Aliasy w configu

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
Linkin

2005-05-30 23:35:18

Witam,

mam problema.

Po załadowaniu configa nie działa żaden alias.

Co robić?

Nie są to jakies skomplikowane aliasy, np. na kucanie nie trzymajac ctrl'a, tylko po jednym nacisnieciu, to samo z chodzeniem.

Co może być tego przyczyną?

HLP ME!

__

Użytkownik
bartosh18

2005-05-31 17:50:51

eheheh pewnie masz te alias'y w config.cfg :p a powinieneś zrobić jeszcze jeden config o innej nazwie i podczas gry wpisywać w consoli np. (tak jak ja mam) bartek.cfg >> tylko niezapomnij że w tym configu muszą być wszystkie komendy z config.cfg :D i jeszcze jedno za każdym razem jak będziesz się włączał do gry musisz sobie wpisywać w konsoli exec ..... pozdro



a przyczyną tego jest (że niedziała) bo config.cfg jest cągle używany i alias'y sie z niego kasują raz działają i potem po zrestartowaniu gry przestają działać

__

Użytkownik
orlikoVsky

2005-05-31 18:19:09

ciągłemu kasowaniu zapobiega ustawienie właściwości pliku config.cfg na "tylko do odczytu"

aliasy najlepiej powrzucać do userconfig.cfg który ładuje się automatycznie - ponieważ config.cfg zawiera już komende "exec userconfig.cfg" - na oba pliki ustawiasz właściwość "tylko do odczytu" i po kłopocie

__

VIP
Preak

2005-05-31 19:15:16

a nie lepiej zrobic autoexec.cfg i tam wrzucac ? przeciez jak tam wrzucisz to wlaczeniu CS zaladuje sie automatycznie :)

__

Użytkownik
Linkin

2005-05-31 21:34:29

heh, mam w oddzielnym configu wszystko i nic nie działa, execuje cały czas i qpa...

WTF?!

__

Użytkownik
bartosh18

2005-05-31 21:46:02

to musisz w takim razie mieć złe aliasy :/ najlepiej gdybyś pokazał jak wygląda twój config :P

__

Użytkownik
Linkin

2005-05-31 22:37:18

aliasy są dobre zapewniam cię, nic skomplikowanego...
kopiowałem je ze strony, wiec muszą być dobre, nie jestem jakims lamerem totalnym bo w q2 i q3 robiłem sobie configi bez problemu, a w cs'ie jakos troszq inaczej jest...

__

Użytkownik
bartosh18

2005-05-31 22:42:36

kurde :/ skoro masz je dobre :P to sprawdź sobie wywal wszystko ze swojego configa (tak żeby był pusty) i potem skopiuj wszystko z config.cfg i wklej do swojego :P potem wyszukaj w swoim configu klawisza pod krórym chcesz mieć alias'a i go zamień np. bind "klawisz" "alias..." . Jak dalej nie będzie działać to ja wezme cfg od kumpla wrzuce na server i podam linka. ( bo ja nie używam aliasów, kiedyś miałem) .

__

VIP
vader

2005-06-01 00:10:39

co to sa te aliasy ?

__

VIP
Vincent

2005-06-01 11:43:59

moze masz zle poobindowane te aliassy ? - chodzi o to ze moze na jeden klawisz klawiaturki przypada jakis "stary " bind ( z orginalnego konfigu ) , oraz jakis nowy allias .
NP : bind "SHIFT" "walk_t"
alias walk_t "walk_on"
alias walk_on "alias walk_t walk_off; +speed; developer 1; echo Walking enabled; developer 0"
alias walk_off "alias walk_t walk_on; -speed; developer 1; echo Running enabled; developer 0"

i z orginalnego configa - bind "SHIFT" "+speed"

w tym wypadku usowasz dla SHIFT "+speed" - Shiftowi przydzielasz "walk_t"

Sprawdz czy nie dubluja ci sie bindy


EDIT. ewentualnie wejdz na strone Mouz http://www.mousesports.de/

i ze stronki http://mousesports.clanserver4u.de/index.php?site=downloads&category=21

sciagnij mousesports Configmaker ( jest to program do "produkcji" wlasnych configow ) - podczas tworzenia konfigu podajesz rodzaj lacza - program ustawi rate itd. - zapyta czy ma byc szybka zmiana broni czy nie - jaki kolor celownika / jaki radar / jakie napisy / czy ma byc krew czy nie / masz mozliwosc zablokowania celownika / ) - po prostu od a do z

Aha - jedno ALE - mianowicie kiedy zrobisz konfig - najpierw go wyprubuj , jak bedziesz pewien ze masz co chciales - dopiero wtedy nacuisnij ze ustawiasz ten konfig - od momentu kiedy zaakceptujesz konfiga - wszelkie zmiany nie beda mozliwe ( w tym poprawki ) - by przetestowac konfig roboczy jest do tego specjalny klawisz - wchodzisz na serwer / testujesz i dopiero potem zatwierdzasz.
Jesli bys niechcacy zatwierdzil zly config wtedy musisz uzyc funkcji przywracania systemu ( do momentu przed nowym configiem ) inaczej nie bedziesz mial do niego dostewpu :P ;-) - to tyle
pozdrawiam
PS. zeby zassac musisz sie zarejestrowac . ;-)

a i jeszcze jedno - mozesz tez odpalic program i podczas tworzenia konfiga mozesz w okno wkleic swoj konfig Ten z ktorym masz problemy - jesli jest poprawnie napisany program sprawi ze aliasy zaczna dzialac i config bedzie ustawiony jako domyslny - czyli nie bedziesz go musial kazdorazowo odpalac z konsoli :P

__

Użytkownik
Linkin

2005-06-02 08:19:58

BIG THX za obszerną pomoc, już sie rejestruje i ściągam ten program !

__

Użytkownik
Linkin

2005-06-02 08:20:20

aha, [+] dla Ciebie :)

__

Użytkownik
gwsc

2005-06-09 16:09:38

ale ten vincent jest madry :D [ pozdro do bracika... morientez-a :P {jesli nie pomylilem osob} ]

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

664 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie