Matura 2010

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
zGRYvus

2009-09-25 15:07:09

Deklaracje złożone? :P
Temat na polski wybrany? :P

Co zdajecie? :P

__

VIP
pablopl16

2009-09-25 15:14:49

matura to bzdura w dosłownym tego słowa znaczeniu, jak coś to sprzedam temat “Przedstaw i omów motyw władzy w literaturze. " i “Polityka i władza w literaturze..."

__

VIP
V!ct!M

2009-09-25 15:20:03

:D

__

Były Redaktor
so0fka

2009-09-25 16:31:20

Skoro już o interesach mowa, to też mogę sprzedać “Wpływ mitologii na literaturę fantasy” (zdane na 100%, tekst + prezentacja w powerpoincie) :D

Powodzenia na maturze! I tak jak pisał kolega wyżej - niestety, matura to bzdura.

__

VIP
Mateck

2009-09-25 16:56:26

mozecie rozwinac mysl “matura to bzdura”?

__

VIP
pablopl16

2009-09-25 17:05:43

w tym roku zdawałem maturę i tak samo a może jeszcze bardziej sie stresowałem tym całym zamieszaniem, jak sie okazało nie potrzebnie jeżeli ktoś jest kumaty to się pouczy 2 tygodnie przed matura (ja się uczyłem tydzień przed) i zda <60% jeśli cokolwiek robił podczas roku szkolnego. Co do ustnych matur wystarczy zdać bo i tak nikt później na to nie patrzy.

Niema czym się przejmować :) i regułą jest że kujony zdają najgorzej :D

__

Użytkownik
hub3rtz0r

2009-09-25 17:06:36

formalność.

__

ex-Redaktor
exilek

2009-09-25 18:21:03

pójdziecie na studia, przyjdzie pierwsza Sesja, to zrozumieć dlaczego matura to bzdura :D

__

VIP
lab

2009-09-25 18:21:23

poczekajcie do pierwszej sesji :D

__

Użytkownik
cow.sndstrm

2009-09-25 18:21:47

nicejoke taki talent jak ja ktory nie przeczytal ani jednej lektory, ani jednego streszczenia, przez 3 lata liceum mialem komisa z polskiego na ktorego uczylem sie max 5dni, do matury podszedlem bez nauki i zdalem, prezentacje kupilem przeczytalem dzien przed pierwszy raz, a w dzien prezentacji 3-4h czytalem i zdalem wiec co wy sie przejmujecie w ogole :D jak ktos chce isc na high studia to juz musi sie uczyc :D

__

VIP
Mateck

2009-09-25 19:37:08

jestem w durgiej technikum i mature mam w 4. klasie. chce zdac technika, isc do pracy i studiowac niestacjonarnie.

__

Użytkownik
Tymek

2009-09-25 19:45:49

jak zdacie te bzdury tak, żeby dostać się na medycynę, to chylę czoła...

__

Użytkownik
cow.sndstrm

2009-09-25 20:52:14

a jest tu chetny na taki kierunek? mateck to wystraczy ci zdanie :p na kazde studia zaoczne cie wezma z 3 przedmiotami po 30% nawet

__

Użytkownik
Zippi9

2009-09-25 21:52:18

powodzenia tymek :) znajomy był blisko niezły zapierdol

__

Użytkownik
zoniC

2009-09-25 22:06:12

Powodzenia maturzyści, ja mam jeszcze rok :D

__

Użytkownik
qwe

2009-09-25 22:06:54

@tymek

Sadzisz, ze niby zdanie matury z biologii i chemii oraz bodajze maty na powyzej 90% to wielki wyczyn??
Czlowieku, jesli ktos chce isc na medycyne to uczy sie nie do matury tylko do egzaminu wspetnego, bo matura przy tym to pikus.

__

Użytkownik
mefistomek

2009-09-25 22:16:53

qwe a dla ciebie jeśli coś nie jest bzdurą to musi to być wielki wyczyn? po prostu żeby dostać się na medycyne trzeba zdać mature powyżej 90% a żeby tego dokonać trzeba dziobać, nie ma alternatywy, biologia to nie matematyka :)

__

Użytkownik
Zippi9

2009-09-25 22:23:30

qwe
jakie egzaminy? Egzaminy są dla zdających starą maturę, a więc tutaj decyduje jedynie jej wynik. W Warszawie na AM trzeba mieć powyżej 90% z fizyki chemii i biologii

__

Użytkownik
r0lka

2009-09-25 22:29:27

Jak tak sie wszyscy reklamuja to tez moge sprzedac prezentacje ;d. Temat: Człowiek XX wieku w systemach totalitarnych ;d.

__

Użytkownik
n4rf

2009-09-25 23:07:52

no cow faktycznie masz powody do dumy

__

Użytkownik
doubleyes

2009-09-25 23:19:28

kof nie czytal lektooOoOOoOooRY i zdau !

a tak w ogole to powodzenia :)
a jak bedzie z matma ;>?

__
123

Użytkownik
Tymek

2009-09-26 00:26:40

Hehe ja akurat się na to nie porywam, nie mam tyle czasu na naukę. Chodzi o to, że może i maturę może zdać nawet idiota, ale jeśli ktoś chce się dostać na dobre studia, to będzie musiał swoje odpracować. Mam kilku znajomych, którym się udało dostać na medycynę i znam mnóstwo osób, którym się to marzyło i na marzeniach się skończyło :-]. W większości są to naprawdę kumaci ludzie, jednak nie byli w stanie poświęcić aż tyle swojego czasu szkole. Obecnie w klasie mam ok. 6-7 osób, które myślą o medycynie i stawiam dolary przeciw orzechom, że co najwyżej 2 osiągnie wymagane wyniki. Ja sam oprócz 3 obowiązkowych podstaw, które mnie czekają, będę pisał tylko roz matę, także dni spędzone na kuciu materiału mnie ominą :-).

Tak, qwe. Zdanie na 90% bioli, chemi i fizy (czasami fizy nie trzeba) to jest wyczyn i trzeba temu poświęcić naprawdę sporo czasu. Dzisiaj już nie ma egzaminów wstępnych na studia, liczą się tylko rezultaty z matury.

__

Użytkownik
cow.sndstrm

2009-09-26 00:29:22

nie mam i nie chwale sie, nie nawidze polskiego i durnej nauki czegos co mi jest nie potrzebne, mowie tylko ze mozna zdac samym MYSLENIEM wow?

__

ex-Redaktor
Siemys

2009-09-26 11:25:49

W poniedziałek składam deklaracje. Temat: Filmowa adaptacja a dzieło literackie. Omów na przykładzie “Foresta Gumpa”.
Najłatwiejszy temat :D Ale polski to pikuś. Zdaję; pol (pod), mat (roz), gera (roz), ang (roz) i franc (pod).

__

ex-Redaktor
exilek

2009-09-26 13:32:35

"durnej nauki czegos co mi jest nie potrzebne”

no, na budowie ci się na pewno nie przyda :)

__

Użytkownik
qwe

2009-09-26 13:37:21

@mefisto

qwe a dla ciebie jeśli coś nie jest bzdurą to musi to być wielki wyczyn?
Chyba zle zrozumiales, Tymek uzyl ironii, ja sie tylko do niej odnioslem.

“po prostu żeby dostać się na medycyne trzeba zdać mature powyżej 90% a żeby tego dokonać trzeba dziobać, nie ma alternatywy, biologia to nie matematyka”

Matura z biologii nie jest trudna. W ogole poziom bilologii w liceum rowniez nie jest trudny- uczylem sie rozszerzonej biologii w LO (ocena koncowa 4 u wymagajacej nauczycielki) i nie ma co tego porownywac do egzaminow wstepnych na medycyne.

@zippy
Egzaminy są dla zdających starą maturę
Niekoniecznie, niektore uczelnie dostrzegaja zenujaco niski poziom egzaminow maturalnych i przeprowadzaja wlasne egzaminy, tak jest np na medyku w Lodzi.

@tymek
Tak, qwe. Zdanie na 90% bioli, chemi i fizy (czasami fizy nie trzeba) to jest wyczyn i trzeba temu poświęcić naprawdę sporo czasu.

Przesadzasz. Zreszta, dla niektorych to wyczyn, dla innych nie.
Natomiast zdanie chemii na ponad 90% to jest wyczyn, poniewaz tam jest cholernie duzo materialu ktory TRZEBA umiec i rozumiec.
Biologia jest latwa i szybko mozna sie jej nauczyc.

Dzisiaj już nie ma egzaminów wstępnych na studia, liczą się tylko rezultaty z matury.
Mnie ciagle zdaje sie, ze to zalezy od uczelni.
Wiele moich kolezanek w akademiku nie dostalo sie na medycyne tylko dlatego, ze polegly na egzaminach wstepnych wlasnie.

__

ex-Redaktor
exilek

2009-09-26 13:49:49

dziwne, bo po to wprowadzono nową maturę, żeby właśnie nie było żadnych egzaminów wstępnych. Są oczywiście takie które sprawdzają konkretne umiejętności, ale to raczej na ASP i szkołach muzycznych.

__

VIP
V!ct!M

2009-09-26 14:28:09

Wydaje mi sie, ze exil ma racje (aczkolwiek nie bede sie klocil). Malo tego, uczelnie wrecz NIE MOGA wprowadzac dodatkowych egzaminow, o ile nie sprawdzaja one dodatkowych umiejetnosci (czyli malarstwo, muzyka itp.), byly plotki, ze za rok bedzie to juz mozliwe, ale zdementowano.

Odnosnie chemii i bioli qwe to wiele osob ma duzo lepsze wyniki z tego pierwszego :)
----------------------------------------------------------------
“durnej nauki czegos co mi jest nie potrzebne”
no, na budowie ci się na pewno nie przyda :)

moze ma jakis inny pomysl na zycie?

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1991 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie