Chamstwo w poszczególnych scenach.

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
Cyber-Hunters

2005-04-18 11:30:59

Otóż chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o głosach typu, że z tym klanem to szkoda grać, nie mamy na to czasu bo to przykładowo plebs. Co sądzicie o takiej postawie?? Czy klany czołowe mają prawo do wypowiedzi w tym stylu i czy wogóle coś takiego funkcjonuje. Bo ostatnio mnie Pan XXX “zabił" wypowiedzią w stylu....

“Nie mów z kim będą grać bo na 100% nie będą chcieli bo ten klan to plebs(...) "

I powiedzcie czy coś takiego rzeczywiście funkcjonuje. Czekam na wypowiedzi, które będę mógł zacytować w artykule na ten temat.

__

VIP
cwir3k`

2005-04-18 12:00:34

jak zwykle super yber topic z twojej / waszej strony ale ok :D

Pytasz co sądze na ten temat? Zgadzam się. Ogólnie strzelam, że tekst usłyszałeś od jakiegoś gracza ze sceny Enemy Territory, bo na tej scenie, którą znam doskonale słowo plebs występuje od wieków, a wzięło się od podziałów jakie wytworzyły się pomiędzy graczami, którzy grali keidyś w RtCW, a tymi którzy swoją przygodę z Wolfensteinem rozpoczęli od Enemy Territory. No ale historia ta jest za długa żeby ją tu opowiadać.

Dlaczego się zgadzam? W Polsce jest według mnie bardzo mało klanów, które zachowują się na poziomie, nie spamują podczas gry, nie wyzywają przeciwników od czegokolwiek... Ogólnie brakuje klanów, które mogłyby świecić przykładem dla innych. Lepsze klany nie chcą grać z gorszymi, bo po pierwsze zdarzają sie przypadki, że są to cziterzy co zniechęca do dalszej gry z niszowymi drużynami. Po drugie w takich klanach grają przeważnie dzieci w wieku 12-14 lat, które nie wiedzą jak się zachować podczas meczu i potrafią wyjść w połowie, bo nagle sobie zdali sprawę, że nie mają składu Po trzecie żadna z drużyn, ani ta mocna, ani ta słaba nic nie wyniesie, bo jedna będzie się nudzić zamykając drugą w respie, a druga straci chęć do gry po takim ostrym laniu. Jak chcą polepszyć swoje umiejętności niech grają z ekipami na podobnym poziomie, a jak chcą szukać nowych taktyk niech oglądają dema / ettv.

Jednak chyba największym problemem są drużyny, które kiedyś były okrzyknięte mianem plebsu, a teraz, keidy wybiły się o jeden stopień wyżej potrafią tak samo mówić o drużynach, które przed miesiącem były na takim samym poziomie...

Chamstwem odpowiada się na chamstwo, głupotą na głupote i nic tego nie zmieni. Póki będą drużyny zachowujące się jak rozpieszczone dzieci, słowo plebs będzie dalej w użyciu.

__

VIP
Cyber-Hunters

2005-04-18 12:24:15

No cwir3k' powiem Ci że pisze o tym co mnie interesuje i niepokoi :P A czy super czy nie to nie ja decyduje. Zresztą po co ma być poraz setny temat o celownikach w CS albo filmikach z SC czy innej sceny. Tak jak ostatnio głośno o kolejnym t emacie fotek ;)

No ale nic dzięki za wypowiedź i szczerze to musze się z nią zgodzić :( Chamstwo jak narazie jest i nie ma kto pokazać że najważniejsza jest kultura i to nie tylko w dziedzinie gamingu. [+]

__

Użytkownik
t2

2005-04-18 12:32:03

Nie wiem czy Cie dobrze zrozumialem, ale to chyba normalne, ze czolowe klany selekcjonuja swoich przeciwnikow dobierajac dosc skrupulatnie sparing partnerow i umawiaja mecze tylko z najlepszymi. Jestem w stanie zrozumiec, jesli dobry klan z gornej polki nie chce grac z kims z top50 CB, bo po co? Niczego sie nie naucza, nie pracuja w ten sposob nad skillem i teamplay'em tylko polataja sobie po mapce i zgromia przeciwnika taktykami z ffa (byle do przodu). Nie wymagaj od Team Pentagram, zeby nagle zaczeli grac z malo znanymi klanami z polskiej sceny, bo to nie ma sensu - TP straci czas, a klan, ktory wyrwie max 1 punkt i tak sie niczego nie nauczy, a moze sie tylko zniechecic. Tak wiec, jesli roznica poziomow jest oczywista, to oczywiste jest tez, ze klan silniejszy oleje potencjalnych przeciwnikow i stwierdzi, ze "szkoda czasu na gre z lamami/plebsem/noob'ami".

Jesli natomiast mowisz o chamstwie, w sytuacji, kiedy klan lepszy za bardzo sie wywyzsza i poniza niedoszlego przeciwnika, to chyba nie ma na to rady. Chamstwo jak kazde inne i wszechobecne. Niestety.

__

VIP
cwir3k`

2005-04-18 12:50:07

pls, uzywaj odpowiedz :P

__

VIP
Cyber-Hunters

2005-04-18 13:12:52

Sorka :) Zapomniałem :D

__

Użytkownik
Tymek

2005-04-18 14:40:39

Wyzywanie od plebsów to przecież standard, smutne, ale prawdziwe. Właściwie u nas to małe piwo, ale nie ważne, przecież nie będę robił antyreklamy mojej scenie =].

__

Użytkownik
*Jaras

2005-04-18 14:44:23

1. Standart
2. Kolejny topic z dupy - ja juz sie niw tracam.

__

PRO
sxl

2005-04-18 14:58:02

no i nie rob bo jestes plebs

;p

__

VIP
cwir3k`

2005-04-18 15:05:29

scena musi wiedziec jakie ja drecza problemy zeby mogla je zwalczac? heh ;-)

kiedys plebs zniknie... jak ci co maja 12-14 beda mieli przynajmniej 16-18 :D ale czy scena wytrzyma tyle czasu...

__

Użytkownik
Tymek

2005-04-18 17:58:23

przyjdą nastepni...

__

Użytkownik
Tymek

2005-04-18 17:59:31

wolę być pr0plebsem niż lamą :o

;P

właściwie tak ty chyba wygląda :-> :D

__

VIP
postal1

2005-04-18 18:05:31

1. co standard ? pojazd ze jestes plebs itd ?? chyba w ET bo w cs`sie wejdz na dobry serwer to sie pozegnasz z graniem
2. jak sie nie wtrącasz to po wała swoje wypociny tu wpisujesz ?

__

Były Redaktor
so0fka

2005-04-20 20:09:43

zacznę od tego, że topic ciekawy, choć temat często poruszany - to jest coś co każdy chce osiągnąć a nikt nie może: kultura na scenie.

to jest odpowiedź na #1, ponieważ nie zgodzę się z opinią cwirka'. piszesz, cytuję, "w takich klanach grają przeważnie dzieci w wieku 12-14 lat, które nie wiedzą jak się zachować podczas meczu i potrafią wyjść w połowie, bo nagle sobie zdali sprawę, że nie mają składu". otóż ja również mam 14 lat (konkretnie 13 lat 4 miesiące :P) i staram zachowywać się kulturalnie i na poziomie. chyba sami przyznacie, że staram się być kulturalny, a że mi czasem nie wychodzi - przepraszam. niestety większość moich rówieśników to 'rozwydrzone dzieciaki' (co nie oznacza że ja jestem bez wad :P) które psują opinię ludzi w takim wieku. jednakowoż chciałem zauważyć że trochę zbyt ogólnie to mówisz, ponieważ kierujesz to zarówno do kogoś, kto rzeczywiście potrafi wyjść w połowie meczu, lecz również do ludzi - mimo wieku - na poziomie.

po drugie, co do kultury - niestety, nie da się tego osiągnąć. można oczywiście z tym walczyć, tworzyć miejsca gry, gdzie niekulturalne zachowanie będzie karane kickiem, jednak - jak mówi przysłowie - 'sam świata nie zbawisz'. z drugiej strony zaś dziwią mnie tacy ludzie - dla mnie gra to przyjemność, rozluźnienie po szkole, relaks, rozładowanie emocji w sposób nie szkodzący nikomu, a nawet pasja. czym jednak gra jest dla takich - jak to się mówi potocznie - 'warzyw'? sposobem na zdenerwowanie innych i wyżycie się. tak myślę.

__

VIP
cwir3k`

2005-04-20 21:33:40

Wolałem uogólniać, niż mówić, że ten klan jest plebs a ten jest pr0, z tego względu, że nie chce tu kolejnego flejmu, bo zrobiłem już tu jeden, o jeden za dużo :) No a jezeli Cie urazilem ze pisze, że 12-14 latkowie to niewychowani gracze, którzy nie darzą nikogo szacunkiem to sorki, to są to 12-14 latkowie bez sofki :D

zdania nie zmienie bo tak to jest :P są to dzieci z kompeklami, ktore uzywaja internetu w celu wku*** wszystkich wkolo bo mysla ze nie mozna ich namierzyc zlapac za fraki i wrzucic w plastikowym worku do Wisły...

__

VIP
scR

2005-04-20 21:53:06

a ty lubisz sie zadawac z plebsem ;) ?

__

Były Redaktor
so0fka

2005-04-20 22:37:23

hehehe :] dobre :P bez so0fki gwoli ścisłości :P

[color=red]LUDZIE!!![/color]
[color=red]Tak się pisze mój nick:[/color]

s jak sztuka przez małe s;
o jak ... małe o :P;
0, czyli ZERO, jak 0700...;
f jak fajny so0fka :P;
k jak Kuba przez małe k :P (kuba to moje imię jakby ktoś nie wiedział);
a jak Alicja przez małe a (Alicja to moja siostra :P)!!!
Podsumowując: [color=red]so0fka[/color] jestem, nie inaczej!!!

No to tyle w kwestii nick'a. [color=red]cwir3k`[/color] - ja cię nie namawiam do zmiany zdania, ja tylko mówię, że nie wszyscy :)

__

VIP
cwir3k`

2005-04-21 16:04:22

cwir3k` nie cwir3k :P ahha

__

Były Redaktor
so0fka

2005-04-21 16:15:05

LEPIEJ?! :P xD

__

VIP
Pajda

2005-04-21 17:30:50

Hmm no nie wiem. Fakt, zdazalo mi sie powiedziec wsrod swoich o klanie lamy, fejkerzy, cziterzy itp. Ale publicznie raz uzylem stwierdzenia "typowy poziom division 3" i dostalem za to ostro po pupie ;)

Wkurza mnie strasznie jak np. przeciwnik wychodzi z servera w czasie gry, albo cos kombinuje. Wtedy moge zareagowac (ale nie bluzgami czy cos), raz mi sie kiedys zdazylo wydrzec sie na pewien klan na turnieju lanowym (tyle ze jako sedzia;).
Tak wiec jezeli przeciwnik sobie zasluzyl i zapracowal na opinie jaka ma poprzez naganne powtarzajace sie zachowanie, to odmowa gry z lamami jest jak najbardziej sluszna. Jezeli zas taka postawa odnosila by sie tylko do poziomu gry tego klanu (czyli ze sa za slabi) to jest to naganne i nalezy z tym walczyc.

Jako ciekawostke dodam, ze na scenie UT w ogole nie uzywa sie terminu "plebs" ;P

__

Użytkownik
freak

2005-04-22 12:31:22

proplebsy ? ;p

__

Użytkownik
freak

2005-04-22 12:33:33

"w ogole nie uzywa sie terminu "plebs" ;P"

"lamy, fejkerzy, cziterzy itp."

na jedno wychodzi...

__

VIP
slawek

2005-04-22 15:27:04

Rzeczywiście, podobieństwo znaczeń mniej więcej jak miedzy wyrazami "lekarze" i "grabarze"

__

Użytkownik
freak

2005-04-22 16:00:12

doczekałem się xD

__

Użytkownik
e2

2005-04-22 16:21:54

stary ciężka sprawa z tym nickiem ;P

__

VIP
Cyber-Hunters

2005-04-23 23:44:45

no to panowie fajne wypowiedzi :P FwS a ty nie powinieneś byc tak złośliwy dla graczy na lanach :) Hehehehe. Ja tam nie nawidze jak ktoś przegra ze mną i mnie wyzywa od lamerów itp. Jak mnie to wku.... to masakra. JEstem za pozbyciem sie takich ludzi :) W sumie rzeczywiscie jak sa jakies cheaty albo lamerskie jakies zagranie to tak :/ Np canowanie przeciwnika na LT (scena SC będzie wiedziała o co kaman). ALe w sumie metoda to metoda :)

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

3369 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie