Zasady panujące na rondzie.

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
Shenlong

2010-02-01 20:54:55

Jak dojeżdżam do ronda gdzie nie ma nad nim znaku ustąp pierwszeństwa to jak prawidłowo zawrócić na takim rondzie ? Mam puścić tych z lewej czy oni mnie bo mają mnie z prawej strony ?

__

Użytkownik
Blink1337

2010-02-01 21:28:04

Reguła prawej dłoni

__

Użytkownik
vTm

2010-02-01 21:31:22

na rondzie regula prawej dloni? toc to ludzie by sie pozabijali ;D

__

Użytkownik
vTm

2010-02-01 21:32:49

a tak w ogole na kazdym rondzie czy masz znak ustap czy nie masz to i tak musisz przepuscic wszystkich jadacych z lewej strony.

__

Użytkownik
esportfun

2010-02-01 21:53:39

@NEC

to jest offtopic, nie forum o esporcie.

Tak jak napisal vtm, musisz przepuscic jadących z lewej strony.

__

VIP
Mateck

2010-02-01 22:03:59

i dopiero jak masz wolne, wjezdzasz i zawracasz - najlepiej tak : D

__

Użytkownik
cr0c3r

2010-02-01 22:19:00

Bzdura. Jeśli nie ma znaku A-7 (ustąp pierwszeństwa) to puszcza się samochody z prawej. Czyli będąc na rondzie wpuszcza się samochody wjeżdżające na rondo...

__

Użytkownik
fantz

2010-02-01 22:38:20

jeśli nie ma znaku to pierwszeństwo ma ten co wjeżdża na rondo

swoją drogą to są w ogóle takie ronda ? :D

__

Użytkownik
N00binator

2010-02-01 22:49:43

pewnie że są, często na trasach, ale w miastach tez wystepuja, cr0c3r ma racje
@fantz, kolega wyzej dokladnie to samo napisał
@victim, że jak ? chodzi o ronda gdzie nie masz znaku ustąp czyli wjeżdzający NA rondo ma pierwszeństwo ;)
@mateck, smiejesz sie, ale znam osobe, która tak zrobiła i to nie było takie proste rondo. Tam był pas zieleni i tory tramwajowe:D

fascynuje mnie fakt, ze wypowiadaja sie także osoby, ktore za kółkiem nigdy nie siedziały;p

__

Użytkownik
ank3l

2010-02-01 23:00:43

Ach ci specjaliści

__

Użytkownik
vTm

2010-02-01 23:13:59

@cav: ze ja za kolkiem nie siedze ?;p fakt doczytalem troche i jednak bez znaku ustap sie psuzcza samochody wjezdzajace na rondo co mnie troszke dziwi bo skoro rondo to skrzyzowanie to jak samochod znajdujacy sie na skrzyzowaniu musi wpuszczac samochody ktore dopiero wjezdzaja...bez sensu, swoja droga tego typu rond jest bardzo malo i ja sie osobiscie jeszcze z takim orndem nie spotkalem.. przynajmniej tu gdzie jezdze (mazowieckie i kuj-pom)

__

Użytkownik
N00binator

2010-02-01 23:20:50

victim no przeciez nie mówie o tobie! :D,dobrze wiem ze po prostu sie pomyliles ;p Chodziło mi o tych młodszych

Takie ronda z reguły są małe i przyspieszają ruch ;)

__

Użytkownik
napzord

2010-02-02 12:33:27

@VTM Rondo to skrzyżowanie o ruchu okrężnym. W momencie gdy jesteś na rondzie to przed każdym wylotem stosujesz zasadę prawej ręki (strony) czyli wpuszczasz kierującego z Twojej prawej strony.

Akurat teraz chodzę na prawko i jeszcze jedno mnie ciekawi. Jak to jest z tramwajami na rondzie? Kiedy maja pierwszeństwo itd. itp. Ja mniej więcej wiem ale wole żeby ktoś inny powiedział bo mogę się mylić. A w rozmowie zawsze lepiej zapamiętać niż suchym monologu :D

__
http://thebiggestsecretpict.online.fr/nwo/nato_swastika.gif

Użytkownik
N00binator

2010-02-02 14:21:22

Kiedy są światła przepuszczamy tramwaj np gdy skrecamy w lewo na rondzie. Sa tez ronda gdzie tramwaje maja wlasne swiatelka i wtedy jedziemy przed nimi. Tak czy siak należy uważac bo jak tramwaj przypierniczy to koniec imprezy;) Kiedys dawno temu ktos mi mowil ze w Poznaniu z tramwajami na rondach jest inaczej niż wszędzie. Nie pamiętam o co dokładnie chodziło ;)

Edit: Znalazlem gdzies na forum skan, ktory moze sie przydac wielu osobom.
link

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1266 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie