Nowa sekcja ;)

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Użytkownik
Linkin

2005-11-27 21:58:19

;o lepiej bym tego nie ujął!

__

VIP
blacktyger

2005-11-27 22:07:11

Trzeba bardziej skupiac sie na tym, co sie robi, bardziej angazowac i wiecej procent swojego umyslu poswiecac czyli - szybciej zostaje sie warzywem :).

__

VIP
vader

2005-11-27 22:10:20

co za pytanie : D
jak juz chcesz grac 'profesjonalnie', to tylko Q4

zadna inna gra nie ma tak pewnej przyszlosci co ona

__

Użytkownik
amenva

2005-11-27 22:29:50

za to jakim warzywem! :D

__

VIP
blacktyger

2005-11-29 14:05:23

Mozna powiedziec mistrzowskim :).

__

Były Redaktor
so0fka

2005-11-29 22:16:58

dobra, panowie, mam kolejny problem który pewnie w ogóle Was nie interesuje a i tak mi odpowiecie z nudów :P

co wybrać?

Quake 4

plusy:
- duża, prężna scena
- można się wybić wśród noobów dopiero zaczynających grać
- kasa dla najlepszych ;D

minusy
- kosztuje ;/
- praktycznie brak szans z pro-graczami grającymi od Q1 ;)
- ciężko się wybić

Enemy Territory:

plusy:
- moja ulubiona gra ;)
- łatwiej jest się wybić
- darmo :)

minusy:
- mniejsza scena, praktycznie 0 lanów
- brak kasy :P
- stosunkowo duża scena, która przy Q4 pada na cycki

i co wybrać? help :P

__

Użytkownik
e2

2005-11-29 23:06:43

q4

__

Użytkownik
PiWo5z

2005-11-29 23:49:22

q4
sa typy co grali w q1 ho ho w q2 ho ho i w q3 tez ho ho
ja pogrywalem troszke w cpma :) i w pk
i jebie se ich jak chce :d (fakt ze gralem pare razy w q4 :p)

__

Użytkownik
MorDeath

2005-11-29 23:56:02

Wybierz Wara II to jest dobra gierka :)

__

Użytkownik
pawelloo

2005-11-30 15:54:01

ooo tak warII wymiata... w ta gre trzeba duzo potrenowac ;D kiedys gralem na bn i takie jazdy tam sa ze hohoho ;]

fajnie sie w to gra...

a tak wracajac do topicu to ja powiem tak, sam stalem niedawno przed takiem wyborem i prawde mowiac dalej 100%towo nie zdecydowalem sie...na razie gram w cod2, gralem w q4 demko i poprostu to co tam sie dzieje to jest niebo a ziemia

rozgrywka jest zupelnie inna szybkosc itd.

sumasumarom trzeba sie niezle zahartowac zeby przezucic sie na ten typ gry...
za to bardzo przyciaga perspektywa, nagrody,slawa?
jednak zeby do tego dojsc trzeba bardzooooooooo ale to bardzooooooo duzo pracy a moze nawet jeszcze wiecej ;D

__

Użytkownik
Nighter

2005-12-02 12:44:22

da da da, jak ja w w3 nie moge kompa pokonać a co dopiero bn atakować xD ja sie buduje, a ten mi juz z armia lazi, po za tym nie wiem jak są skórty klawiszowe i to utrudnia rozgrywke :/

__

Użytkownik
keryn

2005-12-02 18:14:29

no warzywne to są walki fpp :P, choć nie powiem lubiałm ooglądać Q3 na GTV

__

VIP
lecho

2005-12-03 01:47:10

w q4 tez musisz od razu wiedziec co robisz. jak sie zawahasz, to dostaniesz rakiete w oko i bedziesz sie zbierac z respawnu. gdyby za 'akcje na minute' liczyc kazde nacisniecie klawisza w grze, ktore do czegos prowadzi (de facto przy uzywaniu skrotow klawiszowych - a to robi kazdy pro w rtsy - do tego sprowadza sie 'apm'), to mysle ze dobry gracz fpp nie osiagalby wcale wartosci wiele nizszych, niz rtsowiec. co nie zmienia faktu, ze porownywanie umiejetnosci potrzebnych do opanowania obu rodzajow gier jest bez sensu, bo chodzi w nich o cos zupelnie innego.

__

VIP
lecho

2005-12-03 01:50:05

w fpsach z dynamiczna fizyka (taka jak q4, q3 cpma czy NAWET painkiller) tez nie ma miejsca na przypadek. bo zeby przeprowadzic jakakolwiek akcje, musisz skoordynowac movement i aim. innymi slowy - cala fizyke gry musisz miec w malym paluszku, bo jesli mapa przeszkadza ci w graniu to szanse ze kogos zabijesz spadaja do zera :P wszystkie skoki, tricki (a tego jest naprawde sporo - poogladaj dema dobrych promode'owcow) musisz wykonywac instynktownie, a jednoczesnie strzelac i trafiac ;) nie jest latwo, naprawde :P

__

Użytkownik
Tymek

2005-12-03 02:01:04

tak, tak, wiem - każda gra wymaga duzych umiejętności, ale to właśnie w rts'ach jest najtrudniej dość do wysokiego poziomu

__

Użytkownik
amenva

2005-12-03 12:11:51

i tak wole sc :D

__

VIP
lecho

2005-12-03 18:14:37

to wypowiedz fana rtsow :) fan gier fpp odpowie cos dokladnie odwrotnego... wniosek? punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia ;)

__

VIP
lecho

2005-12-03 18:15:52

nikt ci tego nie broni :P

__

Użytkownik
Tymek

2005-12-03 18:47:52

mam cię :D otóż wpadłeś, bowiem raz w życiu grałem w w3 u kolegi i stwierdziłem, że to nie dla mnie :D ponad to jestem fanem et ;-) zamierzam kiedyś jeszcze spróbować swoich sił w rts... mam nadzieję, że się nauczę :D

__

VIP
lecho

2005-12-04 00:57:34

z calym szacunkiem uwazam ze et wymaga mniejszego skilla manualnego niz q3/q4, cpma i qw w szczegolnosci :P

__

Użytkownik
Tymek

2005-12-04 01:18:21

tutaj sie zgodze w 100% :-)

__

Użytkownik
e2

2005-12-04 10:44:26

polecam program keycraft ;p tam możesz sobie zrobić własny config do wc3 ;p

__

Użytkownik
JuiCe

2005-12-04 23:16:30

Polecam oglądanie repów z wcreplays.com (szczególnie z komentarzem audio) i replays.pl (audio też ale bardziej w celach rozrywkowych niż edukacyjnych) :D

Skrótów ucz się stopniowo, a wejdą w krew. Najpierw "B" przy peonach, potem "C" przy coil, a z czasem podbindujesz Novę pod "V" bo wtedy szybciej nukować można :D

__

Użytkownik
JuiCe

2005-12-04 23:34:02

Jeżeli podoba Ci się wc3 to napieraj! Znajdź sobie kogoś na podobnym poziomie - i najpierw grajcie sobie razem, oglądajcie repy, komentujcie je. Dzielcie się nowymi odkryciami (np. dla mnie objawieniem było to, że używając TP nie trzeba najpierw kliknąć na zwój, a potem na necropolis, tylko wystarczy 2xkliknąć na zwój i efekt ten sam;). Ściągnij sobie wc3chart albo wg3master - załaduj do niego jakiegoś dobrego repa - i prześledź build order, zapamiętaj co, w jakiej kolejności i w której sekundzie się stawia (do sc jest bwcoach, który ułatwia sprawę). Następnie załóź grę z kompem i ćwicz build ordery patrząc czy wychodzą ci tak samo jak w repach. Nie musisz wygrywać z kompem. Po prostu ćwicz build order, kończ gre i znowu załóż. Jak będzie Ci to już dobrze wychodziło to zacznij atakowac creepy - żeby poćwiczyć micro. Powiedzmy atakujesz footami jakieś potworki i widzisz, że jednemu z nich schodzi zdrowie szybko (trzymaj alt na klawie) to go wycofaj. Jeżeli creepy zaczną atakować innego foota, to podeślij znowu tego "poszkodowanego", a wycofaj obecnie atakowanego (tańczący dragoon - warto też poczytać arty poświęcone podstawom sc).

Nie wiem na jakim poziomie jesteś wiec może te rady nie mają dla Ciebie znaczenia ale ja tak właśnie zaczynałem. Nadal jestem noobem ale kompa na easy potrafię pojechać ;> Aha i na prawdę znajdź qmpla do grania bo z kompem może się szybko znudzić, a człowiek (nawet noob) to zawsze większe wyzwanie - nigdy nie wiesz co jest w stanie wymyśleć (rush akolitami :D)

Nie przyłączę się do dyskusji RTS vs FPP. Powiem tylko, że zanim zacząłem oglądać repy z wcreplays.com myślalem, że pojedynek w RTS trwa co najmniej 1h i jest koszmarnie powolny. Teraz wiem, że jest zupełnie inaczej. Chylę czoła przed graczami SC (czasem jakieś VOD'y czy POV'y oglądam). WC3 przy SC to powolna sielanka IMHO.

Jeżeli masz tyle lat co w profilu, skilla, entuzjazm i czas przede wszystkim to możesz się "wciąć" w każdą scenę.
Jeżeli masz taki sprzęt jak w profilu to chyba q4 i FEAR odpada :)
Jeżeli jesteś rozsądny to nie będziesz się pchał gdzieś na siłę żeby być pr0 - tylko będziesz grał w to co sprawia przyjemność, w grę gdzie czynienie postępów będzie dla ciebie motywacją i nagrodą zarazem, a niepowodzenia nie będą frustrowały tylko zachęcały do dalszego ćwiczenia.

Rany co ja pitole.... Pozdro!

Frag U Later

__

Użytkownik
zimer

2005-12-08 16:39:38

SOLDAT SOLDAT ;]
sprzętu do tego nie potrzeba dobrego, a z gry masz tyle samo frajdy jak z cs albo z q3

__

Użytkownik
hikx

2006-01-16 16:52:42

Zapraszam do gry Soldat ;p

__

Użytkownik
zEx

2006-01-16 16:54:40

soldat, jej. Ile kiedys przy tym czasu stracilem :D

__

VIP
FervenT

2006-01-16 22:28:04

"i co wybrać? help :P"
ostry melanż..:D

__
^_*

VIP
rostek

2006-01-16 22:51:33

standarDy !

__

VIP
FervenT

2006-01-16 23:21:09

ile z tego było hotkeyem?

__
^_*

Użytkownik
zEx

2006-01-17 13:27:30

JA teraz poluje na jakas nowa gierke zeby zaczac ostro napierac.

__

Użytkownik
vh

2006-01-17 13:27:57

na szybko :P, ale blad rzeczywiscie straszny :

__

  • 1
  • 2
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

4313 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie