Kino SCI-FI - szukam filmów.

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
tobster

2009-09-11 21:58:33

zukam starszego kina w klimatach Nemesis czy Madmax. Ogólnie jakieś cyborgi i najlepiej klimat post apokaliptyczny. Oraz filmów o statkach w kosmosie (mogą też być komedie / parodie jak i poważne produkcje) typu Star Wars, Gwiezdne Jaja etc. Raz oglądałem jakiś film (w zasadzie 2 podobne do siebie) pierwszy to jakaś komedia, gdzie koleś ma przewieźć jakiś ładunek statkiem, który jest totalnym szrotem. Drugi film - jedynie pamiętam, że jakiś statek zostaje wessany przez inny większy, a załoga jest torturowana. Jeszcze przypomniał mi się inny film - jakiś odział znajduje w kosmosie opuszczony statek, podłączają się rękawem i przecinają drzwi, co się dalej działo nie pamiętam, mam słabą pamięć do filmów. Także coś podobnego do np. Kosiarz umysłów czy Pitch Black. Nie jestem wybredny, tak więc nawet “kiepskie” produkcje chętnie obejrzę.

To co oglądałem, ale nie koniecznie łapie się do w/w:
- Alien (wszystkie części)
- Star Wars
- Gwiezdne Jaja
- Mad Max
- Stalowy Świt
- AvP (wszystkie części)
- Kosiarz umysłów
- Pitch Black
- Resident Evil
- Kroniki Riddicka
- Predator
- Cyborg
- Screamers
- Halo Wars
- Odyseja Kosmiczna

/ edit. raz za dzieciaka (lata 90) oglądałem jakiś film o cyborgach - na okładce VHS był cyborg z jakimś obrotowym działkiem, scena jaka pamiętam to cyborg z czerwonym okiem w jakimś rozjeździe kolejowym leżał przy torach.

__

Użytkownik
exile

2009-09-11 23:56:39

Blade Runner
Solaris
Event Horizon

Do tego dołożyłbym film też dotyczący słońca. W którym jeden statek miał dostać się blisko słońca, a przy okazji dotarł do poprzedniej wyprawy której pasażerowi zginęli. Podłączyli się do statku, i zaczęli sam ginąć. Nie pamiętam właśnie tytułu ale film naprawdę wciągał więc może ktoś wie o który chodzi

__

VIP
reaktiv

2009-09-12 00:09:52

Z nowych polecam District 9, film dosc mocno notowany.

__

Użytkownik
dezCartezz

2009-09-12 00:25:38

tego solarisa to ogladaj wersje z 72'

__

Użytkownik
n4rf

2009-09-12 00:28:37

Dune
5 element
Bliskie spotkania 3 stopnia
Głębia
Niemy wyścig
Pamięć absolutna - ale to chyba widzila juz każdy
Coś, Planeta Małp (stare filmy), Wechikuł Czasu (ten stary), Tron - pomimo tego ze nie dzieje sie w kosmosie warte zobaczenia, zreszta chyba kazdy juz je widzial

tu masz fajny ranking starych i nowych filmow sc-fiction http://totalscifionline.com/admin/articles/show/3809

__

Użytkownik
yeltzyn

2009-09-12 05:47:44

district 9 i 2012 ale na to trzeba ruszyć zad do kina

__
więcej sprzętu niż talentu

VIP
conish

2009-09-12 11:43:16

naprawde?

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

VIP
Pajda

2009-09-12 13:59:52

Ze staroci
A boy and his dog - postapokaliptyczny ze swietnym finalem
Capricorn One - o sfingowaniu wyprawy na marsa czy gdzies
Earth Star Voyager - 2 czesciowy pilot niepowstalego serialu Disneya, kosmiczny
Fahrenheit 451 - Orwellowska przyszlosc gdzie kultura jest zakazana, a straz pozarna pali ksiazki
Fatherland (1994) - szczerze mowiac nie pamietam go, ale chyba byl niezly, nazisci wygrali wojne

Robocopa chyba widziales?

Nowsze, ktore pewnie widziales
Dwanascie malp
Zolnierze Kosmosu (Starship Troopers, ale z dala od 2 i 3)
K-Pax

Calkiem nowe
Resident Evil Degeneration (2008) - w cg, to jest PRAWDZIWY Resident dla fanow gry, ale wymaga jej znajomosci w tym 2
Children of Men - swietny chociaz poczatek wydaje sie smetny, niedaleka przyszlosc, ludzie stracili zdolnosc rodzenia dzieci

Jeszcze The Prestige jest zwykle zaliczane do SciFi, jezeli nie widziales to warto.
No i zawsze warto sobie odsiezyc serial Space: Above and Beyond, dzis juz takich nie robia, a co dopiero zeby puszczali w naszej telewizji. Ja bym chetnie dorwal Ivan Vasilevich menyaet professiyu po angielsku lub polsku, ale jakos nie moge znalezc :P

Jezeli ktos pamieta tytul to w ostatnich latach byla komedia o calkowitym sredniaku, ktorego wojsko zahibernowalo razem z prostytutka i obudzil sie w dalekiej przyszlosci, w ktorej zyli sami “amerykanscy” idioci. Nic nadzwyczajnego, ale sie dalo obejrzec ku przestrodze :P

Jesli lubisz anime to dwie pozycje obowiazkowe
Starship Operators - Star Trek i wszystko inne sie chowa, dosyc realistycznie przedstawienie kosmosu
PlanetES - tak zwane hard scifi (pelny realizm) o wczesnej eksploracji kosmosu, problemie jego zasmiecenia i paru innych glebszych

__

Użytkownik
diGi

2009-09-12 15:14:17

Jak już ktoś wcześniej wspomniał: Dwanaście Małp, K-PAX, a z nowych filmów: Droga (http://www.filmweb.pl/f419050/Droga,2009)

__

VIP
pablopl16

2009-09-12 16:11:05

/ edit. raz za dzieciaka (lata 90) oglądałem jakiś film o cyborgach - na okładce VHS był cyborg z jakimś obrotowym działkiem, scena jaka pamiętam to cyborg z czerwonym okiem w jakimś rozjeździe kolejowym leżał przy torach.

tez kiedy to oglądałem i zawsze chciałem powtórkę zrobić. Tylko nie pamiętam jaki ten film miał tytuł.
Nie wiem czy o tym samym mówimy. Z tego co pamiętam był mega cyborg nastej generacji xd i on nabroił i żeby go zniszczyć wyruszyła 5 ludzi uzbrojona w kozackie działka :D, do dziś pamiętam a film oglądałem z 9 lat temu

__

Użytkownik
insane5517

2009-09-12 23:53:31

nie będę oryginalny:
12 małp.
Znów widzisz ten sam tytuł -> już wiesz, że musisz to obejrzeć!

__

Użytkownik
NIKOM

2009-09-13 00:03:04

maly offtopic zrobie bo nie widze sensu zakladac osobnego tematu a moje pytanie tez dotyczy filmow :)
a wiec mozecie polecic jakies wyciskacze lez ? cos typu Pamiętnika ? ( tylko nic polskiego bo filmy typu Plac Zbawiciela ssajom :P)

__

Użytkownik
varfare

2009-09-13 00:45:15

@nikom - Aweakenings aka przebudzenia

__

Użytkownik
qwe

2009-09-13 11:04:37

Klasyka:

Tajemnica Syriusza

Zakazana Planeta (kultowy film, bardzo stary, 1956r, jesli Cie to nie zrazi, pierwszy raz obejrzalem go jakies 5 lat temu i bylem zachwycony)

Wechikul czasu, wersja z 1960 roku.

Najlepiej ogladac te filmy w nocy, bo maja klimat.
Byl jeszcze kiedys taki film na ktoryms z podstawowych kanalow (polsat, tvp1 etc)
gdzie grupa ludzi poleciala na orbite do opusczonego wrak ogromnego statku kosmicznego.
Pamietam, ze na poczatku cos przebilo i uwiezilo goscia przy scianie na wylot, ktory przylecial z reszta zalogi.
Pozniej okazalo sie, ze na tym statku jest cos w rodzaju niezniszczalnego humanoida i musieli z nim walczyc.

Kiedys z filmy SCI-FI robiono z pomyslem, dzisiaj tego pomyslu brak, za to pelno niepotrzebnych fajerwerkow.

__

Użytkownik
Tymek

2009-09-13 12:26:42

najnowszy star trek całkiem udany.

dorzucę jeszcze serial: Battlestar Galactica, naprawdę daje radę i wciąga.

__

VIP
pablopl16

2009-09-13 15:29:18

www.tvfilmy.pl

jakość filmowa rmvb czyli nie taka zła, do tego czym film starszy tym w lepszej jakości :P

masz tam ok 200 filmów scifi

__

ex-Redaktor
exilek

2009-09-13 15:39:03

rmvb to nie taka zła? o czym ty w ogóle mówisz :D DVDrip jedno płytowy nadaje się tylko do oglądania komedii itp nadaje. Dd SCI-FI imo powinno się conajmniej oglądać w 720p, bo jakby nie patrzeć, efekty specjalne odgrywają ważną rolę, a w RMVB to gówno widać.

__

VIP
pablopl16

2009-09-13 16:11:42

nie widzi mi sie zasysanie kilku giga dla 2 godzin przyjemności

nie przywiązuje dużej uwagi do jakości zwłaszcza ze oglądam filmy na kompie, ale z drugiej strony nie jakość TS to samobójstwo :P

__

Użytkownik
exile

2009-09-13 16:15:36

@nikom: Zielona Mila

__

Użytkownik
qwe

2009-09-13 17:43:21

hehe, Tymek wlasnie mialem o Battlestarze wspomniec, co prawda to serial, ale zrobiony z rozmachem


ma ktos zaproszenia do SCENEHD ??
daje rade z laczem, a chcialbym sobie posciagac filmy w HD, to chyba najlepsza stronka tego typu.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

6875 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie