Jaka klawiatura i mysz

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
Zonda

2010-06-19 19:31:12

Witam
Poszukuję klawiatury ,myszki oraz podkładki do grania. Tylko że chodzi mi o sprzęt profesjonalny taki jakiego używają zawodowi gracze i tu liczę że oni mi właśnie pomogą.

Pozdrawiam

__

Użytkownik
qink

2010-06-20 12:04:32

to zależy bo sprzęt nie zrobi cię super graczem, jedynie trochę pomoże ;o

podkładka Steelseries Heavy najlepiej albo Goliathus Razera, myszka Intiell 3.0 albo Razer Deathadder, z klawiaturą to w sumie nie ma różnicy.

A słuchawki to sobie kup senki, jeśli chcesz jeszce przy komputerze posłuchać muzyki.

__
Jak bym był skarbnikiem klasowym jak ty, to bym chodził po szkole w futrze jak alfons (c) shortys

Użytkownik
miodek1337

2010-06-20 12:18:06

Klawiatura za 50zl np iBOX z krotkimi klawiszami - nie wiem czego mozna chciec wiecej... moim zdaniem, kazda epsza to przeplacanie, bo cuda sie nie staną... a na drozszej na pewno lepiej gral nie bedziesz ;)

Intelli Mouse 1.1 + Aqua 2 + teflonowe slizgacze. Z przesylka 75zl - jak wyzej... po co placic za 1000dpi i jakies ciezarki, jak to tak naprawde gowno daje...

__

Użytkownik
esportfun

2010-06-20 12:35:01

Weź czarnego Logitecha za 25zł (klawiatura) ;p

__

Użytkownik
Zonda

2010-06-20 13:07:23

Zdaje sobie z tego sprawę że nie przyczyni się do tego że będę Pro:) ale od czegoś trzeba zacząć. Myślałem o sprzęcie logitecha z serii G czyli G19 i G9x lub coś z SteelSeries 7G lub Ikar,Xai. W przypadku myszki chodzi o to żeby myszka miała dobry sensor. A podkładki to też coś z SteelSeries np. SX

__

Użytkownik
cirion

2010-06-20 16:30:25

Grac tak samo nawet bedziesz na klawie i myszce za łaczie 50 zl tylko trzeba trenowac :) Pozdro

__

Użytkownik
majan

2010-06-21 09:26:49

klawa - Everglide T-1000
mysz - Razer DeathAdder
podkładka - Steelseries QcK+

i tyle w temacie :)

__
Pozdrawiam!

Użytkownik
yahoo1333

2010-06-21 15:15:50

Jak dla mnie kupowanie najdroższego sprzętu dla początkującego gracza mija się trochę z celem... Ale nie moja sprawa, jeśli masz kasę to kupuj najlepszy sprzęt.
Ze swojej strony mogę polecić Ci klawiaturę SideWinder X6 - podświetlenie, makra i odłączany panel numeryczny to największe zalety tej klawy.

__

Użytkownik
Zonda

2010-09-15 13:51:10

Ze względu na brak czasu w wakacje nie udał mi się zamówić jeszcze sprzętu więc nadal sprawa otwarta . Sprzęt będzie wykorzystywany do gier typu COD4, BF2. Kuszą mnie te produkty SreelSeries ale teraz logitech wypuścił G510 i gryzonia G700 co myślicie o tych produktach??

PS. cirion napisał że grać tak samo będę na klawie za 50 zł tylko trzeba trenować. Do końca się z tym nie zgodzę bo fakt trenować trzeba ale trening nie zastąpi ograniczeni sprzętowych takich jak czas reakcji klawiatury na naciśniecie klawisza :)

__

Użytkownik
icee

2010-09-15 15:36:00

Ograniczeń sprzętowych i tak nie będziesz musiał przeskakiwać przez najbliższe 3 lata. Naprawdę, nie podejrzewałem, że firmy robiące sprzęt będą potrafiły tak sprać mózgi graczom. Podczas całej mojej niezbyt błyskotliwej kariery gracza korzystałem z podkładki z cda (w późniejszym okresie, wcześniej grałem na gołym biurku i było klawo, na podkładkę przesiadłem się głównie z powodu obolałego nadgarstka. Chociaż rzeczywiście na podkładce gra się znacznie, znacznie lepiej), klawy nonejma i dual opticala, który okazał się drogim padłem z akceleracją wsteczną. Jeżeli nie masz co robić z pieniędzmi to kup najdroższy możliwy sprzęt i szmać na nim. Liczą się umiejętności i jestem w stanie Ci zagwarantować, że jeszcze przez długi czas nie będziesz musiał się zmagać z byciem ograniczanym przez sprzęt.

Ja bym Ci polecił: qck+/mini w zależności od tego na jakim grasz sensie, a4techa x718/50 i klawe za 2 dychy z płaskimi klawiszami. Taki zestaw da się skompletować za 100-120 zł albo i taniej.

__

Użytkownik
Zonda

2010-09-15 15:59:04

Chyba źle mnie rozumiecie nie jestem początkującym graczem a tym bardzie nie szmacę w gry typu COD4 gram już trochę czasu na zwykłej klawie i już mam dosyć takiego sprzętu i dla tego postanowiłem założyć temat na forum poświęconym esportowi.
icee mówisz kup najdroższy sprzęt? to nie problem:). Problem w tym żeby wybrać taki który będzie wary tych pieniędzy. Może teraz wam będzie łatwiej:)

PS. Nie muszę być pro żeby chcieć posiadać sprzęt z najwyższej półki :)

__

Użytkownik
icee

2010-09-15 16:22:29

Jasne, że nie musisz. Tylko że wtedy to się mija z celem. Uznałem Cię za początkującego gracza ponieważ jest to twój pierwszy temat (przynajmniej taka informacja widnieje w Twoim profilu, jakkolwiek może to być wina krzaczącego się kodu strony) na kiedyś największym a aktualnie całkowicie martwym serwisie o esporcie w Polsce. W miejscu, do którego mógłby trafić ktoś, kto od jakiegoś czasu pyka w gry komputerowe, słyszy o esporcie i wpisuje to hasło w googlach. Nie mówię, że tak jest ale tak to wygląda. Nie licząc zupełnie nieudanych modeli w stylu razera vipera myszki z najwyższego segmentu róznią się przede wszystkim ergonomią i dodatkowymi funkcjami, a to zależy od indywidualnych preferencji i oczekiwań. Nikt Ci nie pomoże w wyborze pod tym kątem. Prezyzja ociera się już o doskonałość.

Zresztą, szukanie w tej chwili zawodowych graczy na esp.pl też nie stawia twojej znajomości realiów w dobrym świetle.

Bardzo byś nam ułatwił niesienie sobie pomocy gdybyś zamieścił bardziej szczegółowe informacje. Ile grasz, w co, czego oczekujesz, jaki obecnie masz sprzęt, co miałeś w ręku, co Ci podpasowało, ile masz lat, lub jeżeli nie chcesz udzielać tej informacji to chociaż orientacyjny rozmiar dłoni, w jaki sposób trzymasz myszkę, palcami czy opierasz całą dłoń. Jeżeli naprawdę czujesz przymus wyrzucania góry pieniędzy na precyzję wykraczającą poza granice ludzkiej percepcji to najbardziej uznanymi myszkami są, a przynajmniej były gdy jeszcze choć trochę interesowałem się tematem, g510/518 i deathadder. Powinieneś po prostu przejechać się do jakiegoś sklepu i przymierzyć się do każdej z nich. Kiedyś w mm były stoiska z takim sprzętem. Na tym poziomie najważniejsza jest ergonomia.

__

Użytkownik
Zonda

2010-09-15 20:27:22

Więc tak... gram w cod4 od jakiś 4 lat, nie jestem pro graczem i nie zamierzam nim zostać bynajmniej nie w tej chwili. Jeśli chodzi o sprzęt to obecnie od trzech lat posiadam kalwe Logitech diNovo Edge i myszkę tej samej firmy model MX AIR więc sprzęt z górnej półki jeśli chodzi o zwykłe klawiatury i myszki. I pewnego dnia pomyślałem sobie że czemu nie miał bym posiadać sprzętu z najwyższej półki dla pro graczy tym bardziej że teraz zakupiłem nowy komputer i w związku z powyższym narodził się ten temat. Najlepiej odpowiadają mi myszki typu Logitech G500,G700 oraz SS Xai. Jeśli chodzi o klawiatury to rozważam Logitech G510 lub SS 7G i 6Gv2 Słuchawki wybrałem SS 7H wersje bez usb.
W klawiaturach logitecha podoba mi się ilośc bajerów natomiast w SS prostota i klasyczny wygląd

PS.Mój wiek jest dużo wyższy niż można przypuszczać:)
A i powiedz mi jeszcze jedno gdzie mógłbym szukać jeszcze pomocy w tym temacie na jakim forum?

__

Użytkownik
ffsnecffs

2010-09-15 21:39:38

ACHTUNG ! IDIOTA NA FORUM !
czesc
chce ci pomoc
pc350
ss xai
qpad ct 4mm
blackwidow ultimate

tyle w temacie
a i jak grzasz w cod 4 lata i nadal nie masz zamiaru byc pro gamerem, a kupujesz taki sprzet to widze ze masz nie zle ambicje

__

Użytkownik
Zonda

2010-09-15 22:23:10

kotq czemu tak twierdzisz? Już wcześniej pisałem że nie trzeba być pro żeby sobie takie rzeczy kupować. W tej chwili gram dla przyjemności a dobry sprzęt tak po prostu chce mieć :). A kto wiem może z czasem zmienię zdanie na temat bycia pro.

Ten Razer fajny tylko ma jedną wadę... nie jest jeszcze dostępny a mi się nie chce za bardzo czekać :)

__

VIP
conish

2010-09-15 22:47:57

dinovo i air do grania :D:D:D:D:D:D rotfl 111111asd

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

Użytkownik
Zonda

2010-09-15 23:10:29

wiem wiem :) ale dawałem rade i to z całkiem niezłym efektem :)

__

Użytkownik
icee

2010-09-15 23:36:01

Pytałem o Twój wiek ze względu na rozmiar dłoni, nie musisz się tłumaczyć. Jakkolwiek według mnie Twoja wersja się nie klei i jest on prawdopodobnie dokładnie taki jak się wydaję. W innym wypadku nie podchodziłbyś tak lekko do bezsensownego wyrzucania pieniędzy, chyba że nazywasz się Zuckerberg albo jesteś właścicielem dopalaczy. Mniejsza o to.

Do samego tematu nie mam już absolutnie nic do dodania, odpowiedź na Twoje pytanie została już napisana tysiąc razy, a i w tym temacie wyprodukowano już ścianę tekstu. Według mnie górna granica opłacalności jeżeli chodzi o sprzęt do grania prezentuje się mniej więcej tak:
słuchawki: hd201/202/ kossy ur-40. W każdym razie ten segment, żadnych pseudogejmerskich gówien.
mikrofon: nie będziesz go wykorzystywał do nagrań studyjnych, wystarcza noname za mniej niż 3 dychy.
klawa: płaska do czterech dych.
myszka: a4tech x718, lub mx-518, deathadder. Nie poczujesz róźnicy, ale jeżeli z każdą wydaną złotówką czujesz się bardziej pro to możesz zainwestować.
podkładka: qck/allsop raindrop też chyba ma całkiem niezły stosunek ceny do jakości.

Napisałem to już wielokrotnie, ale zaglądanie do wątków założonych przez kogoś innego najwyraźniej Was boli.

PS: Jeżeli nie zamierzasz grać klanowo, bo za profesjonalne granie uznaję granie dla nagród i pieniędzy, a do tego daleka droga i nie dla każdego do pokonania, to takie zakupy są tak bezsensu, że w słowniku ludzi kulturalnych nie ma słów, które mogłyby to wystarczająco obelżywie przedstawić. Jednak to Twoje (mimo wszystko mam taką nadzieję) pieniądze i masz prawo je wydawać na co Ci tylko przyjdzie do głowy.

PS2: Jednak od czasu do czasu zagląda tutaj ktoś ze starej ekipy ;d

__

Użytkownik
Zonda

2010-09-16 01:44:47

icee i tu jesteś w błędzie ponieważ mam 31 lat :). Jeśli chodzi o jak to powiedziałeś “wyrzucania bezsensownie pieniędzy " to ja to postrzegam trochę inaczej i nie chce żeby ktoś odebrał mnie źle i zaraz napisał “o chwali się że go stać" bo to nie tak że się chwale czy coś ale dla mnie wydanie tych kilku setek na taki sprzęt nie stanowi problemu.

__

Użytkownik
ffsnecffs

2010-09-16 15:16:55

jak juz napisalem
pc350
ss xai
qpad ct 4mm
blackwidow ultimate

nie bierz :
sluchawek od ss/razera
klawiatur od ss
myszek od razera
podkladek od wszystkiego orocz qpad

jak napisal tam ktos juz u gory, caly ten progamerski shit jest bezsensowny i nie daje ci takiej “mocy” jaka ja tutaj pokazalem(sprzet)

wybralem ci najdroższy i obecnie najlepszy sprzet dostepny dla gracza
a klawiatura sie nie martw, zawsze jest ebay ;d

__

Użytkownik
Zonda

2010-09-16 20:16:22

kotq sprzęt który podałeś jest wypaśmy:) szkoda tylko że mysz i klawiatura są dwóch różnych firm bo powiem szczerze że wolałbym mieć to z jednej firmy.


PS.Razer ma super tą klawiaturę i mam nadzieje że będzie solidna nie tak jak ich inne klawiatury w których ciągle się coś psuło.
Odnośnie słuchawek to jeszcze rozważałem PC360. A co nie tak jest z tymi słuchawkami od SS?

Odnośnie podkładki to ta którą podałeś to jest medium i nie lepiej jak będzie miała 1.5mm??
Jeszce myślałem o takiej podkładce QPAD Heaton Perfect XL ?
A czy do myszki SS nie lepsza będzie podkładka też od SS??

__

Użytkownik
ffsnecffs

2010-09-17 12:21:37

klawiatura i mysz z jednej firmy dużo nie da, dopiero w blackwidow i da respawn jest taki program ze łączy je i “szybciej działają" ale i tak nie dziala to tak jak powinno i daje możliwość uszkodzenia strewników przez co zmusi cie to do formatu dysku (spotkalem sie z takim przypadkiem juz)
xai jest dobra myszka, przez wielu oceniana lepiej niz deathadder
sluchawki
szczerze ci powiem ze nie wiem czym sie różnia pc 350 od 360, chyba coś z pająkiem jest inaczej ale nie wiem, wiec czy wezmiesz 350 czy 360 to różnicy ci nie da (chyba) a i tak są to dobre (top2* sluchawek dla graczy na swiecie)
sluchawki od ss, to jest 4gbg czyli for gamers by gamers, czyli progamerski shit
podkladka
jak napisalem, qpad to ma obecnie najlepsze podkladki na swiecie, wersja medium juz nie jest taka dobra wiec polecam ta 4mm
qpad heaton xl - zwykla szmata cos jak qck pomalowana...
a i nie bedzie lepsza podlkadka do ss bo oni zadko kiedy robia podkladki tylko podswoje myszki, qpad ich w tym wyprzedza

*top2 poniewaz lepsze sa tylko qpad1339 ale one kosztuja ok. 1000 zl, z karta dwiekowa 10 000 zl.

__

Użytkownik
Zonda

2010-09-17 13:40:04

Żebyśmy się dobrze zrozumieli ty polecasz mi tą podkładkę Qpad CT LARGE 4mm?

__

Użytkownik
ffsnecffs

2010-09-17 23:39:07

tak, dokładnie o tą
ale biała jest ładniejsza ;)

__

Użytkownik
Zonda

2010-09-18 03:03:08

Faktycznie biała jest też fajna:) szkoda tylko że Xai nie ma białej ładnie by to wyglądało w komplecie :).A czy czasem ta podkładka nie należy do grona miękkich podkładek? Bo na stronie Qpad w twardych podkładkach są tylko dwa modele i ta o której rozmawiamy nie jest w tym gronie.

Ps. kotq a co sądzisz o tym zestawie Logitech G510 i G700 ?

__

Użytkownik
ffsnecffs

2010-09-19 00:07:22

tak, jest to miękka podkładka, bardzo odpowiednia do xai względem jej ślizgaczy
co sądze o ty zestawie, hmm jakos nie mialem doczynienia z logitechem za duzo razy, lecz wiem ze oni to dobre kierownice robia, co do myszki - napewno nie do grania + bezprzewodowa, klawiatura posiada bezsensowny wyświetlacz lcd który utrudnia gre wieczorem i dekoncentruje
jeżeli nie mógł byś znalesc blackwidow ultimate, to polecam Ci (z logitecha) G110 - bardzo dobra klawiatura testawalem ja i wiem ze warto ja zakupic

__

Użytkownik
Zonda

2010-09-19 00:43:15

G700 faktycznie jest bezprzewodowa ale jej parametry wskazują na to iż nie powinna posiadać opóźnieni i akceleracji (# Format danych USB: 16 bitów na oś, odświeżanie położenia (USB): do 1000 sygnałów na sekundę) poza tym można podłączyć na stałe kabel i to on będzie pełni role przekaźnika. Jest jeszcze model G500 lub G9x choć z drugiej strony SS Xai prezentuje się bardzo dobrze i bardziej chyba profesjonalnie i dodatkowo wszystkie te myszki posiadają sensor Avago 9500 a gdzieś czytałem że to najlepszy sensor.Ogólnie na pierwszym miejscu do zakupu jest teraz SS Xai (produkty od SS mają coś w sobie mi osobiście podoba się ich prosty wygląd z tego też powodu zainteresowały mnie ich klawiatury). Jeśli chodzi o klawiaturę to na korzyść razera przemawia to że jest to klawiatura mechaniczna a myślę że to duży argument na plus. Zobaczymy jeśli szybko się pokaże to może poczekam a jak nie t wybiorę coś z logitecha. Tak czy tak dziękuje Ci bardzo za chęć pomocy i jakbyś miał jeszcze jakieś propozycję to pisz oczywiście na forum lub na PW. Pozdrawiam

PS. kotq jak będę miał jeszcze jakieś pytania to pozwolisz że napiszę do Ciebie na PW dobrze??

A jeszcze odnośnie koloru myszki jak pisałem wcześniej do białej podkładki fajnie by było mieć mysz koloru białego i jest taka a nazywa się Xai R.U.S.E. Edition to chyba to samo co zwykła Xai??, Choć z drugiej strony efektowniej chyba będzie wyglądać czarna mysz śmigająca po białej podkładce:). Wiem że to z innej bajki kwestia ale też jestem estetą i takie rzeczy mają dla mnie znaczenie :)

__

Użytkownik
ffsnecffs

2010-09-19 00:56:42

tak, to ta sama myszka tylko w innej kolorystyce.
oczywiście, pisz do mnie na pw kiedy chcesz, zawsze Ci chętnie odpowiem

__

Użytkownik
mglisty

2010-09-21 11:32:34

"szczerze ci powiem ze nie wiem czym sie różnia pc 350 od 360, chyba coś z pająkiem jest inaczej ale nie wiem, wiec czy wezmiesz 350 czy 360 to różnicy ci nie da”
ja wiem - mam 350 i kupiłem sobie 360 (350 miałem oddać bratu) niestety musiałem zrezygnować z 360 (poleciały do brata) bo to są słuchawki OTWARTE... wszystko słychać na zewnątrz jak i sporo z zewnątrz.
ogólnie SUBIEKTYWNIE jak dla mnie 360 dźwiękowo sa odczuwalnie lepsze - lepiej w nich pozycjonowałem, dźwiek naturalniejszy i bardziej przestrzenny - fantastyczna regulacja głośności - potencjometr w słuchawce - w 350 jest na kablu i się tłucze po kompie jak wstaje. Niestety emitują na zewnątrz taki hałas, że było to nieakceptowalne przez moja rodziną przy graniu w nocy...

__

Użytkownik
Zonda

2010-09-21 13:30:51

Coś tu nie tak z tymi podkładkami a mianowicie gdzie nie czytam to do laserowych myszek polecają podkładki twarde typu QPAD Heaton Perfect XL bo to jest podkładka twarda a nie szmaciak a ty kotq polecasz mi QPAD CT Large 4mm White a to jest miękka podkładka czyli szmaciak. Mógłbyś bardziej rozwinąć ten wątek o podkładkach.

Dzięki i pozdrawiam

__

Użytkownik
ffsnecffs

2010-09-21 22:42:52

To źle piszą.
Przeleć się po profilach różnych graczy CoD/CS i zobacz jakich podkładek używają do Xai.
http://www.powergaming.com/ (CoD4)
http://www.fnatic.com/ (CS & CoD4)
I pierwsze słyszę że laser lepiej działa na twardej.
Mógł byś dokładniej powiedzieć kto takie coś napisał ?

__

Użytkownik
Zonda

2010-09-22 00:12:57

Na jakimś forum trafiłem na temat wyboru myszki i tam kolesiowi napisali coś takiego “jeśli mysz laserowa to szmaciaki odpadają ( no może nie wszystkie)" i stąd moje zaniepokojenie :).

__

Użytkownik
ffsnecffs

2010-09-22 17:07:32

Pewnie kupił jakiś tani laser i teraz płacze że mu nie działa ;) Ogólnie nie ma się co martwić takimi opiniami.

__

Użytkownik
m1siu

2010-10-03 19:52:00

Siemka, używałem wielu myszek i podkładek. Zaczynałem z razerem copperheadem, byłem z niego zadowolon. Przestał jednak działać po około 1.5 roku, z gwarancją nie było problemu dostałem drugiego- nowego(również się zepsuł, jednak już po okresie gwarancyjnym). Do copperheada używałem przez 3.5 roku podkładki razer exactmat (2-stronna speed i control). Strona speed była od samego początku jakaś trefna, miała jakieś mikrowgłębienia na powierzchni i myszka w paru miejscach na podkładce haczyła. Jednak na stronie contorl gryzoń działał bez zarzutu. Następnie przesiadłem się na logitech g9+ razer destructor, zestaw ten cieszył mnie przez pierwsze 2 miesiące, po tym czasie ogromne ślizgacze g9 wytarły destructora, tak że cechował się różnym ślizgiem na całej powierzchni. Samo działanie myszki nie budziło zastrzeżeń, dokupiłem do niej everglida titana monstermata. Myszka nadal działała prawidłowo jednak ta podkładka powodowała specyficzne tarcie, które mi nie odpowiadało(mam tendencję do dość mocnego dociskania myszki), w efekcie po jakimś pół roku sprzedałem myszkę i podkładkę które zastąpiły microsoft wheel mouse optical 1.1a (które można kupić za 20-30zł) i razer goliathus control. Muszę przyznać, że jest to najlepszy zestaw na jakim miałem okazję grać (gram głównie w quake live, a wcześniej w quake 3).
Nie sugeruj się tym co mają napisane czołowi gracze na stronach swoich multiclanów, gdyż to głupoty, które każą im wypisywać sponsorzy. Po ostatnim eswc w Paryżu, na łamach serwisu quake.net.pl pojawiły się zdjęcia z tych rozgrywek, jakieś 30% quakerów używało właśnie wmo 1.1a + jakieś 30% ie 3.0 (praktycznie ta sama myszka, z dodatkowymi guzikami). Dla w pełni dobrego działania myszki wymagane jest podkręcenie jej na 500hz.

__

Użytkownik
Zonda

2010-10-10 01:56:12

m1siu bardzo fajnie wszystko opisałeś dzięki. Domyślam się że gracze pro mają sprzęt sponsorowany ale generalnie Xai zbiera dobre recki a ta mycha IE 3.0 podobna trochę z wyglądu do Xaia . Jeszcze rozważam zakup Roccat Kone Plus czyli nowa wersja roccata.

__

Użytkownik
Nrafal

2016-09-24 20:05:10

Logitech klawiatura powinna być dobra

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

6297 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie