Warcraft 2

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
apiSS

2005-07-11 11:44:58

Czy ktoś śledzi na bieżąco scenę Warcraft 2?

Pytam, bo ostatnio coś mnie natchnęło i wszedłem sobie na battle.net z perspektywy WC2 i dowiedziałem się na czacie, że Polska reprezentacje w WC2 wygrała jakiś mecz. Niestety, jak na złość zerwało mi się połaczenie i nie dowiedziałem się z kim graliśmy i na jakiej imprezie. Gdy po dwóch dniach ponownie pojawiłem się na battle.net nie było już osób, które mogłyby mi odpowiedzieć na powyższe pytania.

[source=http://www.blizzard.com/war2bne]Z tej stronki pożyczyłem sobie obrazek :)[/source]

__

Zaufany użytkownik
rOx!

2005-07-11 14:01:15

ja nie wiem czy wogole scena w2 zyje i mozna jak w jakim kolwiek stopniu nazwac scena >:

__

VIP
overeq

2005-07-11 14:05:17

wiem ze to mzoe zdziwic ale w takiego w2 narpawde gra w cholere osob... jaksi czas temu jak zainstalowalem to za cholree problemu nie bylo z gra na siebie... gra w to naprawde w cholere soboa... a co do sledzenia to nie sledze :D

__

Użytkownik
ScorPion`

2005-07-11 14:07:38

mam wc2, ale nawet nie wiedzialem, ze mozna po necie popyrac w to :D
ale i tak nie ciagna mnie gry, w ktorej mozna produkowac 5 roznych jednostek ;]
AOE2 ROX ! :D

__

Zaufany użytkownik
rOx!

2005-07-11 15:10:53

no tak nie gra tak duzo jak w wc3 bo tam zawsze malo osbo jest ta gra ma swoje lata i ta "scena" jezlei jest to nie rozwinie sie nigdy za pomoca blizzarda i innych firm (turnieje lany itp.) jedynie moga organizowac wlasne turnieje reprezentacje itp

__

VIP
grzEs

2005-07-11 16:00:28

Kocham tą grę

__

Użytkownik
apiSS

2005-07-11 19:39:39

Ja też :)

__

Użytkownik
pawelloo

2005-07-11 23:06:56

gralem w to kiedys przez bn... niezle to jest..

a ja mam takie pytanie... bo mialem dwa kompy w chacie polaczone i probowalem grac w war2 przez lana i nie moglem... czy wiecie jak zrobic lana na wc2???

Pozdro... wszystkich fanow Warcrafta!

a propo... zainstalowalem przed chwila ale jak chce wlaczyc to mi plytki nie czyta... ma ktos craka do wersji BNE??? PLZ

__

VIP
grzEs

2005-07-11 23:53:07

To znaczy sie dlaczego nie mogles grac po lanie? Probowales kombinowac z IPX? Warcraft 2 to stara gra i do grania po sieci wymaga skonfigurowania IPXa (dla tych co nie widzą, to takie coś co było przed TCP/IP).

Istnieje cos takiego jak Kali. O ile pamietam, to działa chyba na takiej zasadzie, że imituje IPX na TCP/IP. Nie wiem tylko, czy to jest zdatne do sieci lan.

__

VIP
grzEs

2005-07-11 23:54:48

Popatrz na datę produkcji tej gry. Kiedy ona powstała to nie było na nią mocnych, war1 tez sie nie umywał, bo tam rozgrywka była jeszcze o wiele bardziej uproszczona (wiem, bo grałem :]).

__

VIP
grzEs

2005-07-11 23:56:59

To znaczy sie dlaczego nie mogles grac po lanie? Probowales kombinowac z IPX? Warcraft 2 to stara gra i do grania po sieci wymaga skonfigurowania IPXa (dla tych co nie widzą, to takie coś co było przed TCP/IP).

Istnieje cos takiego jak Kali. O ile pamietam, to działa chyba na takiej zasadzie, że imituje IPX na TCP/IP. Nie wiem tylko, czy to jest zdatne do sieci lan.

__

VIP
grzEs

2005-07-12 00:08:28

Tak, moze technicznie jest słaba, bo grafika nie ta, dzwiek midi itp. Ja naprawde nie potrzebuje obrotu kamery w 3D, zoomu na jednostki zeby bylo widac najmniejszy palec u stopy ludzika. Nie potrzbuje także dżwięku 3d.

Jednostek jest mało, a tym bardziej, ze kazda jednostka w jednej rasie ma swoj odpowiednik w przeciwnej. Rozgrywka także sprowadza sie do awansu "cywilazycyjnego" i produkcji masowej jednostek.

Pomimo, ze gra ma 9 lat to jest dla mnie nie tylko najlepsza strategią, jaka wyszła, lecz najlepsza grą jaką spotkalem (do tego jeszcze dochodzi Rick dangereous na Commodore 64). Tak naprawde wiele razy zastanawiałem się, dlaczego kocham Warcraft 2. Nigdy jakos nie udało mi sie dojsc do jasnej odpowiedzi. Wiem jedynie, ze pomimo prostoty gry jest dla mnie produktem iscie cudownym i wyjątkowym. Trójeczka to juz nie to samo - ta grafika 3D, akcja oparta na herosach. To już kurde nie ta gra.

Ta gra ma kurde tyle lat, a ja nadal co jakis krotki okres czasu organizuje lanparty u kolegi (pozdro pwl) gdzie pocinamy w warcrafta dwójeczke.

Szukasz gry na długie, szare i bure dni? Jeżeli tylko odrzucisz dopatrywanie się w grze tylko pięknej grafiki i "efektow" specjalnych, lubisz strategie to polecam Warcraft 2. Jestem pewny, że Ci się spodoba. gra wbrew pozorom nie jest aż tak łatwa, podstawowa kampania zajmie Wam trochę czasu, nie liczac mission packów oraz dodatkowch map, ktore nie tylko mozna sciagnac, ale i samemu zrobić (gdzieś mam swoje :]).

Wejdz w świat Warcraft2, poczuj klimat tej cudnej i wspaniałej gry.


P.S.
Nie lubię pisać postów, gdzie są same "ahy" :D.

P.S.
Kurde, co mam teraz robić? Pograc troche w war2 czy uczyc sie do egzaminow wstepnych na studia? :D

__

Użytkownik
apiSS

2005-07-12 08:37:25

Doszedłem do tych samych wniosków co Ty.
Zauważyłem również, że stare gry mimo, że w porównaniu do gier teraźniejszych nie są tak zaawansowane technologicznie, to miały to COŚ czego nowe gry są pozbawione.
To COŚ - to taki smaczek, to taka specyficzna nutka przyjemnych doznań w trakcie gry. Nowe gry, choć dopracowane graficznie, posiadające coraz lepszą sztuczna inteligencje są teraz takimi błyskotkami, które cieszą zmysły, ale po kilku miesiącach pamięta się z nich jedynie to, że się w nie grało.
WC2 ze swoimi 256 kolorami do dziś jest perełką, którą nie tylko warto mieć w swojej kolekcji, ale i także degustować się nią.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

6643 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie