Zatanizm

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
haszim

2009-10-07 10:45:06

Ceny rosną jak grzyby po deszczu jeśli czegoś nie zrobimy może być cienko http://zatanisci.pl , ja wyraziłem już swoje niezadowolenie i przyłączam się do tej akcji.

__

VIP
Van Helsing

2009-10-07 10:47:52

ja też, ale z ciekawości, to jak walka z wiatrakami - z rynkiem nie wygrasz

__
Miejsce na Twoją reklamę!

VIP
fronki

2009-10-07 11:08:19

teaser

__

VIP
[fhn]AL|EN

2009-10-07 12:30:53

Nie wiem dlaczego ale bardzo razi mnie ta reklama nawiązująca do satanizmu. Bardzo źle ją odebrałem.

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
qwe

2009-10-07 13:26:09

To wynik kontrolowanego rynku przez nasz rzad i wspolnote europejska, horrdendalnie wysokich podatkow, kosmicznego prawa, demokracji, socjalizmu i glupiego rzadu.

Ceny beda jeszcze wyzsze. Odkad weszlismy do WE ceny poszybowaly od 50% do 150% w gore, wiekszosc dzieki idiotycznym regulacjom tego jeszcze idiotyczniejszego tworu, ktory niewiele z prawdziwa europa ma wspolnego.

Do Fronkiego:
UE zakazala produkcji i importu zarowek klasycznych powyzej 80W.
Powody to oszczednosci energetyczne oraz redukcja emisji CO2 ktore jest wytwarzane przy produkcji energii potrzebnej do zasilenia tejze zarowki.
Zakazano rowniez produkcji i importu typowych, tanich termometrow rteciowych, argumentujac to faktem, ze zawarta w nich rtec jest niebezpieczna dla zdrowia i srodowiska.

Pytanie:
Co za idioci siedza w UE, skoro przy produkcji zarowki energooszczednej wydzielane jest 50x wiecej co2 do atmosfery, ponadto zarowka energooszczedna jest 10-15x drozsza od tradycyjnej, daje niezdrowe swiatlo (UE chce, zebysmy byli slepi?)
ponadto zawarta w nich RTEC (!!) jest szkodliwa dla czlowieka i srodowiska?

Chyba rynek wie sam lepiej co jest dla niego lepsze- gdyby korzystniej bylo posiadac zarowki energooszczedne to kazdy mialby w domu zarowki energooszczedne, jak widac jednak tak nie jest.

Dalej- wyrzucenie zarowki energooszczednej do smieci bedzie wiazalo sie z kara nawet do 5000zl, trzeba bedzie oddac ja na recycling za ktory zaplacimy z wlasnej kieszeni. Dlaczego nie zastosowano tego do termometrow rteciowych i nie pozostawiono ich na rynku?

Pytam, poniewaz podobno studiujesz europeistyke i chyba lepiej orientujesz sie w tych debilizmach niezrozumialych dla logicznie myslacego czlowieka.


Panie i panowie.
ceny beda jeszcze wyzsze, poniewaz unia chce kontrolowac doslownie wszystko!
Regulacjami, nakazami, zakazami NISZCZY konkurencje duzym koncernom.

Bo typowego Kowalskiego nie stac na 10 ekspertyz, certyfikatow, pozwolen etc po to by sprzedac zarowke.

Zamiast, malych, tanich i sprawnych lokalnych przedsiebiorstw mamy korporacjonizm.
A ludzie jak niewolnicy zamiast otwierac wlasne biznesy sa bezposrednio lub posrednio przez te korporacje zatrudniani, za marne grosze.

__

Zbanowany
kolaola8

2009-10-07 14:24:26

Alien jak tak samo jakoś dziwnie się poczułem po tej reklamie, ale o to im chodziło żeby wzbudzic “sensację"

__

Użytkownik
sch

2009-10-07 15:01:36

walka z wiatrakami rzeczywiscie, chociaz nie powiem ze nie zdarza sie ze placimy wiecej za logo firmy na produkcie anizeli za sam produkt ;E

__
Jakby ktos szukal - kilka Allsopow Raindropow do opchniecia

Użytkownik
qwe

2009-10-07 15:15:47

@sch

To nie do konca tak jest.
Placisz za reklame loga produktu ktory pozniej kupujesz.
Takie firmy maja 40-50% podatek dochodowy, tzn polowa ich przychodu idzie w lapy panstwa. Panstwo te pieniadze marnotrawi.

Produkt jest wart tyle ile jest w stanie zaplacic za niego klient.
A, ze konkurencja mala...
Sprobuj zajac sie np produkcja samochodow. Nie mozesz, bo ktos dostal w lape i by produkowac w UE auta musisz miec szereg zezwolen, licencji i certyfikatow.
Zwyklego przedsiebiorcy nie stac na takie “luksusy”, dlatego np rynek samochodowy jest praktycznie zamkniety.

W USA jest osoba, ktora wytwarza auta elektryczne, ktore bija na glowe wszystko co do tej pory wyprodukowaly wielkie koncerny i to 5x drozej.
Niestety sprzedawac ich nie moze...

Tak samo jest u nas.

I jeszcze pamietam, jak niedawno jakis kretyn na esports probowal mi wmoic, ze zyjemy w wolnym panstwie.

Gdyby panstwo zdjelo lape z interesow normalnych przedsiebiorcow, to dawno moglbys kupic nowe auto za 10 000zl, ktorego koszt eksploatacji bylby smiesznie niski.
Dodatkowo wysoka bezawaryjnosc gwarantowana.

__

Zbanowany
kolaola8

2009-10-07 16:09:23

Kumpela która pracuje w wrangler’ze powiedziała ze koszt zrobienia spodni w np. turcji (materiał + robocizna) wynosi 23 zł, a u nas kosztują 240 ; -)

__

Przedsiębiorca
PanWokulski

2009-10-07 17:10:15

Chyba nikt nie każe nikomu tam kupować, prawda?
Jednakże biorąc pod uwagę fakt, że firma cały czas utrzymuje się na rynku, to istnieje popyt na spodnie w tej cenie.

__

Zbanowany
kolaola8

2009-10-07 17:13:52

Spokojnie

__

VIP
conish

2009-10-07 18:01:58

@qwe

Ceny beda jeszcze wyzsze. Odkad weszlismy do WE ceny poszybowaly od 50% do 150% w gore, wiekszosc dzieki idiotycznym regulacjom tego jeszcze idiotyczniejszego tworu, ktory niewiele z prawdziwa europa ma wspolnego.

Czy masz jakies dowody na ten bzdurny wywod? Czy to po prostu czujesz po wlasnej kieszeni?

Tym kretynem od wolnego kraju bylem ja. Tylko ze to ty byles idiota, ktory probowal komus cokolwiek wmawiac.

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

Użytkownik
qwe

2009-10-07 19:29:16

@conish


Czy masz jakies dowody na ten bzdurny wywod?



hhehheh, rozsmieszyles mnie.

Dowody masz wszedzie, rusz dupe i sie rozejrzyj, od cen pradu, poprzez elektronike, motoryzacje (np samochody osobowe przeznaczone na rynek UE sa stworzone z lepszych komponentow niz te w USA, jednak znacznie, znacznie drozsze), ceny zywnosci (produkty mleczne chociazby, rusz tylek i przejdz sie do najblizszego sklepu).

I Ty jeszcze chcesz dowodu? Rusz tylek i spytaj sie pierwszego z brzegu rolnika, jak bardzo oplacalna jest produkcja mleka i chow bydla odkad weszlismy do UE.

Ale spokojnie, jesli chcesz to moge Ci napisac w wolnym czasie caly wywod na ten temat, bo akurat z terenow z ktorych pochodze jest to bardzo zauwazalne.

Tym kretynem od wolnego kraju bylem ja. Tylko ze to ty byles idiota, ktory probowal komus cokolwiek wmawiac.


- wrzasnal i tupnal zbuntowany chlopczyk...

Szkoad, ze nie mialem czasu odpowiedziec Ci na tamtego posta, bo pieprzyles bzdury az oczy bolaly.

Wolny kraj mowisz, idioto??

Czyli w polsce mozna pedzic bimber i wino w domu, nie ma obowiazku zapinania pasow, mozna sobie zbudowac wiatrak i uniezaleznic sie energetycznie, mozna palic mariihuane w “swoim” domu.
Mozna bez zakladania dzialalnosci gospodarczej wyprzedac wszystkie stare i uzywane ciuchy z domu, mozna decydowac kiedy poslac swoje dzieci do szkoly, mozna decydowac czego one maja sie uczyc, mozna decydowac o swojej emeryturze, o tym czy moge placic swoje skladki emerytalne, moge mowic co mi sie podoba, mamy przeciez wolnosc slowa, jak np to, ze J. Miodek byl agentem SB i nie posiesc z tego tytulu zadnych konsekwencji.
Cholera, wolne panstwo!
Moja firma jest moja- w mojej firmie ja moge decydowac kiedy zwolnic pracownika i w jaki sposob, moge mu placic ile tylko mi sie podoba, jesli tylko on sie na to zgodzi. Ba! W tym kraju w mojej firmie moge sprzedawac wszystkie legalne towary, jak np alkohol czy papierosy, bez zadnych dodatkowych oplat.

Widac, ze nigdy nie byles poza granicami swego kraju, Twoje zycie ogranicza sie zapewne do komputera i internetu.

Jasne, tutaj nawet nie masz mozliwosci zobaczenia tych granic wolnosci.

TWOJA WOLNOSC JEST OGRANICZONA DLUGOSCIA LANCUCHA.

NIC NIKOMU NIE WMAWIAM- TO TY NIE MYSLISZ!
Rusz leb zanim nastepnym razem cos napiszesz, bo wymienie Ci 10x wiecej rzeczy ktorych w tym wolnym kraju nie mozesz zrobic.

http://www.rontravel.com/Web_Photos_Happy_Cannibal/T_India/India_Hampi_Bus.jpg

W “wolnej” polsce Ci wszyscy ludzie, lacznie z kierowca, trafili by za kratki.


Czekam na Twoje kolejne wypowiedzi, dawaj, dawaj, posmiejemy sie wszyscy.

Nie wiem czlowieku, ale wydaje mi sie, ze Ty chyba z korei polnocnej wlasnie wrociles.

Wychodzi na to, ze jestes idiota ktory probuje nam wmowic, ze zyjemy w wolnym kraju.

W wolnym kraju panstwo nie przeszkadza w otwieraniu wlasnego biznesu.
Ty zapewne jestes robolem, wiec zapewne nigdy nawet tego nie doswiadczyles, bo inaczej nigdy bys takich rzeczy nie pisal.

__

VIP
conish

2009-10-07 20:35:02

dowody...

http://www.stat.gov.pl/gus/5840_1639_PLK_HTML.htm

tutaj masz wskaznik cen towarow i uslug w Polsce za okres od 1999 do 2009. Tak sie doskonale sklada, ze w tym roku 5 lat od naszego akcesu do ue. I co? W piec lat przed akcesem mamy wzrost o 26 punktow, a piec lat po akcesie az 20. Gdzie wiec te twoje 50% do 150%?

Czyli w polsce mozna pedzic bimber i wino w domu

Wino mozna

nie ma obowiazku zapinania pasow

nie mozna. o rany julek!

mozna sobie zbudowac wiatrak i uniezaleznic sie energetycznie

a gdzie jest napisane ze nie mozna?

mozna palic mariihuane w “swoim” domu.

Mozna.

Mozna bez zakladania dzialalnosci gospodarczej wyprzedac wszystkie stare i uzywane ciuchy z domu

Mozna.


Na przyszlosc, byc moze ci sie kiedys przyda, gdy bedzisz juz zyl w prawdziwym swiecie, a nie na yt.com- argumentem w rozmienie nie jest stwierdzenie: “nie mam nic na potwierdzenie swojej hipotezy, ale uwazam ja za teze, wiec sam sobie szukaj arguemntow na jej potwierdzenie."

a na koniec odpowiedz mi... dlaczego klamales, gdy mowiles, ze w ramach podanie sobie reki ze mna, wyslesz mi piwo?

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

VIP
Van Helsing

2009-10-07 23:32:32

qwe, 10 przysiadów, rundka dookoła domu, bloku, mieszkania, pudełka przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i powiedz że nie wmawiasz niczego nikomu. odpisujesz bardzo agresywnie starając się narzucić komuś przez kabel swój punkt myślenia - to nie działa tak jak Twarzą w Twarz.

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się czy ludzie przytakują Ci, dlatego że mówisz prawdę czy dlatego aby mieć spokój? Widać, że piszesz pod wpływem silnych? emocji i wzburzenia co automatycznie dyskwalifikuje Cię jako partnera do rozmowy.

często masz racje, ale i równie często nie, ale nie przyjmujesz tego do wiadomości.

-“qwe choć spać"
-“czekaj, ktoś w Internecie nie ma racji"

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Użytkownik
qwe

2009-10-08 10:19:55

@conish

Nie wiem jakim tokiem rozumowania podazasz, ale chyba po prostu nie chcesz nawet sprobowac pomyslec nad tym co pisze.

Po pierwsze, ten wskaznik nie powie nam, ze wiele towarow zdrozalo nieznacznie, jednak ich jakosc sporo sie pogorszyla.
To jest wskaznik ogolny, tzn NIGDY nie odda realnych cen produktow niezbednych do zycia.
Ceny mleka i przetworow mlecznych wzrosly odczuwalnie, sery, tutaj w niektorych gatunkach nawet o 100%.
Cukier, kawa, herbata. Miesy i produkty miesne- za takiej samej jakosci szynke jak 6 lat temu zaplacimy 150%.
Oczywiscie, wg tego smiesznego wskaznika cena szynki bedzie nie zmieniona- bo nie uwzglednia ona skladu poszczegolnych produktow.

Ah, pamietam jeszcze czasy, gdy 0,3l krzys kosztowal 30groszy, a duzy, w szklanej butelce, nie w jakims plastikowym ch**stwie kosztowal 90gr.
I ten smak... Teraz pelno w srodku roznego rodzaju syfu i slodzikow.
Ale oczywiscie “twoj” wskaznik tego nie uwzgledni.

Ten wskaznik nie moze tego uwzglednic, poniewaz jest oparty o system wag.

Takie wyniki NIGDY nie beda oddawaly realnych danych, realne dane to sobie mozesz zobaczyc idac do sklepu a nie wklejac mi jakies pier***e
tabelki.
I nawet jakby mleko kosztowalo 5zl (pamietacie jeszcze czasy, gdy litr DOBREGO mleka, nie jakiegos syntetycznego g***a rozcienczonego z woda kosztowal 1zl?)
i chleb 10zl, maslo 8 zl, a w tych tabelkach pokazywalo ladne liczby to nadal wierzylbys, ze ceny nie poszly w gore??

Zachowujesz sie jak bydlo z ksiazki Orwella pt “Folwark zwierzecy”. Tam rzadzacy (swinie) pokazywaly glupiemy ludowi (reszta zwierzat) wykresy, tabele jak to wspaniale dzieje sie w gospodarstwie, produkcja idzie w gore, przydzial jest wiekszy itp itd. a w rzeczywistosci bylo coraz gorzej, jednak glupie zwierzeta, gdy patrzyly na te wykresy mowily “skoro tak pisze to chyba tak jest”.

Czlowieku, popatrz na ceny cukru, chleba, wyrobow mlecznych, miesnych, MAKARONOW !!! Wszystko idzie na leb w gore.

Osoba ktora codziennie robi zakupy tego nie zauwazy, poniewaz ceny ida w gore niewielkimi stopniami. Tak samo osoba ktora przeglada sie codziennie w lustrze nie zauwazy zmian w swoim wygladzie.

Uwierz mi czlowieku, ze 5 lat temu robilem regularnie zakupy, od czterech lat nie mialem takiej potrzebny, az do tego roku i doskonale pamietam jakie ceny byly wtedy a jakie sa dzisiaj.

Pamietam jak za makaron do spaghetti placilem 2,2 (lubella 500gr).
Obecnie cena poza promocja to ok 3,5zl.
Jogurt jogobella 500gr, kiedys 2,2zl dzisiaj 2,9zl
Chleb, kiedys 1,5 duzy chleb bardzo dobrej jakosci, dzisiaj za takiej samej jakosci trzeba zaplacic 3,5zl.
Glupia Nutella, ktora kiedys kosztowala 3,5zl za duzy sloik, dzisiaj 5,9zl za maly.
PLATKI SNIADANIOWE panie conish!!! Wszystkie niemal poszly o 100% w gore !!!

Przykladow jest mnostwo.
Na dowod poszukam jeszcze starych paragonow, pamietam, ze mialem tego cale sterty, dalbym Ci porownanie co najmniej 100 produktow ktore kupuje sie regularnie.

Pamietacie jeszcze czasy, gdy komiks Kaczor Donald kosztowal 2zl?? Dzisiaj kosztuje 6zl, a minelo ledwie 10 lat, gdy przestalem je kupowac.
Bilet PKP do czestochowy, jakies 50km, kiedys 2zl, obecnie 5,9zl.

Ty masz chyba zludzenie niskich cen, bo za bardzo patrzysz na elektronike- tutaj ceny sa takie same, jedynie sprzet jest nowoczesniejszy (i szybszy, sprawniejszy). Kiedys tez kupowano sprzet RTV za polroczne pensje, bo ile 20 lat temu kosztowal magnetowid? Tyle samo ile dzisiaj dobre klasy kino domowe.

Oczywiscie niektore ceny poszly troche w dol- owoce, dzieki kochanej polityce panstwa i wspolnocie jewropejskiej, ktora zmusila rolnikow do pryskania toksycznym gownem wszystko co tylko rosnie na polu, w zaleznosci od tego czy to bedzie zjedzone (owoc) czy nie (chwast) uzywa sie do tego innych chemikaliow.
Ale panstwo sobie pozniej to odbija- wieksza liczba zachorowan i dolegliwosci= wiecej wydanych pieniedzy na leki i leczenie, rak i kolejne okradanie podatnikow z pieniedzy poprzez roznego rodzaju zmowy.

Pojezdz troche po polsce- popytaj sie roznych osob, jak zmienily sie ceny potrzebnych (czyli nie PSP) rzeczy. Takich ludzi 30 lat+ .
Naprawde osobiscie nie znam takiej osoby, ktora nie potwierdzilaby, ze ceny nie poszly horrendalnie w gore, a rozmawiam przy kazdej nadarzajacej sie okazji.

Dzisiaj mamy rozbudowany system kredytowy, ludziom wydaje sie, ze sa bogatsi poniewaz moga wziasc wszystko na kredyt.
Jakie to mylne przekonanie, bo w rzeczywistosci jest wrecz odwrotnie.

Niewiele osob zdaje sobie sprawe, ze ponad 1/10 naszych podatkow idzie na splate odsetek kredytu z tytulu dlugu narodowego.
Obecny rzad powiekszyl dlug o kolejnych 100mld zl, co tam, ze z kieszeni kazdego podatnika w skali roku zniknie kolejne 300zl.
Byle przetrwac do kolejnych wyborow.

I tutaj pojawiaja sie mechanizmy demokracji, ktorych takiego Fronkiego nie nauczono, badz ich nie pojmuje.
W demokracji obecnej wladzy nie obchodzi co bedzie za 10 czy 20 lat. Obecna wladza zaciaga maksymalny kredyt nie martwiac sie, ze obciazy to dzieci i wnuki podatnikow wiekszymi podatkami. W demokracji 90% glosujacyhc nie wie na kogo glosuje. W dupokracji glupi lud glosuje na tych, ktorzy wiecej kasy wydaja na reklame (reklama tym bardziej dziala im glupsza jest dana osoba, spolecznosc). Pamietam jak Fronki pie***l cos o polityce jako produkcie. Widac, ze nasluchal sie bredni na tym swoim kierunku, poniewaz polityka traktowana jako produkt, ktory trzeba zareklamowac by klient ja kupil, szybko zejdzie do poziomu Bravo Girl i Jolanty Rutowicz, co chyba juz sie stalo.

Chcecie niskich cen?
Zlikwidujcie socjalizm i demokracje, bo to najwiekszy rak ktory trawi ludzkosc.
O demokracji naprawde lubie pisac, bo gdy sie zastanowic to ten system jest tak pelny absurdow, ze az sie wierzyc nie chce.


Ok, idziemy dalej.

Czyli w polsce mozna pedzic bimber i wino w domu

Wino mozna



Czyli bimbru juz nie? Dlaczego?



mozna sobie zbudowac wiatrak i uniezaleznic sie energetycznie

a gdzie jest napisane ze nie mozna?



Jesli w wolnym kraju po wybudowaniu wiatraku TRZEBA podpisac umowe z firma energetyczna (gdzie panstwo ktore rzekomo zwalcza praktyki monopolistyczne)
by sprzedac jej energie po zanizonej cenie a nastepnie odkupic od niej po normalnej cenie to chyba mamy rozne postrzeganie wolnosci.

Zbuduj wiatrak to okaze sie, ze nie masz pozwolenia na budowe, dowali sie do ciebie urzad skarbowy etc etc.
Poczytaj sobie na necie o osobach lub porozmawiaj z takowymi, ktore probowaly uniezaleznic sie w naszym “wolnym panstwie” od horrendalnych cen energii, ktore pojda jeszcze wyzej ze wzgledu na unijna hucpe pod tytulem “globalne ocieplenie a emicja co2”.

Gdyby bylo mozna to pelno takich wiatrakow by bylo, poniewaz jest to oplacalna inwestycja, jesli patrzymy na to dlugoterminowo.
Jakos wiatrakow u nas brak.



mozna palic mariihuane w “swoim” domu.

Mozna.



Czemu klamiesz?
Samo posiadanie marihuany w domu jest nielegalne, z tego wynika, ze palenie rowniez.
Otworz okno i zapal marihuane, ja zadzwonie na policje, jesli mozna to funkcjonariusze nie powinni nic robic.


Mozna bez zakladania dzialalnosci gospodarczej wyprzedac wszystkie stare i uzywane ciuchy z domu

Mozna.



NIE MOZNA - http://tokida.blox.pl/html




Na przyszlosc, byc moze ci sie kiedys przyda, gdy bedzisz juz zyl w prawdziwym swiecie, a nie na yt.com


Lal!! Dzieki, ze mnie uswiadomiles robolu!! Zylem caly czas w matriksie, czy innym yt.com (youtube.com?).
Narazie moj swiat kreci sie wokol moich 2 dzialalnosci gospodarczych (zarejestrowanych oczywiscie na UK), nie mam czasu na wchodzenie na YT, co probujesz nieudolnie mi przypisac. A tak w ogole, nawet, gdy podpieram sie materialami z YT to co? Sa one gorsze od dokumentow, ktore leca w TV?
Czy to sa jakies symulacje komputerowe, falszerstwa czy CHU**J wie co jeszcze by nie moglby byc dowodami?

Nie umiesz myslec, co pokales przed chwila, klamiesz, badz nie znasz faktow.
Oczywiscie, mozesz sie upierac:

wiatrak w polsce mozna zbudowac- tak samo mozesz nasrac w muzeum na posadzke, jakie beda tego konsekwencje juz Cie widocznie nie obchodzi.

Ja polsuguje sie jezykiem NORMALNYM, nie szablonowym, prawniczo precyzyjnym, czego chyba nie chcesz dostrzec.
Gdy czegos nie mozna zrobic w naszym “wolnym” kraju, nie oznacza to, ze nie mozna zrobic tego w ogole.
Zabic drugiego czlowieka tez mozna- WSZYSTKO MOZNA, tylko nie w swietle absurdalnych przepisow i chorego prawa.

“nie mam nic na potwierdzenie swojej hipotezy, ale uwazam ja za teze, wiec sam sobie szukaj arguemntow na jej potwierdzenie."


A gdzie ja mam szukac? Z przykladu o wiatraku znam niejedna osobe ktora musiala taki wiatrak rozebrac, i chyba nie bylo to wynikiem wlasnej inicjatywy.
Co dalej, przyklad z pasami? Z bimbrem (bo wino podobno mozna, dlaczego to mozna a tego nie, nie mam pojecia).
Marihuany nie mozna palic w swoim domu, poniewaz jej posiadanie jest zabronione.
Ceny? Nie musze szukac, widze to po 4 latach przerwy w zakupach- nie wzialem sobie tego z dupy, to po prostu rzuca sie w oczy.

Jesli juz zaczniesz zyc w normalnym swiecie, a co najwazniejsze- ZACZNIESZ MYSLEC, to naucz sie implikowac, bo z durniami (nie mowie, ze nim jestes, zebys ie znowu nie obrazil) nie mam zamiaru dyskutowac.


I na koniec, zeby bylo jasne, mialem to napisac wczesniej, ale jakos tak wyszlo, ze nie napisalem:
w piewszym poscie piszac “jakis kretyn” nie mialem pojecia, ze napisales to Ty (gdybym wiedzial, na pewno bym tak nie napisal).
Mam wyrzuty sumienia, poniewaz staram sie szanowac starsze osoby, dlatego za te wszystkie niepotrzebne wyzwiska przepraszam.

Niemniej jednak ostatnio, prowadzac interesy w polsce przekonalem sie, ze ten kraj nie jest nijak bardziej wolny, szczegolnie gospodarczo niz to slyszalem z opowiadan moich dziadkow.

Nie wiem kim jestes i czym sie zajmujesz.
Ja dla Twojej wiedzy w matriksie nie mieszkam, mam obecnie 3cia prace w firmie lojalnosciowej, ktora narazie szuka osob do biznesteamu, i dzieki temu mam mozliwosc pogadania z naprawde ciekawymi osobami jak ostatnie spoktanie w Katowicach (dyrektorzy, managerowie Sony, Zepter etc). Rozmawiam z nimi o takich rzeczach i wiem jak sytuacja wyglada, moge ten system poznac od srodka.
Im wiecej sie tym zajmuje, tym przejrzysciej widze jaka siec ukladow i ukladow lobbystycznych rzadzi w tym kraju.

Mam gdzies, czy powiesz to samo co jelop groober (ktoremu niedlugo odpisze dluuuuugim postem, na jego rzekome pier****e, ze swinska grypa mutowala tak samo jak Hiszpanka, idiota nie jest w stanie zobaczyc roznicy miedzy wirusem mutujacym w obrebie tego samego gatunku a wirusem zwierzecym, ktory mutowal na czlowieka, niestety ZADEN mikrobiolog nie potwierdza jego tezy, przepytalem pare uczennic i profesorow uniwersyteckich w Lodzi).
Najgorsze jest w tym wszystkim, ze tematy na ktore sie wypowiadam czesto bardzo mocno zaciesniaja sie z moimi doswiadczeniami i zainteresowaniami, ktore chce podwazyc jakis pajac, ktoremu sie wydaje, ze wie cos na dany temat i zajmuje glos.

Co prawda czasem zajmowalem glos w sprawach o ktorych zbyt malo wiem, np o UE, jednak nie musze znac doklanie wewnetrzenj struktury tego barlogu by stwierdzic jak ten barlog funkcjonuje, tak samo jak nie musze byc architektem, zeby stwierdzic, ze budynek krzywy rzeczywiscie jest krzywy.

Moje nastawienie jest takie, poniewaz coraz bardziej przekonuje sie, ze osoby ktore pisza na esp, sa po prostu glupie, z nielicznymi wyjatkami.



Ten kraj nie jest wolny i od dziesiatek (moze setek?) lat nie byl. Europejczycy, ktorzy chca zaznac wolnosci wyjezdzaja np do Indii.
Dlaczego zaden Indyjczyk nie chce zaznac wolnosci w Europie? Bo jej tu nie znajdzie.

Europejczyk nie zdaje sobie sprawy, ze mozna jezdzic cala dobe, NAWET W NOCY bez wlaczonych swiatel i nie powodowac wypadkow. Tak jest np w Wenezueli.
Europejczyk nie wyobraza sobie poruszania sie po drodze bez sygnalizacji swietlnej. A tak jest w wielu krajach, jak np we wspomnianych wczesniej Indiach i Egipcie.
Swiatla sa po to, by auta spalaly wiecej paliwa i wiecej kasy wplywalo do skarbu panstwa z tytulu akcyzy i podatku.


a na koniec odpowiedz mi... dlaczego klamales, gdy mowiles, ze w ramach podanie sobie reki ze mna, wyslesz mi piwo?


Nie podales jakie piwo mam Ci wyslac :P
A tak powaznie- esports wyczyscilo mi historie imsg i nie moglem odszukac osoby, ktorej to piwo wisze.

Wyslij mi imsg z marka piwa to jutro Ci wysle.
pzdr



edit:
@eric

Taaa, a conish ma racje, ze wolno palic marihuane (sam fakt jej posiadania jest karalny). I o czym ja mam z nim gadac.

Kazdy kto robil i robi zakupy wie, ze ceny poszly w gore. Ja nic nikomu nie wmawiam, mowie jak jest.
Argumenty conisha to pokazanie jakiejs tabelki- no kuzwa myslalem, ze padne z krzesla.

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się czy ludzie przytakują Ci, dlatego że mówisz prawdę czy dlatego aby mieć spokój?
Nie obchodzi mnie czy ktos mi przytaknie czy nie. Ale jak pisze bzdury takie jak powyzej no to coz...

Ten kraj nie jest wolny i moge przyklady tu mnozyc w nieskonczonosc i nikt mi nie wmowi, ze tak nie jest, bo dlugosc lancucha ten wolnosci odczulem na wlasnej skorze nie tylko ja.

Problem jest taki, ze WY (moze Ty rowniez) mieszkanie wlasnie w blokach i kartonach (ja mieszkam w domu), jedyne co robicie to kieszonkowe od mamusi, kupienie lizaka i maesz do komputera.
No rzeczywiscie, w takim przypadku jestes wolny.

Takim tokiem rozumowania wiezien w celi rowniez jest wolny- jesli tylko nie probuje uciec, nie halasuje i slucha przepisow- w niektorych wiezieniach dosc idiotycznych- jest wolny i wolno mu wszystko.

Problem w tym, ze wiekszosc OSOB NAWET NIE PROBUJE TEGO ZROZUMIEC.
Moge sie zalozyc o 1000zl, ze on nawet przez minute nie zastanowil sie nad tym co napisalem. No ale tak obecnie postepuje wiekszosc glupiego ludu.

Glupi lud uwierzy, ze prezydent olsztyna dopuszczal sie molestwowania seksualnego jakis tak kobiet, tylko, ze glupi lud nie zwroci uwagi (bo TV nie zwrocila uwagi-celowo), ze te kobiety same do niego przychodzily i tego molestowania chcialy.
I podobnie wiekszosc tutaj, jest zbyt glupia by niektore sprawy pojac.

Cu

__

VIP
Van Helsing

2009-10-08 10:39:36

"Co prawda czasem zajmowalem glos w sprawach o ktorych zbyt malo wiem, np o UE, jednak nie musze znac doklanie wewnetrzenj struktury tego barlogu by stwierdzic jak ten barlog funkcjonuje, tak samo jak nie musze byc architektem, zeby stwierdzic, ze budynek krzywy rzeczywiscie jest krzywy. "

Bardzo często. Musisz znać od środka co i jak by mówić że jest zły. W cholero osób nic nie wie i mogłyby żyć ponad poziom w którym teraz są ale ich ciemnota “bo unia jest zła” nie pozwala im się wybić tylko narzekają.

Budynek jest krzywy, fajnie ze to stwierdzasz a jeżeli stoi on dłużej niż wszystkie proste? I będzie stał jeszcze dłużej niż budynki które jeszcze nie powstały? Żaden argument.

Tak jakbyś nie głosował a mówił że jest źle, jakim prawem? Nie znasz się - nie wypowiadaj się. Tak jak mówię czasem mówisz mądrze a czasem tak bez sensu, że odechciewa się patrzeć na Twoje posty..

__
Miejsce na Twoją reklamę!

VIP
fronki

2009-10-08 11:25:15

rotfl @ qwe

ale najlpeszy fragment jest taki:

“Europejczyk nie zdaje sobie sprawy, ze mozna jezdzic cala dobe, NAWET W NOCY bez wlaczonych swiatel i nie powodowac wypadkow."

:DDDDD

choc teoria spiskowa sygnalizacji swietlnych zdanie dalej jest rownie dobra^^

“Swiatla sa po to, by auta spalaly wiecej paliwa i wiecej kasy wplywalo do skarbu panstwa z tytulu akcyzy i podatku."

n1, pokonales samego siebie qwe

__

Zbanowany
kolaola8

2009-10-08 14:18:14

Mylisz się qwe, auta specjalnie wymyślili byśmy wydawali więcej kasy :) Tak samo koło, neta, i sklepy

__

VIP
samolot

2009-10-08 16:12:35

wiele teorii qwe jest co najmniej wątpliwych, jednak odnośnie wzrostu cen ma rację

ponad rok temu kupiłem nową lustrzankę nikona d40 w fotojokerze za 1066zł, a po roku sprzedałem ją, UZYWANA, za 1250
bo taka sama nowa kosztowała około 1500

i co?

__

VIP
fronki

2009-10-08 16:52:05

i to:

http://2.bp.blogspot.com/_-k5avj3LX9s/Ss29VtMQ4gI/AAAAAAAABnU/4k68NmYSN4g/s1600/euro%2Bz%C5%82oty%2Bwaluty.jpg

31 lipca 2008 - 1 euro 3,19 zł
17 lutego 2009- 1 euro 4,93 zł

54% w góre, a przeciez to nie jedyny czynnik wzrostu ceny nikkona d40 w tym czasie - o reszcie pozwolisz nie bede pisal, forum esports to nie miejsce na merytroyczne dyskusje na takie tematy.

ps. zdjecie i dane pochodza z jednego z moich ulubionych blogow - appfunds.blogspot.com

__

VIP
samolot

2009-10-08 18:11:49

no więc właśnie, sporo towarów importujemy, więc jest zauważalny wzrost cen

czegoś nie rozumiem?

__

Przedsiębiorca
PanWokulski

2009-10-08 18:23:41

A czy zarobki Polaków przez ten czas (np. 10 lat) się nie zmieniły?

__

VIP
fronki

2009-10-08 19:04:54

Ksiąze, ale realny wzrost cen jest mierzony przez gus, link do tego dawal conish. naprawde nie ma co podwazac zawartych tam danych :)

w lipcu zeszlego roku dalo sie kupic mazde rx-8 (z usa) za 45k dzis musisz wylozyc x razy tyle. Ale czy to znaczy ze dzis samochody sa dwukrotnie droższe ? Odpowiedz sobie sam

PS. Słowo klucz, które tutaj jeszcze nie padło - INFLACJA! kto potrzebuje, dodatkowego info polecam wikipedie/google/spytac mame o skok cen z poczatku lat '90/wpisz w google kryzys w argentynie i tak dalej

__

VIP
conish

2009-10-08 19:52:05

ja tylko tak szybko i pewnie nie na temat, a na pewno chaotycznie.

spadek wartosci pieniadza nie jest niczym niezwyklym w dzisiejszych czasach. Paradoksalnie- ciagly wzrot zarobkow rowniez wplywa na wzorst inflacji. Zjawisko naturalne jak wschody slonca. Nie jest to spisek rzadow i elit.

QWE! czesto piszesz o swoim biznesie i o tym jakie to klody rzucaja ci pod nogi urzadnicy. Pracuje w firmie, ktora zalozona 5 lat temu dzis opanowala 50% rynku w naszym kraju, otwiera wlasnie 3 filie zagraniczna, ma kilka oddzialow bez wsparcia cc. Przez piec lat, rok w rok, odnotowuje wzrost przychodow (kilkukrotny!). I nikt tu nie narzeka, tylko robi swoje. I jest git.

I jeszcze jedno... Pejoratywnie wypowiadasz sie o pracownikach, nazywasz ich robolami. Pomysl jednak co by sie stalo, gdyby kady “robol” wzial sie za dzialalnosc indywidualna. Kto by wtedy pracowal u nowych pracodawcow? No kto?

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

VIP
samolot

2009-10-09 08:16:57

wiecie, mi to bez różnicy czemu ceny wzrosły, naprawdę mało mnie to interesuje
widzę jednak efekt końcowy, czyli taki, że na sprzęt, który mogłem sobie kupić rok temu, teraz nie mogę sobie pozwolić

__

Użytkownik
napzord

2009-10-09 09:26:41

Cel jest jeden. Zlikwidować klase średnią.

__
http://thebiggestsecretpict.online.fr/nwo/nato_swastika.gif

Użytkownik
qwe

2009-10-09 13:36:37

@fronki

Kolejny raz pokazyjesz swoja (nie)wiedze.
Jesli ktos ci czegos pod oczy nie podstawi to nie pomylisz.

Jeszcze pol roku temu w UK wybuchla glosna afera, gdzie okazalo sie, ze nadmiar sygnalizacji swietlnej mial powodowac wieksza ilosc spalania paliwa przez samochody i zwiekszac dochody budzetu panstwa oraz koncernow paliwowych (pare milionow aut to jednak niemale pieniadze sa).

Niestety na chwile obecna nie moge odnalezc zapisanych linkow w archiwum i nie mam czasu by je dokladnie przeszukiwac.

Ponadto zapewne jestes tak glupi, ze nie dostrzegles, ze u nas tez stosuje sie podobne sztuczki- wymog jezdzenia 24h/dobe na wlaczonych swiatlach.
Czy zmniejszylo to ilosc spowodowanyhc wypadkow? NIE, bo nigdy nie mialo takiego celu, natomiast kazdy kierowca zaplacil srednio 30zl rocznie wiecej za paliwo.
Pomnoz to teraz przez ilosc aut, ktore jezdza po polskich drogach.


“Europejczyk nie zdaje sobie sprawy, ze mozna jezdzic cala dobe, NAWET W NOCY bez wlaczonych swiatel i nie powodowac wypadkow."

:DDDDD



Tak JELOPIE!
Dokladnie tak!
W wenezueli, argentynie, indiach nie musisz miec wlaczonych swiatel- wiele osob nawet nie wymienia spalonych zarowek- jezdza NOCA i nie powoduja wypadkow.

Dla takiego eurojelopa jak ty to niezrozumiale i smieszne.

Serio, zal mi ciebie, bo jestes tak glupim i tepym czlowiekiem, ze szkoda w ogole z toba dyskutowac.

Gdybym napisal, ze wymiana zarowek na “ekologiczne” idzie w interes duzych koncernow to pewnie uznalbys to za teorie spiskowa.

Nie to nie jest teoria, to raczej nazywa sie korupcja, uklad, zmowa.
Jednak tobie wciaz sie wydaje, ze ci ludzie tam na gorze sa prawi i walcza o dobre jutro obywateli.
Tak jasne, froki.

Nie odpowiedziles mi na pytanie z zarowkami i termometrami.
Czyzby to kolejna teoria spiskowa, ktora nie warto rozwazac??

Moge Ci podac tysiac innych przykladow, ktore nie leza w interesie obywateli a kogos kto te bzdury wymysla.

Najlepiej widocznym przykladem jest chyba wojna z globalnym ociepleniem.

NAzywaj to dalej teoria spiskowa, baranie.


@100 Suns
hah, bardzo smieszne
http://www.rmf.fm/fakty,155210,Jak,rozladowac,uliczne,korki,Wylaczyc,sygnalizacje,swietlna.html
W najwiekszych miastach juz sie to stosuje.
Ale ofc- badz dalej przekonany, ze swiatla zwiekszaja twoje bezpieczenstwo.

http://www.youtube.com/watch?v=UIthEM6pDqw&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=-W3-HoKGZNE

Zobacz jak krotki jest sredni czas przejazu. Oni tam sie nie bawia w swiatla, bo wiedza, ze SWIATLA POWODUJA TYLKO KORKI.




@Ksiaze

LUDZIE!!!!!!!!!!!!!

Czytajcie uwaznie, bo nie napisalem, ze ceny WSZYSTKIEGO poszly od 50 do 150% w gore.

Chodzilo mi glownie o najpotrzebniejsze artykuly- najpotrzebniejszym artykulem z pewnoscia nie jest nikon d40.
Jego wyzsza cena jest spowodowana oslabieniem sie zlotowki, co widac po niemal kazdym produkcie elektronicznym, ktorego cena zalezy od KURSU DOLARA, nie tak jak FRONKI podal- EURO, poniewaz z producentami Japonskimi i Chinskimi rozlicza sie w DOLARACH !



@conish

QWE! czesto piszesz o swoim biznesie i o tym jakie to klody rzucaja ci pod nogi urzadnicy.


Nie doczytales. Ja mowilem o tym jak klody pod nogi POLAKOM rzucaja urzednicy.
Ja juz jestem zarejestrowany w UK, tutaj w polsce jestem w Lyonessie i podatek dochodowy place tylko od 10% swoich dochodow, ponadto nie musze rejestrowac DG.

Pracuje w firmie, ktora zalozona 5 lat temu dzis opanowala 50% rynku w naszym kraju, otwiera wlasnie 3 filie zagraniczna, ma kilka oddzialow bez wsparcia cc. Przez piec lat, rok w rok, odnotowuje wzrost przychodow (kilkukrotny!). I nikt tu nie narzeka, tylko robi swoje. I jest git.



Ale co ma piernik do wiatraka?? !!!

To co napisales nie ma kompletnie zadnego znaczenia-
rownie dobrze moglbys napisac:

“wy polacy tak narzekacie na zarobki, ja pracuje w firmie, zarabiam 5000zl i wcale nie jest tak zle”

Co z tego, ze ta firma trzyma sie dobrze? Czy ta firma jest reprezentantem calego rynku?

Po pierwsze, firm ktore maja sie dobrze jest sporo- bo gdyby kazdej firmie wiodlo sie zle to by ich nie otwierano, bo po co? Dla ozdoby?

Ja mowilem o DROBNYCH PRZEDSIEBIORCACH bo to IM URZEDNICY KLADA KLODY POD NOGI.
Najtrudniej jest utrzymac interes drobnemu przedsiebiorcy wlasnie i o to caly czas sie ta dyskusja toczy !!!


I jeszcze jedno... Pejoratywnie wypowiadasz sie o pracownikach, nazywasz ich robolami. Pomysl jednak co by sie stalo, gdyby kady “robol” wzial sie za dzialalnosc indywidualna. Kto by wtedy pracowal u nowych pracodawcow? No kto?



Wolny rynek bardzo szybko sam dojdzie do rownowagi.
Postanie mnostwo firm i firemek- 5- 10 osobowych, ktore beda zajmowaly sie rzemioslem.
Kazdy zagarnie czesc rynku dla siebie, wynagrodzenie bedzie REALNE, czyli np
za dobrze wykonana prace otrzymasz odpowiednie wynagrodzenie, obecnie mamy sytuacje- czy sie stoi czy sie lezy, 10zl sie nalezy.

Robole istnieja tylko wtedy, gdy masa ludzi pracuje dla paru wielkich koncernow, ktore kontroluja rynek.
Robol to osoba, ktora pracuje za 1500zl, podczas gdy jego szef zarabia 15mln zl.

W wolnym kraju, nie okupywanym przez mafie podatkowa, robol, gdyby dowiedzial sie ile zarabia jego szef- rzucilby wszystko w cholere i zalozyl mu konkurencje.

Rynek jest otwarty i pelno na nim pieniedzy, jednak roznego rodzaju regulacje i przepisy prawne zabraniaja zwyklemu Kowalkiemu czesc tych pieneidzy zagarnac dla siebie.
Prawo obecnie jest pisane tak, by pieniadze zagarnela okreslona tylko pula osob, niszczac drobna konkurencje.

Ponadto w spoleczenstwie istnieje ROZNORODNOSC, tzn niektore osoby sa bardziej przedsiebiorcze, inne mniej.
Niektorzy mysla jak co by tu rozkrecic, inni chca isc do przyjemnej pracy, popracowac, dostac pieniadze i miec spokoj- nie martwic sie firmom.
Wolna wola, ktora obecnie jest mocno ograniczona.

Kazdy jelop z TV powie Ci, ze masz wolna reke i mozesz robic co chcesz.
Oczywiscie, mozesz zalozyc firme, jednak gdy popatrzysz jakie przeciwnosci stana na drodze to uswiadomisz sobie, ze jednak nie takiej wolnosci ludzie spodziewali sie po 1989.

edit

@fronki

PS. Słowo klucz, które tutaj jeszcze nie padło - INFLACJA!


Jak nie padlo, przeciez pisalem o inflacji.

I kto wg ciebie fronus za ta inflacje jest odpowiedzilalny.
Twoi IDOLE z PO i UE.

Ale tam zachodza procesy, ktorych ty i tak nie jestes w stanie pojac.

__

Użytkownik
ank3l

2009-10-09 18:07:45

sorry, ale czy qwe nie napisał w tym temacie najdłuższego posta na esp?

__

VIP
conish

2009-10-09 18:57:29

nie, napisal go w innym temacie.

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

4125 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie