Wypowiedz się czy chciałbyś? :)

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
3one

2005-02-20 12:36:04

Siema. Mam pytanko do wszystkich. Czy chciałbyś/abyś wziąść udział w turnieju 3vs3 typu: Internet, oczywiście ze swoimi TP, z nagrodą 800 zł za first miejsce :D przy wpisowym 125 zł?? To może być ciekawe doświadzczenie i może sprawić że wreszcie ktoś zwróci na ciebie uwagę. Gry turniejowe to (CS, Q3, UT2004, SC:BW)/ W symie pula nagród wynosi 3500zł. Wiec..... Wypowiedz się :D

__

Użytkownik
t2

2005-02-20 12:42:34

3/3? Yyy... na moje zglasza sie tylko team'y zlozone z graczy z wyzszej polki, reszta nie bedzie chciala wyrzucac 125 zeta, zeby sobie pograc jakies freestyle'owe 3/3...

__

Użytkownik
amenva

2005-02-20 12:47:39

125 zl. w plecy
a szansa wygranej jest bardzo mala w 3v3 =o
osobiscie to niechcialbym

__

Użytkownik
3one

2005-02-20 13:19:40

Zapomnialem dodac ze graczy moze byc 5 w teamie w tym dwoch na rezerwie. Wkoncu jeden gra lepiej na jakiejs mapie od drugiego. Moga się wymieniac. A 125 zl od 5 osob to wydaje mi sie nie duzo :D. Ale polskie realja sa ciezkie. Nie musisz wygrac zeby byc zauwazonym :P Tu maja szanse mlode i poczatkujace klany. Moga znalezc sponsora, wykazac sie, wniesc cos swojego. A wtedy napewno ktos ich zauwazy, zapamieta, napisze kilka artykulow itd. Wydaje mi sie ze to jest szansa

P.S. A jak się dostac na wyzsza pułkę bez wgrywania sie w odpowiednia scene??
:)

__

VIP
Sh1eldeR

2005-02-20 13:33:47

Wydaje mi sie, ze zdecydowanie przesadzasz i ze nikt od tego turnieju nie zdobedzie sponsora itd., przynajmniej jesli chodzi o q3.

Wg mnie lepiej jest zrobic cos innego:

wiecej druzyn, dzieki czemu przy nizszym wpisowym, moglyby byc wyzsze wygrane. Stowa od teamu to dosc. No chyba ze bardzo, bardzo chcesz zarobic na organizacji tego turnieju - wtedy na pewno nie bralbym w nim udzialu, bo mnostwo ludzi organizuje turnieje "charytatywnie" - calkiem za darmo. I sa one swietne!

Turniej, o ktorym piszesz, nie charakteryzowalby sie niczym szczegolnym, poza durnym wymuszeniem trybu 3v3, podczas gdy np. w q3 tdm gra sie 4v4 (ew. 2v2, ale to juz jest inna bajka), a w CS 5v5. Tak nie mozna, to glupie, laickie i lamerskie podejscie, jesli turniej ma byc "profesjonalny". 3v3 to se mozna zagrac na publicznych serwerach, ot tak, dla hecy. Ale placic za to kase...? Hmm, na pewno nie!

Pamietaj ze jest wiele lig internetowych i sporo turniejow lanowych z nagrodami, czesto nawet bez wpisowego. Zeby twoj turniej byl atrakcyjny, musialby je czyms przebic. Czyms pozytywnym, na dodatek ;)


Dajesz tu obietnice bez pokrycia. Inaczej by to wygladalo, jakbys powiedzial: zalatwilem (lub wiem na pewno, ze zalatwie) sponsorow, ktorzy zgodzili sie np. sponsorowac przez rok team, ktory zajmie pierwsze miejsce.

A tak? Skad pewnosc, ze tak sie stanie? "Zauwazyc, zapamietac, napisac kilka artykulow"? A gadales z kims z gazety lub portalu internetowego? Watpie. Zreszta zapamietac i zauwazyc to mozna kogos, kto wygra np. Polish Divisions (chociaz pozwole sobie nie skomentowac mojego stosunku do tej konkretnej ligi ;)) lub inne darmowe zawody.

__

Użytkownik
3one

2005-02-20 14:43:27

Hmmm czy mozesz mi podać adresy tych serwisów? Bardzo chciałbym to dokładnie przejżeć bo szczerze znalazłem bardzo mało takich które regularnie coś takiego organizują. Jesli mógłbyś mi doradzić co powinno wyglądać inaczej i jakbyś coś takiego widać. Te turnieje szczerze powiedziawszy robiłbym praktycznie po kosztach (przy takich stawkach wpisowego) :P Więc nie można mówić o jakichkolwiek zyskach. Bo 150-200zł raczej nie można nazwać zyskiem ale czynnikami które pozwolą na usunięcie ewentualnych problemów itd.

P.S Jesli byś mógł to byłbym wdzięczny za odblokowanie iMsg or jeśli możesz to napisz do mnie na maila [email protected] Z Góry Dzięki

__

Użytkownik
e2

2005-02-20 15:00:42

używaj funkcji odpowiedź :-)

__

Użytkownik
*Jaras

2005-02-20 16:37:51

Sry, ale widzac Twoje podejscie do tematu wnioskuje, ze masz zerowe pojecie o graniu.

1) 3vs3 ? W co sie tak gra...
2) Wogole nie kojarze Twojego nicka, mozesz byc rownie dobrze plebsem chcacym zdobyc rozglos robiac turniej
3) Skoro nie orientujesz sie w Polskich serwisach tyczacych sie gamingu - ja wymiekam...
4) Skoro chcesz zrobic lige, za ktorej uczestnictwo trzeba mocno bulic to nagrody, ktore sa suma wpisowych nie sa wcale atrakcyjne i nikt na to nie pojdzie
5) Watpie czy zdobedziesz rozglos i aprobate, bo widzac po ilosci twoich topicow chcesz stworzyc cos jak ClanBase tylko w pare gier i z wpisowym
6) Ma byc impreza tylko po Internecie - wiec do cholery, na jakie "koszta" mozna wydac ta kase?! Skoro uwazasz, ze to wszystko jest profesjonalne to na bank masz sposnorow na serwery i na www
7) Na dzisiejsze czasy, imprezy chociaz bez finalu po LAN'ach sa mniej ciekawe.

Tyle.

__

Użytkownik
t2

2005-02-20 17:27:34

Powiedz mi kogo mozna zauwazyc na polskiej scenie Q3/SC:BW/CS? Bardzo watpie w to, zeby na takim turnieju doszlo do odkrycia talentu roku, tym bardziej, ze forma rozgrywek jest nienaturalna - 3/3 nie gra sie w zadna z wymienionych przez Ciebie gier.

Co do SC:BW - jest to scena strasznie hermetyczna, gdzie ludzie dosc dobrze sie znaja, wschodzace talenty nie zdarzaja sie czesto a juz na pewno nie w 3/3 bo czegos takiego sie po prostu nie praktykuje. Po tym co piszesz widac od razu, ze jestes 100% laikiem, nie wiesz nic o zadnej ze scen a chcesz zabrac sie do organizacji turnieju.

Tu maja szanse mlode i poczatkujace klany. Moga znalezc sponsora, wykazac sie, wniesc cos swojego. A wtedy napewno ktos ich zauwazy, zapamieta, napisze kilka artykulow itd. Wydaje mi sie ze to jest szansa



Nie wiem jak Ci kulturalnie wytlumaczyc, ze nie masz racji, bo krew mi sie burzy jak czytam takie herezje. Ujme to tak - jak poczatkujace klany moga znalezc sponsora, skoro czesto nie maja ich najlepsi? Co moze dac klan zlozony z 3 noob'ow sponsorowi? Rozglos? Reklame na scenie? Watpie... Zreszta poczatkujace klany z zalozenia nie przebija sie w zadnym turnieju. Jesli bylby to obiecujacy sklad to mysle, ze dalby to po sobie poznac juz wczesniej, w innej lidze czy w innym turnieju.

__

Użytkownik
3one

2005-02-20 20:16:47

Ciosacie strasznie. Nie ma nowych talentow bo nikt ich nie raczy poszukac!! Wlasnie przez takie podejscie jakie wy prezentujecie :P A co do sponorów i serwerów to na to wykladam kase z wlasnej kieszeni z dobrej woli. A jak nagrody sa sponsorowane w czesci przez pewien serwis. Wiec sobie wejdz na strefa.pl sprawdz stawki za pakiety, sprawdz serwery profesjonalne i policz sobie te nagrody.
Spoko macie takie zdanie to lux. Ale nie besztajcie ludzi ktorzy ogolnie chca sie czegos dowiedziec tylko ze jestescie w tym temacie mocniejsi. Dla mnie to poprostu jest smieszne jak ktos sie wymadrza (co to nie on) lol!!!!!!!!!!!!!!!!! A z chamow to nie bedzie nic dobrego. Pozdro

__

Użytkownik
freak

2005-02-21 20:16:47

Skoro wykładasz $ ze swojej kieszeni to po co wpisowe? Od razu widać że chcesz na tym przedsięwzięciu zarobić... A może jednak nie i oprócz tych 8 stówek wpisowe pójdą jako dodatkowa kwota do puli nagród, tak ? To bardzo miło ;)

Ale niestety nie pomożesz żadnej z tych scen... jak widać masz słomiany zapał skoro zaledwie garstka takich "chamów" się "wymadrza" a tobie już się odechciało organizacji twojego turnieju 3/3.

__

Użytkownik
t2

2005-02-21 22:14:01

Ciosacie strasznie. Nie ma nowych talentow bo nikt ich nie raczy poszukac!! Wlasnie przez takie podejscie jakie wy prezentujecie :P



Pokaz mi scene/kraj w ktorej talenty sa "wylawiane". Nikt nie bedzie ciagnal gracza za uszy na sile do komputera, bo a noz cos z niego wyrosnie. Gracz jest dobry, albo nie - proste. W gaming'u (a przynajniej na PL scenach) nie funkcjonuje raczej pojecie talent (jako osoba, ktora ma predyspozycje, ale musi sie wiele nauczyc i kiedys cos z niej wyrosnie), bo nie ma go kto poprowadzic, nie ma szkol dla graczy etc., kazdy do wiedzy, ktora posiada dochodzi sam poprzez tysiace godzin treningu, nie ma drogi na skroty typu wybicie sie klanu noob'ow na turnieju. Dziesiatki osob prowadzacych klany z wyzszej polki z wielu scen stara sie o zapewnienie swojemu team'owi chocby malego sponsoringu typu hostowanie strony www, oplacenie sprzetu czy wyjazdu na wiekszy LAN to juz sfera marzen dla wiekszosci klanow. Potencjalny sponsor wie o gamingu tyle co przecietny Polak - nic. Myslisz, ze ktoras z tych firm/korporacji bedzie sledzila przebieg Twojego turnieju po to, zeby wybrac pare osob, ktore otrzymaja profesjonalny sponsoring? Dla mnie brzmi jak "Za siedmioma gora, za siedmioma lasami (...)".

__

Użytkownik
mtheus

2005-02-21 22:47:59

ja mam pytanie po jakiego grzyba zrobiles dwa razy ten sam temat tylko jeden na GAMING a drugi na SC:BW ? : /

__

Użytkownik
3one

2005-02-22 14:34:41

Ok DO Pana Black Hurt:

Tak pula nagród się zwiększy przy wiekszej ilości graczy. Tu nie ma mowy o jakimkolwiek przekłamaniu. Nie zrezygnowalem ponadto z turnieju 3vs3 aczkolwiek zaczalem sie zastanawiac nad innymi aspektami.

DO Pana T2:

Pójdzmy dalej... Nikt nie wyławia talentów wiec ich nie ma (pojecie nie funkcjonuje)!! Ktos kto ma zaciecie "dobrze rusza myszką" :) i intuicyjnie orientuje sie w tym co sie dzieje na monitorze jest potencjalnym talentem. Jezeli by ktos chciał szukać talentów napewno Polska scena byłaby o wiele atrakcyjniejsza i na wyższym poziomie.
Sponsor wiadomo ze sie nie odezwie odrazu. Nie powiedzialem ze po jednym turnieju odrazu znajdą kogoś kto im bedzie sponsorował lanówki... ale zwycięstwo w takim turnieju (może nie odrazu wygibanym ale zawsze daje możliwość zaprezentowania swoich osiągów sponsorom co z całą pewnością pomoże podjąć twierdzącą decyzje. Ponadto nagrody też dają możliwości. Za 8 stów można już sobie wykupić ładny kawałek miejsca na WWW na dłuższy czas. Zakładam że moje przedsięwzięcie będzie rozwojowe i popewnym czasie kto wie czy nie powstanie szkoła :P (wszystko jest mozliwe). Wracajac do sponsoringu to mam na to pewien pomysl ale puki nie skoncze rozmow nie chce nic mówić.


MAM NADZIEJE ŻE TO WAS CHOĆ TROCHE PRZEKONA DO MOJEGO POSTRZEGANIA ORGANIZACJI TAKIEGO TURNIEJU

Pozdro i dzięki za wypowiedz. Mam nadz. ze jeszcze napiszecie cosik bardziej optymistycznego ;)

__

Użytkownik
yareq

2005-02-22 16:59:31

Turniej _Internetowy_ z takim wpisowym? ... Smierdzi przekretem albo nieprofesjonalnoscia :P

__

Użytkownik
yareq

2005-02-22 16:59:54

Tez mnie to zastanawia :|

__

Użytkownik
mtheus

2005-02-22 19:40:36

exactly :)

__

Użytkownik
3one

2005-02-23 09:44:56

Proste klan w dzisiejszych czasach żeby mieć możliwość wybicia się musi mieć kase. Jak już wcześniej kilka osób stwierdziło w dzisiejszej polsce jest strasznie trudno znaleźć sponsora. Więc dlaczego poprostu nie zarobić na sponsorowanie wlasnego klanu?! No ale jak widzicie wszedzie przekręty to właśnie tyle bedzie z polskiej sceny. Wielkie G...

__

Użytkownik
zubrzyk

2005-03-10 13:16:48

w takim turnieju duzo ludzi napenwo chialoby wziac udzial, ale bez wpisowego, to jest za duza kwota, wogole watpie zeby ktokolwiek chcial uczestniczyc w turnieju za tkory trzeba placic, to sie poprostu nie oplaca, jesli bedzie bezplatny to wtedy pogadamy :D:D:P

__

Użytkownik
3one

2005-03-10 16:57:37

Hahahaha. Bezpłatny. Na bezpłatnego to trzeba mieć sponsorów. A jak już wyżej można przeczytać znaleźćsponsorów w Polsce jest bardzo trudno. A zresztą w mojej opini jeżeli ktoś jest dobry i chce się sprawdzić napewno weźmie udzial. 100 zł od drużyny 5 osobowej to nie jest dużo. Wkońcu to wychodzi po 20 zł od osoby. Na taką kwote każdego stać kto może sobie zapewnić internet w obecnych czasach. A 40 h na płatnym serwerze wyniesie swoje :P A płatny serwer z kolegami tylko to zabawa ale nie chęć jakotakiej konkurencji i ambicji. Do tego jeszcze nagrody za zwycięstwo i kilka miejsc kolejnych jest chyba warte poswięcenie tych 20 zł.

__

Użytkownik
zubrzyk

2005-03-10 17:43:38

to ma byc gra 3/3, wiec nie sadze aby 3 osoby chcialy miec kogos jeszcze w druzynie aby podzielic sie z nia nagroda, wkoncu te 800 zl idzie na cala druzyne czyz nie??, napisales ze wpisowe wynosi 125 zl a nie 100, czy to nie jest raczej tak ze kase chcesz zainkasowac sobie jako organizator??, podliczajac kase jaka zbierzesz za te wpisowe, glowna nagroda to pryszcz, chyba ze znajda sie 2 teamy to bedziesz musial doplacac z wlasnej kieszeni :D, a sprawdzic to sie mozna na ntc, europe i innych serwerach grajac z innymi, napisales w komentarzu nr #3 ze ten turniej to jest szansa dla mlodych klanow, to jest kompletna bzdura, znajda jakichs sponsorow??, to tez, slawa i wywiady? tez kompletna bzdura po co stwarzasz nadzieje poczatkujacym graczom??, gdyby to byl turniej organizowany przez eSport no to moze i cos by bylo, ale przez prywatna osobe???, to sa bzdury i tyle, sam chyba nie wiesz co piszesz, po za tym prawdopodobienstwo wygrania jest bardzo male w grach 3/3, jedna osoba nawali i caly team idzie sie bujac

__

Użytkownik
3one

2005-03-11 21:04:59

OMG. No skoro 800 zł to pryszcz + kilka innych nagród to spoko. Osoba prywatna. Rutfl. Gdzie pisze, że to osoba prywatna :/ Jak mówiłem wszystko jeszcze ulega modyfikacją. Serwis który organizuje tą ligę dość dobrze orientuje sie w Polskich serwisach tematycznych związanych z komputerami i z kilkoma prowadzi rozmowy dotyczące właśnie sponsorowania najlepszych klanów. :P A team to tym. Na tym polega to że trzeba być zgranym i tworzyć swoistą jedność. Tak samo jest w footballu, koszu, siatkówce itd. Nawali ktoś to losa ma dana drużyna. Trzeba się ze wszystkim liczyć. "Szansa na wygranie jest bardzo mała". OMG. Co to ma być TOTOLOTEK :/ Różnica polega na tym ze sam masz wpływ na wygraną czy przegraną. Więc szanse zależą od twoich umiejętności. Jesli jesteś dobry to masz DUŻE SZANSE!! Przemyśl pierw temat a potem cosik napisz. Bo to co ty narazie piszesz to sa nieprzemyslane bzdury!!!!

__

Użytkownik
zubrzyk

2005-03-12 22:29:27

Ja zawsze przemysle to co napisze, zastanow sie raczej czy ty to przemyslasz?? Wygrana nie zalezy tylko o demnie, w wiekszej mierze od 2 pozsotalych osob w teamie. Po za tym nie napisales nigdzie ze turniej prowadzi jakis serwis a nie osoba prywatna.

__

Użytkownik
3one

2005-03-13 15:20:31

Ale też nie napisałem ze organizuje to osoba prywatna. Więc teraz powinniście wszyscy przekonać się że jednak turniej będzie zorganizowany a nie tak jak bylo juz kilkakrotnie ktos zbierze hajsik i powie pa. A wygrana nie zależy tylko od ciebie ale od wszystkich osob w teamie. Od umiejetności jakie prezentujecie. Jak już pisałem wyżej to nie totolotek żeby szansa była mała. Zresztą po twoim poscie: "(...)Wygrana nie zalezy tylko o demnie, w wiekszej mierze od 2 pozsotalych osob w teamie.(...)" dochodze do wniosku że raczej nie do konca zrozumiałeś moją ostatnią wypowiedz.

__

Użytkownik
zubrzyk

2005-03-13 17:25:17

"A team to tym. Na tym polega to że trzeba być zgranym i tworzyć swoistą jedność. Tak samo jest w footballu, koszu, siatkówce itd. Nawali ktoś to losa ma dana drużyna" - to sa twoje slowa
"Szansa na wygranie jest bardzo mała". OMG. Co to ma być TOTOLOTEK :/ Różnica polega na tym ze sam masz wpływ na wygraną czy przegraną" - a tu przezcysz sam sobie

__

Użytkownik
KadetT

2005-03-13 21:51:56

3v3 nie gra się wcale, nowe talenty odkryć mogą sie albo w ogólnie dostepnych ligach albo w Clan Warsach. Raz do roku są eliminacje do WCG, których talenty sobie nie odpuszczają, w poprzednim roku były też Mistrzostwa Polski. Talenty zespołów 3 osobowych raczej na nic nie przydadzą się w innych rogrywkach.

Robienie turnieju za kasę w konfiguracji w której się nie gra, nie jest zbyt dobrym pomysłem.

__

Użytkownik
zubrzyk

2005-03-14 13:49:53

kadet ma racje :D:D, w zupelnosci go popieram :D

__

Użytkownik
amenva

2005-03-14 15:46:47

no wiesz, tylko ze ja gram w sc ^^;

__

Użytkownik
3one

2005-03-14 17:14:02

Spoko. Zgoda. Z tymi talentami może rzeczywiście troszke przesadziłem. A tak konfiguracja z tego co wiem rzeczywiście nie przetrwała i zmieniła się na Q3,UT - 4vs4 CS - 5vs5 i SC - 2vs2. W takiej konfiguracji chyba już lepiej cosik znalezc dla siebie ;) No ale ja się nie znam więc napiszcie czy tak sie zazwyczaj gra. No i jeszcze jakieś pomysły jak coś takiego zorganizować i ogólnie przeprowadzić. Z gory thx

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

3326 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie