E-sport w prasie

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
mephir

2005-08-17 20:02:35

Na [url=http://gazeta.gameranking.pl/forumgr]forum[/url] czasopisma [url=http://gazeta.gameranking.pl]GamesRanking[/url] (bardzo dobry i nie typowy tytuł ze znanymi ksywkami w środku; dr destroyer, forgger, randall, joel, bartes, cowal...) umieściłem [url=http://gazeta.gameranking.pl/forumgr/viewtopic.php?t=49]posta[/url] proponującego dział traktujący o sportach elektronicznych. Gdyby było duże zainteresowanie tym topic'kiem, to może redakcja rozważyłaby wrzucenie takowego kącika do pisma... Mogę liczyć na Waszą pomoc?

btw. GR jest bardzo tani - kosztuje 4,99 i nie posiada żadnych płyt...

__

PRO
igor

2005-08-17 20:04:48

Już pożegnałeś się z Resetem?

__

Użytkownik
Linkin

2005-08-17 23:28:06

no byłoby fajno, poczytac co tam sie dzieje, chociaż, po co to komu jak jest esports.pl i kilka innych serwisów gdzie dowiesz sie praktycznie od razu o rzeczach dziejacych sie na swiatowych arenach esportu, a jak ktos sie interesuje to dotrze do źródeł bez prasy. Wyobrażam sobie te relacje w tej gazecie, już sie boje..

__

VIP
Pajda

2005-08-18 01:05:16

Hmm musze przyznac, ze nawet nie przejrzalem tej gazety bo widzac ja na polkach wydawalo mi sie, ze to kolejny licencjonowany tytul dla dzieci. Przynajmniej tak wygladal.

__

Użytkownik
Tymek

2005-08-18 01:29:06

chodzi raczej o to, że najpewniej dużo ludzi posiadających internet czytając tą gazetę zainteresuję się esportem/gamingiem (chodzi oczywiście o ludzi nieznajacych tego zjawiska :D)

__

Użytkownik
mephir

2005-08-18 08:57:46

Nie martw się. Pismo jest tworzone w starym stylu, przez starych dobrych redaktorów znanych nam z Reseta, Secret Service i innych... Zapewniam że poziom stoi na wysokim poziomie (jak na polski rynek prasy growej). Jest dobrze. Kupcie sobie jeden numer i przeczytajcie go, a się przekonacie.

__

Użytkownik
Linkin

2005-08-18 10:12:47

no a ja mówie że jak ktoś chce sie zainteresować to się zainteresuje bo jest to i tak już zjawisko myśle, że powszechne, jest o tym dużo w sieci, dużo osób o tym mówi itp.

__

VIP
Pajda

2005-08-18 14:10:36

Mylisz sie, ciagle trzeba pokazywac i edukowac. To wplynie nie tylko na ilosc potencjalnych graczy, ale takze na jakosc. Poruszanie tematu esportu w prasie, nawet tematatycznej to takze zwiekszenie zainteresowania nim innych mediow i oczywiscie sponsorow.

Nie wspominajac, ze przeniesienie artykulow esportowych do prasy poskutkuje ich rozwojem z banalnie prostego powodu - zaplata za prace i motywacja z tego wynikajaca.

Poza tym chyba kazdy kto cos pisze, chcialby by jego teksty sie znalazly na papierze.

__

Użytkownik
Tymek

2005-08-18 16:19:55

Zgadzam się z Pajdą, ja sam nawracam moich kolegów, jak narazie udało mi się 3 wypchnąć na FFA Enemy Territory :-) Prawie cała moja klasa ma internet, a nikt nie zajmuje się gamingiem, zaryzykuję rówznież stwierdzenie, że w całej szkole znajdzie się jedynie kilku amatorów cs'a grających tylko ffa... :-( wciaż chyba mało jest młodych graczy na e-scenach...

__

VIP
Pajda

2005-08-18 19:03:22

No dokladnie, trzeba pokazywac mlodym i ich edukowac, by pozniej nie zaczynali grac w CSa ;)

__

VIP
.Xaos

2005-08-18 19:16:01

Piekara - ogromny szacunek dla jego talentu - moze nie tyle, co stylistyki pisania, ale umiejetnosci wciagniecia czytelnika. Tym bardziej mnie dziwi, co robi w takim gronie - redaktorzy Clicka? To tak jak Krystian napisal, czasopismo dla dzieci. Ponadto gosc odpowiedzialny za layout jest ten sam, co w tamtym szmatlawcu. I jeszcze te rekomendacje w ich dzial redakcyjnym 'Michał Zacharzewski - specjalista od
znajdowania plusów w najbardziej
crapowatych produkcjach growych' - tragikomedia.
Mephirq, kup sobie kotka i sie nim zaopiekuj?

__

Użytkownik
mephir

2005-08-18 19:38:42

Mam kotka od 10 lat...

A co do tamtejszej redakcji. Jeżeli znasz tamte ksywki tylko z Clicka!, to naprawdę mi Cię szkoda. Dr DeStroyer to przecież dawny redaktor naczelny papierowego Reseta, Joel pisał dla Secret Service jak się nie myle, a bartes przecież siedział w załodze starego Świata Gier Komputerowych. To tylko kilka sławnych ksywek piszących bardzo dobrze. A wracając do Clicka! - za jego poziom odpowiedzialny był wydawca, a nie redakcja i jak dobrze wiem był on tak niski, bo miał być właśnie skierowany do młodszej części graczy (do starszej jest adresowane CDA, które jest własnością tej samej firmy). Chyba musieli za coś wyżyć.

I powiedz mi czy chociaż czytałeś GR, bo nienawidzę pierdolenia osoby o czymś, o czym nie ma najmniejszego pojęcia...

__

Użytkownik
Linkin

2005-08-18 20:14:57

u mnie gra wiele ludzi w gry, a internet w klasie na 24 osoby mają 22 bodajże.
no zalezy, ale jak ktoś chce to się zainteresuje sam,a tak to może troche przez siłe, wątpie że ktoś nie jest świadomy tego, że instnieje takie coś jak e-sports i gaming...

__

Użytkownik
Linkin

2005-08-18 20:18:36

i dlatego przestałem kupywać Clicka!, co prawda już dawno, ale myślałem, że tylko mi nie odpowiada to, że 7/8 gazety to recenzje gier, a 1/8 to idiotyczne odpowiedzi na listy.

__

Użytkownik
Tymek

2005-08-18 21:46:50

wątpie że ktoś nie jest świadomy tego, że instnieje takie coś jak e-sports i gaming...

to się grubo mylisz :-)

__

VIP
Pajda

2005-08-19 02:17:49

A widziales jaka zaloge mial Play jak startowal ?

__

Użytkownik
twoonesix

2005-08-19 06:34:53

Mam nadzieje, że to będzie czasopismo z klasa iz klimatem.

CDA przestałem czytać w 2001 roku, gdy działy o programowaniu, grafice i tematach trochę bardziej ambitnych niż "zabij potworka a w nastepnym numerze 666 CD". A musze się pochwalić, że jestem jego starym czytelnikiem, bardzo starym i mam do niego wielki sentyment. To CDA właśnie nauczyło mnie programować (to był rok 1999-2000 o ile się nie mylę), zainteresowało grafiką czy nawet zachęciło do kupna Mistrza i Małgorzaty :) Mogę śmiało powiedzieć, że CDA mnie "wychowało".

Teraz nawet nie wiem, co się tam dzieje.

CDA w 1998 roku to było to, eh...

__

Użytkownik
Linkin

2005-08-19 07:30:46

haha, nie wyobrażam sobie tego, ale niech ci bedzie

no chyba każdy gdzieś tam w swojej podświadomości ma zakodowane, że jest grupa ludzi, dla niektórych są to dzieci, którzy grają w gry komputerowe...

__

Użytkownik
Tymek

2005-08-19 16:47:52

straszne parwda? są ludzie i to wcale nie starzy ludzie, którzy nie mają pojęcia, że grając w swoje ulubione gry można zarabiać kasę, wielu też nie ma pojęcia o wszystkich ligach czy turniejach tak wielkich jak CPL czy WCG. skoro myślisz inaczej zadziwiłyby Cię wyniki ankiety np. na onecie, jesli takowa by powstała z pytaniem co to jest gaming/esport?

__

Użytkownik
Tymek

2005-08-19 16:49:37

hehe, niektórych wychowują rodzice innych gazety, lub TV :-)

żart oczywiście ;-)

__

Użytkownik
Linkin

2005-08-19 18:24:30

a to całkiem niezły pomysł z tą ankietą.

__

Użytkownik
Tymek

2005-08-19 21:02:31

ano :-) sam bylbym ciekaw wyników :D

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

155 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie