eSport w polskiej TV?...

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Użytkownik
smitH

2005-02-19 16:50:17

Jak juz mowi tytul topicu mowa jest o ukazywaniu sie eSportu w polskiej telewizji. Moze niektorzy nie wiedza ale w Bulgari i bodajze w Niemczech eSport mozna ogladac takze w TV. Bulgaria? mozna powiedziec ze oni sa zacofani :D, ze Polacy sa lepsi i to oni zasluguja na wlasny esport w 'swiecacym pudelku'. I z tego miejsca chcialbym poruszyc wazne osoby naszego pieknego kraju, zeby sprobwali swoich sil i moze po wiekszych staraniach uzyskamy nasz ukochany esporcik w tv. Przeciez nie jeden polak chcialby zobaczyc swoje, czy tez wiekszych gwiazd zmagania w takiej odslonie. Tematow na program byloby wiele od ogladania na zywo meczow, czy tez puszczanie powtorek, nastepnym tematem bylyby odwiedziny na jakims polskim lanie. Gier nie brakuje na polskiej scenie gamingu wiec to tez nastepny plus, byloby wieksze grono widzow. Apeluje do wszystkich ktorzy chca i moga ulepszyc nasza polska scene gamingu.

P.S. Napiszcie co sadzicie o tym pomysle.

__

Użytkownik
freak

2005-02-19 16:55:05

lol

__

Użytkownik
tysik

2005-02-19 16:57:18

hmmm no pomysl bardzo dobry ale trzeba by na prawde miec wtyki i bardzo dobry pomysl ktory zaskoczylby i zainteresowal przede wszystkim kogos z telewizji...
nie rozumiem co dokladniej chcialbys widziec w TV? zjawiska e-sport nie da sie zamknac tylko w jednym slowie...Chodzi Ci o reportarze z turniejow? pokazywanie nowinek scenowych we wiadomosciach? sprecyzuj...
Oczywiscie milo byloby zobaczyc jakis mecz q3 na ekranie tv, ale to jest akurat nierealne. Wysylajac list do kogos z tvn czy polsatu porywam sie z motyka na ksiezyc.
A tak wogole... w tej bulgarii - jak to wyglada ten esport w TV? moze to jest jakis lame program w niedziele o 10 rano mowiacy o nowinkach z rynku gier a nie o zadnym esporcie? skad masz wiadomosci na ten temat?

__

Użytkownik
PiWo5z

2005-02-19 16:58:07

pomysl dobry :)

__

Użytkownik
mtheus

2005-02-19 17:26:55

najfaniej by bylo zeby byly pokazywane mecze i reportarze z nich w wiadomosciach sportowych ;D ale to jest Polska ... jest to raczej niemozliwe ... chyba ze zostane politykiem ;P

__

Użytkownik
zenon

2005-02-19 18:45:43

A dlaczego by nie napisac jakiejs petycji ktora gracze musieliby podpisywac (wirtualnie rzecz jasne - jak, chyba kazdy wie) ? Puscic linka do petycji na wszystkich centrach scenowych, wszedzie gdzie e-gracze siedza - wiecie ile osob by to wypelnilo :)? Pozniej tylko pokazac komus z Polsatu czy gdzie ze ludzie domogaja sie wyswietlania widowiski epsortowych i włala :D

__

Użytkownik
tysik

2005-02-19 18:46:26

lol... dlaczego mowisz "ale to jest Polska..." ? nie spisuj naszego pieknego kraju na straty - troche patriotyzmu! W innych krajach pod tym wzgledem wcale nie jest inaczej - bynajmniej jak na razie. Na przestrzeni dekady lub dwóch, kiedy u władzy stanie pokolenie złożone z takich ja my, Z PEWNOSCIĄ do czegos takiego dojdzie. Nie mow zatem ironicznego "ale to jest Polska", tylko "ale nasze czasy do tego jeszcze nie dorosly". \\m/

__

Użytkownik
tysik

2005-02-19 18:50:28

nawet gdyby podpisalo sie pod petycja 10 000 osob... czy to zwiekszyloby w tym czasie ogladalnosc Polsatu? wydaje mi sie ze mają oni zazwyczaj wiecej ogladaczy, a zwykly laik - majacy gry komputerowe za dziecinne potyczki nie beda ogladac takich programow. Poza tym ja - gracz q3 czy pk czy czegos rownie szybkiego nie bede mial ochoty ogladac CS'a czy fify (bez obrazy) - mowiac krotko... jest nas wciąż za mało :/

__

Użytkownik
smitH

2005-02-19 19:28:46

... o Bulgari czytalem w jakims artykule nie pamietam juz gdzie, ale maja wlasna organizacje ktora wszystkim sie opiekuje pokazuja duzo ze sceny ich e-sportu

Pomysl z petycja jest dobry, lecz musialoby sie w to zangazowac wiecej osob w malym gronie nic nie zdzialamy.

I moim zdaniem najlepszym pomyslem jest zrobic progam w stylu 'Hyper' ktory startuje o wyznaczonej godzinie- nie caly dzien. Pokazaliby jakies mecze, troche wiadomosci ze sceny e-sportowej itd., np od 20 na Polsat2 ktorego oglada malo osob ;). A jesli chodzi o zainteresowania w roznych grach to mozna zrobic 1 gre na dzien ;) czy cos w tym stylu.

Jak juz ktos mowil musza sie tym zainteresowac osoby miejace 'wtyki' w tv :) pokazac petycje, pomysl na program( ewentualnie wykonac maly wzor 1-3h programu), oswiecic ile osob wiecej bedzie ogladac dany program.

Wszystko zalezy od tego czy ktos sie tym zajmie i jest w stanie przekonac 'znajomych z tv'

__

Użytkownik
mtheus

2005-02-19 19:29:58

a no masz racje :]

__

Użytkownik
Hezboll

2005-02-19 19:38:56

przydalo by sie

__

VIP
lecho

2005-02-19 20:35:06

smitH to wszystko prawda ale teraz pokaz mi stacje ktora da ci czas antenowy na to zeby pokazywac jak ktos gra w gry komputerowe (tak to jest odbierane)... co jedyne to hyper, ale u nich relacje z turniejow esportowych sa srednio 2 razy do roku... na razie to jest nierealne, przy naszych nakladach na esport. zreszta wcale sie nie dziwie, skoro mamy jeden liczacy sie zespol gier komputerowych, a cala reszta jest w lesie i 100 lat za team pentagram - bo o nich mowa... niech na razie cos sie ruszy na polskiej scenie GAMINGU, chodzi mi o profesjonalizm itp... a potem uderzajmy do telewizji, bo chyba nie chcemy mowic o tym, ze w finale cnl4 pod1 fejkowal za kerima, badzmy powazni...

__

Użytkownik
freak

2005-02-19 20:37:57

napisałem tylko co o tym myślę

wtyk nie nikt nie ma więc możnaby w zasadzie zapomnieć, co my biedna gromadka esportowców w naszym kraju możemy zrobić w zw. z tym? urządzić pikietę przed gmachem telewizji czy co? przecie w TV już nie mam ani jednego polskiego programu o grach komputerowych a dopiero o e-sporcie...

nic tylko stąd uciekać : \

__

Użytkownik
orlikoVsky

2005-02-19 21:44:59

Obecnie to jest nierealne, nawet jak byś miał duże 'wtyki' w tV. Jedyną, ale i znikomą szansą jest HYPER. Ogólnie ten kanał jest troche śmieszny, bo niemal codziennie 'bywając przejazdem' na nim widzę to samo.
lecho prawde ci powie;) trzeba mieć jakieś silne argument za, a tych jak każdy zainteresowany wie, nie ma zbyt wiele.

__

Użytkownik
Qspy

2005-02-19 21:57:10

[; heh kazdy by chcial taki program z gejmerow ale go niebedzie i finito.... FINITO za 10 lat pogadamy [;

__

Użytkownik
apiSS

2005-02-19 22:45:45

Nie będzie takiego programu w żadnej TV chyba, że.... środowisko graczy zacznie się prawnie konsolidować.
Jesli powstanie stowarzyszenie ogólnopolskie, które z góry właściwie pokieruje akcją "uświadamiania" społeczeństwa i nacisku na właściwe organy (nie tylko państwowe) to skutek tego może przekroczyć nasze nadzieje.

Sformalizowana grupa daje siłę działania, ale (nie można o tym zapomnieć) niesie za soba ryzyko pogrzebania ideałów w biurokraji i nadmniernym formaliźmie.
Kilkutysięczna rzesza pełnoletnich graczy to niezły elektorat (biorąc pod uwagę ostatnie frekfencje we wszelkich głosowaniach). Z taką organizacja trzeba się juz liczyć, a pamiętajmy, że obsada stanowisk zarządu Telewizji publicznej to z reguły sprawa polityczna....a zarząd może wiele.
Oczywiście brzmi to trochę utopijnie, moze wręcz jak bajka, ale w każdej bajce jest odrobina prawdy i każda bajka ma swój morał.

__

Użytkownik
smitH

2005-02-20 00:25:27

ale pomysl byl dobry ;P
z wykonaniem gorzej, lecho ma racje jesli nasi gracze polepsza sie to polepszy sie tez gaming i jego pojedyncze organy... zostaje nam trenowac :)

__

Użytkownik
Qspy

2005-02-20 00:29:45

dobra.... to ja bede prezesem tego stowarzyszenia ... 11.000 zl na miech mi styknie i rozpropaguje co gdzie trzeba 1337 bedzie poprostu bede latal od stacji do stacji i przekonywal i bede ulotki roznosil i bedzie super

__

Użytkownik
apiSS

2005-02-20 00:37:54

:)))
jestes blisko
wiesz,że prawnie zarejestrowane stowarzyszenie może otrzymywać różnego rodzaju dotacje, np na wymianę sprzetu, dzięki któremu jego członkowie będą mogli trenować przed turniejami :)

__

Użytkownik
Qspy

2005-02-20 00:48:54

hehehe dotacja pojdzie w moja kieszen [;; niema tak latwo.... windows 3.11 tez dobry byl nie? [; korupcja sie szerzy

__

Użytkownik
mlotsoN

2005-03-18 10:27:45

Hmm wg mnie trzeba by bylo zaczac od zrobienia petycji i uzbierania odpowiedniej ilosci podpisow pozniej mozna by bylo wyslac maila do jakiejs stacji ... to moglo by sie udac bo jezeli by bylo duzo podpisow to znaczy ze byla by duza ogladalnosc. A wiec ? eSports.pl jestescie serwisem na skale calej polski mysle ze jezeli wy byscie sie tym zajeli to by byl dodatkowy plus takto takie audycje etc mogly by sie polaczyc z relacjami z ESL ;) Pomyslcie o tym ;D

__

Użytkownik
e2

2005-03-18 11:24:11

a oglądał ktoś na tv4 wywiad z luqiem i kimś tam jeszcze? :P nie wiem kto to bo za późno włączyłem i widziałem tylko luq. jak widać w tv już coś się kręci :-)

__

PRO
sxl

2005-03-18 11:24:59

poki co jest to niewykonalne
scena polska jest za malo dorosla, nikt by nie ogladal takiego programu
imho

__

VIP
OnliNE

2005-03-18 11:31:57

kiedyś.... ;P

__

Użytkownik
*Jaras

2005-03-18 16:31:58

Za duzo chcecie za szybko, to ze jest nas parenascie tysiecy aktywnie grajacych to nic. Duzo predzej dadza kanal o niepelnosprawnych 24/h.

__

VIP
Malwa

2005-03-18 17:34:02

Pomysł dobry :> ale czy mozliwy do zrealizowania? Oczywiscie sa w polskiej TV jakies tam programy o grach komputerowych . I WCG tez jest oblegane przez media 4fun TV czy jakies inne stacje radiowe. Ale eSp.pl w TV to raczej nie ma wiekszych szans na przejscie of kozz jak by ktos miał w jakies stacji bardzo dobrego kolege na stanowisku bossa. Tylko że coś takiego musi przynosic zyski. Z tego co wiem to i rosja jakas swoja scene gamingu tiuninguje.

__

Użytkownik
ikaiyu

2005-07-02 23:27:20

hmm a jakby stworzyli cos jak TVN 24, Meteo, Turbo... walneli by "troche" reklam i napewno by sie im to oplacilo wiec ta petycja to nie glupi pomysl, mozna by cos zrobic np na www.petycje.pl

__

VIP
kai

2005-07-02 23:43:34

fajny pomysl ale moim zdanie narazie nie wypali.
PS: wiecie ze na TVN w programie "fakty, ludzie, pieniadze" bylo o esporcie w polsce i na swiecie :D w polsce w 2004 roku przeznaczyli na to cale 100.000 zl dla porownania w USA 2.500.000 $ :D n/c :D

__

Użytkownik
Cw!kL4

2005-07-03 01:21:24

Zlot Tactical Ops w TVP3 Ogolnopolskim

Program bedzie wyemitowany (prawdopodobnie) w TVP3 Ogolnopolskim o godzinie 22.15 w najblizszy poniedzialek tj. 04.07.2005
Będzie to reportaż. Na zlocie Tactical Ops w maju byla tv i przeprowadzila pare wywiadow z ludzmi ze sceny. Zapraszamy :)

__

VIP
Preak

2005-07-03 01:53:47

za 30 lat...Jedyne co widzialem to na Hyperze relacje z polskich eliminacji do WCG (bodajze) i pokazywali urywki HLTV specsteru vs blood-angels, jako najciekawszy mecz drabinki przegranych :)

__

VIP
Preak

2005-07-03 01:56:30

az mam teraz ochote napisac kolumne "esport szansa dla niepelnosprawnych (?)" ...

__

Użytkownik
Euzeb

2005-08-12 21:59:55

Wyciągam -> Dla posiadaczy C+ gadających po szwabsku , kanał NBC po godzinie 22, w weekendy program całkowicie poświęcony eSportowi. Polecam, są zapraszani goście [ nie wspomne, ostatnio Molyneux był, 5 raz :))], no i oczywista gracze , replaye, mecze "na żywo" , miło się oglądało kwalifikacje do WCG :F

Mordi moderatorów są nadzwyczaj poczciwe ^.^

kanał 112 jkaby ktoś się pytał :)
www.giga.de

__

Użytkownik
twoonesix

2005-08-13 02:58:45

To nie ma sensu. Jesteśmy zacofani mentalnie - dla polaków nadal film animowany to "bajka dla dzieci", a gra komputerowa to zabawka dla pociech tudzież opiekunka do dziecka.

No, chyba, że ktoś pójdzie z kałachem na jakiś większy plac w Warszawie i zacznie strzelać do ludzi, krzycząc "MAM QUADA! BĘDE MIAŁ DUŻO FRAGÓW! QUAKE3 RULES! JESTEM MISTRZEM ESPORTU!". Wtedy przebojem wedrzemy się na pierwsze strony gazet.

__

Użytkownik
twoonesix

2005-08-13 03:03:23

a team sky?

mówisz o kasy czy wynikach, tak na wstepie zapytam, żeby uniknąc nieporozumien. jesli chodzi o wyniki nie jest zle - jestesmy w pierwszej trójce europy w Q2, Q3, UT99 (tu akurat jesteśmy bezsprzecznie najlepsi w tdm), prawdopodobnie CS (strzelam, bo nie mam pojęcia) i takie tam.

a kasy nie ma bo nigdzie nie ma.

także generalnie nie podzielam twojego pesymizmu.

__

Użytkownik
twoonesix

2005-08-13 03:08:44

Jakbyś nie zauwazył już jesteśmy sformalizowani i komercyjni do bólu. A organizacja polityczna graczy to nie utopia, to potop. Formowanie paranoicznych (dez)organizacji pokroju PZPN w Polsce to byłaby katastrofa, pożoga, apokalipsa i koniec.

Jakiemukolwiek upolitycznianiu sporów elektronicznych w naszym kraju mówię: NIE, bo nie lubię być smarowany gównem (czyt. polityką).

__

Użytkownik
cnn.GreaTeye

2005-08-13 03:36:44

Ehm :] Sprawa wygląda tak - aby wyemitować program jest potrzebny na to sponsor ! (ha!? nieźle co ?:P) przecież ktoś musi za to zapłacić etc. Nakręcenie relacji lan4fun kosztowało około 2000 zł etc. - więc wniosek jest prosty - kasa jest potrzebna.

Jeśli chodzi o wtyki, ja ogólnie takich nie mam, ale bardzo dobrze znam ludzi z 4fun.tv i myśle, że z nimi dałoby się współpracować, tylko jest potrzebna tam osoba naprawde interesująca się ogólnie eSportem u nas w Polsce. Jesli chodzi o 4fun.tv to ta telewizja już 2x robiła relacje z l4f, raz z WCG w tym kilka wywiadów z graczami(hyhy np. ze mną), zespołami (np. z Team Pentagram UrbanTerror podczas l4f3) etc.

Nom czekam :P a tak wogle najlepiej sami załóżcie swoją stacje telewizyjną ;P

__

VIP
lecho

2005-08-13 04:19:54

wymieniles q2, q3 i ut99. pentagram dominuje w csie i w3, a wiec w bardziej komercyjnych platformach :) ja jestem ciekaw co wyjdzie ze sky.cs i sky.pk, ale jak na razie pk mnie zawodzi, a cs za czesto zmienia sklad, zeby cokolwiek dalo rade ugrac, na pewno nie jest tak mocne jak mowisz :) co do kasy to wiesz ja uwazam ze jesli chcemy mowic o naprawde profesjonalnym zjawisku esportu, to ta kasa musi byc i w czolowych multiklanach juz sie zaczyna pojawiac :) tyle ze imo to wszystko wciaz nie ma takiego naglosnienia, ktore mogloby przyciagnac "konwencjonalne" media ;) ale coz time will tell ;)

__

Użytkownik
MrInSiDeR

2005-08-14 13:11:24

Narazie nie bedzie ~~

__

Użytkownik
Qub!c

2005-08-14 13:36:13

Zawsze jest nadzieja w 4fun i MTV :D Ale ja myśle że prościej byłoby zrobić polski oddział jakiegoś zagranicznego TV o eSporcie. O ile sie nie myle w stanach jest pare takich.W ten sam sposób powstało MTV. I to byłaby telewizja, która przyciągnęła by ludzi a nie jakaś 2 godzinna relacja z Hyper (omg moja kablówka nawet tego shitu nie odbiera). A narazie zróbcie na tej stronce dział w którym ludzie bedą mogli informować o okazyjnych transmisjach poświęconych eSportowi.

__

Użytkownik
bytek

2005-08-14 17:12:48

wg. mnie jedyna szanse na esport w Polsce w telewizji jest powstanie jakiejs profesjonalnej organizacji sie tym zajmujacej, ktora zrzeszalaby wiekszosc polskich graczy w jakichs ligach i organizowalaby imprezy lanowe... cos podobnego jak CPL w stanach... ale nie martwcie sie jak wygram w totka to wam zasponsoruje wlasny program w TV :D

__

  • 1
  • 2
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1076 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie