Problem - nagrywarka DVD Lite-On 1653s

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
V!ct!M

2006-05-21 01:35:49

Posiadam wyżej wymieniony sprzęt. Zwykle da się bez problemu nagrać płytę, ale z jej późniejszym odczytaniem jest gorzej... Mniej więcej 1 na 10 płyt daje się odczytać. Przeważnie gdy wybiorę ten napęd w Moim Komputerze okienko się 'zawiesza'(brak odpowiedzi), a jeśli je zminimalizuję to wszystko z pulpitu znika - zostaje sama tapeta. Jedynym wyjściem jest wtedy wyjęcie płyty lub - częściej - restart komputera. Jeśli uda mi się już uruchomić jakiś film, to otwiera się program do odtwarzania i występuje to samo co w przypadku kopiowania/otwierania plików. Najdziwniejsze jest to, że poszczególne płyty raz działają, a raz nie. Dodam, że sprawdzałem chyba wszystkie dostępne wersje zarówno oryginalnego jak i nieoficjalnego firmware'u. Myślałem, że ma to jakiś związek z zasilaniem, ale po dokładnym sprawdzeniu ta opcja też odpada... Możliwe, że trzeba wyczyścić soczewkę lasera? Będę wdzięczny za wszelką pomoc :P

__

Użytkownik
black sunday

2006-05-21 02:21:24

format c ;], oddac do serwisu o ile jest na gwarancji :)

__

VIP
V!ct!M

2006-05-21 11:09:12

To na pewno nie pomoże, bo w lutym kupiłem nowy dysk i nie było żadnej różnicy... Spróbuję jeszcze wyczyścić optykę, jak to nie pomoże to złomowanie(tylko rok gwarancji) i trzeba będzie się rozejrzeć za nową(na pewno nie kupię już nagrywarki tej firmy...).

__

VIP
fragmat1c

2006-05-21 11:16:51

problem tkwi w tym, ze to liteon. Zly wybor moim zdaniem. Od pol roku mam LG GSA-4167B. Do tej pory nie spotkalem sie z jakakolwiek plyta, ktora by ta nagrywarka nie czytala. Zarowno "obce" jak i swoje, ktore nagralem nią.

Moim zdaniem format nic nie da, moze to byc problem w ustawieniach defaultowych programow do nagrywania, ktorymi nagrywasz. One sa standardowo skonfigurowane do wszystkich nagrywarek, moze twoja tych opcji nie obsluguje czy cos i przez to sa te bledy.

__

Użytkownik
grubka

2006-05-21 11:17:17

a probowales nagrywac mniejsza predkoscia ?

__

Użytkownik
SpOoN_Frager

2006-05-21 11:45:37

Widzisz kazdy poleca to co sam na i mu dobrze dziala. Nie ma zasady na to ze jak kupisz to samo co masz Ty lub ja [Sony] to bedzie tak samo dobrze dzialac. Zawsze sie znajdzie uwalony egzemplarz i dlatego ktos zalozyl tego posta :D

__

Użytkownik
black sunday

2006-05-21 12:12:31

Takie płyty sa do czyszczenia napędów to tym spróbuj. Cos słabo jak tylko rok grawancji.

__

VIP
aphex

2006-05-21 12:29:59

problem w tym ze te plyty z mojego doswiadczenia sa malo skuteczne. w moim przypadku duzo lepsze korzysci przynioslo rozkrecenie napedu i 'reczne czyszczenie' :)

__

Użytkownik
g3su

2006-05-21 12:52:15

cos bardzo podobnego mialem ze swoja stara nagrywrka CD LiteOna i tez slyszalem od innych osob, ktore uzywaly LiteOna o tym problemie; u mnie nic nie pomoglo, po prostu kupilem nagryware innej firmy

__
luuuzzzz bluuuzzz

Użytkownik
nuras_en

2006-05-21 13:35:07

Chyba nie w firmie a w trefnym egzemplarzu. Sam posiadam tę nagrywarkę od ok. 1,5 roku i wszystko chodzi jak należy.

__

VIP
V!ct!M

2006-05-21 17:50:28

Nagrywam tylko w prędkości 4 i tylko na płytach DVD-R Verbatima. Płyty nagrywane na innych komputerach też nie działają, problemów nie ma jedynie z tłoczonymi ...

__

Użytkownik
grubka

2006-05-21 18:21:20

no wlasnie, moze sproboj nagrac 2x i zobacz czy dziala..

__

VIP
Preak

2006-05-22 01:21:23

zmien firmware
([url=http://www.liteon.ab.pl/d/fw/DR16CS0T.zip]CHYBA to[/url])
poczytaj [url=http://forum.cdrinfo.pl/ogolnie-o-dvd/48570-jak-zmienic-z-cstj-na-cs0c-w-sohw-1653s.html]tu[/url] i popytaj na tym forum.
firmware znajdziesz miedzy innymi na - http://codeguys.rpc1.org/firmwares.html

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

2597 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie