Internet a Vat

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
apiSS

2005-03-02 11:28:33

Kolejny raz jak bumerang powraca pytanie stare jak...internet: Ile powinien kosztować w Polsce internet, by było na niego stać przeciętnego Kowalskiego?
Od wczoraj t.j. 01 marca 2005 r. obowiązuje u nas nowa stawka podatku vat “na internet” wynosząca 22%.
Podwyżka ta, bo dla większości z nas tak będzie odbierana, jest wynikiem realizacji przez nasz Rząd zaleceń Unii Europejskiej. Nie zagłębiając się w problematykę polityczną, zastanawiajace jest to dlaczego u nas obowiązuje 22% vat a nie np. 7%. Przecież w innych krajach członkowskich korzystanie z netu obłożone jest 9%, 15% vat'em.
Czy zatem prawda nie wygląda następująco:
1.UE zaleca obłożenie w Polsce vatem netu.
2.Rząd sobie myśli: można na tym zarobić, więc:
*poczatkowo “walczy” z Unią, choć od początku jest na straconej pozycji,
*decyduje się na to zło konieczne i...wprowadza 22% vat.
wie,że w najgorszym wypadku i tak wszyscy będa wieszać psy na operatorach a w szczególności na TP (co nie oznacza że TP jest święte)
*daje “odliczenie” które i tak w pełni nie pokrywa strat, a poza tym jest zamrożeniem kapitału obywateli na prawie rok - w dodatku nieoprocentowanym!!!
Tu pojawia się pytanie: Po co tyle brać skoro większość i tak się oddaje? Z pkt widzenia płatnika - nonsens, z pkt Państwa - nieoprocentowana pożyczka, a jesli podatnik zapomni dokonać tego odliczenia...to darowizna.

...a nam pozostaje do wyboru: płacić albo nie.


Z OSTATNIEJ CHWILI

UWAGA!!!
Pamiętajcie,że do momentu kiedy dostaniecie nową umowę albo aneks do “umowy na dostarczanie połączenia internetowego” nie jmusicie płacić podatku Vat, bo wiąże was umowa z providerem. W zależności od tego z jakiego rodzaju oferty skorzystaliście może to być też świetny moment na porzucenie dotychczasowego providera...bo poprostu nie zgodzicie się z nową umową albo aneksem.
Uwaga, bo nie kazdego providera można porzucić w ten sposób, bez dodtakowych kosztów!!!


Powyższym tekstem reprezentuję własne poglądy

__

Użytkownik
redon

2005-03-02 11:37:36

internet do góry a oni se fullwypasione samochody kupują...

__

VIP
OnliNE

2005-03-02 12:48:46

Rok temu było to samo.. tylko w kwietniu (problem Vat'u) hehe...
hmm.. czuje ze ceny sie nie zmienią ;P

__

Użytkownik
sianko

2005-03-02 13:39:29

mój provider zaczął wystawiać rachunek vat(?) żeby można było odliczyć od podatku więc cena pewnie też się zmieni

__

Użytkownik
*Jaras

2005-03-02 14:16:33

I tak to wroci w rozliczeniach na koniec roku, ja z vatu mialem komputer kupiony ;p

__

Użytkownik
apiSS

2005-03-02 14:27:28

Ale gdybyś tą kasę zainwestował w coś np. w jakiś fundusz akcyjny inwestycyjny (nie podaję nazwy bo byłaby to forma reklamy) to mógłbyś wyciągnąć dodatkowe 28 % za ostatni rok. To prawie dodatkowa 1/3 twojej kasy. Tak naprawdę odliczenia to pozornie dobry biznes...

__

VIP
Malwa

2005-03-03 11:05:19

ALe jak ta ustawa jest od wczoraj tak? To jak za neta płaci sie z góry to oni za marzec przysyłają rachunek juz z tym nowym podatkiem?
Teraz sie zastanawaim po cholere nam ta unia -_-

__

Użytkownik
Tymek

2005-03-03 13:59:57

nie wiem jak gdzie indziej, ale jeśli chodzi o usługi TP (neo, sdi, adsl...) można odliczyć na koniec roku równowartość podatku VAT :-) wystarczą faktury imienne

[url=www.neostrada.pl/tpsa/run?n=h_aktualnosci_tekst&p1=19785]KLIK[/url]

__

VIP
Malwa

2005-03-03 14:01:52

ja mam chello ^^

__

VIP
minineo

2005-03-04 01:09:51

jak nie jesteś vatowcem to od czego sobie odliczysz ? od życiorysu ? ;-D

"Kto może skorzystać?

Z ulgi na Internet może skorzystać każdy, kto jest podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych oraz ponosi wydatki związane z użytkowaniem Sieci w miejscu swojego zamieszkania, tj. korzysta z Internetu w celach osobistych."
uuuuuu to znaczy, że zwykły Kowalski też może sobie odliczyć ? ciekawe jak to wyjdzie w praktyce bo cos mi sie nie chce wierzyc :> chyba, że źle zrozumiałem, osoba korzystająca z internetu w celach osobistych to chyba taki zwykły szary człowiek ? ;-]

ja jestem płatnikiem więc sobie odlicze ale zastanawiam się jak to jest ze zwykłymi ludkami

__

VIP
cwir3k`

2005-03-04 07:31:19

internet mozna odliczac dopiero od przyszlego roku

__

Użytkownik
apiSS

2005-03-04 09:56:32

Dokładnie, dlatego masz przez rok zamrożoną kasę, którą z pewnością wiedziałbyś jak skutecznie i owocnie wykorzystać.

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2005-03-05 10:43:08

wg. mnie "kowalski" moze odliczyc sobie 19% 30% lub 40% na koniec roku od dochodow ktore uzyskal.. jezeli dostaliscie fakture lub rachunek a zwykle kablowki czy radiowe nie daja co miesiac rachunkow... only tpsa i tego typu podobne przysylaja rachunki

problem z tym calym podatkiem nie jest tego typu ze net zdrozal przez podatek tylko ze net jest kilka razy drozszy niz w calej unii europejskiej i tu jest pies pogrzebany.. nie dosc ze zarabiamy mniej to net mamy drozszy !! grrrr do tego limity fuck. zastanawiam sie kiedy w polsce ktos wysadzi w powietrze tepse.. ale na pocieszenie wam powiem ze ponoc w czechach na cos typu neostrada w telecomie jest na 512kbit ograniczenie 3GB na download!! nie wiem ile w tym prawdy ale klienci z czech tak mi zapodali i sie zdziwili ze my mamy az 15GB! lol

wiecie czemu terorysci jeszcze nie zaatakowali Polski? bo im jest zal polakow jak widza takie prawo rzad i takie instytucje jak TPsa to wiedzą ze polakow już bardziej ukarac sie nieda :D

__

VIP
OnliNE

2005-03-05 10:57:27

szalony :) hiehie
ja sobie kupie grafike w tym roku z podatku ;P
Hahaha

__

VIP
minineo

2005-03-06 19:21:30

terroryści nie zaatakują polski bo nie ma szans na powodzenie. Zobacz postawi bombe pod kioskiem a zaraz ją ktoś zapierd*** i wybuchnie jakiś pijaczek pod śmietnikiem. W pałac kultury nie ma sensu bo jest za mały i mało ludzi tam przebywa :>
Pozatym jakby dresy zobaczyły biegnących terrorystów to by ich zajeba** ;-]

__

Użytkownik
[PAO]_KUBA_[PL]

2005-03-06 23:51:20

jednym slowem katastrofa!!! nikt juz nam nie pomorze w tym kraju, myslalme nawet zeby samemu zostac terorysta ale i tka przyjdzie skarbowka i mnie wsadzi za 5 groszy niezaplaconego rachunku, ablo popelnie samobojstwo patrzac na polskie transfery

shit:f

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

546 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie