Studia

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
VIP
V!ct!M

2009-07-07 17:50:33

Byl temat o maturach (a nawet kilka tematow), pora na ciag dalszy :)

Jakie plany?

__

Użytkownik
Zippi9

2009-07-07 18:09:38

plany się zmieniły w stosunku do tego o czym myślałem w listopadzie/grudniu zamaist stosunków miedzy narodowych/europeistyki wybieram się na socjologię. SGGW, bądź awaryjnie APS Warszawa

__

VIP
V!ct!M

2009-07-07 19:02:38

Wyniki gorsze niz sie spodziewales czy wolisz ten kierunek? W W-wie to faktycznie zadanie utrudnione, bo czytalem ze na UW czy UKSW na socjologie ciezko sie dostac (tak jak wlasciwie na wiekszosc popularnych kierunkow).

__

Użytkownik
Zippi9

2009-07-07 19:11:01

Socjologia jest bardziej praktyczna jakiegoś zawodu w miare możliwości się mogę wyuczyć, a tamte to o wszystkim i o niczym. Dostał bym się na nie, bo poza WOSem jeszcze historię zdawałem. A Ty? Bo z tego co pamiętam to wziąłeś WOS i mate, na co w końcu idziesz?

__

Użytkownik
117

2009-07-07 19:12:26

Politechnika Rzeszowska - Elektronika i Telekomunikacja albo Lotnictwo i Kosmonautyka.
Ewentualnie Politechnika Krakowska - Automatyka i Robotyka jesli nie dostane sie na PRZ :)

__

VIP
V!ct!M

2009-07-07 19:16:25

Zippi, zapisalem sie na kilka kierunkow, jesli u mnie w miescie to budownictwo albo finanse i rachunkowosc, jesli poza to FiR na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

__

Użytkownik
Zippi9

2009-07-07 19:20:50

To na wsi są uniwerki? hehe a te SM/euro to jeśli czas by na to pozwolił wziął bym na 2-3 roku jako kierunek równoległy bardzo dobrze by sie uzupełniały. Bo jak przeglądałem fora internetowe to te studia pomimo tego, że jest bardzo duzo chętnych na 1 miejsce coś koło 15 to się nadają bardziej jako dodatkowy kierunek.

__

VIP
V!ct!M

2009-07-07 19:24:43

Sa, i to cztery :)

No niestety, jesli mialbym patrzec przez pryzmat tego co mnie najbardziej interesuje, to pewnie zdecydowalbym sie na SM (europeistyka tez wydaje sie ciekawa, ale to zalezy tez od uczelni... na niektorch jest to na wydziale prawa i mecza glownie prawo, na innych sa ciekawe zajecia), tyle ze nic po takich studiach nie mozna robic, pewnie ze 20% absolwentow znajduje prace w zawodzie (oczywiscie osoby po UJ czy UW sa w lepszej sytuacji, ale generalnie jest raczej nieciekawie).

__

Użytkownik
Zippi9

2009-07-07 19:35:00

Ty przynajmniej masz wybór, też bym wziął coś z technicznych gdybym nie był debilem z maty :D

__

VIP
V!ct!M

2009-07-07 19:44:32

@des

Tez tak myslalem :D Ale jak sobie poczytalem o poszczegolnych kierunkach, specjalnosciach, to FiR wydaje sie duzo lepszym kierunkiem. Ekonomia wydaje sie taka zbyt teoretyczna :P

Co do bezrobotnych to przeciez to od wielu czynnikow zalezy. Biorac pod uwage, ze kierunki takie jak ekonomia sa obecne w kilkuset (?) szkolach, to produkuja one mnostwo absolwentow i raczej oczywiste jest, ze latwiej jest znalezc prace po jakiejs prestizowej uczelni niz takiej, o ktorej nikt poza uczacymi sie nie slyszal (pomijam tu inne aspekty, niektorzy twierdza teraz, ze uczelnia ma marginalny wplyw...). Watpie, zeby wsrod absolwentow SGH panowalo bezrobocie ;-) Chyba ze sa tacy, ktorzy mysla ze pozjadali wszystkie rozumy i po 3 czy 5 latach studiow beda dyrektorami.

__

VIP
samolot

2009-07-07 19:49:24

złożyłem papiery na fil angielska, polską i niderlandzką na UAM-ie w Poznaniu

wyniki rekrutacji 13 lipca ;p

__

Użytkownik
Kipcio

2009-07-07 19:51:55

geodezja / budownictwó @ polibuda gdańska

a wyniki 9. lipca :)

__

Użytkownik
yeltzyn

2009-07-07 20:26:42

nie chce was martwic ale po humanach to raczej pracy nie znajdziecie (tzw. 'w zawodzie'). juz lepiej jakies ekonomiczne i szybko znalezc jakakolwiek prace i przejsc na zaoczne. rynek potrzebuje specjalistow i to z doswiadczeniem, wiec tu sytuacja podobna inz./licencjat a potem praktyki lub przejscie na zaoczne i po 5 latach jestescie do przodu w stosunku do 'magazynierow' (magisterkow).

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
mefistomek

2009-07-07 20:34:01

Teleinformatyka- Politechnika Wrocławska ( jutro wyniki :)
Elektronika i Telekomunikacja- Politechnika Opolska

Bardziej kieruje się w strone teleinformatyki.

__

Użytkownik
Zippi9

2009-07-07 20:55:38

Ja to doskonale wiem yeltzyn, ale co mam zrobić jak w 1LO maiłem poprawkę z maty w 2i3 ledwo co zdawałem. Gdybym umiał matme, a wolał bym studiować coś z humana to nawet nie spojrzał bym się na te humanistyczne.

__

VIP
[fhn]AL|EN

2009-07-07 21:24:10

A ja właśnie zaliczyłem ostatni semestr Elektroniki i Telekomunikacji tym którzy mają wątpliwości, czy iść na studia dzienne powiem jedno: mimo bardzo ciężkich okresów (m.in. batalia z profesorem o egzamin) było zajebiście ^^

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
m3ribo

2009-07-07 21:25:01

Politechnika Rzeszowska - Informatyka

__

Użytkownik
chester020

2009-07-07 21:32:46

yeltzyn ma racje, posluchajcie go:p po humanistycznych studiach nie ma przyszlosci, no chyba, ze ktos wybierze kariere naukowa, ogolem wazne jest doswiadczenie, staze praktyki i inne gowna, a na socjologie zdaje co roku wiecej osob niz to ustawa przewiduje :D, no ale zawsze moze zdobyc papierek mgr’a tylko, ze i tak duzo z tym nie zrobisz

__

Użytkownik
Borewicz123

2009-07-07 21:39:47

BRAWO pojawila sie 2 razy politechnika rzeszowska
ja napisze jako trzecie

Politecnika rzeszowska - transport

Uni rzeszowski - germanistyka

__

VIP
V!ct!M

2009-07-07 21:51:37

rolLer
Mysle, ze dla najlepszych jest ;-) Sam dyplom ukonczenia jakiegos kierunku technicznego tez nie zawsze daje prace.

__

Użytkownik
cow.sndstrm

2009-07-07 22:09:17

Jakies banalne, zaoczne studia w krakowie, gdzie nie trzeba sie narobic?:D

__

VIP
V!ct!M

2009-07-07 22:12:18

Ew. jeszcze myślę o zaokach ale po tym chyba już nie tak ławto o pracę jak po dziennych.
Jesli ktos w trakcie studiow pracuje, to wrecz przeciwnie :-)

__

Użytkownik
w4rLike

2009-07-07 23:18:55

Zarzadzanie, pozniej specializacja: Marketing i PR
Wroclaw: Wyzsza Szkola Bankowa
Dziennie

__
.

Użytkownik
bdnn

2009-07-07 23:58:19

zarzadzanie , ekonomia studia o wszystkim i o niczym - szkoda czasu na takie gowna, bo nic z tego nie bedziesz mial

__

Były Redaktor
so0fka

2009-07-08 00:08:39

Information Techonlogy na IFE na Politechnice Łódxkiej oraz Computer Science na tym samym wydziale tej samej uczelni

jak się nie dostanę, zostaje parę alternatyw, aczkolwiek mniej kuszących

__

Użytkownik
FATxB

2009-07-08 12:41:20

z1pp1, APS jeśli chodzi o socjologię przewyższa SGGW poziomem ;)

to raz, dwa że to moja uczelnia! :)

a trzy, że polecam APS ze względu na stosunek kobiet do mężczyzn: średnio 100:1

:D


@wzf | yeltzyn

większej bzdury nie słyszałem:)



SOCJOLOG może pracować w:
-firmach specjalizujących się w przeprowadzaniu różnych badań rynkowych;
-w różnych ośrodkach badawczych;
-we wszystkich urzędach i instytucjach publicznych (np. w urzędzie gminy,
powiatu czy województwa, sądzie, zakładach resocjalizacyjnych, penitencjarnych, szkole, ośrodku pomocy społecznej);
-w mediach (prasie, radiu, telewizji);
-w partiach politycznych;
-sztabach wyborczych;
-organizacjach rządowych i pozarządowych;
-wielkich korporacjach o zasięgu międzynarodowym;
-instytucjach Unii Europejskiej i instytucjach światowych (np. ONZ, UNESCO, WHO, FAO).

__

Były Redaktor
so0fka

2009-07-08 12:45:37

@B33MN

możesz się oszukiwać że tak nie jest, ale on ma rację - na rynku pracy jest ogromne zapotrzebowanie na inżynierów, ludzie z wykształceniem “humanistycznym” mają o wiele mniej ofert pracy, wystarczy spojrzeć w ogłoszenia pracy : ).

Edit: tak? A absolwent jakiegokolwiek "ścisłego” kierunku może znaleźć pracę:
- wszędzie

Ostatnio sporo interesowałem się rynkiem pracy, mnóstwo ogłoszeń brzmi “firma taka i taka zatrudni na takie i takie stanowisko, mile widziane wykształcenie INŻYNIERSKIE” - nieważne jakie konkretnie, masz inż. przed nazwiskiem = umiesz myśleć, a oni takich ludzi szukają

__

Użytkownik
FATxB

2009-07-08 12:50:09

Nie wiem jak wygląda zapotrzebowanie na wszystkich humanistów, nie wiem jak to również wygląda porównywalnie z inżynierami, ale dam sobie uciąć rękę, że zapotrzebowanie na socjologów, pracowników socjalnych i pedagogów jest OGROMNE i jeśli chodzi o znalezienie pracy w jednym z tych trzech zawodów nie jest ŻADNYM problemem.


edit: “masz inż. przed nazwiskiem = umiesz myśleć"

uhmmm.. połknęły Cię stereotypy
:)

__

Były Redaktor
so0fka

2009-07-08 13:26:04

Być może masz rację, nie wiem jak wygląda rynek pracy pod tym kątem i nie mam powodów aby ci nie wierzyć ; ). Co do stereotypów - nie przedstawiłem sytuacji z mojego punktu widzenia, a raczej z punktu widzenia pracodawcy i tego w jaki sposób oni rozumują szukając pracowników. Nie mnie połknęły stereotypy, a pracodawców : ). Oczywiście, że bardzo często inż. przed nazwiskiem nie oznacza, że jesteś fajny, ale myślę, że to, czy twoja wartość pokrywa się z oczekiwaniami pracodawcy, prędko zostanie przez niego zweryfikowane. Miejmy nadzieję - inaczej stracę wiarę w ludzi i uwierzę, że dzisiaj liczą się tylko papierki : (

__

VIP
V!ct!M

2009-07-08 13:48:18

@soofka

Zauwazylem, ze osoby piszace o niewiadomo jakich perspektywach po KAZDYCH studiach na polibudzie sa przewaznie jeszcze studentami (albo nawet nie zaczeli studiowac). Po kazdych studiach scislych latwo znalezc prace? Bujda.

Btw. sa teraz te kierunki zamawiane i jedna rzecz jest zaskakujaca, mianowicie to, ze nadal znajduje sie wsrod nich biotechnologia. Po pierwsze, jest to jeden z najbardziej obleganych kierunkow (wiec do studiowania namawiac raczej nie trzeba...), a po drugie obecnie w Polsce brakuje pracy dla dotychczasowych absolwentow, wiec powinno sie raczej robic cos w kierunku rozwiazania tej drugiej kwestii.

Jeszcze co do tytulow - rotfl. Tytuly inzyniera i magistra nic dzisiaj nie znacza, bo sa rozdawane na peczki.

__

Były Redaktor
so0fka

2009-07-08 16:22:00

@vicek

Pewnie masz rację, inaczej będę śpiewał za te kilka lat, kiedy być może uda mi się te tytuły uzyskać. Zresztą być może wszyscy będziemy płakać. Nie ma się czym przejmować na zapas, najważniejsze to robić to, co się lubi, a nie kierować się popytem na osoby z danym wykształceniem na rynku pracy przy wyborze drogi życiowej. Różnie się mogą losy potoczyć, pewnie i tak 90% z nas nie będzie pracować w zawodzie, do którego się kształcimy. Myślę, że niezależnie od ukończonych studiów jeśli człowiek jest miły, mądry i zaradny, to będzie potrafił zapewnić byt sobie i swojej rodzinie, a przecież o to chodzi : ).

__

Użytkownik
FATxB

2009-07-08 21:46:54

Myślę, że niezależnie od ukończonych studiów jeśli człowiek jest miły, mądry i zaradny, to będzie potrafił zapewnić byt sobie i swojej rodzinie, a przecież o to chodzi :)

-------------

I to jest najprawdziwsza prawda, która sprawia, że świat jest piękny mimo braku studiów! :)

Zawsze w najgorszym wypadku można biegać z blantami ewentualnie kraść, damy radę panowie, no panic. ;)

__

Użytkownik
chester020

2009-07-08 21:51:08

Ogolnie w Polsce jest wysoki wskaznik ludzi idacych na studia, taka jest moda, tak to jest przyjete, ze wszyscy chca studiowac i potem znalesc super robote. Na zachodzie tyle ludzi nie studiuje bo oni nie martwia sie tym, ze po zawodowce czy sredniej znajda robote za ktora beda mogli wyrzyc i utrzymac swoja rodzine. Jest na prawde duzo, duzo mniej osob studiujacych w danym kraju (nie mowie tutaj o cudzoziemcach zalewajacych europejskie uczelnie ale czemu sie tutaj dziwic).

__

Użytkownik
unit10

2009-07-08 23:26:21

Nikt z Was nie zastanawial sie nad studiami w UK??!!

Nie musze chyba wspominac o wyzszosci uczelni w GB nad podworkowymi szkolami w Polsce a mozliwosci po studiach w Anglii jest mnostwo w przeciwienstwie do PL etc,etc.

__

Użytkownik
Borewicz123

2009-07-09 08:35:15

Nie, zastanawialem sie tylko na studiami w Wiedniu

__

Użytkownik
Zippi9

2009-07-09 12:12:44

@B33MN
Tak z ciekawości jaki kierunek? I jeszcze takie pytanko, z tego co przeczytałem co roku są organizowane wyjazdy integracyjne dla 1szego rocznika, byłeś, a może znasz kogoś co na nim był?

__

VIP
samolot

2009-07-09 21:00:56

ta, ciekawe kto mi zapłaci za te studia w UK :)

__

VIP
V!ct!M

2009-07-09 21:51:45

No akurat w kilku krajach sa darmowe, ale przeciez czesne to nie jedyny wydatek ;]

__

Użytkownik
unit10

2009-07-10 00:09:28

@Des
http://www.topuniversities.com/worlduniversityrankings/results/2008/regional_rankings/top_european_universities

Zobacz na ktorym miejscu jest najlepszy polski uniwersytet-Jagielon i policz ile w pierwszej 50 jest uniwerkow z UK.




@ksiaze

Panstwo a kto inny? Przed rozpoczeciem studiow skladasz aplikacje o dofinansowanie z panstwa(odmow z zeszlych latach bylo ~5% i to glownie dlatego ze za pozno zostaly przeslane.)

A wiec rok nauki kosztuje dla nas 3250funtow za kazdy rok studiowania x 3 lata na BA(licencjat) plus jeden rok na Master(magister). Kazdego roku wysylasz aplikacje o dofinansowanie o dane 3250funtow.

Po skonczeniu studiow JESLI zarabiasz powyzej 15K rocznie to panstwo sciaga drobne kwoty z twoich wyplat(ok 20-30 funtow, zaleznie od zarobkow). Jesli nie zarabiasz tyle, czyli wiekszosc polskich studentow ktorzy wyjechali po studiach do PL nie oddajesz nic.

Dodac do tego mnostwo zapomog(benefitow) dla studentow, jesli jestes w UK powyzej 3 lat to traktuja Cie jak studenta z UK nie z EU to mozna dostac sporo dofinansowania.m.in powyzej 3k jednorazowej NIESPLACALNEJ pozyczki od panstwa, ot tak sobie daj Ci 15tys zl bo studiujesz

Wiecej:http://www.direct.gov.uk/en/EducationAndLearning/UniversityAndHigherEducation/StudentFinance/StudentsFromOtherEUCountries/DG_10035218.

Dodac do tego ze jesli studiujesz i pracujesz 20godzin tyg-part time to panstwo nie pobiera od Ciebie ZADNYCH podatkow.

Poza tym studia dzienne to..........16 godzin w tygodniu.



Tak to sie studiuje w cywilizowanym kraju.



p.s. jesli nie chce Wam sie szukac to Jagielon jest 132 w Europie..

ps2 A srednia zarobkow dla postgraduate jest 20-30K funtow rocznie i to dla naprawde glabow.

__

Były Redaktor
so0fka

2009-07-10 02:48:59

ŁAŁ ALE JESTEŚ FAJNY

Gratuluję! A ty studiujesz na którymś z tych w tej pierwszej 50? Czy Twoja nowa ojczyzna cię tak indoktrynuje, że ją wychwalasz pod niebiosa na każdym kroku?

PS W światowym rankingu w pierwszej 50 większość to US and A. Teraz mi może powiesz, że poziom edukacji jest tam wyższy niż u nas, a ludzie są bardziej ogarnięci.

PPS No tak, 16 godzin tygodniowo zajęć faktycznie świadczy o wyższości tych studiów nad tymi, gdzie mamy 50 godzin tygodniowo. Aha.

__

  • 1
  • 2
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

45 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie