Philips LED TV pfl9704h- pogromca plazmy?

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
qwe

2010-03-24 21:21:51

Z braku ciekawszych rzeczy do poczytania na forum zamieszczam link do recenzji przełomowego, jeśli tak to można nazwać, telewizora LCD podświetlanego diodami LED na całej matrycy (full led) philips-46pfl9704h

Telewizory LED już dawno zyskały u mnie uznanie, uważam, że mają wyższy kontrast, są cieńsze i generują żywsze kolory niż w plazmie.

Udało się praktycznie wyeliminować smużenie (technologia 200hz, naprawdę robi wrażenie), pozostał jeszcze tylko problem czerni.
Dla mnie bardzo dobrą czerń generowaly już telewizory LED Samsunga, jednak to absolutnie nic w porównaniu co pokazuje przedstawiony w teście TV Philipsa.

Zapraszam do lektury, naprawdę warto:

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/43539-philips-46pfl9704h-12-test-otwarty.html

Przedsmak:

Z lewej Pioneer LX 5090 (plazma) , z prawej Philips 46 PFL9704H/12
http://www.hdtv.com.pl/forum/t/43150/069_P1230382.JPG


Pokaz możliwości podświetlania punktowego Philipsa:
http://www.hdtv.com.pl/forum/t/43150/006_P1230243.JPG

__

Użytkownik
eXblanco =]

2010-03-24 21:27:36

Już biegnę do sklepu i wydaję 10k na telewizor. SIEMA!

__
Hala Madrid !

VIP
zoom

2010-03-24 22:47:28

Posiadam Samsung UE40B7000 i jakość obrazu, nie mówię już o samej “czerni” jest nieporównywalnie lepsza niż na zwykłym LCD. Ostatnio pojawiły się Samsungi 3D jednak jeszcze poczekam z wymianą TV do czasu kiedy 3d stanie się bardziej popularne. Szkoda że w dalszym ciągu blu-ray i telewizja cyfrowa nie przyjęły się w Polsce... ale jak zawszę 100 lat za murzynami.

__
Play more promode.

Użytkownik
qwe

2010-03-24 23:11:48

@zoom
Samsungi z serii B7000 powalały mnie jakością obrazu, czerń też mi się podobała.
W piątek w Lodzi poszukam tego TV Philipsa, żeby zobaczyć co te cudo potrafi.

Ten philips również pojawił się w wersji 3D, samsungi 3D są z serii 8000, ale nie wiem czy warto tyle dopłacać do tego 3D, zwłaszcza, że filmów kręconych technologią 3D jest znikoma ilość.

Co do telewizji HD. Ja posiadam cyfrę+ pełny pakiet i tam dość sporo jest kanałów HD. Tych nadawanych w jakości cyfowej również. Myślałem, że takie TVP czy TVN będą na LCD full HD wyglądać słabo jednak byłem miło zaskoczony.

__

VIP
blacktyger

2010-03-25 10:13:29

Myślę, że technologia blu-ray nigdy nie przyjmie się na skalę VHS/CD/DVD przynajmniej jeśli chodzi o nośniki. Karty pamięci / flash drive imo wyprą napędy optyczne.

Co do TV to szczerze nie rozumiem tego szału, dla mnie to tylko mebel w domu. Ale nie będę wszczynał flejmów ;-). Kupiłem pół roku temu za niecałe 2,5k Sony 32W5500 i podłączony jest tylko jako monitor. Jeśli to nie jest obraz idealny (mówię o grach FHD i filmach Blu-ray (tych, które maja po 40GB nie ripów)) to już nie wiem : - D. Oczywiście, że czerń kuleje, ale jak nie mam obok nic naprawdę czarnego to można się przyzwyczaić.

__

VIP
Pajda

2010-03-25 10:25:40

Moim zdaniem to jeszcze jest tylko kwestia ceny. DVD na moje potrzeby kolekcjonowania anime jest stanowczo zbyt male i co jakis czas patrze na mozliwosci przesiadki.

__

VIP
blacktyger

2010-03-25 10:48:54

Na dyski zewnętrzne? Imo jaki jest sens kupowania xx płyt blu-ray (bardzo drogich) i nagrywarki blu-ray (~800zł), skoro można kupić jeden dysk 3,5”/2,5” i tam to trzymać. Dziś już 90% urządzeń ma wejścia USB.

__

Użytkownik
qwe

2010-03-25 11:30:48

Blacktyger ma rację, ja np. zakupiłem dysk 1,5Tb i tam trzymam wszystko.
Szkoda pieniędzy na płyty. Na dysku wszystko mam w jednym miejscu i nie muszę żąglować płytami.

Co do TV to szczerze nie rozumiem tego szału, dla mnie to tylko mebel w domu.



Dla jednych mebel, dla innych okno na świat : D

Zaznaczę jeszcze, że była kiedyś sobie taka technologia HD-DVD, została odrzucona ponieważ była zbyt tania... ;/

__

Użytkownik
smacky doo

2010-03-25 12:32:29

i tak nie dlugo LEDY nie beda sie liczyc bo wyjda OLEDY radze poczekac :)

__

VIP
blacktyger

2010-03-25 15:10:27

To fakt, LED to tylko podrasowanie starej technologii, z której próbują wycisnąć co się da i sztucznie nadmuchują ceny, celem sprzedania jeszcze zwykłych LCD.

Tak na prawdę nową technologią - bo polegającą na zmianie całej matrycy - jest OLED. I imo to będzie wyświetlacz przyszłości, TOLED (przeźroczyste ekrany), FOLED (flexi - wyginane) etc.

A moim zdaniem oknem na świat raczej jest internet i przy odrobinie wysiłku tylko tu można znaleźć jeszcze obiektywne i fachowe info. W tv już dawno można o tym zapomnieć.

Co do HD-DVD to technologia Toshiby o ile dobrze kojarzę. Była wcześniej niż blu-ray ale jak widać Sony ma znacznie większe wpływy więc Toshiba juz porzuciła technologię i sami robią odtwarzacze BR.

__

Użytkownik
qwe

2010-03-25 17:12:33

@smacky doo
Technologia OLED z tego co wiem ma wejść po 2012 roku i to nie z racji, że ta technologia nie jest wystarczająco doskonała, tylko dlatego, że producenci chcą wycisnąć kase z rynku na technologii LCD.

Ponadto zanim ceny OLED osiągną normalny poziom poczekamy do 2014.
Nie wiem czy ktoś kto chce kupić TV będzie czekał 4 lata na OLED’y ;)

__

VIP
Pajda

2010-03-25 18:33:39

No to przeciez mowie, ze musi tylko staniec. Jezeli osiagnie ceny przynajmniej zblizone do DVD to sie w pelni przyjmie i wyprze stare formaty.
Magazynowac danych na dyskach twardych natomiast nie lubie, bo juz sie walaja po calym domu, nie latwo segregowac i szybko sprawdzac co na ktorym jest. To nie jest takze cos co moge pozyczyc koledze aby obejrzal, no i jak sie sypnie taki dysk to wiadomo.

__

VIP
blacktyger

2010-03-25 18:45:40

Imo bardziej się opłaca kupować filmy BR niż je nagrywać :-D. Tylko wciąż pozostaje kwestia kosztów odtwarzaczy. I ich strasznie powolnego myslenia, nawet jak wydamy ~2 000zł.

__

Użytkownik
qwe

2010-03-25 18:48:02

@pajda

Magazynowac danych na dyskach twardych natomiast nie lubie, bo juz sie walaja po calym domu, nie latwo segregowac i szybko sprawdzac co na ktorym jest. To nie jest takze cos co moge pozyczyc koledze aby obejrzal, no i jak sie sypnie taki dysk to wiadomo.



what? Rozumiem, że wg. Ciebie jeden dysk twardy 1-1,5Tb zajmuje więcej miejsca i bardziej wala się po domu niż 300 płyt DVD bądż 30 blu-ray ??
Bo przechowywać dane na 15stu dyskach po 50gb każdy sensu nie ma.

Z segregowaniem chyba jakaś kpia, robisz folder filmy, wrzucasz tam wszystkie filmy, robisz folder muzyka, wrzucasz tam całą muzykę, wszystko ułożone w kolejności alfabetycznej. Płytę musisz każdą podpisać, w najgorszym przypadku szukany materiał będzie na ostatniej sprawdzanej płycie.

Szybkie sprawdzanie- a co za problem przypiąć kartę z napisem np. “Filmy A-H” etc? Dysk podpinasz i za 5 sekund przeglądasz jego zawartość. Są wyjścia esata, przejsciówki USB-SATA etc. ja nie widzę problemu.

Co do pożyczania- karta memory stick 8gb za 80zł+ czytnik i po prolemie.
Ew zewnętrzny dysk.


Ja mam podstawowy dysk + dysk 1,5Tb podpięty do adaptera jako dysk na dane.
Archiwizuję tam nawet filmy HD bez żadnej kompresji po 40gb każdy.
A wolnego miejsca mam jeszcze z 500gb


edit:
Blacktyger, Sony PS3, który odtwarza BR kosztuje w granicach 1000zł.
SONY który macza palce w całej tej technologii bluray czerpie ogromne zyski ze sprzedaży swojego playstation 3, który służy wielu osobom głownie jako odtwarzacz do filmów.

__

VIP
zoom

2010-03-25 19:22:59

Jak widzę teksty w stylu “to się nie opłaca bo za 4 lata będzie nowa technologia” to aż mnie trzęsie, kupiłem TV LED bo jestem na tyle wymagającym klientem że chce mieć jak najlepsza jakość obrazu na dana chwilę i na moje zasoby finansowe. W momencie premiery OLED pewnie zmienię telewizor a na razie mogę się cieszyć z możliwości jakie daje LED. Qwe ma rację co do HDD i magazynowania na dysku danych to najlepsza możliwa metoda na dana chwilę sam zamierzam kupić dysk pod USB do trzymania filmów i muzyki. Co do odtwarzaczy blu-ray to na dana chwilę PS3 jest najlepsza alternatywą i tak jak napisał Qwe bardzo dużo osób kupuję PS’a do oglądania filmów.

__
Play more promode.

Użytkownik
smacky doo

2010-03-26 23:56:37

zoom
a nie sadzisz ze lepiej zostawic kase i zaczekac na oledy bo to juz nie dlugo ;d a zaoszczedzisz kase :)

__

VIP
blacktyger

2010-03-27 00:16:11

@ zoom

Nie jesteś wymagającym konsumentem, tylko docelowym targetem marketingowców. Lubisz zabawki i gadżety jak 90% mężczyzn, natomiast prawdopodobnie masz trochę za dużo pieniędzy ;-). 'Technologia' LED nie oferuje nam jakości, za którą każe płacić. Są to sztucznie nadmuchiwane ceny, celem sprzedania starszych modeli. Energooszczędny? Policz ile przepłacisz względem LCD, podziel przez ~5lat i zobaczysz, że wciąż jesteś do tyłu.

Niestety, ale telewizory LED to ta sama technologia co LCD, tylko podrasowana. To jak kupowanie monitora cPVA.

Nie mam zamiaru Cię w żaden sposób urazić, jeśli masz pieniądze by zmieniać co 3 lata telewizor - oczywiście, że masz prawo kupować to co w danej chwili jest najlepsze. Jednak, osoby takie jak ja muszą troszkę pokombinować i niemal oczywistym jest, że warto poczekać na OLED - choćby po to, żeby te LEDy kupić 50% taniej ;-).

Co do PS3 to fakt, zapomniałem o tej alternatywie. Niemniej jest to wciąż ~1000zł :>.

__

VIP
j3sh

2010-03-27 08:38:47

Też nie rozumiem dlaczego HD-DVD odpadło skoro to ta sama technologia niebieskiego lasera.

__

VIP
zoom

2010-03-27 09:33:35

Ja mam do tego troszkę inne podejście idę do sklepu chce kupić TV to kupuje taki który mi najbardziej odpowiada i najbardziej podoba. Prosiłem o zestawienie LCD i LED i obraz był lepszy (dla mnie) na TV LED więc decyduję się na niego. Nie mam za dużo kasy ale jak chce coś kupić to kupuje to co mi się podoba a nie to co jest, nigdy bym nie kupił TV za 10tys. złotych bo to już przegięcie. Co do sprawy OLED’ow to jest to rozmowa identyczna jak na pclab.pl na temat kart graficznych poczekaj pól roku a kupisz fermi. Pamietam jak kupowałem pierewszy TV LCD kilka lat temu to wszyscy mówili żeby poczekać to będą tańsze i sum-a-sumarum ja używałem 2 lata TV który dopiero teraz staje się “bardziej” popularny z racji tego że kineskopowych już nie produkują.
Jeszcze sprawa gadżetów to kocham je i wole inwestować w nie niż co sobotę chodzić napierdolonym :- )

__
Play more promode.

Użytkownik
qwe

2010-03-27 11:25:26

Z tym czekaniem na OLEDY:

Jeśli mam zamiar kupić kino domowe by obejrzeć jakieś fajne filmy z kolegami/dziewczyna/psem i do kompletu brakuje mi tylko telewizora to nie będę się kierował myślą, że poczekam te 3 lata by obejrzeć np Avatara na porządnym ekranie.

Ponadto jeśli mam czekać 3 lata na to by telewizor spadł cenowo o 50% to dlaczego mam nie poczekać kolejnych 3 lat by cena spadła jeszcze o 50%??
A może poczekać aż będą LCD do pączków dodawać?

Nawet nie wiadomo jakie ceny OLEDow będą przez pierwszy rok na polskim rynku.
LCD na wejściu też kosztowały kosmiczne sumy pieniędzy względem kineskopów i niewiele osób decydowało się na ich zakup.

Wejście technologii OLED 2012-2013, polska pół roku później + rok czasu by ceny były do przełknięcia.


Obecny problem jest taki, że na rynkach potworzyły się giganty, które mają ze sobą podpisane umowy na określone plany działania.
Tym sposobem wysysają jak najwięcej pieniędzy z rynku.

I to nie tyczy się tylko rynku telewizorów ale także kamer, aparatów fotograficznych, procesorów etc

__

VIP
zoom

2010-03-27 11:27:24

Cieszy mnie to że ktoś jeszcze podchodzi w taki sam sposób jak ja do tematu ;- )

__
Play more promode.

Użytkownik
simley

2010-03-27 13:17:43

Oledy? kpisz sobie... wiem ze sa na rynku ale ceny sa zaporowe a przekatna obrazu to smiech na sali. Jak sie uporaja z zywotnoscia ( teraz ok 5 tys godzin) i cena bedzie mozna mylesc o tych telewizorach. Ja tam jestem zawsze za plazma, ledy, lcd sztucznie wszystko podbijane a w nocy wypala ci oczy. pozdro, to tyle ode mnie na ten temat. Panasonic seria G20 ;D

__

Użytkownik
smacky doo

2010-03-29 23:09:08

qwe ja np. slyszlaem ze OLEDY wejda jak koncerny sprzedadza zasoby LEDOW :)

__

Użytkownik
qwe

2010-03-30 19:54:33

?
LEDy pojawily się stosunkowo niedawno. Zresztą LCD nie zaczęto sprzedawać dopiero, gdy wyprzedano kineskopy z magazynów, to samo pewnie będzie z OLED

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1822 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie