Słuchawki stereo , 5.1 ? ? ?

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
Kuba5093

2010-01-04 21:10:52

Witam . Mianowicie niedługo chcę zakupić nowe słuchawki do około 250 zł. W tym jestem ciemny i nie zbytnio wiem jakie. Koledzy doradzają Everglide , Aero 5.1 (wiem że cs nie obsługuje 5.1) itd. Na forach czytałem że najbardziej do cs porządne stereo typu senki , kossy . Pomóżcie :)

__

Użytkownik
Dziubasek

2010-01-04 22:50:32

Kilka rad:

1. Według mnie 5.1 to tak jak kupić samochód z 8 kołami, tylko po co ? dobre stereo wystarczy w zupełności.
2. Pytanie co jest dla Ciebie wygodniejsze ? jeśli masz zamiar używać mic kup coś z mikrofonem (do 250 powinieneś złapać coś naprawdę fajnego i dobrze grającego - tu przewaga słuchawek strikte gameingowych), jeśli mic masz zewnętrzny, jakiś na biurku itp kup cos firmowego np senku lub kossy(wtedy faktycznie warto wydać mniej i można mieć dobry sprzęt)
3. Nie bierz do serca rad pseudo audiofilów, którzy twierdzą że senki za nawet 30 zł sa 100 razy lepsze niż razery lub everglid-y za 300. Ja uważam że słuchawki game-ingowe są, albo na podobnym poziomie albo grają dużo lepiej niż tanie firmówki ( przykład: przez 1,5 roku używałem modelu Sennheiser HD 202, potem kupiłem razer carcharias i ku mojemu zdziwieniu razery grały o niebo lepiej niż senki + bardzo dobry mikrofon) mowa oczywiście o przedziale cenowym do 250 zl MAX.
4. Wejdz na jakieś bardziej tematyczne forum, tutaj szczerzę powiem, że poziom wyrażanych opinii i rad przeplata się z głupotą i chamstwem co poniektórych użytkowników.
Pozdro :)

__

VIP
j3sh

2010-01-05 08:00:28

Te everglide ostatnio potaniały i wziąłem je, zobaczę jak sprawują się w porównaniu do hd201. Pytałem wielu osób, które je posiadają i wszędzie pojawia się to, że bardzo dobrze wyciszają. Z resztą kiedyś była recka na esports i nieźle wypadły. Mi doradzali AKG K512 (zamknięte) lub AKG K514 (bodajże półotwarte).

__

Użytkownik
Kuba5093

2010-01-05 15:11:38

Potrzebuje na pewno słuchawki zamknięte . Jestem wymagający . Słuchawki mogą być trochę droższe . Gdzie byś poleciał się zgłosić ? Potrzebuje je do dłuższego grania i na lana

__

hitonn

2010-01-05 15:50:45

ja mam te nowe plantronicsy ac cos tam, amkniete, i sa w pyte!

__

Użytkownik
Linx21

2010-01-07 17:20:58

koss ur-40

__

Użytkownik
qink

2010-01-09 17:37:34

jedne z lepszych, na allegro za 260 znajdziesz:
senheiser HD555

__
Jak bym był skarbnikiem klasowym jak ty, to bym chodził po szkole w futrze jak alfons (c) shortys

Użytkownik
amasend

2010-01-12 20:44:07

Ja pół roku temu kupowałem sobie słuchawki.. hmm zastanawiałem się nad 5.1 i ich zaletami.
Powiem szczerzę.. do CS to 5.1 nie ma po co brać bo nie ma w tej grze dźwięszqu 5.1 jest tylko najwyżej sourrund. N takich słuchawkach nie odczujesz wielkiej różnicy ale tycią można powiedzieć niedostrzegalną.
Ja zakupiłem 5.1 Medusy SPEEDLINKA są fajne ale do gier typu COD który ma zaimplementowany dźwięk 5.1
Tu jest wyraźna różnica i przewaga idzie na stronę Medus.
Jest też plus ze strony oglądania filmów z dźwiękiem dolby digital. Effekt głośniczków 5.1 jest w filmach powalający + możliwość ustawienia wibracji podczas basów ale jest tego minus -nie odczujesz basów tylko wibracje...
Jedno drugie wyklucza..
Pytasz o CS więc ja radzę Ci wziąść dobre a nawet bardzo dobre słuchawki Fatality Gaming. Co z tego że sa one stereo ale i tak i tak cs nie wymaga więcej. Jeśli chcesz mieć jeszcze lepszy efekt to dokup sobie jakąś lepszą kartę dźwiękową czy to Creatiwa czy Asusa :D
A na przyszłość do grania w nowoczesne gry i do filmów polecam Meduski.
Medusy- otwarte słuchawki.

__

Użytkownik
Zippi9

2010-01-12 20:51:32

medusa hahaha, ten szmelc się rozpada tak samo jak stare SS siberia, a dźwięku już nie mam zamiaru komentować, to samo fatality

__

Użytkownik
amasend

2010-01-13 13:44:59

Ooo widze że kolega zna się na rzeczy... nazywając Medusę szmelcem powinieneś wiedzieć że trzyma ona sporo czasu nie mówiąc już o Fatality.. wiem po doświadczeniu:D jakość dźwięku w obu tych słuchawkach nie przebija np Aurvany Live wiadomo to są słuchawki do gier a nie do muzyki...
Są jeszcze jakieś SteelSeeriesa 5.1 testowane niegdyś przez Neo bodajrze ale wypowiadał się o nich nie najlepiej.
Więc proszę jak się nie znasz i tylko chcesz komuś dogadać to nie tutaj...

__

Użytkownik
tobster

2010-01-13 16:05:33

Nie ma podziału na słuchawki do gier czy muzyki. Producenci szmelcu 'esportowego' robią wam sieczkę z mózgów. Nie ma i nie będzie systemu 5.1, 7.1 w słuchawkach. Nie podzielicie głośnika na pół. Taki dźwięk jest EMULOWANY przez kawałek scalaka.

__

Użytkownik
amasend

2010-01-13 18:04:59

hahaha A w ogóle wiesz że np Medusy mają 8 głośniczków wbudowanych w membrany?? 2 tylne 2 przednie 2 środkowe i 2 robiące za Subwoofer?? jeśli nie wiesz to po co piszesz?? Fakt nie da się podzielić głośnika na pół.. ale tu nie trzeba tego robić:P słuchawki z naprawdę wbudowanymi głośniczkami 5.1 są przeznaczone do gier.. stereo też ale są też słuchawki dla audiofili:D
Ich nie oszukasz:] Dobre SENNHEISERY czy Creativa jakieś lepsze jak Aurvana to są typowe słuchawki do muzy... Są po to projektowane i spełniają swoje zadanie w każdym calu:P

__

Użytkownik
mglisty

2010-01-14 11:40:58

Ty za to wiesz co piszesz... system 5.1 wymaga od głośnika odpowiedniej jego lokalizacji przestrzennej względem pary uszu oraz określonych odległości od poszczególnych głośników. Nigdy tych warunków nie spełnisz jesli zastosujesz nawet milion osobnych głosniczków przystawionych bezposrednio do ucha... czaisz? To że masz kilka głosników w słuchawce to skutkuje wyłacznie tym, że masz w uchu kakofonie nieskordynowanych czasowo sygnałów i konstrukcyjne ograniczenie rozmiaru mambran dla takich głosników więc sa problemy z uzyskaniem basu w takich wynalazkach dla ubogich technicznie...

__

Użytkownik
amasend

2010-01-14 14:48:16

Rozumiem Ciebie... od zawsze było wiadomo że dźwięku “prawdziwego” dźwięku 5.1 nie usłyszymy na słuchawkach.. przynajmniej w dzisiejszych czasach.
Ale my tu chyba mówimy o słuchawkach stereo i 5.1?? tak?? Niestety ale muszę przyznać że słuchawki z wbudowanymi kilkoma głośniczkami rozstawionymi w membranach mogą o wiele bardziej dokładnie odwzorowywać dźwięk dla naszych uszu..
Także i tak i tak jest przewaga słuchawek 5.1 ale podkreślam tylko z kilkoma głośniczkami a nie jakimiś tam kartami dźwiękowymi dodawanymi do zestawów.

__

Użytkownik
SerwAaA

2010-01-16 15:13:43

Kolego jeżeli grasz tylko w cs’a to kup Senki HD 202 i zwykły doczepiany mikro ;) nie powinno Cię to wynieść więcej niż 150 zł, a lepszego efektu w cs’ie nie znajdziesz ; D i nie bd musiał ich ustawiać specjalnie pod cs’a ; d

__
Hax2Max..

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

2551 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie