fsb

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
fpp|fr3zzer

2005-06-30 20:43:56

u menja problem: mialem zamiar dzisiaj wymienic stara karte graficzna na inna: gforce mx 440 na radeon 9600 xt. wykrecilem pierwsza, wkrecilem druga i dupa- komputer nie chce sie zbootowac (?). swiatelka i cd romy sie wlaczaja ale nic dalej. no pieknie... wkladam wiec ponownie mx440 co konczy sie oczywiscie tym samym rezultatem co przy nowej karcie.

sytuacja byla glupia- nie moglem z zadna karta wlaczyc komputera. troche poprzestawialem i w koncu zmienilem przelacznik na [url=http://www.viamainboard.com/product/P4PB400_spec.jsp?motherboardId=41]motherboardzie[/url] ktory byl obok slota od karty graficznej. wszystko zaczelo dzialac, z tym ze procesor zdaje sie miec wieksze problemy.

poszukalem troche i okazalo sie ze przelaczylem FSB frequency. sa 4 mozliwosci:

1- auto, 166, 133 i 100- wszystko na OFF
2- auto na ON, reszta OFF
3- auto, 133 na OFF, 166 nie jest mozliwe i 100 na ON
4- 166 na OFF reszta na ON

uwczesnie ustawiona byla 3- ktora mi teraz nie dziala. jesli zmienie na 4 to chodzi- z tym ze wolniej.

problem z tym ze sie na tym wszystkim nie znam i nie chce nic zepsuc. w biosie mam ustawione frequency na 133- nie wiem czy tam powinno byc (mam celerona 2.2 ghz).

help?

aha- na 4 obie karty graficzne dzialaja, ale np. grajac w guild wars mnie wyrzuca z gry?

__

VIP
Vincent

2005-06-30 21:05:23

przed wsadzeniem nowej karty odinstalowales stery / usunoles stara karte w menedzerze uzadzen ?

Chyba powinno byc w pozycji 1 auto, 166, 133 i 100- wszystko na OFF

PS. ale normalnie zmiana karty nie powinna wplywac na FSB procka i powinienes pozostawic ta zworke tak jak byla

A w trybie awaryjnym Ci sie odpala komp ?

Odinstalij wszystkie sterowniki i inne programy od karty - wloz ta nowa i instaluj stery na nowo .

Jesli zmieniajac NV na ATI nie odinstalowales sterow wczesniej ...............

Wloz stara karte - przestaw ta zworke tak jak byla - odpal kompa - odinstaluj stery i inne programy od karty - wtedy wylacz kompa - wylacz zasilacz - wloz nowa karte - odpal zasilacz/ kompa - i zainstaluj na nowo sterowniki ( wlasciwe dla karty - jesli nowa to ATI Radon to zainstaluj Catalyst )

__

VIP
wilgotna pela

2005-06-30 21:08:19

twoja celerina standardowo powinna smigac na magistrali 100.

__

Użytkownik
fpp|fr3zzer

2005-06-30 21:21:35

problem w tym ze nie moge odpalic starej karty na dawnych ustawieniach :S.
zrobilem to ze sterownikami, z tym ze po przelaczeniu tego fsb.

komp mi sie teraz normalnie odpala i karta graficzna dziala bez zarzutu- jedynie odnosze wrazenie ze procek ma problemy.

wie ktos moze co sie moglo stac?

PS- dla jasnosci- na starych ustawieniach (auto na ON) nadal nie moge uruchomic kompa... dlaczego?

__

Użytkownik
fpp|fr3zzer

2005-06-30 21:22:18

z tym ze w biosie mam ograniczenie od 133-200 :S

wiesz moze ktora z opcji powinienem uzywac?

__

VIP
Vincent

2005-06-30 21:28:37

W biosie powinienes ustawic wartosc najblizsza prawdzie - czyli 133 ( chyb ze dasz rade 100 )

Sciagnij Prime i przetestuj proca - daj stres test - jesli wytrzyma 2 godziny to znaczy ze proc jest stabilny tylko inne programy szwankuja - a wtedy to raczej wina softu a nie uzadzen - wtedy najwyrzej zrobisz Format C: i nowa winde postawisz ( jesli nie przetrzyma Prime Stres Test 2 do 4 godzin to znaczy ze proc nawala / kszaczy )

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1594 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie