O naprawie Rzeczpospolitej

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
Squall

2003-07-21 16:26:18

Zapewne nie jest jedynie moim subiektywnym odczuciem fakt, iż ta scena powoli stacza się w dół. Może nie odkryłem tutaj niczego nowego, bardzo prawdopodobne również, iż powtarzam treści przekazywane tutaj wielokrotnie wcześniej, ale ten tekst będzie miał jedną subtelną różnicę… Otóż oprócz pospolitych dzisiaj wypowiedzi na temat złej sytuacji w polskim CS’ie, notabene wcale nie bezpodstawnych, pragnę przedstawić również możliwe warianty poprawy tego wszystkiego, co powszechnie mieszane jest z błotem. Liczę tutaj przede wszystkim na pomoc ludzi, którzy również chcą coś zmienić i nie skazują każdego odważniejszego pomysłu na niepowodzenie - walkę czasem warto podjąć, nawet tylko po to, żeby się przekonać jak szybko odpadniemy z rozgrywki…

Sprawą właściwie pierwszorzędną i nie cierpiącą zwłoki jest stworzenie prawdziwej, stałej polskiej ligi, z właściwymi zasadami, rzetelnym sędziowaniem, sprawiedliwym w równiej mierze dla wszystkich. W tej chwili w Polsce mamy jedynie marny ladder CB, który swoją drogą jest jednym z głównych powodów takiej, a nie innej bieżącej sytuacji. Masa idiotów grających w kilku klanach naraz, cziterzy (byli i teraźniejsi), ciągłe wyzwiska i nierozstrzygnięte kłótnie, czas temu się przeciwstawić. Nowa liga byłaby zastrzykiem adrenaliny dla polskiej sceny, idealnym, a wręcz utopijnym, z punktu widzenia teraźniejszej rzeczywistości, rozwiązaniem - ciosem wymierzonym przeciwko wszystkim tym, którzy swoim samolubnym i zachłannym zachowaniem doprowadzili do takiego stanu rzeczy. Czas rozbudzić rywalizację, taką z prawdziwego zdarzenia. Tylko jednoznaczny, stanowczy regulamin, nie dopuszczający do rozgrywki żadnych cziterów, freelancerów, nie tolerujący żadnych przejawów braku kultury, obrażania i zaśmiecania czegokolwiek, może tutaj naprawdę pomóc. Doświadczenie pokazuje, że to właśnie przygotowując się do prawdziwej rywalizacji między prawdziwymi klanami, ludzie zaczynają coś sensownego działać, tworzyć nowe drużyny rozsądnie, poświęcać czas regularnym treningom oraz angażując się w pełni w rozwój swojego prawdziwego i jedynego teamu. Wszyscy zapewne doskonale pamiętamy początek drugiej edycji ligi CS.PL czy nawet coś takiego, jak Liga Ślizg, która nawet się dobrze nie rozpoczęła, a już zaczęły się pozytywne działania w klanach, obstawianie wyników w grupach itd. Zresztą, czy nie wydaje się nikomu przykry fakt, że na polskiej scenie trudno mówić o dwudziestce czy nawet dziesiątce najlepszych klanów? Prawdę powiedziawszy ja osobiście z pełnym przekonaniem mógłbym powiedzieć tylko o dwóch… Reszta wygląda po prostu tak, jak wpłynął na nią regulamin CB oraz wszyscy ci, którzy wykorzystując go doprowadzili do takiej sytuacji. Kiedyś przeglądając news’y na CS.PL, w pełni uświadomiłem sobie również, że nie można u nas mówić nawet o transferach czy ważnych meczach międzyklanowych, a to mnie, jako polskiego gracza tej gry, naprawdę boli…

Łatwo jest pisać, iż czas coś zrobić, ale ciężko zacząć tak naprawdę coś działać. Możliwości jest wiele, pierwszą z nich, jaka nasunęła mi się od razu jest szeroko rozumiana petycja do CB o utworzenie (czy też „hostowanie”) prawdziwego polskiego laddera opartym na nowej bazie klanów, zupełnie odrębnej od dotychczasowej, czyli nie mającą z nią żadnych wspólnych części - niedopuszczalne łączenie profili z dotychczasowymi, zapisywanie stworzonego tutaj klanu do „starego CB”, zupełnie nowy regulamin fundamentalnie zmieniający najważniejsze dla nas elementy. Sądzę, iż coś takiego byłoby możliwe jedynie przy naprawdę przytłaczającym poparciu ze strony klanów, zatem kampania reklamowa i współpraca wielu ludzi jest rzeczą niezbędną. Oczywiście nawet, jeżeli podpisałby to każdy gracz polskiej sceny to wcale nie znaczy, iż wszystko by się udało, wtenczas warto pomyśleć o czymś autonomicznym, polskim, jednakże tutaj pracy będzie znacznie więcej, zatem pomysł ten odłożyłbym na sam koniec. Warto również pomyśleć o nawiązaniu współpracy z innymi międzynarodowymi ligami, to jednak dla mnie również jest drugorzędna możliwość, ponieważ nie widzę na razie partnera do rozmów, któryby spełniał odpowiednie warunki. Najważniejsze jest to, co powiedziałem na początku i przewijało się praktycznie przez cały tekst – potrzebni są ludzie, którzy mają ochotę sprostać tym wszystkim opisanym tu działaniom. W tej chwili prowadzę rozmowy z wieloma osobami tym zakrasie, jednakże każdy kontakt w tym wypadku może mieć kluczowe znaczenie, każda para rąk się przyda :>. Oczekuję oczywiście od współpracujących pewnego poziomu i przede wszystkim czystej przeszłości…

Kontakt ze mną: [list][*]E-mail: [email protected][*]W nagłych wypadkach - Gadu-Gadu: 1434783, Ew. priv na IRC.[/list]Czekam na opinie i komentarze...

__

Użytkownik
malec

2003-07-27 10:26:23

nic innego nie pozostaje niz zyczyc szczescia ;-)

__

Użytkownik
KaLoH

2003-07-27 14:24:03

Good Luck :D

__

Użytkownik
guhard

2003-09-27 19:23:47

szkoda ze na tym forum prawie nikt nie interesuje sie cs'em tak jak to jest na www.board.counter-strike.pl

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

5974 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie