palilem, co teraz?

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
ank3l

2009-10-09 14:08:28

Pracowałem we wakacje na budowie i przez 23 dni zarobilem 2000 zł(10h/dzien). Byłem z tego zadowolony choć wstawalem o 4.30 i wracałem koło 19.00 i nie narzekałem. Wychodze z tego założenia, że jak ktoś chce pracować, to będzie, chyba, że ma wyjebnane, bo tatus go utrzymuje

__

Użytkownik
unit10

2009-10-09 14:17:44

I dlatego studiuje i mieszkam od 3 lat w UK a od 5 za granicami polszy.

Ps.Srednia pensja dla postgraduate w UK wynosi 25-35k per annum.


Zalezy od Ciebie czy chcesz zyc w wyimaginowanej rzeczywistosci jak PL czy nie.

Pracujesz po to zeby zyc a nie zyjesz po to zeby pracowac.

__

Użytkownik
qwe

2009-10-09 14:38:18

@roller

Qwe masz nasrane w garze tyle Ci powiem.


Ty masz nasrane jeszcze bardziej. Tez Ci to powiem. A ponadto nie rozumiesz co sie do Ciebie pisze.

Ludzie musza pracowac za 1500zl bo nie maja innego wyjsca a za cos trzeba zyc



Czy Ty umiesz czytac ze zrozumieniem? Smiem watpic. Ja caly czas rozpisuje sie o tym, jaka beznadziejna sytuacja jest u nas na rynku.
WIEM, ZE NIEKTORZY NIE MAJA WYJSCIA. Bo gdyby to byl normalny kraj to place bylyby REALNE, uksztaltowane przez rynek, a takto za taka sama prace brytyjczyk dostaje 5x wiecej.

Wes idz do MM, reala, biedronki czy do piekarni i powiedz im, ze sa niewolnikami i sa ciemnotami


Po pierwsze nie wes tylko weź.
Po drugie to, ze sa niewolnikami to oni sami wiedza (przynajmniej podswiadomie), ciemnota nie bede mowil do nikogo (procz fronkiego, bo to przypadek szczegolny).

Znasz sie na zyciu jak Jarek Kaczynski - niby wszystko wie, zna odpowiedz na wszystko a w dupie byl i gowno widzial.



Bhaahha, za to Ty wielki znawca jestes. I skad tak sie znasz na mnie- skoro potrafisz stwierdzic, ze nigdy w zyciu ciezko nie pracowalem i gowno widzialem.

Otoz mylisz sie i to bardzo, widzialem bardzo wiele, widzialem osoby ktore za 700zl zapi***ly caly miesiac w hipermarkecie real, z czego 100zl szlo na bilety.
Widzialem ludzi, ktorzy zyja od pracy do pracy. Znam osobe, ktora z Lodzi zapiernicza do Warszawy by pracowac jako motorniczy za 900zl na reke, codziennie 4 godziny spedza w pociagu i na bilety wydaje ok 150zl.

Wiele takich przypadkow widzialem, smiem twierdzic, ze wiecej od ciebie.
Z toba sie nawet dyskutowac nie da, bo nie umiesz czytac ze zrozumieniem.

Znawca zycia sie znalazl, 2 razy wypuszczono cie z klatki i stwierdziles, ze musisz napisac ksiazke podroznicza.

Znawco chyle czola i skladam podanie o podwyzke na 3tysie bo jestem godzien...


Zamiast prosic o podwyzke to rusz DUPE i nierobie i zainwestuj we wlasna przyszlosc, zamiast cala wyplate przechlac.



@nicea

Kolejna osoba, ktora sugerujac sie nieumiejetnoscia interpretacji tekstu pisanego poprzednika, zle odczytala to co mialem do powiedzenia.


1500zl na reke to NIEWOLNICTWO!!!
Jasne, ze lepiej jest pracowac niz NIC nie robic czy tej pracy szukac, jednak moje stwierdzenie dotyczylo tego, ze smiejemy sie z chinczykow a sami jestesmy wykorzystywani.

ZROZUMIELI??!!

ale qwe po co odrazu mowic ze to praca niewolnicza


Ok, czyli chinczyk powinien sie cieszyc, ze zarabia 2dolary dziennie- zamiast narzekac, ze jest niewolnikiem, powinien sie cieszyc, ze w ogole ma prace.

I wlasnie takie rozumowanie doprowadzilo do tego co obecnie mamy- wyzysk na narodzie i tania sile robocza.
Polak sie cieszy, ze ma cos do zjedzenia i moze ogladac telewizje.

Wiesz, pracujac 40 lat jako budowniczy, powinienes mieszkac w palacu z 10 sypialniami, bo budowniczy przez 40 lat pracy po 8 godz dziennie, jest w stanie wybudowac cala dzielnice.
Niestety, tak jak mowilem- place nie sa realne, dlatego jelen za biurkiem, ktory parzy herbate potrafi zarobic podobne sumy.



@adam.UK

Witam! :)

Pracujesz po to zeby zyc a nie zyjesz po to zeby pracowac.


Doskonale to podsumowales, zawsze to ludziom powtarzam.

Prawda jest taka, ze elitom wlasnie zalezy, zeby z ludzi zrobic niewolnikow, nietrudno to zauwazyc patrzac dokad nasz swiat zmierza.

Dodam jeszcze cos ciekawego- roller i nicea, posluchajcie sobie (do konca)
[url]http://www.youtube.com/watch?v=8l_meOam55Q/url]

wracaj do pracy i pracuj, jak umrzesz to bedziesz zalowal ze nie pracowale

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2009-10-09 14:42:59

Praca na budowie to po czesci szansa na dorobienie sie kilku zlotych. Ja sie lapie na kazda inwentaryzacje. 6,90 netto za godzine to nie male pieniadze. A poswiecic piatek, sobote i niedziele na prace to czysta przyjemnosc. Moja kolezanka dostala sie na “wywiad z poborowymi”. Ona twierdzi ze za 26 dni pracy dostala 2700zl na reke. Inna kolezanka poszla do pracy tej ktora jej znalazlem - w hali na akord. Dziewczyna fakt, wytrwala te 10 godzin. Ale do auta mi wsiadla cala uplakana i z haslem ze ona tu nie moze dalej pracowac. Dostala 23zl pamietam jak dzis. Nie zrobila normy. Rece miala spuchniete a palce pokaleczone. U mnie na hali ludzie ktorzy przychodza pierwszy dzien do pracy wychodza po 4 godzinach i nawet nie chca wyplaty. Ale sa i tez takie osoby ktore daja rade. Roznie ludzie dorabiaja. Ale lepiej dorobic niz mowic ze nie bede pracowac bo to niewolnictwo.

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2009-10-09 14:45:55

A jak to jest? Jak masz w polsce tytul magistra to w UK tez ci go uznaja?

__

VIP
Van Helsing

2009-10-09 15:41:03

Wydawało mi się że rozmowa była na inny temat... Muszę przestać palić to gówno...

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Użytkownik
chester020

2009-10-09 15:52:34

Jasne tez pracowalem na budowie przez krotki okres, bo pozniej wyjechalem, lub przy przeprowadzkach. Te 2 tysie byly tylko, ze umowy na czas nieokreslony nie bylo i byla to w glownej mierze robota sezonowa - wakacje jakies. Pozniej byloby adios bonbuojage(nie wiem jak sie to pisze).Qwe wydaje mi sie, ze za kazdym razem starasz sie wytykac innym bledy i Ty zawsze masz racje. Uwierz mi jako obserwator oraz po licznych rozmowach potrafie dostrzec rzeczy ktore sa jednym slowem chore w tym panstwie. Zgadzam sie z tym, ze przez podejscie czesci polskich roboli czyli po prostu niewykwalifikowanej sily roboczej mamy takie smieszne place, bo kto na wiosce gdzies na Mazurach czy w woj. lubelskim bedzie sie stawiac pracodawcy jak nie ma innych perspektyw w zyciu i musi sobie rano rowerkiem smigac te pare klockow do roboty. Ale jest to w glownej mierze wina tego, ze w Polsce winduje sie ceny jak na Zachodzie, mamy drozsze rozmowy telefoniczne i inne uslugi a zarobki kilka razy nizsze jak w EU. Ale cos taki jest los kraju postkomunistycznego, rzadzonego przez ludzi z nomenklatury lat 90-tych i rozrabowanego przez lata niewoli. Trzeba wywalic tych wszystkich dziadow i kolesiostwo. Bo oni maja dobrze ale 90% spoleczenstwa troche gorzej.

__

Użytkownik
qwe

2009-10-09 16:29:19

@nicea

“Ale lepiej dorobic niz mowic ze nie bede pracowac bo to niewolnictwo."

Nie no, nierobow nikt nie toleruje, procz socjalizmu.

Pracowac- swiatna sprawa, jednak podobno jestesmy rozwinieta cywilizacja ale zeby zarobic marne grosze trzeba czasami harowac jak wol.

Osoba, ktora pracuje lekko 6 godzin dziennie, powinna zarabiac 3-4 minimalnych stawek potrzebnych do przezycia.
Osoba pracowita 10-15 takich stawek- by stac ja bylo na dobre auto (a nie jak obecnie uzywane rzechy), remont domu, ladne meble, wlasna dzialke itp.
Tymczasem obecnie czesto jest tak, ze osoba ktora przepracowala ciezko cale zycie odchodzi z tego swiata z kilkowa rupieciami w domu, starym autem i telewizorem.
Nawet mieszkania nie miala na wlasnosc.

WTF? Czy to jest nagroda za przepracowanie polowy zycia?


A jak to jest? Jak masz w polsce tytul magistra to w UK tez ci go uznaja?


Tytul magistra w polsce jest cenniejszy od angielskiego doktoratu.
Ale powaznie- oczywiscie, ze tak, uczelnie zachodnie sa na nizszym poziomie niz te w polsce, dlatego polska, dobrze wyksztalcona kadra jest porzadana.

Jednak po reformach w systemie oswiaty magister magistrowi nierowny.
Dzisiaj ksztalci sie magistrow na potege i tak naprawde tytul ten jest obecnie tak prestizowy jak nagroda nobla.
Oczywiscie z wyjatkami- osoba ktora ciezko przepracowala te 5 lat moze byc z siebie dumna.


@roller

Qwe wydaje mi sie, ze za kazdym razem starasz sie wytykac innym bledy i Ty zawsze masz racje.



Nie, ja probuje dac Wam do zrozumienia, byscie nie popelniali bledow, ktorzy popelniali inni lub ja, problem jest taki, ze ja umiem walczyc o swoje a z obserwacji widze, ze zdecydowana wiekszosc niestety nie.

Trzeba wywalic tych wszystkich dziadow i kolesiostwo.


Powiem Ci tak- nie da rady, to juz poszlo za daleko.
Wierz mi lub nie ale mialem okazje zobaczyc krople w morzu kolesiostwa, lapowkarstwa i zlodziejstwa w tym kraju i skale tego typu procederu jest niewyobrazalna.

Jesli masz tylko odpowiednie znajomosci i wystarczajaca ilosc gotowki- mozesz DOSLOWNIE wszystko.

Na jeszcze wieksza skale mozesz to zaobserowac w UE- gdzie robi sie podobne przekrety ale na nieporownywalnie wieksza skale.
Niestety wciaz znajduja sie tacy ludzie jak fronki, ktorzy widza tylko to co chca widziec.

Jestesmy potwornie skorumpowanym krajem, ale o to chodzi agenturze- oni chca miec na kazdego haka.

P.Stanisław Janecki we wstępniaku we „WPROST” zwrócił uwagę, że w każdym gangu przy przejęciu nowego członka obowiązuje zasada: musi on samodzielnie popełnić przestępstwo – by był na niego „hak”, uniemożliwiający zdradę. I w świecie dzisiejszej „polityki” najwyraźniej jest to samo: bezpieka dobiera sobie ludzi skompromitowanych (w 1989 roku niektórzy nie zdążyli nawet powywabiać sobie więziennych kropek i tatuaży!) - po to, by w razie czego módz ich szantażować.



Kazdy ma miec haka na konkurenta.
Jesli ty masz haka na konkurenta i konkurent ma haka na ciebie- to obydwaj siedzicie cicho.
TAK WLASNIE UTRZYMUJE SIE WIELKIE TAJEMNICE POZA OPINIA PUBLICZNA!!

Fronki powinien to wydrukowac, wstawic w ramke, zawiesic na scianie i codziennie czytac przed snem- dopiero wtedy w jego glowe wejda rzeczy, ktore sa dla niektorych osob oczywisce, dla innych to tylko “teoria spiskowa”.

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2009-10-09 18:58:58

qwe, dalej glupoty piszesz... nie ma ze ty zwrocisz komus uwage zeby on nie popelnial twoich bledow. Wielki znawco zostaw esports.pl w spokoju. Prosze cie, skoncz juz gadac o tym ze powinno sie znalezc prace za godziwe pieniadze - to jest oczywiste, nawet zbyt oczywiste zebys o tym komus przypominal. Lepiej wciel sie w ktoras z tych osob, ktore za skurwysyna nie moga znalezc dobrej pracy. I nie gadaj tu ze prace za godziwe pieniadze jest latwo znalezc. Mi sie nie udalo, innemu sie udalo ale jakie to ma znaczenie? Prawda jest ze po magistrze jest tak samo ciezko znalezc prace niz bez magistra. Koniec dyskusji. To kwestia szczescia albo zbiegu okolicznosci.

To ze ktos pracuje za 1500zl nie znaczy ze mozesz mu tak poprostu powiedziec zeby zaczal sie w polsce szanowac. To jest zbyt skomplikowane zebys tak mowil a nawet jak juz powiesz, to spotkasz sie z gronem negatywnych emocji wzgledem twojej osoby.

To ze masz pseudonim qwe i piszesz rzeczy oczywiste nie upowaznia cie do doradzania innym, chyba ze cie ktos o to poprosi.

__

Użytkownik
Syrj

2009-10-09 19:29:00

A wracając do tematu: jak poszedł test, siusiaku?

__

Użytkownik
qwe

2009-10-09 19:57:51

@nicea

qwe, dalej glupoty piszesz... nie ma ze ty zwrocisz komus uwage zeby on nie popelnial twoich bledow.



A ty dalesz nie umiesz czytac.
Czlowieku, ja nie mam zamiaru tytaj nikomu porad dawac, pisze tylko to co chce napisac.
Japierdziu, ogarnij sie.

Prosze cie, skoncz juz gadac o tym ze powinno sie znalezc prace za godziwe pieniadze


Prosze Cie, naucz sie czytac ze zrozumieniem.

NIGDZIE NIE NAPISALEM BY SZUKAC PRACY ZA GODZIWE PIENIADZE.
Pisalem by szanowac swoja godnosc i nie dawac sie wykorzystywac- a to znaczna roznica.

Lepiej wciel sie w ktoras z tych osob, ktore za skurwysyna nie moga znalezc dobrej pracy.


Nie boj sie- myslami wcielilem sie juz wielokrotnie, bo widzisz, ja wieczorami mysle o takich rzeczach, zamiast o durnej grze w ktora beda gral czy gralem.

Ba! Powiem wiecej- ostatnio rozmawialem z paroma bezdomnymi osobami w Lodzi i z rozmowy wyniklo, ze wielu z nich jest bardzo cheta do pracy, bardzo chcialaby miec swoje 4 katy, jednak obecny system jej na to nie pozwala- OSOBA BEZDOMNA NIE MOZE PODJAC LEGALNIE PRACY PONIEWAZ WG KODEKSY PRACY PONIEWAZ POTRZEBNY JEST MELDUNEK.

To jeszcze jeden dowod jak idiotyczne prawo rzadzi tym panstwem, a wierz mi, przez ostatnie lata takich absurdow wypatrzylem i nasluchalem sie mnostwo.

Prawda jest ze po magistrze jest tak samo ciezko znalezc prace niz bez magistra.


Bzdura totalna. Dochodzisz do zlych wnioskow.
Prawda jest, ze po magistrze nie masz gwarantowanej pracy, jednak jest ja znacznie, znacznie latwiej znalezc niz bez tego tytulu.
Druga sprawa to kierunek ktory skonczyles.
Jasne, ze trudniej znalezc prace magistrowi kaszuboznastwa niz informatykowi programiscie.


To ze ktos pracuje za 1500zl nie znaczy ze mozesz mu tak poprostu powiedziec zeby zaczal sie w polsce szanowac.


To byl przekaz kierowany do szerszego grona osob- w odniesieniu do jednostek nie ma w ogole sensu.

Sluchaj, ja nie mam zamiaru mowic nikomu co ma robic.
Ja tylko mowie, ze taka praca nie jest godna tak niskiego wynagrodzenia.
Wiem, ze bardzo wiele osob probuje sobie dorobic przez allegro, jednak na dluzsza mete urzad nacisku na obywateli takich delikwentow wypatrzy.
Bo PANSTWO WIE LEPIEJ co dla ciebie dobre, masz placic ZUS i juz! Zero gadania z urzednikami.

To jest zbyt skomplikowane zebys tak mowil a nawet jak juz powiesz, to spotkasz sie z gronem negatywnych emocji wzgledem twojej osoby.


Jasne, ze jest skomplikowane- przez panstwo i jego nieudolne proby ingerencji w rynek, ktore zepsuly juz chyba wszystko co dalo sie zepsuc.


To ze masz pseudonim qwe i piszesz rzeczy oczywiste nie upowaznia cie do doradzania innym, chyba ze cie ktos o to poprosi.


Jeszcze raz mowie- nikomu nie doradzam, pisze to co chce napisac.

A co do rzeczy oczywistych- niestety dla wielu oczywiste one nie sa.
Bo jak narazie wiekszosc matolow cieszy sie z pracy za 1000zl/miech bo “przynajmniej maja oplacone skladki na ZUS”.

Skladki na ZUS sa tak samo wiarygodne jak panstwowe obligacje za czasow II RP.

__

Użytkownik
Sprzatacz

2009-10-09 20:15:30

qwe masz najebane i niewymieszane, jak ktoś pracuje za tą minimalną bo 1500 do łapy to imo jest sporo to nie dlaetgo ża lubi być walony po rogach tylko dlatego że nie ma innego wyjścia. Znawca życia sprzed monitora sie znalazł, btw jaki Fronki? ocb?

__

Użytkownik
xenq

2009-10-09 20:51:41

@qwe na każdy temat jesteś geniuszem , bo z tego co widzę w każdym temacie wiesz wszystko robisz wszystko najlepiej kto coś nie napisze to od razu on źle to robi bo ty wiesz lepiej...

__

Użytkownik
bdnn

2009-10-10 09:40:02

u mnie na osiedlu tez jest taki jeden =D (glupiomadry)

raz go w grupie wysmialismy to z domu nie wychodzi juz =]

__

Użytkownik
Borewicz123

2009-10-10 14:17:03

a teraz sie popatrzcie na temat watku a jak nie pisze juz siusiak jak mu poszlo to zamknac a nie offtopowac

__

Użytkownik
pindolek

2009-10-10 22:17:05

jestem zajebiscie zaskoczony - nie wiem jakim cudem ale nie wykryto mi nic, byl test z oddaniem moczu tak jak ktos mi tutaj doradzal, to probowalem wszystkiego, dzieki wszystkim

__

Użytkownik
Qub!c

2009-10-10 22:33:20

Ojciec Ci pewnie mocz podmienił, żeby Cie nie wywalili ze szkoły :D Na jego miejscu tak bym właśnie zrobił xD

Idź i nie grzesz więcej...

__

VIP
Van Helsing

2009-10-11 10:34:59

a może mieliście jakieś chwasty i je zjaraliście? : D

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Użytkownik
diGi

2009-10-11 12:39:26

Haha :D

__

Użytkownik
chester020

2009-10-11 16:26:52

+1 xD :D DD

__

Użytkownik
qwe

2009-10-11 20:22:57

@xionc

qwe masz najebane i niewymieszane, jak ktoś pracuje za tą minimalną bo 1500 do łapy to imo jest sporo to nie dlaetgo ża lubi być walony po rogach tylko dlatego że nie ma innego wyjścia



Kur**a, przeczytasz jeszcze 30x co napisalem niedo**any mutancie, to moze zrozumiesz. To, ze jestes glupi jak kret juz niejednokrotnie pokazales, ale prosze cie, naucz sie czytac.
Japie***e co za palant.

Sory, ale na takiego pajaca nie mam nerwow, naucz sie bucu czytac ze zrozumieniem i dopiero odpowiadaj.
22 lata a glupi jak stary cap.

__

Zbanowany
kolaola8

2009-10-11 20:55:00

qwe myślę że Twoim kolegom z całego świata nie spodobają się przekleństwa, szkoda że ja jestem nikim, i jeśli jesteś mądry zignorujesz moją wypowiedź.

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2009-10-11 21:49:43

ja mysle ze qwe powinien jak najszybciej nauczyc sie pisac tak abysmy my idioci mogli zrozumiec :)

__

ex-Redaktor
exilek

2009-10-12 00:05:53

szkoda, że nawet nie czytacie tego co qwe pisze ;) no ale takie społeczeństwo teraz, z buntowniczym trybem życia :(

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2009-10-12 10:01:50

zamiast lizac koledze dupe, lepiej odrazu zrob mu laske :)

__

VIP
[fhn]AL|EN

2009-10-12 10:34:49

I znowu qwe vs cały świat no nie

Jak się skończyła ta cała afera ? Wywalili go ?

__
Ta strona umarła...

VIP
Van Helsing

2009-10-12 10:43:49

patrz 10 postów wyżej

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Użytkownik
qwe

2009-10-13 03:11:56

@nicea

Idz i rzuc sie z mostu- naprawde bedzie lepiej.

@100 Suns

qwe myślę że Twoim kolegom z całego świata nie spodobają się przekleństwa, szkoda że ja jestem nikim, i jeśli jesteś mądry zignorujesz moją wypowiedź.



Jakich kolegow?
W przeciwienstwie do tej bandy palantow, idiotow i ignorantow mam kolegow na calym siecie, ale co z tego?? To takie dziwne?
Widocznie dla takiego pajaca dziwne, ograniczona istoto.
Bylem na Jamboree 2007 i tam bardzo wiele osob poznalem, z ktorymi utrzymuje kontakt do tej pory, bylem na festiwalach w anglii- tam tez sporo kontaktow nawiazalem.

Z Chinami i Japonia handluje (a raczej importuje), grono znacznie wezsze (zwlaszcza w Chiach) ale za to bardzo zaufane.

Co w tym dziwnego? Jaka sierota jestes probujesz pokazac?

Naprawde nie moge pojac glupoty niektorych osob.
Napiszesz cos- zaraz znajdzie sie banda kretynow ktora bedzie probowala drwic-
wiec pisze: WYPI...J! Nic tu w twoja strone nie pisalem, wiec nie komentuj, ok?

__

Zbanowany
kolaola8

2009-10-13 06:27:04

No widzisz kłe taki jesteś inteligentny że reagujesz na głupie zaczepki (:

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2009-10-13 09:34:59

ja np. zaslyszalem ze qwe poznal samego busha... :) a na podworku w japoni (bo on tam ma wielu znajomych, to znaczy importuje komiksy mangi) ma pseudonim molder :)

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2009-10-13 10:12:39

Dobra. Nie ma się o co kłócić dziewczyny. Trzeba się nie przejmować i robić melanż!

__

Użytkownik
Sprzatacz

2009-10-16 01:19:42

To fajnie ci ale Ja mam to w dziurze razem z twoimi mądrościami

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2009-10-16 07:23:37

a ja mam cie miedzy palcami, skoncz juz i idz lepic balwana

__

Użytkownik
Sprzatacz

2009-10-16 21:14:45

Po pierwsze to było do qwe
Po drugie nie pyskuj mie tu

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

483 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie