E-mail spam !

Dostosuj

Autor Wiadomość
PRO
igor

2003-05-12 04:05:46

Dostaje dziennie 15-20 maili z serii "śmiecie" lub "spam", zna ktos jakies programy anty-spamowe na konta pocztowe ?

__

Użytkownik
xen0m

2003-05-12 08:17:40

niestety w niewielkim stopniu mozna to hamowac. jak sie zablokuje jeden adres to przyjdzie z drugiego itd. wszystko przez to, ze adresy mailowe sa podawane na stronkach/icq/gg i innych tego typu smieciach. automat sobie wszystko wylapuje (przeglada stronke i szuka '@') i wrzuca do bazy. a potem to sobie juz siedzi i nie wyjdzie :)

albo np. jak rozsylaja maile to na niektore nawet nie trzeba odpowiadac, bo sa pisane w html'u i maja odnosniki do obrazkow. serwer sobie zobaczy, ze z danego adresu ktos sie laczy (nieswiadomie) zeby pobrac obrazek i wie, ze dany adres jest uzywany.

ja dostaje srednio ok. 30-40 roznych reklam etc. moje rady to:

1. uzywac dobrego programu pocztowego (outlook - jak to w ogole mozna programem pocztowym nazywac??) typu the bat!

mozna sobie w nim masowo poczte na serwerze kasowac bez sciagania na dysk

2. wylaczyc podglad automatyczny wiadomosci i KONIECZNIE wylaczyc widok html (w ogole mail+html smierdzi, po co ludzie tego uzywaja... ale to wina outlooka jak zawsze)

3. nie wpisywac wlasnego adresu gdzie popadnie

4. nie odpowiadac na nieznane maile

5. samemu nie pisac maili w html'u

w sumie to tyle... nic wiecej chyba sie nie da zrobic

a btw, wiecie, ze kasowanie automatyczne spamu na serwie przez admina jest niezgodne z prawem?

__

PRO
igor

2003-05-12 12:25:54

A co myslisz o skasowaniu skrzynki na tydzien... wszystkie te maszyny zanotowalyby, ze mail taki juz nie dziala, moze by automatycznie mnie to wypisalo z listy tych do ktorych wysylany jest spam. Potem po tygodniu zalozyc tego samego maila jeszcze raz...

__

Użytkownik
xen0m

2003-05-12 12:52:19

hmm, moze by zadzialalo, nie wiem...

__

VIP
Krypton

2003-05-12 13:07:41

dobry pomysl, ale watpie by sie powiodl. Takie spamy to bardzo natretne gowna.

__

VIP
scR

2003-05-12 16:02:26

macie konta na yahoo.com ? :Q

__

PRO
igor

2003-05-14 13:34:25

esports.pl... dostaje dziennie 15-20 jakiegos gowna...

__

Użytkownik
shd

2003-05-17 19:22:12

a moze by tak dawac te adresy z ktorych spam przychodzi do katalogu usuniente or cus? :) da sie tak zrobic... przynajmniej z niektorych juz nie bedzie sie do glownego katalogu wrzucac :>
ale namiesalem... ale co tam ;)

__

VIP
3Months?ping500

2003-05-19 19:02:41

raczej nie... mam podobne problemy. Jedno konto usunalem na okres okolo 2miechow... zalozylem znow... nie minal tydzien spam wrocil...

__

Użytkownik
kobe

2003-05-19 19:10:24

proponuje zalozyc jedno konto na jakims serwisie, np poczta.fm lub onet.pl i na nie zapisywac sie na wszelkie grupy dyskusyjne i inne pierdoly. tam bedziecie dostawac wszelaki spam itp.
a "fajne" konta zostawcie dla znajomych

igor: na esports dostawalem spam, ale od jakiegos czasu juz sie to skonczylo i jest ok.

ps. outlook jest ok, o ile potraficie sie nim poslugiwac

__

VIP
mik

2003-05-20 16:42:25

ja mam dobry program do outlooka - nazywa sie IHateSpam for MS Outlook!
Najnowsza wersja powinna byc np. na tucows.

__

Użytkownik
hanti

2003-05-25 19:37:06

moge komus wyslac najnowsza full wersje tego progsa pod outlock expres 5x/6x tylko to na maila mnie zawiadomcie

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

2188 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie