miniPudzian

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
toxiknoizz

2009-10-28 13:38:43

http://odsiebie.com/pokaz/6506667---29b0.html
http://odsiebie.com/pokaz/6508220---c70f.html
http://odsiebie.com/pokaz/6506870---f938.html

dobry koks ;d

__

Zbanowany
kolaola8

2009-10-28 14:05:39

Dziecko kaleka :o Jego kręgosłup za 3 lata będzie wyglądał tak: S

__

Użytkownik
N00binator

2009-10-28 14:16:20

tylko o jakies 14 lat za szybko :D

__

Użytkownik
diGi

2009-10-28 14:32:09

Tylko pozazdrościć takich starych :x

BTW - może by tak reaktywacja - #9999 linki/flashe/itp?

__

Użytkownik
Borewicz123

2009-10-28 14:40:34

diGi juz na tym myslalem ale nie 999 bo to jest glupie tylko nadac numer np 1 i juz

__

Były Redaktor
so0fka

2009-10-28 15:03:09

Son Gohan : O

Jego ojciec musiał się trochę za dużo dragon balla naoglądać.

__

ex-Redaktor
exilek

2009-10-28 15:24:31

teraz fajnie, zobaczymy za kilka lat jak będzie u niego ze zdrowiem...

__

Użytkownik
dezCartezz

2009-10-28 16:16:18

ciekawe kiedy bedzie na demotywatorach

__

Użytkownik
iamtheone23

2009-10-28 16:17:53

na pewno nie bedzie mial wady wzroku i garba od kompa ^^ no i bedzie mial kolegow, a nie e-kolegow ; ]

__
http://benzblog.pl/

Użytkownik
qwe

2009-10-28 16:45:34

@100 suns

Dziecko kaleka :o Jego kręgosłup za 3 lata będzie wyglądał tak: S



Kaleka?? Sorry, ale widac, ze nie wiesz co mowisz.
Po pierwsze ta kaleka jest zapewne znacznie lepiej wysportowana niz Ty.
Zapewne chodzi Ci o jego zdrowie w przyszlosci, ale jest to rowniez nieprawda.
Po drugie, przy takich cwiczeniach ktore on robi na kregoslug (na drazku) jego kregoslup NIGDY nie bedzie wygladal jak “S”, jedyne co moze mu grozic to niski wzrost spowodowany “splaszczeniem” kregow.
Kregoslup o ksztalcie “S” predzej moze spowodowac siedzenie przy komputerze niz cwiczenia fizyczne (chyba, ze sa bardzo zle wykonywane wskutek zlego nawyku etc)

Po drugie- dopiero w 3cim filmiku zauwazylem cwiczenia, ktore obciazaja kregoslup.
Na zdjeciach widac, ze jego ojciec bawi sie ciezarami nie od dzisiaj i zapewne jakies pojecia o tym ma- na pewno nie doprowadzi swojego dziecka do kalectwa.
On sie bardziej troszczy o te dziecko niz Wy.

Mlodzi azjaci, ktorzy sa przyjmowani do klasztorow badz obozow sztuk walki rowniez sa wysportowani (takze w wieku 4 lat), rowniez podnosza ciezary (moze nie tak duze w stosunku do swojej masy), jakos zyja, ciesza sie bardzo dobrym zdrowiem.


@exil
j w

__

Użytkownik
napzord

2009-10-28 17:17:02

za wczesnie.

__
http://thebiggestsecretpict.online.fr/nwo/nato_swastika.gif

Użytkownik
Tymek

2009-10-28 17:44:06

qwe, wiem, że lubisz obalać stereotypy i udawać, że wiesz wszystko na każdy temat, ale na czym opierasz swoją opinię? masz doktorat z branży? właśnie przez takich mędrków w internecie aż roi się od durnych mitów, bo znajdą się idioci, którzy zaczną powtarzać to, co piszesz.

__

Zbanowany
kolaola8

2009-10-28 18:21:36

kwe bravo teraz to błysnąłeś, dowiedz się trochę więcej, dodam ze nawet w wieku 15 lat niewskazane są cwiczenia obiciazajace kręgosłup, teraz się zastanów czy mięsnie nadaza rosnac razem z koscmi, and btw mnisi sa uwarunkowani genetycznie.


Wybaczcie za brak niektórych polskich znaków.

__

Użytkownik
Syrj

2009-10-28 18:41:52

qwe ogarnij trochę temat..
Rodzice dzieciaka nawet nie wiedzą, że hodują kalekę..

__

Użytkownik
qwe

2009-10-28 19:38:44

@tymek
Mam paru znajomych ktorzy sa po AWFie (zreszta wiekszosc osob powinna takich miec- chociazby kolegow z liceum), mozesz rowniez spytac sie twojego nauczyciela od WFu (pewnie na to nie wpadles). Ponadto na www.kfd.pl/ masz ekspertow z branzy, ktorzy chetnie udziela odpowiedzi na nurtujace Cie pytania.
Dziekuje do widzenia, wracaj do gry w kosza.

Aha i nie, nie probuje udawac, ze wiem wszystko.
Za to Ty probujesz zgrywac madrzejszego niz jestes w rzeczywistosci (pamietny tekst w ktorym pisales bzdury o amatorskich treningach sztuk walki ale to juz inny temat).

Wystarczy troche poczytac i nie trzeba tu miec zadnego doktoratu, glabie.
No chyba, ze ty np gotowania zupy potrzebujesz rad mistrza kuchni.
Gratuluje i trzymam kciuki, ze kiedys cie wylecza...

Aa, na zakonczenie by obalic glupote ktora reprezentujesz:
co jest wiekszym mitem- szkodliwosc cwiczen w takim wieku czy wrecz odwrotnie.
Bo zdaje sie, ze w internecie znajda sie idioci ktorzy takie rzeczy powtorza.

Idz tymek i spytaj sie jakiegos doktora z habilitacja. Ba najlepej zarezerwuj lot do USA i spytaj sie najlepszych ekspertow. No dalaje, dalej.
Czasami zastanawiam sie czy pilka do kosza nie zajela miejsca twojej glowy, choc w pilce do kosza przynajmniej jest powietrze.

@100 Suns

kwe bravo teraz to błysnąłeś, dowiedz się trochę więcej, dodam ze nawet w wieku 15 lat niewskazane są cwiczenia obiciazajace kręgosłup



Proponuje przeczytac jeszcze raz co napisalem.
Wyraznie napisalem, ze cwiczenia OBCIAZAJACE kregoslup, typu pare cwiczen z filmu z ostatniego linka, sa niewskazane.
Cwiczenia NA kregoslup- jak najbardziej.
Dlaczego juz od podstawowki na WFie wykonuje sie cwiczenia NA kregoslup?

Zacznij rozrozniac cwiczenia fizyczne i cwiczenia fizyczne z uzyciem ciezarow.
Te pierwsze mozna wykonywac w kazdym wieku, ot pierewszy przyklad z brzegu to cyrki w ktorych wystepuja cale rodziny.



@Syrj
Jakiego kaleke?
Stary, znasz JAKIKOLWIEK przypadek, gdzie dziecko trenujace od najmlodszych lat mialo problemy w pozniejszym wieku? Jesli tak to pokaz na przykladzie, albo chodz powiedz CO MU w przyszlosci moze grozic : (



edit:
http://www.youtube.com/watch?v=--JcoHxf1vg
tutaj masz Aeden Begue’a, czteroletniego chlopca, ktrory cwiczy pod nadzorem swojego ojca w The Iron Chamber Gym.
Oczywiscie w przeciwienstwie do tutejszych “specjalistow” osoby z for kulturystycznych nie widza w tym nic zlego.

Ilu z Was jest kalekami, ktorych rodzice za wczesnie dopuscili do komputera?

__

Użytkownik
toxiknoizz

2009-10-28 20:34:47

GO QWE! :D

__

Użytkownik
qwe

2009-10-28 21:13:41

Dodam jeszcze cos na koniec:
wiekszosc z Was pieprzy to samo o dzisiejszych strongmanach, ze ci ludzie juz sa kalekami itd

Wystarczy spojrzec na takie osoby jak Odd Haugen czy Paweł Rabczewski (ojciec dody) czy Arnold Schwarzenegger.
Czy oni wygladaja na kaleki?
Tymek pewnie zaraz sie poplacze, bo nie ma ekspertyzy od doktora z habilitacja. Kto jeszcze Ci Tymku potrzebny? Noblista?

Gdzie konczy sie logika, zaczyna sie Tymolandia.

Patrzac prosto w oczy to Ci ktorych wymienilem moga powiedziec, ze Wy jestescie kalekami, bo wiekszosc z Was napwet 10 razy na drazku sie nie podciagnie.

Taka to juz natura- swoje grono widzi bledy wszystkich tylko nie swoje.
Zapytajcie sie co sadza o graczach komputerowych aktywni sportowcy, powiedza, ze jestescie kalekami.

__

Użytkownik
Tymek

2009-10-28 21:55:32

qwe jak zwykle prezentujesz poziom wyszczekanego smarkacza, masa słabych docinek, ale ok - już chyba każdy zauważył, że prowadzenie dialogu nie jest twoją mocną stroną. Komu chcesz zaimponować? Czternastolatkom?

Ja pisałem bzdury o amatorskich treningach sztuk walki, jasne :D. O ile mnie pamięć nie myli, była to rozmowa na pw i to ty palnąłeś taką głupotę, że niemal spadłem z krzesła. Dalej sobie trenujesz MMA na własną rękę? Hmm indywidualny trening jakiejkolwiek sztuki czy systemu walki, to naprawdę trudna sprawa, ale rozumiem, że z twoją wiedzą na każdy temat dajesz radę :-). Dźwigasz ciężary i rzucasz workami z piaskiem? Na pewno świetnie opanujesz wszystkie techniki i będziesz je umiał wykorzystać! :-) Ah, co ja gadam?! Wśród twoich znajomych na pewno znajdzie się ktoś z 5 DANem w karate i inny, który jest wyszkolonym byłym marines.

Jak zwykle cały świat się myli, ale qwe ma rację i dzieciaki od 4 roku życia powinny machać hantlami. Ten dzieciak na pewno dźwigał sporo (w stosunku do jego wagi), biorąc pod uwagę to jak wyglądają jego mięśnie. Kilkuletnie dziecko w ogóle nie powinno dotykać żelastwa, bo jego STAWY nie są przygotowane na dodatkowe obciążenie i będzie to powodowało zaburzenia w jego rozwoju - koniec kropka. Powiedzmy, że kilkulatek może biegać, robić pompki, brzuszki czy nawet ćwiczyć na drążku, jeśli ma wystarczająco dużo siły. Myślę, że to nie powinno wpływać destrukcyjnie na jego rozwój, ale też głowy nie dam. Tu dochodzi za to zupełnie inny aspekt, bo takie dzieci najczęściej mają złamane dzieciństwo przez marzenia ich rodziców, ale nie o tym mieliśmy pisać.

Teraz trochę abstrahując od dzieciaka, bo jest dość sprawny i jego tyczy się tylko temat nadmiernego obciążania stawów. Ktoś kto za wcześnie chwyci za żelastwo NIGDY nie uzyska takiej motorki, sprawności i koordynacji jaką mógłby mieć, gdyby był prowadzony w inny sposób. I jak zaczniesz z tym dyskutować to wykażesz się już kompletną ignorancją :D. Tak kierowani są wszyscy sportowcy na świecie, przez ludzi, którzy wiedzą o co w tym wszystkim chodzi.

Czytałem ostatnio wywiad z trenerem Artura Nogi, pewnie o nim słyszałeś. Perspektywiczny biegacz na 110mpp. Mówił, że niedawno Artur rozpoczął treningi z obiążeniem, a ma już 21 lat! Póki co na ławeczce ćwiczy z ciężarem 30kg, na więcej przyjdzie czas. Wyniki poprawia cały czas, ale aż strach pomyśleć jaką by miał teraz życiówkę, gdyby qwe mu przyniósł hantle kilka(naście) lat wcześniej!

Sam widzę jakie podejście do kwestii siłowni mają trenerzy w polskiej koszykówce. I mówię teraz też o w miarę znanych nazwiskach, o ludziach, którzy prowadzili w przeszłości zespoły w ekstraklasie albo opiekują się młodzieżowymi kadrami polski. Dobry moment na rozpoczęcie ćwiczeń z obciążeniem to czas, kiedy zawodnik wchodzi w wiek juniora starszego, czyli ma 18 lat. Wcześniej najlepsze efekty w dłuższej perspektywie czasu, da trening z własnym ciałem. I to jest fakt.

Dochodzimy do meritum. Jeśli już ktoś chce ćwiczyć od najmłodszych lat (tzn. rodzice chcą żeby dziecko ćwiczyło :-) ) to na pewno w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów w przyszłości. Zgodnie z ideą wyznawaną przez wszystkich ekspertów na świecie w tak młodym wieku najlepsze dalekosiężne efekty osiąga się trenując bez dodatkowego obciążenia. Wniosek? Wkładanie hantli w ręce kilkulatka to błąd. I nie sposób z tym dyskutować. Wszyscy wielcy dzisiejszego sportu, w każdej dyscyplinie, nie machali hantlami w wieku kilku lat.

PS: Jeśli nie ufasz polskiej myśli szkoleniowej możesz sprawdzić kiedy masę mięśniową zaczynają robić koszykarze w USA. Jordan był patyczakiem w czasach szkoły średniej, ale później przyszedł czas na zdobywanie siły, która pomogła mu dominować. Dzisiaj nie znajdziesz drugiego tak atletycznego gracza, ale przecież Jordan był źle prowadzony, bo mógł przyjść na siłownie wcześniej. Nic się oczywiście w tej kwestii nie zmieniło. Rzuć okiem na zdjęcia LeBrona z czasów HS: wysportowany nastolatek, ilość masy mięśniowej odpowiadająca przeciętnemu uprawiającemu sport murzynowi w USA. Dzisiaj? Masa i siła, które pozwalają mu dominować, ale jakoś nikt nie wpadł na to, że można mu było wcisnąć sztangę w ręce wcześniej.. hmm... oni na pewno też popełnili błąd!

PS2: Moja głowa to w ok. 1/4 piłka do koszykówki i dobrze mi z tym :-).

PS3: Arnold Schwarzenegger... haha świetny przykład. Strongmani - jeszcze lepszy. O takich rzeczach się nie mówi, ale ludzie, którzy pół życia spędzają w siłowni, przez następne pół jadą na środkach przeciwbólowych i przechodzą operacje stawów. Czy żałują? Na pewno nie, swoje osiągnęli :-). Ale takie są konsekwencje, taką się płaci cenę: w pewnym wieku wszystko się odzywa i jest ci potrzebny sztab lekarski co jakiś czas.

__

Użytkownik
qwe

2009-10-28 22:38:53

@Tymek
Natomiast ty prezentujesz poziom intelektualny 14latka, sugeruje to tresc tego posta, napisana bez krzty zastanowienia.

O ile mnie pamięć nie myli, była to rozmowa na pw i to ty palnąłeś taką głupotę, że niemal spadłem z krzesła. Dalej sobie trenujesz MMA na własną rękę?



Nie wiem co tu takiego smiesznego? To co, juz MMA na wlasna reke nie mozna trenowac? Sorry ale to ty palnales glupote i jeszcze dalej ja zludnie ciagniesz, ok rozwine temat by pokazac reszcie uzytkownikow jak glupi i plytki jestes.

Mianowicie Tymek napisal do mojego brata (nie wiem czemu nie do mnie), ze jesli nie mam 193cm i 93kg wagi to sie mnie nie boi : D
Odpisalem mu, ze mnie to w ogole nie obchodzi. W ogole co to za nagly wyskok z pupy ?? Jakies kompleksy mial?

Tymek, trener mike’a tysona powiedzial, ze czlowiek majacy 93kg wagi jest w stanie znokautowac kazdego innego. Tu chodzi glownie o ring.
Poza ringiem jest inaczej, zwlaszcza w bojkach amatorskich. Tutaj licza sie zupelnie inne umiejetnosci niz w pojedynkach zawodowych.

Twierdziles, ze do treningu MMA trzeba miec trenera, ktory bedzie stal nad zawonikiem i wyciskal z niego ostatnie poty. Pieprzyles rowniez o masie ciala, podajac jako przyklady kategorie wagowe na ringu.

Otoz tymku, ulica to nie ring, masa, oczywiscie ma tu znaczenie, jednak glownym czynnikiem ktory w takich warunkach decyduje to (w poprawnej kolejnosci) UMIEJETNOSCI i KONDYCJA.
Nie wiem jak u ciebie z kondycja, ale jesli twierdzisz, ze trening MMA na wlasna reke (ze sparing partnerem) sa nic nie warte to gratulacje.
Prosze Cie tylko wyjdz na ring z taka osoba. Gwarantuje nokaut w pierwszej rundzie.

Widocznie jestes tak niedojrzaly umyslowo, ze nie jestes w stanie pojac, ze KAZDY w miare rozsadny trening zwieksza umiejetnosci, roznica jest glownie w szybkosci przyswajaniu tych umiejetnosci oraz liczby i skutecznosci technik ktore mozna sie nauczyc (mowa tyczy sie o sztukach walki na poziomiem amatorskim).
Jesli ktos ma odpowiednia motywacje, to czemu nie?

Tysiace osob cwicza na wlasna reke na silowniach, zaczniesz sie teraz z nich smiac, ze to g**o daje i, ze potzebuja osobistego trenera, diety itp itd?
Jakos niejeden te 180kg na klatke wyciska. By osiagnac cos wiecej- oczywiscie trener jest potrzebny.
Ale do jasnej cholery- by znokautowac jakas 17-letniego gracza koszykowki nie potrzeba katowac sie na dedykowanych treningach MMA.

Nie masz zadnego pojecia o sportach walki, treningach, a zabierasz glos.
Po cholere sie pytam?? Na to pytanie sam chyba nie znasz odpowiedzi.

Dalej sobie trenujesz MMA na własną rękę?


Narazie zastopowalem, jestem w trakcie budowy wlasnej silowni, niestety osobistego trenera nie bede mial. Od stycznia rusza MMA club niedaleko mojej miejscowosci na ktory sie zapisuje. Poziom nie bedzie rewelacyjny, ale zawsze to lepsze niz nic, prawda?

Hmm indywidualny trening jakiejkolwiek sztuki czy systemu walki, to naprawdę trudna sprawa,



I tutaj wychodzi na jaw jak jestes ograniczony umyslowo. Co z tego, ze ciezka sprawa.
Czy ja GDZIEKOLWIEK napisalem, ze chce byc jakims mistrzem sztuk walki albo chce cokolwiek osiagnac w tej dziedzinie?? Jesli tak, to poprosze o cytat, bo sobie nie przypominam.

Dźwigasz ciężary i rzucasz workami z piaskiem?


Wbrew pozorom takie treningi (worki z piaskiem, przerzucanie opony, uderzanie mlotem) sa bardzo wskazane do trenowania sily skutecznej w MMA. Podobny rodzaj treningow stosuja mistrz Pride FC Fedor Emelianenko. Ja takich technik nie stosuje, bo nie zajmuje sie tym zawodowo.

Jak zwykle cały świat się myli, ale qwe ma rację i dzieciaki od 4 roku życia powinny machać hantlami.


Jak zwykle tymek pokazuje bystry umysl 4 latka i nie rozumie co czyta.
Nigdzie nie napisalem, ze 4-latki powinny machac hantlami. Najpierw naucz sie czytac ze zrozumieniem i dopiero pozniej buduj zdania, ok?

Kilkuletnie dziecko w ogóle nie powinno dotykać żelastwa, bo jego STAWY nie są przygotowane na dodatkowe obciążenie i będzie to powodowało zaburzenia w jego rozwoju - koniec kropka.


Masz doktorat by tak twierdzic? jesli nie to sie zamknij, ok?
Jakie zaburzenia bedzie powodowalo? Wymien choc jedno. Czlowieku, bodajze Cutler, jeden z najlepszych kulturystow cwiczyl od 5-go roku zycia.
Jak widac zadnych problemow w rozwoju nie mial, koniec kropka.

Powiedzmy, że kilkulatek może biegać, robić pompki, brzuszki czy nawet ćwiczyć na drążku, jeśli ma wystarczająco dużo siły. Myślę, że to nie powinno wpływać destrukcyjnie na jego rozwój, ale też głowy nie dam.


To lepiej wiecej nie mysl, bo nie wychodzi ci to za dobrze.
W azjatyckich elitarnych szkolach walki, m.in shaolin przyjmuje sie juz 3 latki.
Czy ktorykolwiek z nich rozwija sie nieprawidlowo. jakies zdrodla??

Tu dochodzi za to zupełnie inny aspekt, bo takie dzieci najczęściej mają złamane dzieciństwo przez marzenia ich rodziców, ale nie o tym mieliśmy pisać.


LOL. Najpierw pieprzysz bzdury, ze panstwo powinno rodzicom zabierac zbyt grube dzieci, teraz walnales kolejna glupote. Skad wiesz jak wyglada sytuacja w jego rodzinie??? Przeciez wyraznie napisane jest, ze maly sam zaczal podnosic ciezary i sprawialo mu to tak duza przyjemnosc, ze ojciec zaczal mu w tym pomagac.
Jakos nie widze by te dziecko bylo nieszczesliwe. Zwiedza swiat, startuje w konkursach- bedzie mial mase wspomnien, napewno lepsze niz ty ze swojego smutnego dziecinstwa.

Ktoś kto za wcześnie chwyci za żelastwo NIGDY nie uzyska takiej motorki, sprawności i koordynacji jaką mógłby mieć, gdyby był prowadzony w inny sposób. I


Sa jakies zywe przyklady, czy snujesz to ze swoich domyslow?

I jak zaczniesz z tym dyskutować to wykażesz się już kompletną ignorancją :D


Ja sie pytam skad to wiesz? Nie wykazuje sie ingoracja, ty wykazujesz sie lekkomyslnoscia twierdzac “wydaje mi sie, ze tak jest”.

Tak kierowani są wszyscy sportowcy na świecie, przez ludzi, którzy wiedzą o co w tym wszystkim chodzi.



ALE CO TO MA DO RZECZY??? : o
Czy gdziekolwek pisze, ze ten chlopak chce zostac profesjonalnym sportowcem?
Prawda jest, ze ciezary dla zbyt mlodej osoby NIE SA wskazane, jednak tu chyba chodzilo o to, ze ten chlopak bedzie mial problemy zdrowotne.
Nie wiem czy jest sens dalej dyskutowania z toba, bo wymyslasz coraz to nowe problemy i sam je obalasz... Jaki w tym sens? Moze porozmawiaj sam ze soba?
Ja od poczatku odnosze sie do wpisow przedmowcy, a ty nagle probujesz porownywac treningi tego chlopaka do treningow sportowcow etc.
Sorry, ale nigdzie nie bylo w tej rozmowe mowy, ze ten chlopak bedzie chcial cos osiagnac. Rozmowa toczy sie jego przyszlego wplywu na zdrowie a to, jak twierdze, nie bedzie zaburzone. Moge sie z toba zalozyc o 1000zl i za 10-15 lat sie przekonany. Watpie jednak, ze z taka osoba jak ty zaklady mozna w ogole prowadzic.



Czytałem ostatnio wywiad z trenerem Artura Nogi, pewnie o nim słyszałeś. Perspektywiczny biegacz na 110mpp. Mówił, że niedawno Artur rozpoczął treningi z obiążeniem, a ma już 21 lat!



Tymek, ty w ogole nie rozumiesz o czym piszesz. Ty mi piszesz o biegaczach.
A jesli ten chlopak chce zostac kulturysta?
Arnold Schwarzenegger swoj pierwszy tytul Mr. Olympia zdobyl w wieku 22 lat.
Pare lat wstecz podnosil ostro ciezary.
Teraz wstac, puknij sie w czolo i pomysl- jak trening biegacza ma sie do innych treningow. Stary w tym co piszesz nie ma ani krzty sensu.

Moze ten chlopak chce zostac akrobata (pokazywal salta)? A moze strongmanem?
A moze troche potrenuje i za pare lat zainteresuje sie czyms innym...

Ile takich przypadkow musialo byc w naszej 7 miliardowej populacji?
Tysiace? Dziesiatki tysiecy? I czy medycyna opisywala ktores z nich jako negatywne? A ile z nich jako neutralne?


Wyniki poprawia cały czas, ale aż strach pomyśleć jaką by miał teraz życiówkę, gdyby qwe mu przyniósł hantle kilka(naście) lat wcześniej!



Biegaczowi? Fafior, jeden z graczy CPMA q3, podnosil duze cierary na dlugo przed 18stka. Wygral z tego co wiem jakis lokalny turniej strongman.
Pudzian swoje treningi zaczal w wieku 15 lat. W wieku 24 siegnal po swoj pierwszy tytul.
Ciekawe co by z nim bylo, gdyby taki tymek w wieku 21 lat podal mu hantle o wadze 30kg...

Wniosek? Wkładanie hantli w ręce kilkulatka to błąd. I nie sposób z tym dyskutować.


Ten wniosek na pewno nie wynika z twojej wypowiedzi.
Wladanie hantli w rece kilkulatka- czy to jest blad?
A jesli to stanie sie jego pasja i z determinacja bedzie dazyc do zostania nastepca Zydrunasa Savickasa czy Mariusza Pudzianowskiego??

Jak widac dyskutowac mozna, lecz trzeba troche pomyslec, bo sport nie konczy sie na biegach i pilce (rowniez koszykowce)...

Wszyscy wielcy dzisiejszego sportu, w każdej dyscyplinie, nie brali hantli do rąk hantli w wieku kilku lat.


I znowu, w jakich dyscyplinach? Typowo silowych? NIE!


Edit:

Arnold Schwarzenegger... haha świetny przykład. Strongmani - jeszcze lepszy. O takich rzeczach się nie mówi, ale ludzie, którzy pół życia spędzają w siłowni, przez następne pół jadą na środkach przeciwbólowych i przechodzą operacje stawów.


A twoj przyklad z koszykarzami i biegaczami. Stary prawie padlem z krzesla, bo predzej z ciezarami ma cos wspolnego strongman niz biegacz.
Nie wiem czy sie z ciebie smiac czy plakac, bo nie przyjmujesz do wiadomosci co sam napisales...

Co do operacji stawow- prawda, choc to zalezy od dlugosci uprawiania tego sportu a i tak nie kazdy taka operacje przechodzi.
Z tego co pamietam Pudzian taka operacje przeszedl dopiero rok temu.
Bodajze Jaroslaw Tymek takiej operacji jeszcze nie przeszedl (Pudzianowski owszem, dopiero w tamtym roku).

Co do srodkow przeciwbolowych- nie wiem, spytam sie osoby, ktora jezdzi na WSM, zna sie z tymi wszystkimi strongmanami, moze ona cos bedzie wiedziec.
Prawdopodobnie tak, ale to rowniez zalezy od organizmu.

Ale takie są konsekwencje, taką się płaci cenę: w pewnym wieku wszystko się odzywa i jest ci potrzebny sztab lekarski co jakiś czas.



Znowu jedziesz na stereotypach. Jest mnostwo sztangistow i strongmanow sedziwych wiekiem, ktorzy zadnego sztabu jakos nie potrzebuja.
Przesledz sobie kariery strongmanow z lat 80, zobacz co porabiaja dzisiaj, jakie maja zdrowie etc i dopiero wypowiadaj sie w tej kwestii.
Nie twierdze, ze zadnego wplywu to na zdrowie to nie ma- te ciezary sa niewyobrazalne. Sam Pudzianowski powiedzial kiedys, ze gdy wyciska 150kg belke nad glowe to po 3cim razie ma juz ciemno przed oczami a takich powtorzen robi 10-11.

edit
Odniose sie jeszcze do tych operacji. Kazdy sport ma w sobie wliczone jakies ryzyko. Pilkarze tez czesto ponosza kontuzje, czesto ich rehabilitacja trwa bardzo dlugo. Tez maja problemy ze stawami (jak np Klose).
Obronca Houston Rockets Tracy McGrady tez przechodzil operacje kolana i chyba nawet wiecej niz jedna.

Nadal bedziesz sie jeszcze glupio usmiechal i rzucal kolejnymi marnymi “argumentami” jesli strzal w noge mozna nazwac w ogole argumentem.

__

Użytkownik
unit10

2009-10-28 23:34:36

"Czasami zastanawiam sie czy pilka do kosza nie zajela miejsca twojej glowy, choc w pilce do kosza przynajmniej jest powietrze."

xD

Qwe,osobnik plci meskiej,rano wstaje do pracy,na 1 ogien idzie blog J.K.Mikke,na sniadanie obala(nie,nie pol litra)mity na temat WTC,na obiadek walnie teorie aspartamu,kolacja i podwieczorek to juz z gorki i pisanie na temat NWO,ZUSu,EU w miedzy czasie podnaszac ciezary i walczac w mma!.

K%%wa! QWE! Ty jestes naprawde zajety czlowiek! Powinno powstac memo “QWE...a jak myslisz?!..

Taka mala dygresja,no offence :) A na powaznie to jestem z Toba! Widac ze posiadasz ogolna wiedze w bardzo szerokim zakresie tylko niepotrzebne sa te epitety"glabie,debilu” bo nie ma alfy i omegi we wszyskim :) peace

__

Użytkownik
Tymek

2009-10-28 23:40:03

“Mianowicie Tymek napisal do mojego brata (nie wiem czemu nie do mnie)“

Twój brat napisał do mnie, wszystko co pisałem było odpowiedzią na jego wiadomość, więc żaden wyskok z pupy :-)

“Twierdziles, ze do treningu MMA trzeba miec trenera”

Trzeba mieć kogoś, kto pokaże ci co robisz źle i jak to zrobić dobrze. Sparingpartner ci wystarczy, jeśli posiada jakąś wiedzę i może cię czegoś nauczyć.

“Otoz tymku, ulica to nie ring, masa, oczywiscie ma tu znaczenie, jednak glownym czynnikiem ktory w takich warunkach decyduje to (w poprawnej kolejnosci) UMIEJETNOSCI i KONDYCJA. “

pewnie, że tak, ale co mnie to w ogóle wszystko obchodzi? ja nie wychodzę na ulicę żeby się bić.

“jesli twierdzisz, ze trening MMA na wlasna reke (ze sparing partnerem) sa nic nie warte to gratulacje. “

Zależy od sparingpartnera, ale generalnie niewiele warte, bo na prawdziwym treningu masz swojego guru, który cię nauczy WSZYSTKIEGO, jeśli tylko będziesz miał chęci i wielu różnych przeciwników, z których każdy reprezentuje inny poziom i styl.

“KAZDY w miare rozsadny trening zwieksza umiejetnosci, roznica jest glownie w szybkosci przyswajaniu tych umiejetnosci oraz liczby i skutecznosci technik ktore mozna sie nauczyc”

No tak, ale chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego jak duża może być ta różnica. Jak coś robić to najlepiej jak się da. Akurat sztuk walk (bo o tym mowa) samemu się nie nauczysz i tyle, a już na pewno nie tak, jakbyś mógł pod czyimś okiem.

“Nie masz zadnego pojecia o sportach walki, treningach, a zabierasz glos”

Ekspertem może nie jestem, ale z tego co piszesz wynika, że na pewno mam większe doświadczenie od Ciebie, więc :-).

“Czy ja GDZIEKOLWIEK napisalem, ze chce byc jakims mistrzem sztuk walki albo chce cokolwiek osiagnac w tej dziedzinie??“

Nie, ale ja ci tylko próbuje uświadomić, że jeśli już poświęcasz czasz sztukom walki to możesz to robić o wiele lepiej niż teraz, tylko trzeba najpierw przyjąć do świadomości pewne fakty.

“Wbrew pozorom takie treningi (worki z piaskiem, przerzucanie opony, uderzanie mlotem) sa bardzo wskazane do trenowania sily skutecznej w MMA”

Pewnie, ale tylko jako dodatek. Podstawą jest stosowanie trening w praktyce z jak największą ilością różnych partnerów.

“Nigdzie nie napisalem, ze 4-latki powinny machac hantlami. Najpierw naucz sie czytac ze zrozumieniem i dopiero pozniej buduj zdania, ok? “

Jesteś hipokrytą. Najpierw posyłasz mi na pw filmiki czterolatka robiącego przysiady ze sztangą i mówisz, że to nieszkodliwe, a potem się z tego wycofujesz :-). Czterolatek NIE POWINIEN tego robić.

“Masz doktorat by tak twierdzic? “

Odpowiem dokładnie tak jak ty wcześniej. Nie trzeba mieć doktoratu żeby wiedzieć, że kilkulatek targający żelastwo, którego waga stanowi spory procent jego masy ciała to po prostu NADMIERNE I SZKODLIWE OBCIĄŻANIE STAWÓW.

“Czlowieku, bodajze Cutler, jeden z najlepszych kulturystow cwiczyl od 5-go roku zycia.
Jak widac zadnych problemow w rozwoju nie mial, koniec kropka. “


:-) Nie możesz tego wiedzieć, w oczach kibiców on ma być guru ze stali, nikt nie poda do wiadomości publicznej, że jego stawy to wraki o kilkadziesiąt lat za wcześnie.

“To lepiej wiecej nie mysl, bo nie wychodzi ci to za dobrze.
W azjatyckich elitarnych szkolach walki, m.in shaolin przyjmuje sie juz 3 latki.
Czy ktorykolwiek z nich rozwija sie nieprawidlowo. jakies zdrodla?? “


Napisałem, że to NIE wpływa destrukcyjnie, przeczytaj jeszcze raz uważnie.

“Skad wiesz jak wyglada sytuacja w jego rodzinie??? Przeciez wyraznie napisane jest, ze maly sam zaczal podnosic ciezary i sprawialo mu to tak duza przyjemnosc, ze ojciec zaczal mu w tym pomagac. “

Pisałem ogólnie. I generalnie rzecz biorąc, nie licząc pojedynczych przypadków, mam rację.

“Jakos nie widze by te dziecko bylo nieszczesliwe. Zwiedza swiat, startuje w konkursach- bedzie mial mase wspomnien, napewno lepsze niz ty ze swojego smutnego dziecinstwa.“

Poczytaj sobie o ludziach, którzy np. byli olimpijczykami w bardzo młodym wieku. Jako dorośli na pewno powiedzą, że doświadczyli czegoś wyjątkowego, ale z drugiej strony każdy przyzna się do tego, że trochę brakowało mu takiego dzieciństwa, jak mieli inni. KAŻDY tak mówi, a niektórzy nawet stwierdzają, że jeśli mogliby wybierać, woleliby być przeciętnymi dziećmi, tak jest z wieloma młodymi gwiazdami, czy to w sporcie, czy w innych branżach. Kolejny raz: to nie reguła, ale faktycznie są takie przypadki, a ja mówiłem ogólnie, a nie o chłopcu z tematu. A o tym, jakie miałem wspaniałe dzieciństwo nie zamierzam ci pisać, bo nie jesteś moim kolegą.

“Sa jakies zywe przyklady, czy snujesz to ze swoich domyslow? “

Tak jak pisałem: każdy sportowiec osiągający sukces jest przykładem. Nie licząc kulturystów itd, bo oni nic oprócz siłowni nie potrzebują, ale w każdym innym sporcie, jeśli chcesz zwyciężać, czas na ciężary przychodzi później, najpierw trenujesz bez nich. Żywe przykłady masz w poprzednim poście

“ALE CO TO MA DO RZECZY??? : o “

Jak to co ma do rzeczy? Dzieciak ćwiczy i robi to źle, rozumiesz? NIE JEST TO DLA NIEGO DOBRE, choćby dlatego, że inny trening jest w tym momencie dla niego LEPSZY niż hantle.

Dodatkowo ja twierdzę, że niszczy sobie stawy itd. a ty się z tym nie zgadasz. OK, nie ma sensu rozsądzać tego sporu, skoro nie przemawiają do ciebie w tej kwestii autorytety i jesteś przekonany o swojej racji. Niech przemówi chociaż logika: po co podnosić ciężary, skoro coś innego jest dla niego po prostu LEPSZE?

“Tymek, ty w ogole nie rozumiesz o czym piszesz. Ty mi piszesz o biegaczach.
A jesli ten chlopak chce zostac kulturysta? “


Znowu nieuważnie czytasz. Napisałem kilka linijek nad tym, że teraz pomijam przypadek chłopca, tylko mówię ogólnie o tym, co jest wskazane dla dziecka, które chce ćwiczyć swoje ciało.

<<Dalej nie cytuje, bo końcówka jest o tym samym i tu już mniej więcej zaczynasz nadawać na dobrych falach.>>

Tak jak już pisałem, jeżeli będzie miał zostać kulturystą/strongmanem to nie ma innej drogi jak szarpać to żelastwo od zawsze, ale za to zapłaci zdrowiem i kropka - tego się nie da przeskoczyć, a właśnie o tym rozmawiamy. Chłopak będzie cierpiał, tak jak cierpi wielu sportowców po zakończeniu kariery, w tym KAŻDY były kulturysta/strongman - tylko o tym się nie mówi.

Dobrze, że chociaż przyjmujesz do wiadomości, że w każdym innym przypadku taki początek dla młodego sportowca to błąd. Jeśli zostanie kulturystą, to pewnie zaprocentuje to, że wcześnie zaczął i może nawet odniesie sukces. ALE SWOJEMU ZDROWIU I TAK ZASZKODZI

Nie wiem, może warto zapłacić taką cenę, ale my tu rozmawiamy tylko o tym czy to jest dla niego dobre czy nie i odpowiedź brzmi:

- podnoszenie ciężarów od najmłodszych lat wpływa destrukcyjnie na organizm i chłopak będzie cierpiał przez pół swojego życia, jak to wszystko zacznie wychodzić
- jeśli nie zostanie kulturystą to na dodatek to co robi, jest głupie.

PS: Piszesz mi na pw, że mam wiedzę, ale nie myślę racjonalnie. Może po prostu mam nieco inny punkt widzenia? Twój wcale nie jest jedynym słusznym tylko dlatego, że ty tak uważasz. Do jutra, czekam na odp :-)

__

Użytkownik
qwe

2009-10-29 00:56:44

@tymek
Kurde, napisalem bardzo dlugiego i fajnego posta i cos sie spieprzylo :/
Jutro odpisze, bo mimo wszystko nie wszystko dobrze zrozumiales i nie ze wszystkim sie zgadzam.

Mocno sie teraz zdenerowalem, bo opisalem tam swoja historie z dziecintwa gdy podnosilem ciezary no i wnosila bardzo duzo do wspolnego jezyka.

Irytuje mnie to, ze odpowiedz do posta otwiera sie w nowym okienku.
Kiedys wygladalo to na wzor komentarzy do newsow (okno odpowiedzi pod spodem)

__

Użytkownik
cow.sndstrm

2009-10-29 12:29:12

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD juz.

__

Użytkownik
FATxB

2009-10-30 18:23:21

"Wystarczy troche poczytac i nie trzeba tu miec zadnego doktoratu, glabie. No chyba, ze ty np gotowania zupy potrzebujesz rad mistrza kuchni. Gratuluje i trzymam kciuki, ze kiedys cie wylecza.."
by QWE

“Masz doktorat by tak twierdzic? jesli nie to sie zamknij, ok?"
by QWE

__

Użytkownik
qwe

2009-10-30 19:05:49

@B33MN

Rany, czlowieku, to byla ALUZJA!
Pokazalem mu, ze polecanie sie na opinii tak wyksztalconej osoby nie ma tutaj sensu...
Jeszcze tak niedorozwiniety by nie pamietac zdan sprzed 2 postow to nie jestem.

A co postu Tymka odpisze pozniej.

__

Użytkownik
insane5517

2009-10-30 21:35:38

B33MAN, jeżeli nie dostrzegłeś tam ironii to gratz; ciężko będzie znaleźć jakąś bardziej rzucającą się w oczy.

__

Użytkownik
dezCartezz

2009-10-31 14:38:09

hi all

__

Użytkownik
san

2009-11-01 12:10:12

ambicje rodzicow <brawo>... :f

__
Blue is the colour and football is the game ;]

Użytkownik
Sprzatacz

2009-11-01 16:29:46

O qwe jak zwykle ekspertuje i jak zwykle poznajemy jego szerokie znajomości :)

__

Użytkownik
xenq

2009-11-01 17:21:25

xionc + :ASD

__

Użytkownik
qwe

2009-11-01 19:41:29

@xionc
Kto tu ekspertuje tu dochodzi tylko do wymiany zdan i oczywistosci... :o
Pierdo***j sie chlopie w leb, bo kiedys ja pojade do tego wrowia i cie wyrecze.

Widac, ze nie czytales postow- za dlugi tekst na twoj marny umysl, lepiej od razu napisac, ze ktos sie wydarza- glupiej (ale w koncu glupkiem jestes) ale za to o ile latwiej !!

__

Zbanowany
kolaola8

2009-11-01 20:09:21

Pierdolnij sie chlopie w leb



Ty też do zrób, musisz zawsze wpierdolić swoje 3 grosze do każdego topicu, mimo iż nie zawszę masz rację ?

__

Użytkownik
qwe

2009-11-09 21:34:51

@tymek

wygospodarowalem troche czasu i w koncu postanowilem ci odpisac, przypominam, ze odpowiedz ktora wczesniej napisalem po prostu mi sie skasowala.


Trzeba mieć kogoś, kto pokaże ci co robisz źle i jak to zrobić dobrze. Sparingpartner ci wystarczy, jeśli posiada jakąś wiedzę i może cię czegoś nauczyć.



Nie mam zamiaru sie tym zajmowac sportowo ani tym bardziej profesjonalnie.
Jesli kopie pilke na boisku to tez musze miec trenera? Ogarnij sie.


Zależy od sparingpartnera, ale generalnie niewiele warte, bo na prawdziwym treningu masz swojego guru, który cię nauczy WSZYSTKIEGO, jeśli tylko będziesz miał chęci i wielu różnych przeciwników, z których każdy reprezentuje inny poziom i styl.



Zeby miec guru to trzeba isc do odpowiedniego fight clubu. Ja takiej mozliwosci nie mam. Nie chce mi sie, za daleko etc. Wole sobie pokopac do workow i okladac z kumplem na rekawice u siebie.


No tak, ale chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego jak duża może być ta różnica.

(chodzi o trening w domu i trening profesjonalny)

Zdaje sobie doskonale sprawe z roznicy. Szczegolnie jesli chodzi o sztuki walki.


Ekspertem może nie jestem, ale z tego co piszesz wynika, że na pewno mam większe doświadczenie od Ciebie, więc :-).


Z tego co piszesz to narazie wynika iz uwazasz, ze ja chce sie zajmowac MMA na niewiadomo jakim poziomie, tak nie jest.

Nie, ale ja ci tylko próbuje uświadomić, że jeśli już poświęcasz czasz sztukom walki to możesz to robić o wiele lepiej niż teraz, tylko trzeba najpierw przyjąć do świadomości pewne fakty.



Czlowieku, ja nie jestem glupi, ze musisz mnie uswiadamiac w takich sprawach. To jest oczywiste i bezdyskusyjne. Wyolbrzymiajac to ty chyba wyobrazasz sobie moja osobe, ktora mysli iz po paru latach treningu na wsi wparuje do UFC i wszystkich rozgromi.
Nigdy nie slyszalem jeszcze o podrowkowym fighterze ktory poszedlby bez zadnego profesjonalnego treningu na zawodowy ring. Nie ma chyba nawet na tym forum osoby, ktora by tak uwazala, wiec po co w ogole takie rzeczy piszesz? By w pewien sposob dowartosciowac swoj intelekt? Sorry ale innego rozwiazania nie widze.

Pewnie, ale tylko jako dodatek. Podstawą jest stosowanie trening w praktyce z jak największą ilością różnych partnerów.



:D stary, to jest tylko trening silowy i kazdy glupi chyba wie, ze przerzucanie opony nijak ma sie do technik walki


Jesteś hipokrytą. Najpierw posyłasz mi na pw filmiki czterolatka robiącego przysiady ze sztangą i mówisz, że to nieszkodliwe, a potem się z tego wycofujesz :-). Czterolatek NIE POWINIEN tego robić.



Najpierw zapoznaj sie ze znaczeniem slowa hipokryta.
Dwa- nigdzie sie z niczego nie wycofuje- to ty nie umiesz czytac, poniewaz od poczatku wyraznie twierdze, ze te wasze obawy sa przesadzone. Nie twierdze, ze to sie nie odbije w zadnym stopniu na jego zdrowiu, moze tak, moze nie, ale wasze zachowanie jest godne pozalowania “kaleka”, “niespelnione ambicje rodzicow” itp itd
I gdzie tu hipokryzja?

Odpowiem dokładnie tak jak ty wcześniej. Nie trzeba mieć doktoratu żeby wiedzieć, że kilkulatek targający żelastwo, którego waga stanowi spory procent jego masy ciała to po prostu NADMIERNE I SZKODLIWE OBCIĄŻANIE STAWÓW.



To byla ironia- po co pisales takie bzdury za pierwszym razem, skoro na zadane przeze mnie pytanie miales taka sama odpowiedz? I kto tu jest hipokryta.


Nie możesz tego wiedzieć, w oczach kibiców on ma być guru ze stali, nikt nie poda do wiadomości publicznej, że jego stawy to wraki o kilkadziesiąt lat za wcześnie.


Kolejna brednia z twoich ust. Nie masz pojecia o sportach silowych, cos tam uslyszales, cos zmieniles i historyjka gotowa.
Pudzianowski dopiero w wieku 31 lat mial operacje stawu. Na srodkach przeciwbolowych nie jedzie- bral udzial w tancu z gwiazdami, gdzie pokazal “wraki stawow” itd.
Powiem tylko, ze kulturysci podnosza mniejsze obciazenia, co nie znaczy jednak, ze ich treningi sa mniej obciazajace.

Operacje stawow to koszta wliczone w ten sport. Niejeden pilkarz i koszykarz rowniez mial operacje stawow.

“Ilosc zawodnikow NBA cierpiaca z ich powodu jest ogroma. Wymienie tylko
kilku - Ray Allen (operacje obu stawow skokowych), Al Jefferson, Tim
Duncan, Grant Hill, Dirk, Kwame Brown, etc, etc, etc."


I co tymku- w innych sportach to dostrzegasz a w swoim nie? To sie nazywa dopiero hipokryzja.


Sam majac 8-9 lat podnosilem niewielkie ciezary. Ba, mam paru kolegow, jako, ze chodzilem do szkoly podstawowej na wsi, ktorzy wykonywali dosc ciezkie cwiczenia fizyczne- zazwyczaj pomagali rodzicom na polu, przerzucajac gnoj widlami itp.
Byli to zawsze najsilniejsze osoby w klasie, ta regula potwierdzala sie zawsze.

Oczywiscie sa na tym forum osoby ktore wiedza o kim mowie, jesli chcesz sprawdzic autentycznosc to moge podac np linki kontakty do NK i sam sie zapytasz.

No i poporsze troche przykladow z twojego zycia o ile je w ogole masz.

Napisałem, że to NIE wpływa destrukcyjnie, przeczytaj jeszcze raz uważnie.



Tak, wiem o tym- nie musialem czytac dwa razy.

Dla twojej wiadomosci podam, ze poczytalem, poogladalem troche wyczyny tego chlopaka z filmu i jakies 95% jego cwiczen to cwiczenia typowo akrobatyczne- wykonywane od setek lat przez rowiesnikow w jego wieku w rodzinnych cyrkach na calym swiecie. Wykonujac takie cwiczenia wzmacia sie mienie klatki piersiowej, bicepsu i tricepsu- dzieki temu moze podnosic znacznie wieksze ciezary juz typowy 5latek.


Poczytaj sobie o ludziach, którzy np. byli olimpijczykami w bardzo młodym wieku. Jako dorośli na pewno powiedzą, że doświadczyli czegoś wyjątkowego, ale z drugiej strony każdy przyzna się do tego, że trochę brakowało mu takiego dzieciństwa, jak mieli inni. KAŻDY tak mówi, a niektórzy nawet stwierdzają, że jeśli mogliby wybierać, woleliby być przeciętnymi dziećmi, tak jest z wieloma młodymi gwiazdami, czy to w sporcie, czy w innych branżach. Kolejny raz: to nie reguła, ale faktycznie są takie przypadki, a ja mówiłem ogólnie, a nie o chłopcu z tematu. A o tym, jakie miałem wspaniałe dzieciństwo nie zamierzam ci pisać, bo nie jesteś moim kolegą.



Ten akapit to jest po czesci prawda, ale przemielona przez hiperboliczne interpretacje twojego mlodego umyslu. Przedostatnie zdanie jest zaprzeczeniem tego co napisales poprzednio no ale ok.
Nawet nie zwracasz uwage na druga strone- gdyby nie trenowali i byli normalnymi doroslymi, to zalowaliby, ze nie trenowali i nie sa teraz bogaci i slawni.
Dziecinstwo sie szybko konczy- pozostaja wspomnienia a dorosle zycie to najciezszy okres w zyciu. Nie o tym byl temat, ale to tak dla twojej wiedzy, bo dajesz wrazenie jakbys rznal glupa lub po prostu tego nie zauwazal.

Nie licząc kulturystów itd, bo oni nic oprócz siłowni nie potrzebują, ale w każdym innym sporcie, jeśli chcesz zwyciężać, czas na ciężary przychodzi później, najpierw trenujesz bez nich. Żywe przykłady masz w poprzednim poście


No tak, ale sprow

Tak jak pisałem: każdy sportowiec osiągający sukces jest przykładem. Nie licząc kulturystów itd,



przypominam, ze chodzilo o to, ze napisales:

Ktoś kto za wcześnie chwyci za żelastwo NIGDY nie uzyska takiej motorki, sprawności i koordynacji jaką mógłby mieć, gdyby był prowadzony w inny sposób. I jak zaczniesz z tym dyskutować to wykażesz się już kompletną ignorancją :D.

Kiedy jest to “za wczesnie” ?? w wieku 15, 13, 12 lat?
Przeciez kazdy rozwija sie inaczej. Przyklady sportowcow? Mobilnych i majacych koordynacje?? Chociazby Fedor Emelianenko, Brock Lesnar (wymienilem go ze wzgledu na jego mase i wzrost) oni od bardzo mlodego wieku mieli stycznosc z ciezarami. Jak walcza kazdy zainteresowany.
Z drugiej strony taki Mike Tyson nigdy ciezarow nie dotykal.

No i teraz pokaz mi tych fighterow MMA, ktorzy byli prowadzeni w inny sposob od Fedora (a jest takich sporo) a ktorzy go pokonali.
Tutaj nic szczegolnego nie mozna dowiesc- co nawyzej stwierdzic, ze wiekszy odsetek osob ktore prowadzili trening o ktorym mowisz beda miec lepsza koordynacje etc, jednak ty stwierdziles, ze jest to kazdy sportowiec osiagajacy sukces, co jest oczywiscie nieprawda


Jak to co ma do rzeczy? Dzieciak ćwiczy i robi to źle, rozumiesz? NIE JEST TO DLA NIEGO DOBRE, choćby dlatego, że inny trening jest w tym momencie dla niego LEPSZY niż hantle. .



Po pierwsze widac, ze nie bedzie z niego baleciarza. Lekarze sportowi ktorzy przebadali te dziecko stwierdzili tylko, ze nie wiedza jaki wplyw te cwiczenia beda mialy na jego zdrowie. Niepokoi to ich, lecz zycza mu duzo zdrowia.
Eksperci twierdza, ze jesli bedzie dalej duzo cwiczyl (cwiczy pod okiem ojca, ktory zna sie na rzeczy) to w przyszlosci moze byc bardzo bogaty i osiagnac duze sukcesy.

Przypadkow takich jak ten dzieciak bylo przynajmniej parenascie, czy jego ojciec jest az tak glupi by nie zbadac jaki wplyw moze to miec na jego organizm?
Sorry, ale nie wierze, ze uzytkownicy esports bardziej troszcza sie o to dziecko niz jego wlasny ojciec, tym bardziej, ze on zajmuje sie tym od dawna, a wielu uzytkownikow esports niedawno oderwalo sie od cycka matki.

Dodatkowo ja twierdzę, że niszczy sobie stawy itd. a ty się z tym nie zgadasz. OK, nie ma sensu rozsądzać tego sporu, skoro nie przemawiają do ciebie w tej kwestii autorytety i jesteś przekonany o swojej racji


W tak mlodym wieku oczywiscie, ze nie zniszczy sobie stawow, poniewaz procesy regenerujace w tak mlodym organizmie sa niemal doskonale.
No i jakie autorytety? Prosze o cytat i autora.


Znowu nieuważnie czytasz. Napisałem kilka linijek nad tym, że teraz pomijam przypadek chłopca, tylko mówię ogólnie o tym, co jest wskazane dla dziecka, które chce ćwiczyć swoje ciało.


Tu akurat, przeoczylem czesc tekstu, zwracam honor.

Chłopak będzie cierpiał, tak jak cierpi wielu sportowców po zakończeniu kariery, w tym KAŻDY były kulturysta/strongman - tylko o tym się nie mówi.


Kulturysci i strongmani przechodza specjalne i unikalne programy leczniczo-regeneracyjne. Ciekawi mnie ten temat, ale zdanie “o tym sie nie mowi” jest co najmniej dziwne. Dzisiaj gdy mowi sie o niemal wszystkim, nawet o sterydach podczas zawodow kulturystycznych etc, zaden emerytowany strongman/kulturysta nigdy o tym nie powiedzial? Byc moze powiedziel, jesli mialbys jakies materialy to chetnie sie z nimi zapoznam.



ALE SWOJEMU ZDROWIU I TAK ZASZKODZI


Na to pytanie moge odpowiedziec tylko tak, ze narazie zadnego takiego przypadku nie moglem sie doszukac. Czyzby nikt nie chcial dac zadnej przestrogi tego typu praktykantom?

Podnoszenie ciężarów przez dzieci już od 7 roku życia
Szwedzki krajowy związek sportowy zalecił, aby podnoszenie ciężarów wprowadzać do programu treningów dzieci już w wieku siedmiu lat, ponieważ wzmacnia układ kostny.

Calosc tutaj-
http://209.85.135.132/search?q=cache:GgCjmNtK8rsJ:wiadomosci.onet.pl/2055764,16,item.html+dzieci+i+ciezary&cd=2&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a

- jeśli nie zostanie kulturystą to na dodatek to co robi, jest głupie


Glupich jest wiele rzeczy, ktore sie robi w zyciu- dlatego mamy taka roznorodnosc.

Akurat w przypadku szwedow to bylbym bardzo ostrozny w braniu tego na serio, poniewaz ten kraj to faszystowsko-socjalistyczne dno spoleczne.

__

Zbanowany
necowow

2009-11-09 21:40:33

qwe nie chcal bys pojechać na WCG do Chin, zalatwimy ci bilet oke ?

__

Użytkownik
qwe

2009-11-09 21:53:37

Przeciez ja odpowiedzialem tymkowi, nie musisz tego czytac. Zamiescilem kilka uwag i pare interesujacych informacji dla niego, bo przeciez nie dla ciebie.

Nie interesuje cie to nie czytaj bucu, tym bardziej nie odpowiadaj, chyba, ze masz cos do powiedzenia.

ps a co do biletu do chin- ty na pewno jestes do tego zdolny...

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

4660 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie