Wakacje dłuższe o 1 miesiąc - szczepienia H1N1

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
kaensainen

2009-08-04 18:51:29

Podobno ze względu na duża liczbę infekcji w PL wakacje zostaną przedłużone o 1 miesiąc i będą dodatkowo szczepienia przeciwko H1N1. Takie info usłyszał mój tato w radiu. Macie jakieś szersze info ?

__

VIP
fronki

2009-08-04 18:59:08

szersze info jest taki zebys wiecej nie sluchal tego radia, Twoj tata takze

__

Użytkownik
dezCartezz

2009-08-04 19:00:12

klara weritas?

__

VIP
V!ct!M

2009-08-04 19:00:42

*UK

Newsweek:
We wtorek dziennik “Polska” opublikował tekst pt. “Z powodu pandemii UE rozważa zamknięcie szkół we wrześniu”. Z artykułu wynika, że w weekend w Brukseli spotkali się eksperci zdrowotni Unii. Mieli zastanawiać się nad zgłoszoną przez Wielką Brytanię propozycję przesunięcia początku roku szkolnego na koniec września, aby uniemożliwić rozprzestrzenianie się wirusa A/H1N1 wśród dzieci i młodzieży. Według dziennika, przełożenie rozpoczęcia nauki o miesiąc dałoby czas na zaszczepienie dzieci szczepionką, nad którą jeszcze trwają prace.

__

Zbanowany
esportfan

2009-08-04 19:16:11

A ja chce już zobaczyć moją Panią profesor od Elektroniki :((((

__

VIP
JamJestZuras

2009-08-04 19:20:38

Nie ma mowy! ;d
Studenci pierwszego roku zostaliby wyjeb*ni na miecha wakacji ;p

__
gdzietenwosk.pl

Użytkownik
nekris

2009-08-04 21:27:12

zgadzam się z jarasu

__

Użytkownik
Zippi9

2009-08-04 23:03:08

również zgadzam się z jarasem

__

VIP
V!ct!M

2009-08-05 11:03:17

Ciekawa logika.

__

VIP
Van Helsing

2009-08-05 11:48:15

to jak się chodzi do szkoły to nie ma się czasu iść zaszczepić? to ja jestem ciekaw co by zrobili nauczyciele i uczniowie klas 3 liceów(?), zajebali by się przed maturą? a może matura miesiąc później? i taka lawina przez chory pomysł, na niego się powinni zaszczepić.

a może szczepienia w szkołach? kto by na to wpadł i realizował... ch*j lepiej zrobić dłuższe wakacje

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Użytkownik
dess

2009-08-05 11:59:14

Wrzesień maturzystów nie zbawi :x
Chyba, że ktoś na rozszerzeniu wali 3 dodatkowe i obowiązki też [;

btw i tak chory pomysł z tym zamknięciem szkół. I tak będą z domów wychodzić, spotykać się, więc dużo to nie pomoże.

__

Użytkownik
cow.sndstrm

2009-08-05 12:06:05

SZCZEPIENIA W SZKOLE? jak za starych czasow? po kij miesiac wolnego?

__

VIP
lab

2009-08-05 12:32:43

Eric:

To utrudni rozprzestrzenianie się wirusa H1N1 wśród dzieci i młodzieży szkolnej - twierdzą.

Dłuższe wakacje pozwolą także zyskać dodatkowy czas na przygotowanie szczepionki (szacuje się, że naukowcom uda się to dopiero jesienią) i lepsze przygotowanie do fali zachorowań.
Dzieci w szkołach mogą stać się superroznosicielami wirusa. A wtedy z powodu zainfekowanych przez swe pociechy rodziców, ucierpi gospodarka - uważają eksperci z ministerstwa zdrowia Wielkiej Brytanii.

Rozważany jest także pomysł wprowadzenia zakazu korzystania z transportu lotniczego dla osób zakażonych grypą.
UE może jedynie sugerować wspólne rozwiązania. Ostateczna decyzja należy do rządów poszczególnych państw.

__

VIP
V!ct!M

2009-08-05 12:37:36

3r!c...
No tak, matura wazniejsza :)

Szczepionka nie jest jeszcze gotowa, a nawet jesli bedzie przygotowana zgodnie z planem, to raczej ciezko bedzie przygotowac ilosc wystarczajaca dla tak duzej czesci populacji, oczywiscie pomijam tutaj wszelkie teorie spiskowe. Stad mowal o przesunieciu rozpoczecia roku szkolnego. Chociaz ten brytyjski pomysl zostal przedstawiony na forum UE, to wiadomo ze ma on uzasadnienie w krajach, gdzie jest bardzo duzo chorych, a nie np. u nas (mimo wszystko nie wiem, czy przesuniecie matury o miesiac byloby takim problemem, choc i tak sie to nie zdarzy). W UK mieli bodajze ponad 100 tys. zachorowan przez tydzien, a z tego co pamietam wedlug szacunkow ministerstwa zdrowia pod koniec sierpnia moze rowniez przybywac 100 tysiecy, tylko ze dziennie. Najwieksza czesc chorych stanowia dzieci, wiec nie wiem czemu to taki bulwersujacy pomysl (oczywiscie tak jak pisalem, u nas nie ma to wiekszego sensu).

__

VIP
Van Helsing

2009-08-05 13:01:44

co do tego jednego miesiąca dla maturzystów a jakby nie przerobili np 2 lektur i akurat te dwie na maturze? zonk mało prawdopodobne ale w totka da się wygrać.

a co jeśli przez wrzesień tez nie przygotują? zabiorą październik? anglia rozumiem 100k to nie jest mało, ale w PL? zbadać wszystkich uczniów przed szkołą i zaostrzyć jakieś tam procedury.

Nie mam nic przeciw dłuższym wakacjom dla dzieci, ale wyjątki od reguły mogą na to różnie wpłynąć.

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Użytkownik
napzord

2009-08-05 13:01:48

hahah ktos to przewidzial. Pamietajcie nie bierzcie tej szczepionki! Juz paru bezdomnych zmarlo.

__
http://thebiggestsecretpict.online.fr/nwo/nato_swastika.gif

VIP
Mateck

2009-08-05 14:10:48

bullshit, niestety.

__

VIP
samolot

2009-08-05 14:22:39

w polsce jest zdaje się około 100 przypadków tej grypy, bez paniki :D

__

Użytkownik
N00binator

2009-08-05 15:32:00

na zwykla grype umiera wiecej osob niz na to gowno :D
panika wywolana przez koncerny farmaceutyczne

__

Użytkownik
insane5517

2009-08-05 16:11:48

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pandemia_grypy_w_latach_1918-1919

Pierwsza fala - bardzo mała śmiertelność ale duży obszar. Coś jak przy świńskiej.
Druga fala - ostra jazda na hardkorze bez trzymanki. Bardziej zajebistego określenia niestety nie znajdę.
Podoba mi się też przedostatnie zdanie.

Wątpię, żeby świńska grypa transformowała w grypo-megatrona, ale kto wie, może nie warto ryzykować i wysypiać się dodatkowy miesiąc?

__

VIP
j3sh

2009-08-05 19:15:37

Ksiaze: jeden u mnie w miescie, typiarka z hiszpanii przywiozla :)

__

Użytkownik
diGi

2009-08-05 19:28:55

Moja siostra właśnie wróciła z Hiszpanii. Trochę kaszle :ASD ;D

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

7611 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie