Neostrada + router (nie ADSL)

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
Gecko

2010-01-29 12:16:08

Witam!
Dziś podłączono mi neostradę TP. Mieszkam poza miastem , a więc dopłacam za utrzymanie łącza. Chodzi o to że \ rodzicę nie brali Liveboxa TP, a ja mam router bez wejścia na wtyczkę telefoniczną (tą małą) mam stary modem neostrady ten F@st 800 , i podłączony jest on do mojego kompa (Vista) i moje pytanie jest takie: Czy mogę zrobić coś takiego? Mój komp---->router---->inne kompy ?? Przypuszczam że skoro by była taka możliwość to mój komp byłby hostem? nie mylę się? To nie problem i tak mój komp jest non stop włączony :) więc to nie stanowi problemu. Proszę o wskazówki co dalej zrobić?
Dziękuję

__
uLow 4ever ;[

Użytkownik
Hunter90pl

2010-01-29 14:17:48

Jest to możliwe tylko gdy kupisz router z wbudowanym modemem ADSL. bez modemu ADSL (osobnego lub wbudowanego) nie obejdziesz tego. A jak już będziesz kupował, to dowiedz się jaki masz Annex na linii :)

__

VIP
j3sh

2010-01-29 14:20:43

Linie TP mają Annex A

__

VIP / Fotograf
PawelS

2010-01-30 03:34:52

Tak, możesz tak zrobić, jeżeli twój modem będzie działał poprawnie.

Połączenie wyglądało by tak:
Modem -> USB -> Komp -> Karta sieciowa -> Router -> Kompy

W tym momencie twój komp może być bramą/routerem, więc router możesz spokojnie zamienić na switch, chyba, że potrzebujesz mieć wifi w domu.

Musisz mieć na uwadze to, że twój modem (Sagem F@ST 800) nie obsłuży w sposób stabilny wyższej prędkości Neostrady, niż 4mb dla downstream, 512kb dla upstream.

btw. Dopłacasz za utrzymanie łącza, dlatego, że nie masz telefonu stacjonarnego, a nie z tego powodu, że mieszkasz poza granicami miasta. Jeżeli jednak masz telefon stacjonarny w TP, to takiej opłaty nie powinni Ci naliczać.
Jeżeli mieszkasz poza granicami miasta to istnieje duże prawdopodobieństwo, że dodatkowe funkcje w Livebox takie jak TV czy VoIP nie będą działać poprawnie, tak samo jak wysokie prędkości Neostrady.

__
Senior Pablo Escobar

VIP
conish

2010-01-30 10:08:50

@PawelS

Skazujac sie na to, by windows vista robil za router (serwer dhcp i moze dns) jest strzeleniem sobie w stope. Lepiej imo postawic ten router i uplinkowac go z kompa (staly adres ip na karcie sieciowej).

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

Użytkownik
Gecko

2010-01-30 13:51:56

Pawels , dzięki bardzo mi pomogłeś a powiedz mi jeszcze czy jest możliwośc taka: kabel telefoniczny-modem Fast 800 - (przez usb) PC1- (przez wyjscie sieciowe) Switch (LAN)- drugim wyjściem (POE) Switch - do routera - inne kompy? Chodzi mi o to żebym miał internet w laptopie ( oczywiście bezprzewodowo ) P.S. w routerze mam dokupioną antentkę w-fi przez co laptop łapał sygnał na poprzednim necie)

__
uLow 4ever ;[

Użytkownik
Gecko

2010-01-30 16:22:51

@Conish
A jak to zrobić?;>
Będzie wtedy możliwe też żeby laptop miał neta?;>

__
uLow 4ever ;[

VIP / Fotograf
PawelS

2010-01-30 21:17:25

@conish Zgadza się, ale ja odpowiadam na pytanie czy da się tak zrobić, a nie jak to zrobić czy jak będzie lepiej zrobić ;).

@Gecko “Switch (LAN)- drugim wyjściem (POE) Switch - do routera”
Tak, switch ze switchem czy routerem możesz łączyć, w przypadku POE (Power over Ethernet) powinieneś mieć lepszej jakości kabel, gdzie każda para kabli będzie ekranowana. Oczywiście na kawałku druta tez będzie działać, ale tak się nie powinno tego robić ;).

__
Senior Pablo Escobar

Użytkownik
Gecko

2010-02-10 15:31:04

PawelS czyli jak dokładnie mam to zrobić ? Da się to wszystko podłączyć tym routerem moim bez wejścia ADSL?

__
uLow 4ever ;[

Użytkownik
Gecko

2010-02-11 15:00:53

refresh

__
uLow 4ever ;[

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

267 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie