponsora, a np. taka osiemnastoletnia dziewczyna znajdzie go odrazu... ;-DD wszystko zalezy od tego co jestescie w stanie zrobic dla swojego sponsora :-DDD

__

VIP
guandinek

2005-06-03 09:21:36

ej to moje cygaro, oddawaj !

__

PRO
Lucas

2005-06-03 09:21:58

Tak - mneij pretensje, ze nie jestes jeszcze fajny, ale sponsor juz powinien kaske dawac...

Postawa roszczeniowa ludzi w tym kraju jest przeerazajaca... PRL nie widzieli, ale zachowania przyjeli.

Zapracuj na sponsora!!!!

__

VIP
bizzare

2005-06-03 09:27:45

you fuckin' with me, you fuckin' with the p. i. m. p. ;-DD

__

Użytkownik
e2

2005-06-03 09:28:35

zawsze można liczyć na twoją pomoc :))))

__

VIP
guandinek

2005-06-03 09:30:37

No ale powiedzial swieta prawde, masz wyniki, jestes znany, jest sponsor. Przeciez nikt nie bedzie angazowal sie w sponsoring kogos zupelnie nie znanego.

__

Użytkownik
e2

2005-06-03 09:34:26

wiem i zgadzam się z nim, zresztą dalej nie wiemy co to za klan. Może taki jak kumpel zawsze mówi, że na mixa założy "Ku*wy w pidżamach"*


*- zbieżność nazw przypadkowa

__

PRO
Lucas

2005-06-03 09:35:40

Dla wszytskich fajnych ludzi.

Sponsoring to jest UMOWA gdzie obie strony maja profity. To nie jest darowizna. To nie jest tak, ze sponsor daje bo ma dobre serce. On daje bo ma zysk.

Zysk dwojaki:
1 podatkowy.
2 reklamowo prestizowy.

Kto ma pakowac kase w cos co nie przynosi prestizu chociaz?

__

VIP
Nor

2005-06-03 09:37:32

Sponsor w Polsce...zdobycie sponsoringu w najprostrzej postaci jest dosc trudne. Jestem "managerem"/orga w inGenium.pl i szukam dla na ssponsora juz od dluzszego czasu, po mimo tego ze mamy wyniki i to calkiem niezle ( jak na Polskie warunki ) to nie udalo mi sie znalesc jak do tej pory nic. Nie mwoie jendak ze jest to awykonalne bo na 100% mozna, dwa razy blem juz naprawde blisko ale w ostatnim momence firma wycofala sie. Generalnie nie jest zle ale zajmie jeszcze duzo czasu zanim bedzie jak w Szwecji czy tez w Niemczech.

__

PRO
girith

2005-06-03 09:39:48

a WY mozecie zaoferowac sponsorowi? reklame jego marki na turniejach? nie. bo odpadacie na poczatku, gracie w jakis smiechowych eventach.
reklame marki w lidze? nie, bo w niej nie gracie.
zaden normalny czlowiek nie bedzie chcial sie reklamowac poprzez ludzi, ktorzy nie sa dobrzy/najlepsi. wyobraz sobie, ze nvidia by wykladala kase na reklame w zyciu bytomskim, ktore czyta moze 5000 osob.

__

Użytkownik
e2

2005-06-03 09:41:45

ja też jestem ale nie cs'a a w JK - but ja łapię wku*wa jak odzywam się do pifpafu (wygraliśmy ich ligę zajmując trzy pierwwsze miejsca) i mówią, że nie sponsorują żadnego klanu (na ich stronie nawet pisze, że sponsorują). Kłamiąc nic nie osiągną ;/ zamiast powiedzieć normalnie - sorry nie spełniacie warunków, ale nie kłamać!

__

PRO
sxl

2005-06-03 09:43:42

yoroshiku onegaishimasu

__

Użytkownik
e2

2005-06-03 09:45:57

właśnie tak jak mówisz :PPPPP

co tam jest napisane? :P

był edit :P poprawiłem gramatykę i w ogóle ;p

__

VIP
Nor

2005-06-03 09:45:59

Mialem podobna sytulacje z pifpafem. iszalem do nich maile i nic, postanowilem ze napisze do jednego z wlascicieli na gg no to mi powiedzieli ze jak kupimy serwer to moze... pff...

__

PRO
sxl

2005-06-03 09:46:57

cos jak zwrot grzecznosciowy, ale w tym wypadku to takie pozytywne odniesienie do poprzedniego komentu
nie ma doslownego tlumaczenia

__

Użytkownik
e2

2005-06-03 09:48:59

aha :) ok thx :D teraz będę się chwalił, że znam trudne słówko ;p

__

VIP
bizzare

2005-06-03 09:53:03

"znam trudne słówko" :DDDDDDDDD

__

Użytkownik
e2

2005-06-03 11:38:57

milczec :D
-"co pan mi tu napisał?"
-"ko..pytko"

:D

__

VIP
Nor

2005-06-03 13:24:58

dobra nie offowac juz :)

__

Użytkownik
MikeMan

2005-06-03 14:25:55

NO tak,wiedzialem.... Napisalem przeciez ze nie jestesmy najlepsi ale jakos tamnam idzie i widac ze powoli stajemy sie coraz lepsi( jak wszystko- z czasem). Poza tym ze miloby miec sponsora chcialem zwrocic uwage na ta dziwna sytuacje na polskiej scenie. Zgadzam sie w pelni z tym ze slaby i nie ogladany klan nie mzoe reklamowac niczego bo to nie ma sensu.Pytam jednak o promocje jaka mozna zrobic zzeby zaintersowac potencjale firmy,odpowiedz ze wygrywac wssytko jest ciutke nieprzemyslana jak jest kazdy wie. Poza tym nie koniecznie mowie o wielkich koncernach.Co mozna zrobic zeby przeknac nawet male firmy ze taki sponosring tez jest oplacalny. Jak dziala sponsoring wiem dokladnie gdyz zasiegnelem rady w zaprzyjaznionej firmie jak to wyglda.Jest ona jednak jeszcze za mala na sponsorowanie.Co po tym jak podam nazwe klanu: team xabre.... nikt nie slyszal,zapewne. Pragne zazanczyc ze napisalem zabawowym turnieju immortalis gdyz doskonale wiem ze nie decydowal on o zadnych umiejetnosciach...

__

Użytkownik
gÓpek

2005-06-03 14:46:03

Sponsoring - fajnie , ql - tylko po co ?
Sam piszesz , ze nei wygrywacie wsyztskiego wiec po co ci sponsor ?
Ludzie czy tak ciezko zlozyc sie raz w miesiacu po 15 zl na serva o_O zaloze sie , ze kazdy wydaje o wiele wiecej na rozne pierdoly . Server ts'a mozna miec za free i to calkowicie wystarcza - przeciez nie musisz byc super pr0 i uzywac ventrillo bo to nie jest koniecznie potrzebne .
Nawet wyjazd na lana nie jest wcale taki drogi i przy odpowiedniej organizacji mozna bez problemu jechac z klanem za stosunkowo niewielkie pieniadze .
Chcecie sprzetu ? Do cs'a o_O ? Wystarczy dobra mysz podkladka i stale ~60 fps'ow a to mozna wyciagnac na najstarszym zlomie . Po co ci najnowszy GeForce czy Radeon ?
Stary graj cwicz z kumplami , grajcie , zrownajcie sie poziomem z czlowka polska i wtedy sponsor sam sie znajdzie . PEACE

__

Użytkownik
MikeMan

2005-06-03 15:45:51

Zasadniczo przyznaje racje

__

Użytkownik
e2

2005-06-03 15:52:54

ja słyszałem o tym klanie. ale sponsoring to nie tylko "dajcie mi jak najwięcej" musicie mieć coś w zamian ;]

__

PRO
Lucas

2005-06-03 16:24:33

No i co z tego ze jest jak jest?

Masz prawo marudzic? NIE.

Miej sukcesy - i mozesz marudzic.

__

Użytkownik
MikeMan

2005-06-03 18:47:42

#22 ale ja wcale nie chce jak najwiecej dajac nic w zamian.Jak mowilem dowiadywalem sie jak jest z tym sponsoringiem,ma byc rklama sponsora=> wiecej klientow. Nazwa w tagach,linki na stronie flashtext na serwerze,koszulki z nazwa firmy i pokazywanie sie na lanach. To jest chyba to co mozemy zaoferowac tak jak wiekoszc klanow oczywiscie w wydaniu mniej masowym od TP :P Jesli szukamy to sponsora tylko na serwer i np koszulki, na takim stadium jakim jestesmy-raczej niskim- wiemy ze oczekiwanie czegos wiecej jest poprostu glupie.

__

VIP
streetstyle

2005-06-03 19:25:29

hmm ;) po przeczytaniu powyzszego tekstu dochodze do wniosku ze autor ma troszke niepokolei ;] (nie traktuj tego za obraze) ale sluchaj ty juz na tym etapie chcesz miec sponsora ? a co maja powiedziec inne klany, które znajduja sie duzo wyzej od twojego klanu? prawda jest taka ze pojecie jako takiego sponsoringu ma zastosowanie w przypadku kilku klanow w Polsce ... niestety to jest smutna prawda ;]

__

Użytkownik
bytek

2005-06-03 19:28:34

udalo nam sie powalczyc ze znanymi klanami (xDivision,SKY4NET,zFs,sUrFace-zaznajomieni wiedza o co chodzi)


wiesz ja jestem zaznajomiony i o wymienionych przez Ciebie klanach moge powiedziec tylko tyle, ze ich nazwy obily sie zapewne wielu osoba na scenie o uszy, ale czy ich poziom jest az taki wysoki, ze mozna sie pochwalic, ze sie z nimi powalczylo ?? prawda jest taka, ze w Polsce odpowiedni poziom prezentuje 4-5 (z czego 2 poziom ogolno europejski-swiatowy) klanow, a reszta to sa "sredniaki"(delikatnie mowiac), gdzie przewijaja sie ciagle te same osoby lub klany o watpliwym skillu (ew. grajace na wspomagaczach)...

a co do sponsorow w Polsce to prawda jest, ze trudno ich znalesc... za to np. Niemczech 80% "srednich klanow" posiada sponsora/sponsorow, (sam bylem w polskiej dywizji jakiegos nie znanego mi nigdy przedtem niemieckiego klanu, ktory mial 6-7 sponsorow!, moze nie placili gotowki, ale byl m.in. rabat 15% czy 20% na sprzet komputerowy u jednego z sponsorow,a oprocz tego serwery/hosting/bnc itp.)

__

Użytkownik
MikeMan

2005-06-03 20:06:40

No racja,co nie znaczy jednak ze "sredniaki" nie moga miec sponsora. Poza tym sposnora chce,a co.Hmm kto by nie chcial. Nie no zartuje,dodam tylko ze nie napisalem ze sie nam nalezy...

__

PRO
Lucas

2005-06-03 21:42:34

Kazdy by chial.

Zyjemy w Polsce a tu nie stac ludzi na marowanie pieniedzy dla sredniakow...

Taki life.

__

VIP
`OzoN

2005-06-04 00:21:48

1. Ostatnio miałem okazje czytać maile które dochodzily do pewnej firmy i szczerze mówiąc bawiły mnie one :D np tytuł maila: "Prośpa" to chyba samo mówi za siebie ... :) Troche więcej profesjonalnego podejscia po co robić coś na odpał jezeli mozna posiedzieć dłuzej zrobić coolową prezentacje czy napisac fajnego maila na poziomie człowieka myślącego :D

2. Firmie zalezy glownie na prawie do wizerunku gracza... czemu firmy typu abit podpisują papierki z graczami ala fatal1ty? odp. jest chyba prosta jest on znany i tutaj takie logiczne myslenie nabywców sprzetu "fatal1ty wymiata gra na sprzecie abitu wiec napewno jest on zajebisty dlatego go kupie" nie powiecie mi ze tak nie jest :)

3. Zastanówcie sie czy w danym momencie jest wam potrzbeny sponsor... eswc, pg chalange wybieracie sie na te lany?:) pewnie nie... heh Napewno zaraz ktoś napisze serwery serwery serwery :D o rcona nie jest trudno wystarczy torche pokombinować a jesli nie ma sie do tego daru ceny sa coraz nizsze zrzucic sie w 5 czy 6 to chyba nie taki problem.

4. Kilka rad jesli juz naprawde szukacie sponsora:
-"najciemniej zawsze pod latarnią" moze jacys znaojmi pracuja w wiekszych firmach przez takie kontakty jest zawsze wiekszy dostep do dywaniku prezesa:) a wiadomo rozmowa w 4 oczy t nie to co maile:)
- posiadanie strony www no tu chyba nie musze tłumaczy o co chodzi podajcie przy wysyłaniu maial zawsze adres i najlepiej ilosc odwiedzających osób
-prezentacja jest zawsze milej widziana zapracowanym zawsze łatwiej cos przejzec niz czytac od deski do deski
- starajcie sie pisać dojzale:) taka jak napisałem u góry maile z takimi tytułami jak u góry są o kant dupy :)

PS. sorki za jakość mojej wypowiedzi ale jest juz pozno :P

__

Użytkownik
kEczuP

2005-06-14 19:25:38

Heh my w css tez mielismy niby 1. miejsce 5on5 i mialy byc ponoc za to jakies nagrody (chyba punkty na serwery jet) ale do tej pory zadnego nie zobaczylem.
No ale teraz sobie zrobili swoj klan wiec ze nie sponsoruja to ciezko powiedziec ;P

/A co do sponsoringu, to wszyscy tu pisza slusznie - nie ma po co sponsorowac czegos czego nie widac. ;]

__

Użytkownik
kEczuP

2005-06-14 19:40:11

"starajcie sie pisać dojzale:)"

^^

__

VIP
Empty

2005-06-15 13:12:10

Btw. Ty jakies prawo czy cos studiojesz ? Aplikacja? :)

__

Użytkownik
pompEk

2005-06-16 10:14:23

Lusac dobrze gada ! WÓDKI MU !

__

Użytkownik
fokuz

2005-06-17 09:14:43

Najprosztą drogą jest dołączenie do niemieckiego multiklanu:D
a tak na powaznie w PL chcesz sponsora cos zaoferuj,jestes dobry w php zaproponuj prace nad www albo pomoc przy serwerach z reszta dobre uklady po znajomosci to najkrotsza droga do sponsora-_-

__

Użytkownik
szefo

2005-06-17 10:24:02

Co drugi mail z prosba o sponsoring zaczyna sie od dwustronnicowej opowiesci co to jest e-sport, o co chodzi w danej grze + senstymentalne wpspominki dotyczace wlasnej druzyny, piejace o ich wielkich(w oczach autorow) wygranych..

"Rynek gier komputerowych to jeden z najszybciej i najprężniej rozwijających się. Możliwość gry online z żywymi graczami sprawia, iż coraz więcej i więcej osób w różnym wieku zaczyna coraz bardziej interesować się grami komputerowymi. Gracze łączą się ze sobą tworząc klany i nawiązują dzięki temu nowe znajomości i przyjaźnie"

[...]"A więc teraz krótko o CounterStrike:

Counter-Strike został wydany przez Gooseman'a i Cliffe'a 19 czerwca 1999 roku i od tego czasu jest wciąż ulepszany. CS jest modyfikacją (MOD'em) wspaniałej gry jaką jest Half-Life, a właściwie jego trybu Multiplayer. Wysiłki autorów skupiły się na zbudowaniu klimatu dwóch walczących ze sobą drużyn: Terrorystów (Terrorists) i Anty-Terrorystów (Counter-Terrorists).
Co w takim razie różni CS od innych gier wieloosobowych ? Przede wszystkim większy realizm! W porównaniu na przykład z serią gier Quake, w CS nie znajdziemy porozrzucanych apteczek, amunicji i powerupów. Wszelki ekwipunek i broń , potrzebną w trakcie rozgrywki, gracz musi kupić za zarobione pieniądze. Można tego dokonać przez wykonanie zadania (podłożenie bomby, uratowanie zakładników, zabicie VIP'a etc.), oraz zabijanie przeciwników."

Fajnie .. tylko co sponsorowi z takiej historyjki ? Aha i z pewnoscia nie podejdziecie nikogo zapewnieniem "taka pomoc pomoze rozwijac sie scenie danej gry bla bla bla.." cool.. tylko jaki sponsor chce rozwijac scene jakiejs gry ? Maaaan... dopoki nie zglosi sie sam klan, o ktorym slychac, odnosi sukcesy, jest medialny.. nie mamy o czym rozmawiac.. a druga strona medalu to, ze i tak raczej sami uderzamy do takich zamiast czekac az inna firma ich podbierze :D

__

Użytkownik
eagle666

2005-06-19 01:13:33

hmm ja tez zaczynalem swoja gre bez sponsora mijal rok i nic, i powiem ze wcale nietrzeba byc najleprzym wystarczy zaoferowac cos extra dla sponsora, ja naprzyklad zalozylem serwis z serwerem pewnej firmy i tak oto otrzymalem sponsora ktory odustepnia mi servery gier :) ... "wystarczy chcieć" i mieć chęci oraz duży zapał do pracy :)

__

  • 1
  • 2
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

444 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie