Telefon w Play

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
kryshak

2010-02-18 16:38:36

Hej!
Niedługo kończy mi się umowa z Play, chciałbym ją przedłużyć, a co za tym idzie - wziąć nowy telefon. I tutaj mam dylemat. Nie bardzo interesuję się nowościami na rynku komórek, więc mam do Was prośbę. Doradzilibyście mi jakiś konkretny model?
Lista telefonów: http://www.playmobile.pl/pl/telefony/index.html
Cena: do 300 zł
Abonament: One Play Pro 40 (ewentualnie: One Play 40), 2 lata.
Zależałoby mi na komórce z system Windows Mobile lub Symbianem.

Z góry dzięki za pomoc.

__

Użytkownik
Dziubasek

2010-02-18 17:00:51

Ja mam trochę inne rozwiązanie. Sam osobiście tak zrobiłem.

Zamiast przedłużać umowę z telefonem, przedłużyłem ale sam abonament bez telefonu. Co mi to dało ? Otóż płacę 30 zł (nowa umowa 18 m-cy) i mam 180 minut do wszystkich i 500 do Play i na stacjonarne. A telefon sobie wziąłem na raty w Euro RTV AGD. Profity :

Mniejszy abonament więcej minut, raty w euro płacę 30 zł. Telefon kosztował 1100. Całość co miesiąc wychodzi mi 60 zł, ale opłaca się to znacznie bardziej niż przy abonamencie 50+telefon (przy tym słaby wybór telefonów w Play) i oczywiście umowa na 24 m-ce.

Także pomyśl :)

__

Użytkownik
fantz

2010-02-18 18:06:17

nie bierz WM

symbian or android =]

raczej android ale nie wiem czy masz tam fony z nim w ofercie a nie chce mi sie lookac :D

__

Użytkownik
si3l

2010-02-18 18:24:50

fanta ma racje, ja mam xperie z windowsem i ogólnie to lipa:d, strasznie mnie wkurza windows, dlatego wymienie sobie za pare dni na satio z symbianem:D

__

Użytkownik
ravosss

2010-02-18 19:13:44

Rowniez jestem klienetem Play’a i jak zmienialem telefon w listopadzie 2k9 to przejrzalem wszystkie telefony jakie mnie interesowaly do 400 zl. Przejrzalem mase stron, porownywalem telefony, czytalem opinie i wyszlo na to, ze Nokia 5530 byla najkorzystniejszym wyborem do tej kwoty w ofercie One Play Pro 40. Wiec i tak nie znajdziesz nic lepszego w Playu od N5530 do kwoty 400 zl z umowa na 2 lata. Posiadam ta Nokie i jestem bardzoooo zadowolony i tobie tez ja polecam.

Dziubaska pomysl tez jest dobry, ale to juz zalezy od ciebie jak bedzie ci pasowac. Wykalkuluj sobie jak to wszystko wyjdzie z kosztami.

__

Użytkownik
cow.sndstrm

2010-02-18 19:44:51

zalezy co kto lubi na WM masz emulator psx i wszystkie gierki co jest dla mnie super, wszystkie nawigacje, masa softu, ale co jak co sam nie lubie WM, omnie z touchwizem to jeszcze ok chodz byla podwojna skrzynka, kontakty itd. nie wiem jak na innych telefonach, ale ogolnie powalony jest WM :D tylko masa orpogramowania cieszy

__

Użytkownik
Forem

2010-02-18 20:20:38

cOw to samo jest na androidzie, tylko płynnie.

__

Użytkownik
fantz

2010-02-18 20:29:13

dokładnie, android market dla darmowych aplikacji, a jak chcesz jakas fajna płatną sciagasz sobie np z gsmx.pl i instalujesz bezproblemowo w telefonie : )

__

Użytkownik
miodek1337

2010-02-19 11:24:06

Ja tam zdecydowanie wole Windows Mobile od Symbiana.

__

Użytkownik
kryshak

2010-02-19 13:30:49

Wcześniej miałem Toshibę G500 z WM i byłem zadowolony. Nie zauważyłem jakichś wielkich wad WMa. Nadal używałbym tego telefonu, gdyby nie to, że rok temu go rozwaliłem :) Przesiadłem się na LG KU990 Viewty. Komórka spoko, ale nie ma systemu, więc jej funkcjonalność jest mocno ograniczona.

Tak sobie przejrzałem te wszystkie telefony i rozważam dwie opcje:
Nokia 5800 [mocniejsza wersja wspomnianej 5530] oraz Nokia E52.
Kosztują tyle samo, obie posiadają Symbiana. Czy znajdę do niego bazę aplkacji choć w połowie tak obszerną, jak do WM?
Nie zależy mi ani na aparacie ani na muzyce, więc bardziej skłaniam się w stronę E52.
Co o tym myślicie?

__

Użytkownik
ravosss

2010-02-19 14:19:42

Nokia 5530 rozni sie tym od 5800, ze nie ma GPS’u, ktory jest zbedny i trzeba do niego i tak dogrywac mapy, nie ma technologii 3G, ktora jest rowniez zbedna bo chyba co 30 osoba tego uzywa, a przeciez sa dostepne hot-spoty, no i ma mniejszy o 0,3” wyswietlacz. I N5800 nie jest mocniejsza jak napisales:P. To sa roznice miedzy pierdolami w tych telefonach. Poza tym 5530 ma szybszy procesor i widac roznice w szybkosci otwieraniu aplikacji. Tez bylem napalony ostro na 5800, ale przypadkiem natrafilem na nizszy model z tymi samymi parametrami to bez wahania wzialem 5530. Wiec jak chcesz przeplacac, za telefon, ktory ma o 0,3” wiekszy wyswietlacz to ok.
Jesli ci nie zalezy na wyposazeniu multimedialnym to jak chcesz to bierz E52, ale uwazaj bo wiele stron podaje w specyfikacji, ze ma procesor taktowany zegarem 600 mhz, a po tescie SPmark i xplore wykazuje ze ma niecale 200 mhz. Wiec jak chcesz, ja i tak bym bral 5530.

EDIT:
Aha a co do tych aplikacji to jest sporo problemow. Wiekszosc typowo popularnych aplikacji nie da sie zainstalowac na symbiana poniewaz wymagaja nowszych certyfikatow, ktore jest zajebiscie ciezko zdobyc (tzn. jak ktos ma dostep pewnych zrodel to latwo je zdobedzie:P) i trzeba siegac po zaawansowane opcje lamania zabezpieczen symbiana co jest ryzykowne, ze popieprzysz cos w telefonie albo nawet go uszkodzic i mozesz utracic gwarancje. Samo lamanie symbiana jest dosc trudne i jest kilka sprawdzonych sposobow na to, ale jak ktos jest hardkorem to pewnie metoda prob i bledow po kilkunastu hardrestartach zlamie zabezpieczenia :P

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

943 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie