Problem z grafiką!

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
majan

2009-08-24 16:24:42

Witam,

Mam problem z grafiką.
Występuje on od samego początku kiedy dostałem nową kartę graficzną. Polega na tym, że po jakimś czasie grania w dowolną grę, dźwięk się zapętla, obraz jakby traci tekstury i się zawiesza. Po około minucie gra się odwiesza i wszystko działa normalnie. Zdarza się też, że już się nie chce odwiesić i konieczne jest restartowanie komputera.

Oto jak wygląda obraz:
http://img11.imageshack.us/img11/9652/zdjcie0033g.jpg
http://img20.imageshack.us/img20/7523/zdjcie0034.jpg


Szukałem odpowiedzi na google, ale wszędzie zrzucali winę na zasilacz (zasilacz dla pewności wymieniłem na mocniejszy - bez efektów), oraz na kartę graficzną (karta jest nowa).

Korzystam z Windowsa 7.

Oto nazwy komponentów:
AMD Phenom II X2 550 /3.1GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/
AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/
G.Skill 4GB (2x2GB) 1000MHz CL5 PI
Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12
Asus HD4850 512MB GlaciatorFansink
Corsair 550W

Oczywiście instalowałem najnowsze sterowniki, najnowsze programy itd.

Karta graficzna podczas normalnego korzystania osiąga średnio temperaturę 52 stopni, do 65 podczas grania.

__
Pozdrawiam!

Użytkownik
Castiel

2009-08-24 17:05:07

Prawdopodobnie trafiłeś na wadliwy egzemplarz karty graficznej. Podłącz dla pewności jakąś inną i jeżeli problem zniknie to oddaj swoją kartę na gwarancję to wymienią ci ją na nową. Jest też możliwość, że Win 7 nie lubi twojego sprzętu albo sterowniki są niedopracowane pod ten system.

__

Użytkownik
dess

2009-08-24 22:19:52

Spróbuj ze starszymi sterami, albo z modyfikowanymi.
Wygląda jakby problem tkwił w pamięciach... jak masz pod ręką to weż je schłodź jakimś wentylatorem... może się przegrzewają.

Sry, jednak są arty - problem raczej tkwi w GPU. Dopóki masz gwarę, to nie ściągaj chłodzenia, lepiej na gwarę oddać, niz ją stracić i nic nie naprawić ;)

btw zrzucanie winy na wszystkich forach komputerowych na zasilacz, gdy obojętnie co nie chodzi jak powinno - rox!

__

VIP
zoom

2009-08-25 08:25:03

Wątpię żeby to była wina Windows7 bo sam używałem go z HD4850 i nie miałem problemów.
Tutaj wina ewidentnie leży po stronie karty graficznej - coś się przegrzewa albo pamięci są uszkodzone, tak jak pisał ktoś wyżej spróbuj podstawić pod obudowę jakiś wentylator albo od razu idź do sklepu i powiedz jaki masz problem i niech oni przetestują u siebie.

*U mnie karta miała do 70C w stresie.

__
Play more promode.

Użytkownik
brAjxZuaRru

2009-08-25 09:18:45

Sprawdz czy kondensatory
http://www.lumitronixforum.de/images/userupload/526_kondensator_1.jpg
nie są wybrzuszone ani jakby wypalone.

__
In this country you have to get the money , when you got the money , than you get the power , and when you got the power , then you get a woman.

Użytkownik
dess

2009-08-25 09:45:28

Dobra... co by to nie było to i tak się nie opłaci naprawić samemu.. kondensatorów nie wymienisz sam raczej, chłodzenia nie radzę ściągać też... skoro masz gwarę, a dzieje się tak na wszystkich sterach to:
- sprawdź kartę jeszcze u kumpla w kompie,
- odnieś na gwarę i tyle.

__


Warning: getimagesize(http://www.lumitronixforum.de/images/userupload/526_kondensator_1.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: Unable to find the socket transport "ssl" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

943 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie