Podsumowanie singla w MW2

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
Dziubasek

2009-11-21 21:16:10

Witam, było już kilka tematów odnośnie singla, i tego jak wygląda, ale raczej w formie chaotycznej (tam post tu post). Chciałbym w tym miejscu opisać swoje odczucia względem zakończonej rozgrywki. Być może się komuś spodoba, lub nie moje zdanie... jeśli pomogę w decyzji odnośnie zakupu tym bardziej będzie mi miło :)

1. Tryb single jak w wększości serii (a w zasadzie w każdej części) CoD, jest bardzo intuicyjny i przewidywalny.
2. Mapy przechodzi się na zasadzie ścieśle określonej drogi, z punktu A do punktu B ( absolutny brak możliwości zrobienia czegokolwiek innego).
3. Czasem nawet odnoszę takie wrażenie, że w tym singlu nie ma kompletnie na nic innego czasu, jak tylko bieg przed siebie i strzelanie w ruskich. Ktoś powie ok, że taka jest misja, jest cel trzeba go wykonać... ok rozumiem, mimo wszystko fajnie jakby autorzy dali trochę więcej luzu graczowi i pozwolili mu usamodzielnić swoje decyzję, lub chociaż opracowali dwie drogi wykonania misji.
4. Gra według mnie do przejścia tylko raz, nawet próba przejścia na wyższym poziomie i tak sprowadza się do tej samej drogi, identycznych sytuacji i przeciwników.
5. Inteligencja własnej drużyny poniżej przeciętnej, absurdalne są sytuację kiedy idziesz wolniej np w jakieś określone miejsce, gdzie Twoja drużyna już czeka i co ? widzisz jak usilnie i na próżno dwie ekipy w siebie strzelają bez skutku czekając na Ciebie, dopiero wtedy przeciwnicy dziwnym trafem skupiają sie tylko na Tobie.
6. Monotonia i schematyczność. Po wykonaniu około 4 misji, gra mi się znudziła... wiedziałem że w każdej następnej będzie kolejna schematyczna próba przejścia ściśle wyznaczonej drogi z milionem identycznych wrogów, i głupkowatą drużyną. Prawie każda misja kończy się super akcją... po dwóch super zakończeniach kolejne są już trochę przerostem formy nad treścią.
7. Rola w drużynie... no fajnie że wykonuje się najważniejsze zadania, ale bez przesady... Jak się zwleka, lub chociaż na chwilkę chce się popatrzeć na swiat w grze, czuć jakieś zatrzymanie, dowódca irytująco powtarza rozkaz, drużyna nic nie robi, nic kompletnie się nie dzieje !!!!
8. “Przymusowe” pokazowe super akcje rodem z filmów sensacyjnych - robisz coś i nagle spada na Ciebie kamień jakiś bajerancki pokazowy filmik i działasz dalej, jednak jak zginiesz wcześniej i nie podejdziesz w te miejsce nic się nie dzieje...
9. Cholernie nudna fabuła !!!!!! po 10 misji, az chce się zeby było coś do zrobienia inneego niż strzelanie w ruskich i zniszczenie broni wroga.

A teraz plusy:
1. Ładna grafika
2. Ciekawa ścieżka dzwiękowa

Podsumowanie:

120 zł zostało w mojej kieszeni, bardzo kusił mnie zakup oryginału... lecz za taki single dałbym max 40 zł, a multi mi nie odpowiada. Jeśli ktoś pracuje i go stać niech kupi, jeśli ktoś lubuje sie w tego typu singlach niech kupi. Natomiast jeśli ktoś się ostro zastanawia czy warto... można kupić dwie płyty DVD za 3 zł, ładne pudełko, okładke sobie wydrukować i też bedzie zadowolony :)
Tryb single jest jak ładna i łatwa dziewczyna, warto zaliczyć i zapomnieć :)

Temat założyłem, nie do wzajemnego obrażania się i krytykowania, masz coś konstruktywnego do powiedzenia napisz, podobało Ci się cos innego napisz, podzielasz moje zdanie tez napisz :)
Dziekuje za uwagę i pozdrawiam :)

__

Użytkownik
esportfun

2009-11-21 21:26:17

szczerze? poza paroma chwilami miałem wrażenie, że gram w COD4 z większą ilością trupów. Zero ciekawych misji, ciągle przejdź z punktu a do b tylko nie zgin przy okazji. Wg. mnie gra rozkreca się dopiero od misji, w której odbijamy więźnia 627 (nie powiem kto to bo zaraz mnie zlinczują). Z każdą chwilą wtedy serce zaczyna mocniej bić, silnik gry pokazuje na co go stać i ogólnie jest świetna zabawa, o Waszyngtonie już nie wspominam - cudo! SP wystarczył na jakieś 4-5 godzin na weteranie także każualom spokojnie styknie na godzine, dwie więcej. Podsumowując gdyby SP miał takie tempo jak w kilku ostatnich misjach to spokojnie w skali od 1 do 10 dałbym mu 10, niestety rzeczywistość jest inna i 7/10 to maksimum.

EDIT:

Zapomniałem o najważniejszym.. udało mi się utożsamić z każdą postacią z tej gry, w pewnych momentach było mi smutno (kto przeszedł ten wie :( ), a czasami byłem cholernie z siebie dumny (ostatnia misja i zakończenie).

[troche spojlera]Ogólnie szkoda mi było Roacha, Allena także. Cóż oni byli winni? Heh, na serio nieciekawie sie czułem jak Shepard zabił Roacha i Ghosta. Świetne były także pokazane relacje Price’a i Soapa. Niegdyś jak ojciec z synem, teraz jak dwaj najwierniejsi kumple. Kilka ostatnich misji naprawde świetnie to oddało. Dochodzi także muzyka Hansa Zimmera, która tak znakomicie oddała klimat wszystkiego co się dzieje na ekranie, że nie spotkałem tego w żadnym filmie! Jestem zachwycony drugą połową singla, nie ma co ukrywać, misje w Rio i początkowe w Rosji są nudne jak flaki z olejem ale reszta (począwszy od odbicia Price’a) - CUDO![/troche spojlera]


+ grafika
+ muzyka
+ różnorodnosc lokacji
+ filmowa rozgrywka
+ druga połowa kampani jest cudowna
+ sekwencje slowmo, termowizja i Predator

- liniowa
- początkowe misje nudne
- irytujący przeciwnicy (czasem wytluczesz 99/100 tego miesa, jeden człek zostanie i z niewiadomo skąd cie zabije w plecy)
-mało nowosci w stosunku do singla MW

@up

Przeszedłeś grę do końca? Jeżeli tak to chyba graleś w inne MW2 niż ja, fabuła jest świetna (bezpośrednia kontynuacja MW).

__

Użytkownik
insane5517

2009-11-21 21:40:47

Mnie nudziły tylko misje w Rio. Odbiłem je sobie jednak misjami w Waszyngtonie(erekcja trwała jeszcze przez kilka godzin).
Tak na oko: 20% singla - nudy, 30% - standardowe strzelanie, 30% warto zagrać, 20% > sex.

Ja tam grę polecam, po przejściu miałem dziwne ciepło w środku przez kolejne kilka godzin.

__

Użytkownik
eXblanco =]

2009-11-21 22:26:12

Jeżeli uważasz, że 20% GRY KOMPUTEROWEJ jest lepsze od seksu no to gratuluję:D

__
Hala Madrid !

Użytkownik
Dziubasek

2009-11-21 22:36:28

Tak jak napisałem, gdyby interakcja z otoczeniem była większa, i znacznie bardziej pozwolono by graczowi na więcej własnych decyzji, gra zyskałaby większy poziom. Niestety schemat przebycia odcinka z punktu A do B w każdej misji zabija frajdę rozgrywki.

__

Użytkownik
esportfun

2009-11-21 22:36:48

@exblanco

po co zaczynasz offtopa? :/

__

Użytkownik
eXblanco =]

2009-11-21 22:49:27

przepraszam

__
Hala Madrid !

Użytkownik
fantz

2009-11-22 00:48:56

to ja sie podepne pod temat, moze mi ktos wytlumaczyc jak to dokladnie bylo?

price strzelil atomówka (albo czyms podobnym) w USA zeby zakonczyc wojne - jak sam to ujal “zeby zgasic pozar trzeba blisko niego wywolac eksplozje” - po komentarzu Ghosta podczas odpalania rakiety wychodzi na to ze nie wiedzial on (ghost) o tym, potem jednak normalnie sa dalej misje jak gdyby nigdy nic, to samo z Shepherdem, on tez nic nie wspomina o byciu zlym na Price’a za to, a w ostanich misjach Shepred zabija zolnierzy z 141 grupy czy jak tam ją zwał....

czemu Shepherd ich zabija i czemu jest takie niedomowienie w sprawie strzelenia tą rakietą w USA ?

jak ktos rozkminia o co mi chodzi to wyjasnijcie plz : P

btw makarova w koncu ktos zabil ?

------------

pytam bo przeszedlem raz na szybko, a potem uswiadomilem sobie ze nie do konca wiem jak to bylo, a nie chce mi sie od nowa robic tych misji, az takie fajne nie sa (poza dwoma albo trzema)

__

Użytkownik
insane5517

2009-11-22 00:52:12

Nie czułem jakiegoś dyskomfortu robiąc dokładnie to co zaplanowało IW.
Potrafiłem się wczuć w postać Roacha, płakać gdy zginął razem z Ghostem, masturbować się z zachwytu widząc zniszczoną Amerykę.
Ale to może dlatego, że nie grałem w FPS w którym miałbym swobodę, zawszę biegałem jak po sznurku robiąc to co każą mi robić twórcy.
Nie kupiłem MW2, gram na steamie kolegi. Ale gdybym kupił, nie płakałbym po przejściu singla nad zmarnowanymi 120 złotymi. To było naprawdę przyjemne 7h.

Acha: Exblanco, masz 16 lat, mogłeś nie załapać ironii. Wybaczam ci. Nie mniej jednak, seks widziałeś raczej tylko na redtubie, więc nie składaj mi pochopnie gratulacji póki sam się nie dowiesz.
Buziaki od wiecznego prawiczka i nerda z powołania, pijącego w sobotnie wieczory do monitora.

__

Użytkownik
Dziubasek

2009-11-22 01:19:35

No właśnie :) ogólnie tez uwazam że trochę przesadzili z tą fabułą i namieszali, kilka wątków które się mieszały i zamieszały. Potem juz sam nie wiedziałem kto tu na kogo jest zły i za co się mści.

btw grę przeszedłem na piracie :D a kasę przeznaczyłem na pre-ordera BF bC2 :)

__

VIP
pablopl16

2009-11-22 02:59:32

zgodzę się z all komentarzami, przeszedłem grę na poziomie hard (wiedziałem co mnie czeka na łatwym i średnim) i bylo ciekawie, trzeba bylo pogłówkować czasami, czasami spier**lac przed przeciwnikami, ogolnie jesli miałbym wydac 120 zl na samego singla nie kopiłbym

__

VIP
zoom

2009-11-22 21:58:36

Mnie śmieszą komentarze nie kupiłbym za 120zł bo single jest za krótki lub nie podobają mi się wąsy Price...
Jeśli każdą grę będziemy ściągać z internetu to jeszcze bardziej producenci będą “lać" na rynek gier PC. Ja kupiłem oryginał i nie żałuję bardzo fajny casualowy MP + trzymający w napięciu SP który mi osobiście bardzo się podobał.
Mentalność polaków jest straszna, lepiej ukraść niż dać zarobić ludziom którzy odwalili kawał dobrej roboty.

__
Play more promode.

VIP
conish

2009-11-22 22:10:20

sory za oftopa...

Jakis czas temu w audycji Lista osobista, jeden z czlonkow kapeli Pustki, namawial do zakupu ich plyt, powolujac sie na nieetyczne cechy wystepku jakim jest piractwo. To bylo na samym poczatku. Gdzies w polowie bez cienia zenady przyznaje, ze zdobyl kasete (wykonawcy nie pomne), ktora byla zle nagrana i ostatnie kilkanascie minut przyspieszala.

Bo mentalnosc jest taka, ze okradac mozna, nie mozna byc okradanym.

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

VIP
zoom

2009-11-22 22:12:42

Kwestia tego jak bardzo interesujesz się danym produktem, wtedy na pewno nie kupisz kota w worku.

__
Play more promode.

VIP
conish

2009-11-22 22:27:06

hmmm... ale ja nie pisalem o kotach w workach. Pisalem, ze autor plyty namawia do jej kupna, powolujac sie na etyke i morale, a potem sam przyzneje, ze kiedys zdobywal nielegalnie.

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

VIP
zoom

2009-11-22 22:41:55

Ja świetnie rozumiem jednak czasami warto docenić produkt i kupić oryginalny

__
Play more promode.

Użytkownik
Dziubasek

2009-11-22 23:17:03

@ zoom

Owszem masz racje, dlatego chociażby wydałem aż 130 zł na pre-ordera nowego Battlefielda... ponieważ wiem że warto i gra z pewnością wynagrodzi mi tych wydanych sporo złotówek.

Wracając do MW2 można spekulować co jest moralne a co nie, owszem panowie z infinity odwalili kawał dobrej roboty, bo gra ma swój klimat i fajne pomysły, ale dali ciała w kilku konkretach które dla mnie decyduja o tym czy wydam ponad 100 zł na gre czy nie... seria CoD zrobiła się juz bardzo przewidywalna, juz teraz wiem ze jak wyjdzie nowa cześć za rok, z pewnościa przejdę pirata bo znając ich “poczyniania” wiem, iż gra bedzie na swój CoD-owski sposób fajna. ALE MDŁA... i naprawde za te 4 godziny strzelania w ruskich i biegniecia z punktu A do B nie warto dać 120 zł ( bo multi jest zupełnie bezwartościowy) jak dla mnie

btw Producenci i tak swoje zarabiają, weź pod uwagę konsolowców itp, płatne dodatki które maja wejść w życie, uwierz że tych kilka tysięcy piratów w niczym im nie zaszkodzi. PC-towi gracze są traktowani jak takie kieszonkowe do wypłaty.

__

VIP
blacktyger

2009-11-23 00:05:08

Bo nimi są. Gdyby każdy PCtowiec kupował gry, byli by main targetem. A tak, stali się nim konsolowcy zmuszani do kupna gry, przez słaby system piracenia.

__

VIP
pablopl16

2009-11-23 13:01:50

szkoda wydać 120 zł za nowe modele broni i lokacje, tak bo tylko to jest nowe w mw2, silnik graficzny fizyczny wszystkie scrypty duperele bajery już mieli cena nie adekwatna do tego co zrobili

powielają sukces cod4, zobaczymy jak długo to potrwa

ap ropo price od cod2 ta sama morda

__

VIP
[fhn]AL|EN

2009-11-23 14:07:14

"Ja świetnie rozumiem jednak czasami warto docenić produkt i kupić oryginalny”

Docenić dobry produkt a nie jeden z największych faili ostatnich lat.

Jedyną oryginalną grą jaką chciałem kupić to był StarCraft II, zamówiłbym nawet preorder z Korei ale skoro panom z blizarda się popierdoliło ostro w ich główkach i zabrali mi kurwa LAN’a ! w grze na PC to podziękowałem. Już się umówiłem z 8 kumplami, że nie kupujemy tylko ściągamy, krakujemy, czekamy na crack do LAN’a i tyle będzie z próby zrobienia nas w bambuko ...

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
cow.sndstrm

2009-11-23 14:12:35

A ja powiem ze multi jest dobry :D i naginam 25 fragow na atamowke :D dobra jazda jest, Sp nawet nie odpalam, wole nabic bombe! :P

__

Użytkownik
qwe

2009-11-23 14:54:30

@alien

Wiesz dlaczego Blizzard zrezygnowal z LANa ??
By ograniczyc piractwo wlasnie, tzn bedzie mozna grac tylko przez specjalne serwery Battle Net, nawet jesli gramy z kolega siedzacym okok.

__

Użytkownik
esportfun

2009-11-23 15:06:16

@COW

multi na puba jest zajebiste : D atomowka ftw :D poki co tylko dwie ale coz :((

edit:

http://www.youtube.com/watch?v=gyYGn1yLtyw :D

__

Użytkownik
diGi

2009-11-23 17:22:45

Sory za offtopa panowie, ale nie wytrzymałem

http://img692.imageshack.us/img692/222/clipboard02kb.jpg

haha :D

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

5552 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie