Dawno, dawno temu w odległej galaktyce..

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
apiSS

2005-02-27 01:53:48

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce...
Nie. Nie będę rozpisywał się o Gwiezdnych wojnach

Wydarzenia ostatnich dni zmusiły mnie do głębszej refleksji nad poziomem polskiego sportu i...ale o tym poniżej:)

Tragiczny wynik spotkania piłkarskiego Polska-Białoruś, kolejne konkursy skoków narciarskich, z udziałem naszych skoczków, przypominające zawody “w skoku w bliż :)", a na dodatek porażka Tigera (nie chodzi mi tu o samą postać Darka, ale ogólnie o poziom polskiego boksu)- to tylko niektóre z osiągnięć polskich sportowców. A przecież ich przygotowania pochłaniają tyle kasy...
Z drugiej strony, jesli będziemy opierać się tylko na starych dyscyplinach i w nie inwestować, a te nie będą przynosić oczekiwanych skutków, bo piłkarze zamiast gotować się do walki będą gotować zupki do reklamy, to może społeczeństwo powinno zainteresować się nowymi dyscyplinami?
Wiem, wiem...czytelnicy mojego tekstu o prawnych aspektach eSportu pomyślą zapewne: “ocho, apiSS znów truje o formalizowaniu eSportu” - no, z przykrościa muszę ich rozczarować.
Tym razem na naszym forum zadam pytanie, które z pewnością zadaje sobie codziennie każdy gamler:
“Co zrobić, by gaming trafił pod strzechy?" i nie chodzi mi tu o jakieś prawne elaboraty, bo to już było poruszane. Skoncentrujmy się zatem na na innych pomysłach.

Acha, pozostaje jeszcze do wytłumaczenia kwestia tytułu tego topika:
otóż...Dawno, dawno temu w odległej galaktyce, był taki kraj, który był potęgą piłkarską, bokserską i nawet niektórzy mieszkańcy skakali jednym susem na Pocztę, ale to było dawno i nieprawda...

__

Użytkownik
apiSS

2005-02-27 01:57:03

Zapraszam do dyskusji...

__

Użytkownik
e2

2005-02-27 09:44:03

spam nad spamem :x po 1 - co ty masz do polskiego boksu? zły jest? Polak przegrać nie może??

__

VIP
scR

2005-02-27 09:45:56

Przynajmniej jestesmy potega kulturystyczna, poki co w amatorstwie, ale jednak... :)

__

Użytkownik
*Jaras

2005-02-27 10:56:09

Pudzian swoje umie, dobrze wiedziec, ze mamy najsliniejszego czlowieka na ziemi.

... Szkoda tylko, ze palilby sie na rozowo :P

__

Użytkownik
apiSS

2005-02-27 12:36:03

1. zwróć uwagę na tekst:
...nie chodzi mi tu o samą postać Darka, ale ogólnie o poziom polskiego boksu...
2. podaj mi prosze przykłady sukcesów polskich pięściarzy, i nie chodzi mi o boks zawodowy - bo to sa teraz w większości ustawki. Chodzi mi o boks, zwany dawniej amatorskim. Nie pamiętam z ostatnich lat jakichś sukcesów z olimpiady albo mistrzostw świata???
3. co ja mam do boksu?
Tak się złożyło,że pochodzę z Jaworzna, a w latach 90 XXw. VIKTORIA JAWORZNO była przez kilka sezonów pod rząd Mistrzem Polski w boksie- i tak jakoś przez przypadek się złożyło, że się boksem zacząłem interesować, ale to tylko taki szczegół.

P.S. Boks nie był w tym tekscie najważniejszy :)

__

VIP
scR

2005-02-27 12:48:08

No w strongman tez jestesmy potega, ale nie mylic z kulturystyka.
btw. w wiekszosci sportow na pewnym poziomie paliliby sie na rozowo :)

__

Użytkownik
*Jaras

2005-02-27 13:16:36

Tak samo jak Pamela Anderson, nie mowie o jacksonie bo on by sie nie palil, tylko stopil xD

__

VIP
scR

2005-02-27 13:18:52

Jackson byl fajny jako murzynek :P

__

Użytkownik
*Jaras

2005-02-27 13:19:40

Moze niedlugo zmieni plec, na mulatke xD

__

Użytkownik
apiSS

2005-02-27 13:24:08

Wracając do tematu to zastanawiam się, czy organizatorzy prestiżowych turniejów np. z PGA, WGD, czy L4F próbowali zaprosić TV, ale nie chodzi mi o red. takie jak Gamebox, ale o redakcję sportową TV1?

__

VIP
scR

2005-02-27 13:37:32

A co ta redakcja mialaby tam robic?

__

Użytkownik
zenon

2005-02-27 13:56:45

Nosic reczniki naszym mistrzom! ;]

__

Użytkownik
apiSS

2005-02-27 13:58:50

Pograć sobie :)))

A tak na poważnie:
Do otwarcia tego topika zainspirował mnie wywiad z mess'em.
Te prestizowe turnieje (o których wyzej) swoim dramatyzmem (chodzi mi o przebieg rozgrywki) nie ustępują, a nawet przewyższaja czasami inne widowiska sportowe relacjonowane w TV.

__

Użytkownik
zenon

2005-02-27 14:02:42

No nie wiem czy taka potega, co prawda teraz juz sie az tak nie interesuje, jednak nie przypominam sobie zadnego sukcesu Polaka w Miss Universum czy gdzies :ASD No mielismy tam jednego kiedys... Daszkiewicz chyba sie nazywal. Słodkiewicz to taki "lokalny mistrz". Chociaz mimo wszystko bardziej podoba mi sie rzezba Slodkiewicza niz "swiniaka" Ronniego C. ;-)

__

Użytkownik
apiSS

2005-02-27 14:11:17

a Bogdan Szczotka (Jaworzno :) ?

__

VIP
scR

2005-02-27 14:16:20

Moge ci przyblizyc w skrocie. Najwiekszym i najbardziej prestizowym konkursem jest Mr. Olympia. Ale to jest zupelnie inna bajka, to jest zawodostwo, tak jak napisalem nie mamy jeszcze tam zawodnikow, ale mysle, ze juz niebawem.

Poki co mamy swietnych amatorow. Daszkiewicz juz odszedl dawno. Radek Slodkiewicz to juz nie jest lokalny mistrz :) - zloty medal na Mistrzostwach Europy w kat. +95, ba za Polakiem byl... drugi Polak - Karpinski. Dalej.

Pawel Brzozka - Mistrz Europy w kat. do 90, wicemistrz w tej kategorii to Andrzej Maszewski.

Na ostatnich mistrzostwach swiata w Moskwie Bogdan Szczotka zdobyl zloty medal w kat. do 90kg, tak wiec mamy mistrza swiata.
Nie wiem czy wiesz, ale Slodkiewicz startowal na Grand Prix Rosji razem z zawodowcami w tym z samym Colemanem. Po pierwszym etapie byl trzeci (zostawiajac za soba grono zawodowcow), ale musial wycofac ze wzgledu na weryfikacje do mistrzostw swiata. Moja prognoza dla niego - zloty medal na tegorocznych MS i przejscie na zawodostwo - bo on jedyny z Polakow wyrazil taka chec. I to jest problem, chec do przejscia na zawodostwo i glupia zgoda od PZKFiTS, a nie to, ze mamy slabych kulturystow. Nie musze wspominac, ze Majek i Strzelinski to cuda genetyczne i jezeli Strzalka wroci do formy z latwoscia zdobedzie karte PRo - pytanie tylko czy zechce?

__

Użytkownik
zenon

2005-02-27 14:26:17

Hehe ale referat :) Widze, ze znasz sie na rzeczy, ja niestety odkad na silke nie chodze to juz troche mniej sie interesuje.

Dziwi mnie jedna sprawa - nazewnictwo. Mr.Olympia (o ktore chodzilo mi we wczesniejszym komenatarzu, a nie o Universum ^^ pomylka) jest "wazniejsze" niz MS... Dlaczego kulturysci pokroju Ronniego nie startuja na MS? Kasa? I tak ogladajac te imprezy to widze jedna roznice - Mr. Olympia to mistrzostwa powyzej +120 KG :D I to nie zawsze mi sie podoba., nie wiem jak Tobie podoba sie np. Ronnie czy taki bialowlosy (omg, jak on sie nazywa:D ) ? Przeciez to juz nawet nie sylwetka, to gora miesni...

__

VIP
OnliNE

2005-02-27 14:27:26

a Krzysztof Jarzyna ( ze Szcecina ) ? ;P

__

VIP
scR

2005-02-27 14:37:09

Nie, nie :). To jest tak. Kulturystyka dzieli sie na amatorska i zawodowa (profesjonalna). W kulturystyce amatorskiej organizuje sie Mistrzostwa Swiata, Europy, danego kraju i pomniejsze zawody. Tam rowniez znajduja sie kategorie wagowe - najlzejsza to do 65kg, a najciezsza to +95kg, czyli od 95 i powyzej. I w tej kulturystyce wlasnie mamy super zawodnikow.

Prawdziwy hardcore zaczyna w kulturystyce zawodowej. Zeby przejsc z amatorstwa na zawodostwo zawodnik musi zdobyc karte zawodowca dajaca mu pozwolenie na startowanie w zawodach pro, zeby to zrobic musi wygrac jakies wieksze, miedzynarodowe zawody np. MS.

Kiedy zawodnik otrzyma karte zawodowca (moze odmowic jej przyjecia) automatycznie nie moze juz startowac w zawodach dla amatorow, dlatego wlasnie Ronnie i inni (ten bialy, o ktorym mowisz to pewnie Jay Cutler) nie startuja w tego typu konkursach. Startuja za to wsrod najlepszych na swiecie zawodnikow na takich imprezach jak Mr. Olympia, Ironman, Arnold Classic, Night of Champions. No tak jak napisales wsrod zawodowcow sa tendencje do bardzo duzej masy miesniowej i zeby sie liczyc musisz wazyc conajmniej 100kg, ale to rowniez zalezne jest od wzrostu. Nie ma tutaj kategorii wagowych. Co do podobania to juz kwestia gustu, ja to kocham ^^

__

Użytkownik
orlikoVsky

2005-02-27 16:19:40

Jak narazie to taką 'relację' mogą pokazać w Teleexpresie jako ciekawostkę.

__

Użytkownik
Oyabun

2005-02-27 16:37:20

Pamietam, ze na ktoryms z turniejow w fife w wawie Szpakowski komentowal mecze, wiec? =]

__

Użytkownik
t2

2005-02-27 17:01:42

Dla szachisty przebieg meczu Kasparov vs Deep Blue tez moze byc ekscytujacy, ale chyba nikt nie chcialby transmisji live w TVN w piatek o 20.00... Gaming nie jest atrakcyjny dla mas i w najblizszym czasie nic tego nie zmieni. Moze byc bardziej popularny, rozpoznawany, ale raczej nie lubiany i podziwiany. O ile Malysz zdobywajacy n-te mistrzostwo swiata gromadzi przy TV miliony, to watpie, zeby TP wygrywajacy EC czy Blackman grajacy o braz na WCG przyciagnalby do szklanego ekranu chociaz garstke ludzi nie wtajemniczonych w gaming. Do czego zmierzam? Milosci do gamingu nie wpoisz ludziom przez pokazanie go w TV, bo to jak ogladac mecz krykieta bez znajmomosci zasad. Narazie wiekszosc samych graczy nie ma pojecia o istnieniu esportu.

__

VIP
stR4y

2005-02-27 17:35:17

scR zapodaj swoje foto :>

__

Użytkownik
zenon

2005-03-11 20:38:05

Też mnie ciekawi :P

__

VIP
postal1

2005-03-11 23:47:38

ja wam powiem krotko - od kiedy net w polsce tanieje i coraz wiecej ludzi ma kontakt z gamingiem jest co raz lepiej, ja sam zanim mialem stalke to wiedzialem tyle ze jest cos takiego jak clanbase, ze w Q ludzie grają na turniejach itd
ale to na jaką skale ludzie nie tylko rozumieją ale i umieją zaakceptować netowe wspólzawodnictwo bedzie sie sukcesywnie zwiększać az do momentu kiedy przy sterach medialnej machiny usiądą ludzie ktorzy za malolata grali w cs`a, q, ut itd
Bedą mieli pojęcie o tym czym jest gaming, jakie są w tym pieniądze i na czym polega radocha z dojechania typowi przez net trafiając mu banie.
bez jaj ale ilu z was uslyszalo od starego albo matulki ze za dlugo siedzi przed kompem i to tylko strata czasu ? kto z was nie uslyszal ze "tylko te tunele i tunele" ? chyba ten co w sportowki gra - ale to i tak pewnie zjebe dostal ze przy kompie siedzi zamiast isc na boisko i naprawde pobiegac.
Nie zrozumcie mnie zle ale jezeli ktos lubi grac w cos i wiecej ma radochy z tego niz posnuc sie z chlopakami przy browarku to dlaczego go na sile od tego odciagac ? Ano dlatego ze twoj rodziciel za malolata od poludnia do nocy biegal w trampkach po podworku i grzebal kijem w piaskownicy bo zajecia innego nie mial, widzi cie jak siedzisz przed swoim magicznym pudelkiem i sra pod siebie ze nie bedziesz taki jak on tylko ci sie kregoslup spieprzy, wyalienujesz sie od srodowiska i cale to biadolenie.
Jak ktos ma byc "poza" to i tak bedzie a to ze komp mu w tym pomoze to zadne zwalanie winy nikogo nie usprawiedliwia bo gorszym wyjsciem jest przybicie komus plakietki po urodzeniu - "bedziesz górnikiem" niz dac mu sie rozwijac tak jak on uwaza za dobre dla siebie.
no ale stary znowu robi pod siebie ze to on przyklada reke do twojego "nieszczescia" i z calej sily cie bedzie od tego odwodzil, zeby chociaz sumienie miec czyste ze cos chcial zrobic.
podejscie do sprawy - masz byc bo ja chce to chyba najgorsza tyrania jaka moze byc bo tak na serio to gowno zrobisz zeby sie przeciwstawic, mozesz sie pobuntowac i efekt bedzie jeszcze gorszy bo zamiast alienacji od srodowiska to pierdyk tylko sobie nagrabi i z powiernika smutkow i szczescia stanie sie portfelem przy talerzu.
niestety, tak to jest ze kazdy upatruje w drugim cech zblizonych do siebie i knuje co tylko moze zeby te cechy uwypuklic a w szczegolnosci kiedy ma nad kims duza kontrole to bedzie procentowo bardziej sie staral.
tak wiec zanim nie wymrze pokolenie patyczaków z piachem w trampku to mozemy zapomniec o pro w polsce bo sprobuj przekonac rodzica ze siedzenie po kilka godzin przy kompie to dla ciebie trening i moze z czasem na tym zarobisz a jednoczesnie ci to radoche przyniesie - co bardziej fartowni uslyszą ze rzeczywiscie racja, jezeli to ci przynosi frajde i jeszcze bedziesz miec hajs to nie ma problemu - ale i tak w glebi duszy piernik bedzie mial nadzieje ze w koncu przyjdziesz i powiesz - koncze z graniem, ide na podworko.

__

VIP
Krypton

2005-03-12 00:33:17

Nie smiejscie sie z Jacksona. Jak dla mnie to wciaz pozostaje krolem popu i prekursorem tanczenia na teledyskach.

__

VIP
Krypton

2005-03-12 00:38:09

[url=http://www.hr95.org/pix/cox.skinny.JPG]LINK[/url]

__

VIP
stR4y

2005-03-12 12:55:30

ehehe :D

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

3297 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie