Jakie słuchawki?

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
d00mer

2006-06-08 22:31:00

Witam. Planuję zakup porządnych słuchawek. Do grania, do muzyki, do rozmawiania. Co polecacie, a co odradzacie? Które słuchawki są na tyle dobre by zapewnić mi komfort i jakosc dzwieku? Nie jestem megalomanem, nie bede sie dozukiwal czy jakis ton mi gdzie nie uciekl. Po prostu - chce kupic dobre sluchawki. Cena: do 200zł. Musza byc duze, na cale uszy i przydalo by sie zeby mialy mikrofon (ale nie taki przy kablu tylko np taki jak w sennheiserach 150). Ktore brac?

Aha. Musza byc wytrzyamle, zeby po kilku miesiacach mi nie wykitowały z niewiadomwgo powodu. Zapodawajcie swoje propozycje i typy. Uzasadnienia do nich mile widziane i nagradzane plusikami ;) Z gory dziekuje

__

VIP
rostek

2006-06-08 23:12:06

odradzam wszystko ponizej 100 zl :D

__

Użytkownik
coolfon

2006-06-08 23:21:15

a co ma megalomania do doszukiwania się czy jakiś ton nie uciekł ? :p
jakby to 'powiedziała' wyszukiwarka google:
Czy chodziło Ci o: meloman? :d

__

VIP
c35

2006-06-08 23:24:02

Oczywiscie Plantronics .Audio 90 lub jego pochodne (game com 1).

.Audio 90 w wersji skype mozesz miec w sklepie szefo juz za 129zl.

__

Użytkownik
Tymek

2006-06-08 23:52:36

Ja mam Philips SCB HP 840 ([url=http://images.techtree.com/ttimages/story/Philips-HP-840.jpg]zdjęcie[/url]), kupiłem z wyprzedaży na allegro. Jedyny ich minus to wielkość, są dość duże, ale kupowałem je z myślą słuchania muzyki w domu i oglądania filmów - jak narazie dają radę. Gdybym miał te 100 zł więcej pewnie kupił bym coś mniejszego np. [url=http://sluchawki.djshop.pl/dj/sklep/Sony/1710,Sony-MDR-V300.html]Sony MDR V300[/url], [url=http://sluchawki.djshop.pl/dj/sklep/Sennheiser/2462,Sennheiser-HD-205.html]Senngeiser HD 205[/url], albo jakiś mniej znany model dobrej firmy z media markt :-). Jeżeli jednak wielkość Cię nie odstrasza to [url=http://image2.sina.com.cn/IT/upload/images/2005/0314/190850/U803D550007I1ff0f52b463e2bc7950c987112210590.JPG]Philips HP 890[/url] są dobrym wyborem. Jak to w Philipsach bywa, nienajlepszy środek, ale ogólnie rzecz biorąc brzmią świetnie. Spokojnie można je porównywać z dużo droższymi słuchawkami za około 400 zł. Niestety nie wiem czy obecnie można je dostać u nas w kraju... Natomiast jakbyś jeszcze mógł dołożyć niecałe 5 dych to bierz [url=http://akutech.super.sklep.pl/sklep/product_info.php?cPath=15_46&products_id=337]Beyerdynamic DTX 700[/url]. To już jest jedna klasa wyżej, słuchawki z górnej półki w miarę przystepnej cenie (zależy jak na to spojrzeć). Mam nadzieję, że pomogłem :-).

__

Użytkownik
JuiCe

2006-06-09 01:29:59

Zgodzę się z Tymkiem - 50 dych więcej i DTX700 - do muzy.

Z graniem to jest taka sprawa - jeżeli jesteś/chcesz być pr0 to albo bierzesz słuchawki dedykowane do grania - albo "zwykłe" i w eq zmniejszasz basy. O co chodzi? Gdzieś widziałem wypowiedź jakiegoś pr0, że słuchawki do grania nie mogą mieć mocnego basu ponieważ na dłuższą metą bardzo męczy, w graniu ważne są wyższe tony (powiedzmy dźwięk "brania" zbroi w q1 - ehh te wspomnienia) - nie mogę teraz zapodać linka ale taki był właśnie wydźwięk wypowiedzi, mniej więcej. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że propnuję qpić zewnętrzny mikrofon (ZALMAN ma taki fajny - nie pamiętam symbolu ZM-1? Czy jakoś tak - mam go i jestem bardzo zadowolony, przyczepia się na kalbu i jest gites, niektórzy kładą go na monitorze na i też dobrze zbiera) i dobre słuchawki, a nie jakieś "do grania". Nie wiem czy zauważyłeś, ale na paru relacjach z toorniejów zauważyłem, że gracze (którzy nie są sponsorowani i nie muszą powiedzmy w arcticach siedzieć) mają na głowie np jakieś Senki, a na szyki zawieszone logitechy, z których tylko mic jest podłączony i ustawiony blisko ust.
Kolejna sprawa - zamknięte czy otwarte? Teoretycznie do grania to zamknięta - nie słyszysz jak siostra VIVĘ ogląda i ona nie słyszy strzałów, przy otwartych Ty słyszysz otoczenie i otoczenie Ciebie. Jednakże słuchawki zamknięte podobno uszkadzają słuch. Jeżeli chcesz się wciągnąć w temat słuchawek to proponuję head-fi.com tylko ostrzegam - jak się wciągniesz to koniec. Sprowadziłem sobie z Hong-Kongu MDR-V700 - dźwięk boski w porównaniu z moimi obecnymi philipsami ale uszy się grzały strasnie i je opchnąłem - teraz zbieram na jakieś lepsze beyerki.

Jednym słowem - temat rzeka - nie ma perfekcyjnego rozwiązania, a i tak pewno qpisz arctici lub ewentualnie senki jakieś.

PS. O [url=http://www.xoxide.com/zmmic1.html]tu[/url] jest mikrofon.
PS2. Polecam rejestracje na head-fi i wpisanie w sercza gaming headphones czy jakoś tak - tam ogólnie kolesie mają większą wiedzę i rozeznanie na ten temat.
PS3. Broń Boże nie baw się w "megalomana" :) i nie idź do media i nie wkładaj na głowę różnych słuchawek bo jak porównasz jakieś senny za 1200 z Tymi, słuchawkami za 200 zyli, na które możesz sobie pozwolić to się popłaczesz...
PS4. Jeżeli zdecydujesz się już na model jakiejś lepszej firmy to najpierw sprawdź opinie w necie (wiem banał ale tylko tam się dowiesz o ewentualnej wytrzymałości na uszkodzenia) i czy są dostępne, w jakiej cenie - części zamienne (kabel, pałąk itd itp)

__

VIP
Pajda

2006-06-09 03:12:18

Chyba zartujesz ze bym zamienil Sennheisery HD 555 na te Philipsy HP 890 :P

__

VIP
Pajda

2006-06-09 03:13:35

Olac czy zamkniete uszkadzaja, po prostu otwarte zapewniaja bardziej naturalna reprodukcje dzwieku i jak po prostu nie ma nadzwyczajnej potrzeby izolacji to sie bierze otwarte bo sa lepsze :P

__

VIP
Pajda

2006-06-09 03:17:45

Hmm za tyle to najwyzej cos z Sennheisera na supraaural. Takie HD497 sa calkiem w miare.

Niewiele drozsze na allegro lataja HD 465, a to na papierze calkiem niezly model na docelowo polke wyzej. Sek w tym, ze juz ktos mi odradzal ktores sluchawki z tej serii i to calkiem powaznie wiec dobrze by bylo poszukac opini uzytkownikow najpierw.

__

Użytkownik
JuiCe

2006-06-09 07:51:22

Ciekawe czy Twoje otoczenie oleje bum bang bing oraz "I'm in posotion" wydostające się na zewnątrz :) Ja chyba będę jednak celował w jakieś zamkniętę lub ewentualnie w połówki - ale takie dobre to trudno znaleźć.

__

Użytkownik
Nighter

2006-06-09 11:22:12

Bose kup za 47tys. zł i nie dryndaj tu ;p

__

Użytkownik
JuiCe

2006-06-09 13:25:34

BOSE=Buy Other Sound Equipment

Jakoś niezła ale za tą cenę??? Co do słuchawek to podobno mało wytrzymałe...

__

Użytkownik
grubka

2006-06-09 13:28:32

Odradzam zakupu w MM. Moje hp895 na allegro kosztują 269 zł, a MM 399 zł :)
Miałem HP890, grają bardzo ładnie, bardzo głeboki bass. Niestety jakość materiałów na niskim poziomie i takim sposobem po 2 latach miałem połamany plastik no i jedna słuchawka przestała grać ...

__

VIP
Pajda

2006-06-09 13:47:30

Tak szczerze to nikt na komunikaty i odglosy gry mi sie jeszcze nie skarzyl, co innego muzyke i to na nia najwyzej narzekaja, a raczej narzekali bo juz sie przyzwyczaili.

__

Użytkownik
JuiCe

2006-06-09 14:22:45

Nie mówię, że w MM qpować - to jest w jedyne mi znane miejsce w trójmieście miejsce, gdzie można posłuchać więcej niż 3 modeli słuchawek po prostu. Wiadomo - sproobooj w MM, qp na allegro :D

Wycieszka do "profesjonalnego sklepu" RTV AGD wyglądała tak. Stoją sobie słuchawki na półce, dużo ich, głównie SONY i Philipsy.
Sprzedawca: Dzieńdobry w czymś mogę pomóc?
Ja(wiem, że gówno z tego będzie):Witam - tak na słuchawki patrzę szukam jakiegoś dobrej pary przenośnych najlepiej Koss PortaPro - ma Pan takie?
Sprzedawca: Eeeeeee.... a jakiej firmy ten model?
Ja: Koss :))

To na tyle - trzeba w wakacje do dojczów pojechać - tam więcej można podotykać i posłuchać.

__

Użytkownik
JuiCe

2006-06-09 14:29:09

Byłem z dziewczyną w MM, założyłem Senki jakieś wyższy model - i jej daję do porównania z moimi obcnymi philipsami - buźka sie rozpromienia - "Ooooo fajne, no jest różnica" - mówię, że sobie qpię takie kiedyś jak uzbieram. I tłumaczę różnice między otwartymi i zamkniętymi ona stwierdza, że nawet w zgiełku panującym w MM, rzeczywiści słychać "na zewnątrz" to co jest odtwarzane na słuchawkach. "I co będziesz w nich robił, słuchał tego swojego techno, umcy, bum, umcy?" - nie techno, a trance! "i grał z tymi wybuchami i strzelaniem?" TAK TAK :) "Zapomnij, ja tego nie wtyrzymam, qp zamknięte"

Tak zwana króka piłka :D

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1390 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie