Netia

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
hawkb

2009-11-06 14:48:11

Witam. Mam pytanie odnośnie netii:

Jeśli nie posiadam telefonu, ani internetu z TP (Nie chce już od nich brać tego g*wna) mogę mieć netie?Bo jak rok temu dzwoniłem do netii, to mówili, że muszę mieć przynajmniej pakiet socjalny od TP, a że w domu nie używamy telefonu domowego, więc potrzebny jest mi tylko internet (teraz mam radiówkę, wcześniej było dobrze, teraz jest coraz gorzej). Proszę o szybką odpowiedź.

__

Użytkownik
Raptil

2009-11-06 15:25:57

Możesz mięć...zadzwoń na infolinie albo przejdź się do punktu jedyny warunek jaki musisz spełniać to być w zasięgu minimum sieci LLU Netii


Abstrahując od tematu Netia to ten sam syf co Neo.

__

VIP
conish

2009-11-06 15:33:40

afaik nie trzeba byc juz w zasiegu llu, ktory za moich czasow w netii ograniczal sie do 6 ulic w polsce

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

Użytkownik
kowalewski92

2009-11-06 15:55:23

netia = neo

__

Użytkownik
szczepany

2009-11-07 14:27:57

co wy gadacie :) mam netie na łączach typowo netii a nie TP oraz miałem neostrade, i musze powiedziec ze z netii jestem bardzo zadowolony.

__

Użytkownik
Mystic|

2009-11-07 15:08:29

netia to go*no tak samo jak neo.

__

Użytkownik
dess

2009-11-07 15:38:33

Gówno prawda. Netia nawet jak jest na łączu Tepsy to i tak jest znacznie lepszą usługą. Zazwyczaj wszystko działa ok. A mam już neta od nich ponad 2 lata i naprawdę to tylko wkur*iłem się 2 razy.
Raz, pół roku temu, gdy neta nie było czasem parę godzin na dzień, bo tepsa coś robiła przy łączach w mojej okolicy przez jakieś hmm.. 2 tygodnie?. I drugi raz, gdy miesiąc temu zaczęło mi dziwnie rozłączać internet. Nie wiadomo czemu - probably tepsa coś znowu odpierdalała, bo w netii powiedzieli, że z ich strony jest ok. Nie mieli też żadnych 'ale' gdy zagroziłem zerwaniem umowy. Solidny kontakt z nimi jest poprzez email, da się dogadać jak z ludźmi.
2 zarzuty na 2 lata. Dużo? To znajdź lepszego dostawcę, który jest w zasięgu całego kraju a nie tylko w kilku większych miastach jak UPC.

__

Użytkownik
Hunter90pl

2009-11-07 16:02:41

Mi umowa z neo kończy się w styczniu. Mam podobny problem, bo nie wiem co wybrać. Przedłużyć umowę z neostradą, przejść na netie na liniach tp, czy przejść na netie z telefonem od nich. Co polecacie? Od razu mówię, że żaden inny dostawca nie wchodzi w grę. Netia ma ceny 2x mniejsze od TP, dlatego nie wiem czy nie ma jakichś haczyków itp. Jakie są plusy i minusy. Jaki ping, czy są gubione pakiety... Pomóżcie ! :p

__

VIP
conish

2009-11-07 16:24:37

przejść na netie z telefonem od nich = przejść na netie na liniach tp

chyba ze llu.

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

VIP
CrazyIvan

2009-11-07 19:37:44

Hmmm netia...obiecali mi 8mb...po czym mam 1mb...potem przełączyli na 4mb a działają mi 2mb. Co do pingów na polskich mam min 15 max 22 na de min 30 max 40, więc co do pingów to wielki plus. Ale oszuści jak uj.

__

VIP
j3sh

2009-11-07 22:36:31

w umowie masz zapisaną jaką prędkość powinni Ci gwarantować, masz prawo reklamacji :)

__

VIP / Fotograf
PawelS

2009-11-07 22:57:08

Wcale nie jest prawdą to, że Netia i TP (Neostrada) to jest to dokładnie to samo.

Jest stosowana (prawie) ta sama technologia i (prawie) ta sama infrastruktura, różnice są w polityce (Netia nie musi konsultować swoich cen z regulatorem rynku - UKE tak jak TP) i podejściu do klienta (tutaj różnie to wygląda, raz jest lepiej, raz jest gorzej, ale w zasadzie to wszędzie tak jest - różnica jest też taka, że ludzie nie pracują głównie na akord jak w TP, gdzie ważna jest ilość obsłużonych zgłoszeń - efekt skali, a ilość zakończonych pozytywnie spraw, ale tutaj przy wspomnianym efekcie skali bywa różnie).

Netia wypada tutaj na tyle lepiej, że daję trochę lepszą cenę, a przyłącze do Internetu jest w ADSL2+ w Annex B, czyli tzw. pasmo cyfrowe, a nie analogowe (wyższa częstotliwość, bo od 138 kHz, a nie od 25 kHz) tam gdzie może, ponieważ korzystając z infrastruktury operatora zasiedziałego, czyli TP dostaję raport o stanie tzw. “ostatniej mili” łączącej ich przyszłego klienta z nimi, który musi być obowiązkowo wykonany przez TP na rzecz Netii decyzją regulatora i podpisanego porozumienia o udostępnianiu swojej infrastruktury.

W TP też możesz mieć ADSL2+ (jak masz taki modem, bo ten w promocji za 1 PLN raczej tego nie obsłuży) i także możesz mieć to w Annex B, ale w tym celu musisz złożyć taką prośbę (najlepiej na piśmie) o sprawdzenia warunków technicznych, które wykażą podstawę do ewentualnego przełączenia.

Kupując Neostradę w salonie w 90% przypadków dostaniesz modem pokroju Sagem F@st 800 czy Thomson SpeedTouch 330, które obsługują jedynie technologię ADSL, ale za to posiadają dobrą korekcję błędów na łączu, dzięki czemu świadczona usługa jest na o wiele lepszym poziomie.
Aby tego uniknąć lepiej kupić własny modem (nie warto tutaj kupować najtańszego) albo zdecydować się na LiveBox TP, który obsługuję ADSL2+, tylko bodajże jest on za dodatkową opłatą ze względu na dodatkowe usługi takie jak Videostrada czy VoIP, ale jeżeli będą warunki do świadczenia wyżej wymienionych usług, to nie będzie problemów z internetem.

Kwestia pingów, dużo osób mówi, że Netia ma niższe i jest to spowodowane głównie tym, że odbierane łącze musi spełniać warunki jakim jest bezawaryjne działania w trybie Fast, który jest domyślnie włączany na każdym łączu od Netii. W TP domyślnie masz włączany tryb Interleaved, który jest odpowiedzialny za dodatkową korekcję błędów na łączu, co wydłuża czas połączenia (większe pingi), ale dzięki temu łącze jest stabilniejsze - mniej utraconych pakietów. W TP możesz wnioskować o zmianę trybu z Interleaved na Fast o ile warunki techniczne na to pozwalają.
Tutaj jest to powiązane trochę z prędkością łącza, im szybsze, tym bardziej narażone na ewentualny brak stabilności/synchronizacji. Przykładowo albo 8mbit w trybie Interleaved, albo 4mbit w trybie Fast.

Nie jest prawdą też to, że musisz posiadać telefon od TP, jeżeli chcesz mieć internet od Netii. Możesz mieć usługę Net24 na kablach Netii, tylko tutaj niestety zaczynają się schody, bo im się to raczej nie opłaca w stosunku do tego jak by dawali Ci Internet na liniach od TP, więc zdecydowanie lepiej i prościej jest dla nich zrobić to w ten sposób, zwłaszcza, jeżeli miałeś już Neo i/lub telefon od TP.

Pozdrawiam, Paweł

__
Senior Pablo Escobar

VIP
KonradM

2009-11-08 09:02:07

j3sh: Netia, TP ani żaden z innych operatorów BSA nie ma w umowie z Tobą takiego czegoś jak prędkość gwarantowana. Jeśli zamawiasz usługę 8mbit, to mowa o świadczeniu usługi DO 8mbit a nie z gwarantowaną przepustowością 8mbit.

Gwarantowane łącze to inna półka cenowa :)

__
www.hstv.pl

VIP
zoom

2009-11-08 10:33:30

Nigdy nie miałem kontaktu z internetem od Netii jednak kupę dobrych lat bo od 1997 roku używałem łącz TP.
I muszę powiedzieć że awaryjność była znikoma i pingi również były w porządku jedyny mankament TP to szybkość - bo ściąganie “czegoś" z prędkością 120kb to żenada i mordęga oraz dzielenie łącza na kilka osób.
Może istnieje możliwość przetestowania łącza od Netii ? Najlepiej przejdź się do salonu i grzecznie powiedz jaki masz problem, że masz kłopot w zdecydowaniu się i czy istnieje możliwość miesięcznego przetestowania łącza.

Ja mam w umowie zagwarantowane min 5mb/s w razie awarii a płace 49zł więc to chyba nie inna półka cenowa tylko kwestia dostawcy internetu.

__
Play more promode.

VIP / Fotograf
PawelS

2009-11-08 11:52:03

@KM: Nie do końca, bo jeszcze jest kwestia technologii. ADSL jest znacznie droższy, niż Ethernet. Jeżeli chodzi o gwarancję to nie tylko łącza operatorskie takie mogą mieć. TP też takie łącza oferuje i też można się z nimi dogadać :).

Zobacz proszę ofertę dostawcy w Sochaczewie:
http://www.interkam.pl/interkam/index.php/ethernet
W szczycie, czyli gwarancja na poziomie 4mbit, a poza szczytem (22-8) masz bez limitów, czyli do 100mbit ( w rzeczywistości średnio idzie do mnie ok. 90mbit, z wysyłaniem jest trochę gorzej, bo ok. 60mbit, ale to kwestia docelowego FTPa, sprzętu pośredniczącego i długości kabla ;> ). Oczywiście łącze jest symetryczne i kosztuję ~125 PLN za miesiąc przy umowie na 2 lata.

Pozdrawiam, Paweł

__
Senior Pablo Escobar

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

2546 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie