Darmowe wykłady z MIT

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
mental

2009-10-11 11:10:17

Dla każdego kto chciałby się dokształcić i zna angielski:

http://ocw.mit.edu

Trafiłem na to szukając materiałów o elektronice i to co tam znalazłem przerosło moje najśmielsze oczekiwania - całe wykłady na YT, notatki w pdf, zadania, egzaminy, przykłady - za FREE. Masa materiałów z prawie każdego wydziału MIT, oczywiście najwięcej z EECS (Electrical Engineering and Computer Science). Polecam.

MIT robi się Open Source ;)

__

Zbanowany
kolaola8

2009-10-11 11:17:12

Pamiętam że kiedyś marzyłem by uczyć się na em - aj - ti : d

__

Użytkownik
Qub!c

2009-10-11 18:50:25

Co studiujesz clk ?

__

Użytkownik
mental

2009-10-11 19:04:29

Nic nie studiuję, byłem na Automatyce i Robotyce ale trafiło mi się dziecko więc narazie zajmuję się rodziną. Elektronia jest jednak moim hobby więc często szukam różnych rzeczy i w ten sposób trafiłem na ten ciekawy stuff z MIT. Planuję wrócić na studia, więc tym bardziej ucieszyło mnie że mam dostęp do wykładów z elektroniki z najlepszej uczelni technicznej świata ;) Ogólnie rzecz biorąc - jestem samoukiem. Pzdr ;]

__

Użytkownik
Qub!c

2009-10-12 13:32:51

To ciekawe, też studiuje elektronikę, a właściwie studiowałem i też korzystałem z tych materiałów. Miło, że nawet na esp.pl można znaleźć kogoś zainteresowanego czymś przyszłościowym i niebanalnym. Coraz więcej osób woli studia na kierunku “You can dance” :) Pozdro

__

Użytkownik
qwe

2009-10-13 03:22:11

clk, to, ze MIT robi sie opensource wiadomo nie od dzis- tzn od jakichs 4-5 lat, poniewaz wtedy zaczeli zamieszczac pierwsze wyklady i wtedy rowniez zadeklarowali, ze w przeciagu paru lat zamieszcza tam tresci wszystkich wykladow, przykladowe zadania etc etc

Swoja droga, na TVP Kultura rowniez leca wyklady polskiej kadry naukowej, ktore mozna sobie obejrzec w telewizorze, jednak malo jest tam przedmiotow scislych.

__

Użytkownik
mental

2009-10-13 08:04:09

@qwe, no ja nie wiedziałem że to jest dostępne już od tak dawna, więc jak było to przepraszam ;]

Co do kanałów TVP, taka mała dygresja:
Farfał odpalił darmowo TVP1, TVP2, TVP Historia, TVP Kultura i TVP HD z Astry, ale niestety było to nie pomyśli lobbującemu biznesowi medialnemu pod którego wpływem jest obecny rząd, więc Farfała wyj***ali. Minęło kilka dni - TVP HD zakodowany, reszta wkrótce też. Ktoś musi wygrać przecież przetargi na nadajniki DVB-T które są 100000000000x droższe w uruchomieniu i utrzymaniu niż przekaz satelitarny. I tak oto kolejny dowód że nasz rząd nie kieruje się kalkulatorem i zdrowym rozsądkiem tylko kolesiostwem. Wk***wia mnie to jak mało co - każda sensowna inicjatywa jest niszczona dla dobra “elyt”.

__

VIP
V!ct!M

2009-10-13 19:06:27

U nas jest jeszcze EDUSAT, z tego co widzialem to pokazuja tez wyklady z przedmiotow scislych (matma) :>

__

Użytkownik
qwe

2009-10-14 13:06:07

@clk

heheh, takich przykladow moglbym Ci wyciagnac tysiace, ot np budowa stadionu narodowego w Wawie, ktory mial byc zbudowany za 300mln zl, obecnie pochlanal juz ponad 2MLD :)
Oczywiscie wiekszosc kasy wywalona na roznego rodzaju bzdety typu powtorna ekspertyza etc.

To samo z orlikami- ich koszt jest zawyzony 10 krotnie.

Srednio kazda osoba pracujaca oddaje powiedzmy 1500zl podatku (podatek to nie tylko podatek dochodowy- podatek VAT, clo, akcyza, podatek gruntowy) + ZUS.

U mnie na wsi mieszka ok 1000 mieszkancow- 1000mieszkancow x 1500zl = 1,5mln zl miesiecznie :)
Za te pieniadze powinny byc tutaj chodniki z marmuru, jakos ich nie widac.
Ba, w calej polsce tak nie ma.

Kiedys sweeper (podobno studiuje ekonomie) stwierdzil, ze te pieniadze w miescie ida na utrzymanie czystosci, lawek, budynkow socjalnych etc etc.

Wawa ma prawie 2mln mieszkancow, tam sporo jest grubych ryb, wiec sredni podatek wychodzi znacznie wyzszy, powiedzmy 2000zl (choc to i tak wartosc zanizona).
1,7mln x 2000zl = 3,4MLD zl miesiecznie. Nawet gdyby 1% szedl na utrzymanie tych parkow, lawek etc to i tak cholernie drogo. A ich stan pozostawia wieeeele do zyczenia.

Jak myslisz, dlaczego ZUS, ktory jest zadluzony po uszy, wybudowal sobie 18 kortow tenisowych na dachach swoich siedzib??
Dlaczego tych ludzi nie wpakowano za kratki??

Mr. Fronki, osoba nad wyraz uposledzona, stwierdzi, ze to SPISEK (cos ostatnio modne to w jego wypowiedziach). Nie, to sa zwykle uklady, korupcja, kolesiostwo.
ZUS ma przyzwolenie od agentury, by te pieniadze marnotrawic.
Juz dawno zapadl wyrok, ze polska ma zostac rozkradziona, najwieksza czesc zagarna sobie niemcy.
Fronki nie potrafi wytlumaczyc likwidacji rynku klasycznych zarowek w UE.
Nie potrafi, bo on wciaz jest przekonany, ze UE jest ostoja dobrobytu i moralnosci, tymczasem to najbardziej skorumpowany twor jaki kiedykolwiek powstal.

Polski rzad to pikus przy rzadzie UE, tam robi sie przekrety podobne do tych w polsce, tylko na znacznie wieksza skale.

Zyjemy w komunizmie- do wielu osob to nie dociera.
Najlepszym tego przykladem sa polskie firmy. MOJA, prywatna firma, to taka, ktora moge zarzadzac jak tylko mi sie podoba. W najgorszym przypadku tworze ja pod istniejace prawo. Jednak rzad zmienia reguly w trakcie meczu- a to wymow przeszkolenia pracownikow kosztujacy 800zl od osoby, a to wymaganie certyfikatu, a to zwiazki zawodowe i kodeks pracy.

To samo na co dzien- drogi, chodniki nie sa prywatne tylko wspolne, komunalne.
Dlatego ich jakosc jest tak zenujaca.

No i najlepszy przyklad rozkradania obywateli, ktory to ogarnal juz niemal caly swiat- SLUZBA ZDROWIA.
Wiele osob mylnie jest przekonanych, ze bez panstwowej sluzby zdrowia i NFZ, wiele zabiegow byloby zbyt drogich by typowy Kowalski mogl sobie na nie pozwolic.
Prawda jest taka, ze podobnie jak w przemysle wojskowym ceny zabiegow, uslug, urzadzen i lekow sa niesamowicie zawyzone, czesto dziesieciokrotnie, poniewaz PLACI PANSTWO, nie wazne czyje to pieniadze (podatnikow), poniewaz nie maja oni nad nimi zadnej kontroli, a PANSTWO to jak wiadomo DOJNA KROWA.
Po co ma istniec konkurencja na rynku, gdzie walczy sie o indywidualnego klienta, skoro mozna podpisac kontrakt z jednym klientem zawyzajac ceny 10krotnie i dzielic sie lupami??

Podalem Wam teraz przyklad naszego kraju, gdzie kazda proba ingerencji w rynek po prostu go psuje. Pomyslcie sobie co sie stanie, gdy UE rozwinie skrzydla.
Bedziecie przeplacac 3x wiecej za WSZYSTKIE produkty, bo predzej czy pozniej lobby doprowadzi do tego, ze roznego typu regulacje, oplaty, zakazy i nakazy zniszcza CALA konkurencje na rynku.

Dobrze to widac na przykladzie ostaniego kryzysu, ktory kazdy oczytany wie, ze byl wywolany celowo- dziesiatki tysiecy drobnych firm w europie upadlo- zaostrzyly sie kryteria udzielania kredytow (mniej powstaje nowych firm), wielkie koncerny dostaly pomoc od panstwa.

Ceny szczepionek sa kosmicznie wysokie, 20zl za strzykawke jakiegos plynu.
Konkurecji nie ma, placi panstwo- zysk ze swisnkiej grypy - 20MLD USD.

PLACI NIE PANSTWO TYLKO WY!

__

Użytkownik
mental

2009-10-15 07:35:14

@vicek
Jest EDUSAT, i faktycznie są tam wykłady z matmy ale nie ma niestety nic z przedmiotów czysto technicznych, a przynajmniej ja nie widziałem ;]

@qwe
Zgadzam się z Tobą w wielu kwestiach, aczkolwiek ostatnio sam liczyłem ile może wpływać miesięcznie kasy z podatków do budżetu Państwa i nie jest to takie proste. Gro tego co wpływa idzie przecież na wypłaty budżetówki - urzędy, policja etc. - kolejne gro to renty, emerytury i zasiłki, kolejne gro to dług publiczny (w styczniu tego roku wynosił 584 mld zł). W marcu tego roku skończyliśmy na szczęście spłacać dług zaciągnięty przez Gierka w “Klubie Paryskim”, poszła ostatnia rata: 886 mln USD.

Tym co zostaje skwapliwie zajmuje się rząd i samorządy - czyt. cwaniakują - a pod koniec roku budżetowego to czego nie udało się “wydoić" wydają np. na remonty dróg. Tak więc na marmurowe choinki nie ma co liczyć dopóki priorytety stoją w takiej kolejności. ;]

Potrzeba nam mężów stanu a nie rząd statsiarzy.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

307 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie