Komputer mi sie wylacza...

Dostosuj

Autor Wiadomość
PRO
igor

2004-08-14 13:22:57

Mam mały problem ze swoim komputerem:

# procesor: Pentium 4 - 3.0GHz - 1024 kb Cache
# pamięć: 512 DDRAM - PC 400, TWINMOS
# grafika: ATI HIS Radeon 9700 PRO 128 DDR DVI/TV

Co pewien czas, najczęściej podczas instalacji programów, kopiowania plików, grania w gry wyłącza mi się komputer. Żeby go włączyć ponownie musze chwilę poczekać, a najlepiej wyjąć na kilka sekund kabel zasilający. Czym może to być spowodowane, prócz wysokiej temperatury (co wykluczam, bo jest w normie).

__

VIP
Van Helsing

2004-08-14 13:29:21

może przeinstalować system? lub sprawdzić czy nie ma wirusów? może zasilaczowi coś się dzieje?-za mało lub za dużo mocy pobiera i wyłącza kompa? - nie wiem lecz może coś z mych propozycji?

ja mam komp zbliżony do Twojego, ale nigdy mi się nie wylaczal..odpukać :)

__
Miejsce na Twoją reklamę!

PRO
igor

2004-08-14 13:33:10

System ma 2 dni, wiec odpada. Wirusa tez nie ma. Mysle, ze problemem moze byc zasilacz.

__

VIP
Van Helsing

2004-08-14 13:37:03

No jak sam mówisz, że najlepiej wyjąć wtyczkę na parę sekund to tak, problemem może być zasilacz.

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Użytkownik
fal

2004-08-14 14:05:42

problem stary, tak bylo z pierwszymi pentiumami 2, jesli wiatraczek choc troche odstawal komp resowal.

procek sie przegrzewa, wymien/sprawdz czy wentylator maxymalnie przylega, pomonituj temperature procka jesli przylega dobrze.

jesli to bedzie ok to sprawdz czy masz wystarczajaco mocny zasilacz dla swojej karty graf. bo dla takiej by sie przydal jakis mocny.

__

VIP
sEctOr

2004-08-14 16:34:23

na 99% zasilacz. za słaba ma moc. jak to zasilacz to sie modl zeby ci sie nic z kompem nie stalo !! pewnie masz jakiegos codeshita ;/ igor sprawdz napiecia w biosie i podaj tutaj to ci powiem

__

VIP
Van Helsing

2004-08-14 17:08:56

jest też bardzo fajny program, że możesz wszystko sprawdzić w windowsie napięcie także EVEREST Home Edition można go dostać na www.nowe.pl polecam zajmuje 2mb

__
Miejsce na Twoją reklamę!

PRO
igor

2004-08-14 17:18:40

Zasilacz mam QTEC PSU 400W !

__

VIP
sEctOr

2004-08-14 19:37:53

sprawdz napiecia tak jak ci mowilem a tu masz cytat z forum :-P

"w życiu Qtec

tani, ale szajs!

jeden mi spalił pół kompa, drugi jak dali był walnięty, kupiłem Chiefteca 360W i mam spokój

Qtec:
- głośny!
- nie trzyma napięć" ;-)

__

PRO
igor

2004-08-14 19:43:07

wiesz gdzie ja mam takie komentarze? pokaze Ci w gliwicach :D.

__

VIP
scR

2004-08-14 21:30:03

sprawdz temp plyty glownej

__

VIP
sEctOr

2004-08-14 21:54:14

ok ;-) ale imo zbieraj hajs / naciagaj starszego na zasilacz ;-)

__

PRO
igor

2004-08-15 19:34:12

Dobra... teraz to juz przesada.

Nie uporalem sie jeszcze z pierwszym problemem, a pojawil sie juz kolejny. Chcialem odlaczyc nagrywarke, by sprawdzic czy wylaczanie komputera nie jest spowodowane przesileniem zasilacza, w tym momencie... system nie mogl odnalezc systemu, pomieszalem troche z kablami, troche w BIOSie i w koncu komputer wykryl 2 dyski i nagrywarke. Bylem juz caly szczesliwy gdy wgrywal sie Win XP, az w koncu po chwili zrestartowal sie komputer i tak w kolko. Za kazdym razem gdy laduje sie juz OS *pik* i restart. Czy ktos wie czym moze to byc spowodowane? Bios? Kable?

__

Użytkownik
yareq

2004-08-15 21:31:01

Ehehhe ;P Moich 2och kolegow i ja tez ale problem jest taki ze nie mam ani ja ani oni pojecia czym to jest spowodowane, poprostu z czasem mineło(lul?) :S, Najsmieszniejsze w tym jest to ze Linux dzialal wtedy mi jak trzeba... Posiedzialem 2 tygodnie na Mandrake'u, a potem sie zorientowalem ze juz dziala Windows ;-) Ale to bylo dawno temu na moim staryyyyym kompie 1GHz, 384MB, GF2MX400 :E

__

Użytkownik
yareq

2004-08-15 21:34:17

Anyway: GL w naprawianiu ;-P

O QTEC'ach to w zyciu nie slyszalem =P, mam Chiefa 360W DF - pieknie trzyma napiecia i chodzi cichuuutko :) Nonameowe 400 moze wcale nie miec 400 tylko np. 300, pozatym liczy sie to jak trzyma napiecia :> Ludzie czesto ignoruja znaczenie zasilacza ale warto raz wydac na niego i miec spokoj. Przynajmniej wiadomo(w wiekszosci przypadkow) ze to nie zasilacz jak cos nawala ;-)

__

VIP
wilgotna pela

2004-08-15 21:35:26

1. wymien zasilacz
2. clear cmos
3. temp proca sprawdz
4. skoluj jakas dobra pamiec i zapusc memtesta
5. kreciles go ?

__

VIP
sEctOr

2004-08-16 10:11:01

+ dla tego pana ;-) to samo mu mowilem DOKLADNIE TO SAMO ;-)

__

VIP
OnliNE

2004-08-16 10:21:42

wyczyść wiatrak w zasilaczu ;P
no chyba ze masz wodne.. :>

__

VIP
sEctOr

2004-08-16 14:02:02

;-))

__

Użytkownik
ziel1na

2004-08-17 17:26:21

kurde ja tez tak mam czesto :(

ale wydaje mi sie ze jest to karta graficzna :/
poniewaz jak dlugo jest komp uruchomiony to sie strasznie nagrzewa (nie mam wiatraczka na grafie) i wtedy jak chce uruchomic ponownie to mam resety :/ ale jak wzielem duzy wiatrak i ochlodzilem grafe (bo az parzyla jak jej dotknelem) to juz moglem znow go uruchomic..
i dokladnie jak yarek powiedzial lunuch dziala caly czas a tylko winda sie wali przy uruchamianiu :(

bylem w servisie (pytac sie tylko) i powiedzial mi ze moze to byc konflikt karty graficzenej ze sprzetem (bo zaczelo mi sie tak dziac od zmiany grafy)..

__

Użytkownik
ziel1na

2004-08-17 17:26:59

a nie sadze zeby zasilacz nie wyrabial bo do gf4mx chyba nie potrzeba nie wiem jakiego tam zasilacza dobrego :P

__

Użytkownik
mic

2004-08-18 11:53:07

mój kumpel miał podobną sytuacje, komp mu sie co chwile resetował, robił byle co i mu sie resetował, przyczynął był RAM. jedna z jego kosci była felerna i ciagle mu sie resetował, a wiec nie wiem czy to moze miec cos wspólnego, ale spróbowac warto...

__

Użytkownik
e2

2004-08-19 09:56:00

no dobra mój problem skoro już wszyscy tu opisują i pomagają. mam malutki problem gdyż: jak włączam kompa to w momencie ukazania się tapety komp musi się sam zresować zrobić scandiska i dopiero działa normalnie - need help #1!!
teraz sprawa 2 - ja także mam problem z resowaniem się kompa, chodzi głównie o gry gdyż np: w steamie 1.6 CS nie mogę wejść do opcji gry ;/ wcześniej komp mi się resował jak ją zmieniałem (rozdziałkę) plz help!

__

Użytkownik
wilku!

2004-08-19 17:24:49

gdy mi sie komp resetował, winny wszystkiemu był ram. tez musiałem odczekiwac chwile lub wyłaczać listwe (mem test wykazywał błędy i bez problemu mi go wymienili w servisie). sprawdź ram jakimś mem testem albo jeśli masz go na gwarancji to zaniś do servisu niech oni go sprawdzą.

__

Użytkownik
Rookie

2004-08-21 03:04:19

widzialem juz wczesniej. ZMIEN ZASILACZ:D:D:D!!! ja mialem to samo.... na zasilaczu inna nalepke a po testach sie okazalo ze moc jest mniejsza!!!!

__

Użytkownik
cnn.GreaTeye

2004-08-21 13:38:32

Oj witam panie Igorze, mam ten sam problem, to jest wina płyty głównej, wymieniałem wszystkie części po koleji, aż doszedłem, że jest to płyta główna. Ciągle mi się wiesza komputer heh:/ Proponuje Ci wymienić płytę główną, mnie narazie na to nie stać :]

__

PRO
igor

2004-08-21 13:51:06

O ktorym problemie mowisz? Restart przy ladowaniu systemu czy wylaczanie sie przy wlaczaniu gier?

__

Użytkownik
cnn.GreaTeye

2004-08-21 14:25:34

Mówie o wszystkim, na początku nei chciał włączyć mi się windows, musiałem sflashowac bios'a, gdy już po fleshu bios'a windows zaczą działać, zaczą mi się wieszać komputer, nie zależnie co robiłem w danym momencie, grałem, siedziałem na gg, przeglądałem www, aż do dzisiaj jest tak. Mogę mieć maksymalnie uruchomiony jeden program by nic mi się nie wieszało :/ Moge się załozyc ze wlasnie to jest tego wina, że Ci wiesza się przy instalacji, poprostu płyta główna powoduje przy troszke większym obciążeniu spięcia i wywraca Ci system, mówie, pozycz od kolegi płyte główną i sprawdź, myślę, że to na tyle :)

Taki problem miało kilku moich kolegów, jeden nawet bardzo podobny do Twojego i po wymianie płyty głównej wszystko działało gance gal.

__

Użytkownik
grubka

2004-09-09 13:58:19

hehe :D kazdy ma inna teorie :P
moze kondensatory na płycie głownej ? kiedys tez tak mialem :[

__

Użytkownik
e2

2004-09-09 15:36:30

spoko ja swoję błędy naprawiłem - okazało się, że spalił mi się wiatraczek od chłodzenia karty graficznej. po wymianie wszystko działa jak powinno. pozdrawiam!

__

VIP
postal1

2004-09-19 15:15:32

1)zasiłka
2)spróbuj założyć ponownie radiator na NB - w moim chaintechu też miałem takie jazdy do momentu aż odkryłem ze radiator jest nierówny i w ogole nie ma pasty pod nim - zeszlifowałem go, dałem paste - jest git
3)daj stery do chipsetu

__

Użytkownik
Ace

2004-09-21 13:45:30

no... ja mam problem,, gdyz.

Kupilem nowa plyte glowna (ABIT NF7-SL), procesor (Athlon XP 2600+) i 256 DDR RAM'u TWINMOS'a (chyba).. odrazu zainstalowalem XP (mialem wczesniej WIN 98) bo C: mi sie posypal przez to zmiane... wszytko dzialo dobrze.. lecz zaczely sie klopoty.. antivir (norton 2003 PL) wykryl wirusa W32.Sasser D. i tam bylo ze co chwila cos tam nowego zaraz... ale sciagnolem szczepionke i go wywalilem.. potem nic niewykrywalo... (chod czasem znoof cos wykryl ze 3 x)
I sie wszystko uspokoilo.. lecz zaczol sie sam resetowac.. niewiem dlaczego :> !!
tak bylo jak cos kopiowalem... jak wlaczalem kilka programow.. jak grtalem mi sie wylaczal.. (wylaczaj tez mi czesto CS'a), i wiele inych... programy zaczely szwankowac... zaczelo sie wysiwtlac ze jakies tam pliki sa uszkodzone... itd itd..
Teraz jade na 98.. ale tez czasem cos sie zawiesi.. CZEMU tak sie dzieje ? n33d HELP !

btw. kolega moiwl ze to dlatego ze niamam servis packa do XP.. ale niejestem tego pewien...

__

Użytkownik
Bs0d

2004-09-21 14:01:20

Ja kiedys tez mialem ciekawa sytuacje z resetowaniem sie kompa. Najczesciej podczas grania w Diablo2 mi sie resetowal, chociaz nie tylko. Na poczatku pomyslalem ze moze procek sie grzal, wiec wymienilem wentylator na lepszy. To jednak nie pomoglo wiec pomyslalem ze moze karta graficzna, no i kupilem wentylator na karte. To jednak nie pomoglo, komp sie nadal resetowal. Pewnego razu chcialem cos skopiowac z dyskietki. Okazalo sie ze stacja nie dziala. Odlaczylem stacje i komp sie przestal resetowac :D

__

VIP
rostek

2004-09-21 18:39:26

wszystkim wam poporstu sprzedali zepsuty ram, to tak jak byla ta afera co sprzedawali metyl =]

__

Użytkownik
Ace

2004-09-21 19:12:08

ble.. co ty gadasz czlowieq

__

Użytkownik
Zasysa3

2004-09-22 15:44:05

Moj qumpel tez ma problem z kompem... a mianowicie... Komp sie restartuje tylko przy wjesciu na servery cs'a... ale czasem jakims fartem wejdzie na servereq... i jest hapy... :] ale konczy sie to przy zmianie mapy... praktycznie na 99% jest res... komp sprawia takze problemmy przy probie instalowania win XP... wiec jedzie na 98... bo takowy XP sie nie chce za nic zainstalowa... sprawdzilismy zasilanie, i juz bylismy szczesliwi widzac dziwny brazowy nalot na plytkach... wien new zasilacz i czekamy a tu dalej... sprawdzilismy wszytkie czesci procz plyty glownej.. wiec wiadomo co bylo przyczyna... dodam tylko ze plyta glowna byla nowa... (dwa tygodnie miala)... to tyle...

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

10296 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie