Avatar, pytanie o IMAXa w Łodzi.

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Użytkownik
qwe

2010-01-30 18:40:49

@kuba

Każdy umysł jest inny. Ich psychika jest ewidentnie za słaba. To nie ma nic wspólnego z ruszaniem dupska czy pieniędzmi.



http://www.gadu-gadu.pl/5426657065031479890/fani-avatara-chca-sie-zabijac-bo-pandora-nie-istnieje
Czytałeś to w ogóle? Ci ludzie po części po prostu nie zaznali przygody i płaczą jakby to coś co widzieli w filmie było nieosiągalne w żadnej formie w normalnym życiu. Naprawdę nie ma co płakać nad tą Pandorą, jest tyle miejsc na tej planecie, że całe życie można sobie tutaj zapełnić przygodami.
Psychika to jedno, jednak ja rozwodzę się za tym za czym ludzie tęsknią- za normalnością, bo dla wielu życie zamyka się w mieszkaniu w klitce w bloku, pracy za niewielkie pieniądze oraz codzienną rutyną i mimo chęci nie mogą tego zmienić bo Wielki Brat im nie pozwala.

http://www.youtube.com/watch?v=NRzn6jIAiXw- Charlie Brooker znakomicie omówił zjawisko o którym piszę. Wedle Twoich przypuszczeń wszyscy musielibyśmy mieć słabą psychikę.

Ofc są osoby o słabej psychice które zareagują tak jak pisało w tamtym newsie, jednak to jest przypadek znany i często występujący, tutaj są tylko jego ekstremalne przypadki.
Osoby oglądające życie gwiazd ich podróże, domy, życie towarzyskie też mają podobne odczucia, zwłaszcza te najbiedniejsze.

@kuba
Ich psychika jest ewidentnie za słaba. To nie ma nic wspólnego z ruszaniem dupska

Te zdania w pewnym sensie się wykluczają. Osoba o silnej psychice ruszy dupsko by zarobić pieniądze, wyruszyć w świat i przeżyć przygodę.


edit: I żeby nie było nieporozumień- opisuję tutaj zjawisko w ogóle społeczeństwa- jedni płaczą za światem Pandory, drudzy za życiem Paris Hilton, niemniej jednak czynnikiem warunkującym taki stan rzeczy jest w dużej mierze niski poziom zamożności oraz stres codziennego życia, wynikający najcześciej ze spraw związanych z pieniędzmi.

__

Użytkownik
N00binator

2010-01-30 19:12:34

Przecież tym nieszczęśnikom nie chodzi o miejsce samo w sobie, tylko o cały świat. Inna rasa, zachowanie, wiara, itp. Miejsce jest tylko częścią tego wszystkiego. Tak samo jest z fanami mangi/anime. Po prostu wczuwają się tak bardzo, że po tym ciężko im wrócić do prawdziwego świata. Powodem tego jest słaba psychika, a czego skutkiem jest słaba psychika..? Filmy tego typu polegają na tym, że mamy w pewien sposób przenieść się w głąb ekranu, ale po końcowych napisach trzeba “wrócić". Im jak widać to nie wychodzi. ;)


Te zdania w pewnym sensie się wykluczają. Osoba o silnej psychice ruszy dupsko by zarobić pieniądze, wyruszyć w świat i przeżyć przygodę.

Przygodę to sobie mogą przeżyć. Tu chodzi o TEN właśnie świat. O Pandorę, O Na’vi. Ci ludzie chcą do tego i tylko wyłącznie tego świata, nie np. do Puszczy Amazońskiej.

niemniej jednak czynnikiem warunkującym taki stan rzeczy jest w dużej mierze niski poziom zamożności oraz stres codziennego życia, wynikający najcześciej ze spraw związanych z pieniędzmi.
Po przeczytaniu wypowiedzi w artykule z gg nie odniosłem wrażenia związanego z pieniędzmi. Co z fanami mangi w takim razie? Chodzi tutaj po prostu o inność.

__

Użytkownik
qwe

2010-01-30 19:19:26

@kuba
Masz rację, niektórzy też nie wrócili z matriksa swego czasu, i spostrzegłem również to, że chodzi im o rasę, zachowanie, wiarę itp.

Nasz świat wygląda tak jak wygląda bo zawładnęły nim pieniądze i źli ludzie.
Im mniej cywilizacji tym więcej normalności. Życie w betonowej dźugnli to nie jest naturalne środowisko dla człowieka.

Ja piękniejsze chwile niż w jakimś Avatarze mam ze zwykłego spaceru po lesie latem :)

Psychika człowieka w miastach jest już na starcie pogmatwana- tłok, brud i hałas.

Może inaczej- doskonale zdaję sobię sprawę, że każdy reaguje inaczej, jednak założe się, że gdyby Ci ludzie mieli pieniądze i masę przygód życiowym za sobą to takich przypadków jak wyżej opisywane byłoby znacznie mniej.

Przygodę to sobie mogą przeżyć. Tu chodzi o TEN właśnie świat. O Pandorę, O Na’vi. Ci ludzie chcą do tego i tylko wyłącznie tego świata, nie np. do Puszczy Amazońskiej.



A skąd wiesz, że gdyby pokazano im świat puszczy amazońskiej to nie woleliby właśnie świata puszczy amazońskiej??
Mi rozchodzi się właśnie o to, że tacy ludzie w większości nie mają żadnych większych doświadczeń z przeszłości, dlatego tęsknią za czymś co zrobiło na nich takie wrażenie.

Gdy siedzi się w domu to każdy świat pokazany w telewizji wydaje się lepszy od własnego.


Po przeczytaniu wypowiedzi w artykule z gg nie odniosłem wrażenia związanego z pieniędzmi. Co z fanami mangi w takim razie? Chodzi tutaj po prostu o inność.


Pierwsze zdanie to chyba jakiś żart. Pieniądze pozwolą Ci przeżyc przygody z takimi samymi przeżyciami jak te w avatarze. Żaden “Rockefeller” nigdy nie płakał jak to mu źle na ziemi i chciałby zmian. Masz pieniądze- Twoje życie wygląda inaczej.

Co do tych innych- ja nie rozwodzę się nad WSZYSTKIMI, ja tylko piszę co powoduje, że skala tego zjawiska jest tak duża. I jeszcze raz polecam obejrzenie wyżej zamieszczonego linku z materiałem Charlie Brookera.


edit: wyznacznikiem skali tego zjawiska jest ilość programów typu “Z życia gwiazd”, gdzie pokazują codzienne życie jakiegoś celebryty- one biją rekordy popularności bo każdy chce tak żyć, a niewielu z oglądających na to stać.

__

Użytkownik
N00binator

2010-01-30 19:29:53

Pierwsze zdanie to chyba jakiś żart. Pieniądze pozwolą Ci przeżyc przygody z takimi samymi przeżyciami jak te w avatarze.

Z takimi przeżyciami jakie miałem w kinie czy jakbym był w tej chwili na Pandorze? ;) Jeśli to drugie, to nie masz racji. Chociaż nie wiem co bym czuł będąc tam. Pewnie w pierwszej lepszej chwili bym zginął:D

A skąd wiesz, że gdyby pokazano im świat puszczy amazońskiej to nie woleliby właśnie świata puszczy amazońskiej??

Ja zobaczyłem świat Amazonii w taki sam sposób jak świat w Avatarze - Na ekranie. Ciekawszy jest ten drugi.

__

Użytkownik
qwe

2010-01-30 19:31:57

@kuba,
edytowałem swojego posta, troszkę lepiej opisując moje myśli ; )


Gdyby tylko na ziemi władza była normalna, to część mieszkańców Pandory chciałaby żyć tutaj i również by płakała :)

Na ziemi jest naprawdę zajefajnie, oglądając programy podróżnicze Martyny Wojciechowskiej też płaczę, że tam nie jestem, jednak ja pracuję na to, by takie życie jak ona prowadzić :)


edit:


Ja zobaczyłem świat Amazonii w taki sam sposób jak świat w Avatarze - Na ekranie. Ciekawszy jest ten drugi.


W taki sam sposób- rozumiem, że w kinie, tak?
Ta wypowiedź jest bardzo nieprzemyślana, bo nikt nigdy nie próbował przedstawiać świata z Amazonii w taki sposób jak w Avatatze i vice versa.
Na avatarze byłeś w kinie- ono daje większe wrażenia niż TV, to raz.
Dwa, świat Pandory każdy oglądający utożsamia z przygodą którą tam przedstawiono.

Obejrzyj sobie serial dokumentalno-przygodowy “Amazing Adventures of a Nobody”- po jego obejrzeniu zakochałem się w życiu w USA.

Wracając do mojego zdania Nikt nigdy nie próbował przedstawiać świata z Amazonii w taki sposób jak w Avatatze.

Idź na film przyrodniczy ze świata Pandory i ze świata na ziemi, jeśli taki istnieje.
Obejrzyj sobie Planet Earth w kinie, to może zrozumiesz o co mi chodzi.

Film Planet Earth pokazuje, że Ziemia >> Pandora : )
I koniecznie obejrzyj w kinie- szanse mają być równe, bo przecież o wrażenia tutaj się rozchodzi.

Po obejrzeniu Planet Earth każdy Pandorczyk chciałby zamieszkać na ziemi (tylko rządy trzeba by zmienić) : P


edit: Planet Earth
http://en.wikipedia.org/wiki/Planet_Earth_%28TV_series%29

No i świat na ziemi nie koczy się na puszczach. Różnorodność na ziemi bije na głowę to co można zobaczyć na Pandorze.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/aa/Polarlicht_2.jpg/250px-Polarlicht_2.jpg

A tutaj na full scren http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/aa/Polarlicht_2.jpg

heh : )

Również chciałbym zobaczyć Pandorę live, jednak miejscem ciekawszym narazie wydaje się ziemia : )

__

Użytkownik
N00binator

2010-01-30 19:53:29

Chodziło mi o sposób w jaki ja obejrzałem ten świat. Na ekranie, nie będąc tam.

__

Użytkownik
qwe

2010-01-30 19:58:54

@kuba

Ja wiem, ale oglądanie czegoś na TV w domu a w kinie to dwie zupełnie inne rzeczy, zupełnie inny wymiar odbieranych wrażeń.
No chyba, że jest inaczej, to nic tylko czekać na DVD i obejrzeć w domu.

Poczekaj i obejrzyj sobie Pandore w domu na TV- już nie zrobi na Tobie takiego wrażenia.
Od tego jest właśnie kino- im większy ekran tym większe wrażenia płynące z filmu.

Ja bardzo chciałbym obejrzeć serię Planet Earth w takim IMAXie i byłbym do tego gotów poświęcić nawet obejrzenie Avatara.

Nie chcę nikogo do niczego tutaj przekonywać, chcę tylko uzmysłowić, że wiele osób nie ma pojęcia jakie widoki można zobaczyć na ziemi. Obejrzenie ich z ekranu telewizora to czysta kpina. W kinie znacznie lepiej, ale to dalej nie to samo co w realu

__

Użytkownik
qwe

2010-01-31 00:47:39

Dla osób, które również zachwycały się Pandorą
http://www.youtube.com/watch?v=go9uekKOcKM

http://www.youtube.com/watch?v=ttz5oPpF1Js
http://www.youtube.com/watch?v=sf49cw0134U&feature=related - ten jest w b. dobrej jakości, polecam

Lećcie sobie na tą Pandorę, ja zostaje na ziemi ; )
Cudze chwalicie a swego nie znacie : P

__

  • 1
  • 2

Warning: getimagesize(http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/aa/Polarlicht_2.jpg/250px-Polarlicht_2.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: Unable to find the socket transport "ssl" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1869 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie