CNL#3

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
t5-set

2003-06-08 16:30:23








Jeszcze sie nie zakonczyla liga cnl2, ale z nudow napisalem regulamin dotyczacy ligi cnl3, chcialbym poznac wasze opinie o tejze lidze, ktora mam zamiar (jak mi sie uda wypromowac za granica) rozpoczac po zakonczeniu cnl2.

Male info co do cnl3, modem bedzie cpma i co z tym sie wiaze takze mapy CPM. Mam zamiar aby w lidze uczestniczyly klany z poza polski, jak wiecie na cpma mozna grac spokojnie z pingiem 50-70 na zagranicznych serverach, ale onich juz nieludgo. Takze zastanawialem sie natym czy jest wogle zapraszac klany z poza polski, poniewaz polska mentalnosc jest taka ( nie kazda osoba) potrafi odrazu bez przyczyny wyzywac kogos z kim przegrywa, mysle ze pora zaczac grac poza polska, a liga moze byc pierwszym krokiem aby polska zyskala sobie powazanie. Chciaz by odzyskala sobie powanie najlepszych graczy cpma 1v1 ktora jak najbardziej miala, chociaz to liga tdm.

Mam troche jeszcze pomyslow, ale o tym puzniej, mam nadzieje ze mi to wyjdzie i nie przejade sie na niczym/nikim, a to regulamin ligi <a href=http://set21.republika.pl/regulamin.txt target=_blank>click!</a>

czekam na opinie, pozdro.

__

PRO
igor

2003-06-09 00:41:17

Jesli to ma byc Europa, to radzilbym invite only, tzn. klany sie zapisuja, wy potem wybieracie w zaleznosci ile klanow sie zglosilo, te 16, 24 czy 32 klany ...

__

VIP
lecho

2003-06-09 02:25:20

Ja po pierwsze jestem przeciwko robieniu ligi z nastawieniem sciagniecia do nas zagranicznych klanow. To ma byc liga dla nas, dla Polakow, i wprowadzanie od razu totalnie rewolucyjnych zmian (nowy mod, same nowe mapy), to lekkie przegiecie. CPMa tak, nowe mapy tak, ale przemieszane ze starymi w rozsadnych ilosciach.

UPDT: zwracam honor co do map. Natomiast po dwie reprezentacje klanu to lekki bezsens. Ktos tu chce finalu typu nDc#1 vs nDc#2 albo czegos w tym stylu? To nie dla mnie... klan to klan po co go dzielic na mniejsze goofna? :D

__

PRO
igor

2003-06-09 02:50:37

Zgadzam sie co do dzielenia klanow...

__

Użytkownik
Bs0d

2003-06-09 08:20:27

I jeszcze powinno byc ze pierszenstwo do wybieranie serwow maja Polacy, a nie ze tacy Francuzi czy Niemcy beda marudzic ze na pingu 70 nie moga grac na polskim serwie. My jak chcemy grac za granica to mamy pingi co najmniej od 80 w gore, wiec na to tez trzeba zwrocic uwage :P A mapki dobre, mod dobry no tylko to dzielenie klanow do dupy :P

__

VIP
t5-set

2003-06-10 15:50:17

ok, dzielenie klanow odpada :)

__

VIP
t5-set

2003-06-10 15:55:47

aha, tak jak mowiecie, bedzie to turniej zaproszonych klanow ktore nie daly plamy w cnl1-2 i graly do konca, oraz takich ktore moge byc pewien ze wystapia. Co do zaproszen dla klanow z poza polski to musze sie zastanowic co dalej.

__

Użytkownik
hanti

2003-06-10 19:35:52

moze na razie tylko ndc wez ze wzgledu na polakow to sa takcy blizsi nam a dopiero jak to sie juz rozegra na cpm i tych mapach nowych czyli prosciej mowiac w cnl4 bys zaprosil inne klany z poza polski jakbysmy sie obegrali troche w tych nowych mapkach

__

VIP
lecho

2003-06-10 20:26:34

Moim zdaniem CNL3 powinna byc liga otwarta tak jak byly CNL1 i CNL2. Byc moze nie wszystkie klany dograly do konca i niektore daly plame ale dzieki otwartosci tych lig mamy teraz ekipy jak cOd czy bF ktore sa w stanie powalczyc z uznanymi slawami polskiego PM. Gdyby ligi byly invite-only, takie klany nie mialyby szansy pokazac sie, pocwiczyc a co za tym idzie wyplynac. W koncu zadaniem ligi powinno byc rozwijanie sceny, wiadomo ze niektore klany odchodza inne przychodza i wlasnie nowe sily musza zastepowac stare, odchodzace &quot;na emeryture&quot; klany. Inaczej na scenie zapanuje stagnacja ktora rowna sie nudzie a ta z kolei prowadzi do zaniechania checi tworzenia lig itp itd. A wiec konkluzja: liga otwarta, z bardziej restrykcyjnymi zasadami dotyczacymi w/o i podzialem na koszyki/grupy - tak jak bylo w 424. To byl bardzo dobry system, nawalily szczegoly, jestem za tym zeby teraz nad nimi popracowac.

__

VIP
t5-set

2003-06-11 14:03:16

nie uwazam tak, na pewno bedzie o wiele ciekawiej jak beda zaproszone klany, do tego nie bedzie w/o, tak samo czy to beda klany zaproszone z polski czy nie.

__

VIP
lecho

2003-06-11 19:12:53

Przeczytaj jeszcze raz mojego posta i zastanow sie czy wazniejszy jest dla ciebie rozwoj polskiej sceny czy zrobienie fajnej pro ligi dla zagranicznych klanow...

__

VIP
t5-set

2003-06-12 18:17:38

przeciez maja to byc klany z polski i za granicy

__

VIP
lecho

2003-06-12 19:33:33

Tak ale to nie powinna byc liga invite.

__

Użytkownik
gruson

2003-06-15 21:06:20

lecho dobzie moowi liga powinna byc otwarta :) pozatym wraz ze zmiana modu zmienil bym tez nazwe ligi... bo grac w cnl1 cnl2 cnl3 cnl4 cnl5 to tak nudno troche :D

__

Użytkownik
gadu

2003-06-15 22:41:51

siur liga otwarta , jakby cnl2 byla invite to my bysmy dalej po kanalach biegali , a tak mielismy okazje pograc z czolowka polskiej sceny i bylo bardzoFajnie :]

__

VIP
t5-set

2003-06-16 15:39:40

:]

__

VIP
MsT

2003-07-25 12:17:14

=]

__

Użytkownik
Hudy

2003-07-26 17:19:59

set : liga invite jest dobrym pomyslem ,poniewaz :

1. beda wystepowac tylko &quot;powazne&quot; klany z eu/pl i zminiejszy sie ilosc w/o
2. Podniesie sie poziom ligi
3. Bedzie wieksze zainteresowanie ta liga .

Powinienes pomylec nad tym zeby dogadac sie z Carmackiem ... to podono polak .. i ma chody na ESR ... pomoze ci wypromowac ta lige na esr ... przeciez quake3 to quake 3 . .. niewazne czy vq3 czy cpma ... a pozatym pamietajmy zainteresowanie ludzi z eu demkami Venoma z CKT i messa ... ludzie lubia patrzec na High skill ..

Druga sprawa ... przywilej servera dla polakow jest dobrym pomyslem .... gracze z zach powinni to zrozumiec , tam kazdy ma adsl czy cos wiec pingi powinny byc roowne dla obu stron ... Np. W takiej lidze jak qw 1/1 duelmania #3 gracze z eu - swe / fin ida nam polakom na reke a servery z polski sa dopuszczone do rozgrywek
daj newsa zeby admini posiadajacy lacza z dobrym wyjsciem na zach skontaktowali sie z toba ... wybierz najlepsze servy i go

Wiec powodzenia ... wybierz 16-24 najlepszych klanow europy i zaczynaj
To sie moze udac jesli bedzie to wpełni profesjonalne ... bez bledów z cnl1-2...

HF i gL

__

VIP
lecho

2003-07-29 13:12:50

Stary ta liga jest dla Polakow nie ludzi z zagranicy. Maja swoje ligi i maja gdzie sie promowac a CNL3 powinna przede wszystkim dac szanse pokazania sie mlodym nieznanym ale potrafiacym cos grac klanom. Liga invite-only z moze 4-5 polskich klanow i zaproszona &quot;elita&quot; to fajne wydarzenie dla zachodu itp ogolnie europejskiej sceny ale zastrzyk z trucizna dla polskiej juz na dzien dobry mimo tego ze TDM CPMa dopiero zdobywa u nas grunt. Takie cos by go rozmylo i na zawsze zostalibysmy na etapie TDM OSP PM.
Jest jeszcze druga strona medalu: w obliczu cholernie masowych Polish Divisions (3 liga zawsze cos) CNL3 invite moze sklonic niektore mlode klany CPMa do proby pokazania sie w vQ3 - no bo jak nie ma gdzie? I co z tego wyniknie - ano to ze scena zamiast sie rozwinac zacznie sie kurczyc az w koncu zostanie na niej sama &quot;elyta&quot;... no chyba ze tak to wlasnie ma wygladac.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

7535 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie