LCD i karta dzwiekowa

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
rox.

2009-08-11 14:49:48

Cze! Zastanawiam się nad zakupem monitora LCD do 650zł (na którym da się dobrze pograć w quake) oraz karty dźwiękowej do 300zł. Co polecacie?

__
:S

Użytkownik
117

2009-08-11 15:23:04

przylaczam sie do zapytania i od razu kieruje tez moje :) http://www.sk-gaming.com/video/119136-Lemondogscom_beat_DTS kto wie jaki dokladnie monitor uzywaja?

__

Użytkownik
rox.

2009-08-11 19:06:30

? :<

__
:S

Użytkownik
fantz

2009-08-11 20:16:19

Xonar DX

__

Użytkownik
majan

2009-08-11 22:49:50

ja od kilku tygodni posiadam asusa vw222u i jestem bardzo zadowolony. polecam Ci go serdecznie.
kupiłem go za 649 zł w komputroniku.

__
Pozdrawiam!

Użytkownik
smacky doo

2009-08-11 23:22:05

ja ci polecam SAMSUNGA T200

2 ms kontrast 20000:1

__

VIP
blacktyger

2009-08-12 08:40:25

Damn ile lat jeszcze ludzie będą patrzeć na kontrasty i czasy reakcji :ASD.

Potem przychodzą i pytają przy plazmie: 'przepraszam jaki to ma kontrast'?

Jeśli chodzi o czas reakcji to są wszystko wartości g2g (tylko LG ma jaja to napisać, Samsung tego ofc nie zrobi). Ale to i tak nie ma znaczenia, bo 99,99% z Was nie zauważy nic poniżej 16ms. Kontrast? Każdy monitor ma 1 000:1, może te najnowsze modele 1100:1. Dynamiczne wartości nie mają żadnego znaczenia, każdy producent liczy to po swojemu, Philips mnoży przez każdy sub piksel i ma potem na TV 2kk:1...

Szukaj żeby był FHD i dobrze, żeby miał HDMI (na necie powinny już przed 700zł takie być), bo to się przyda. Nie kupuj FHD tylko z wyjściem VGA bo niestety jest duża różnica w porównaniu do DVI/HDMI. Jeśli Ci nie zależy na FHD (Quake...) to możesz poszukać tańszych tylko z wyjściem analogowym bo nawet przy rozdzielczościach ~1600 różnica cyfra/analog jest mała.

Jeśli zamierzasz kupić przez internet to raczej LG, lepszy serwis, 30 dni na 0 martwych pikseli. Szukaj matowych matryc i nie daj się nabrać na błyszczące.

I dla whinerów niżej, którzy pewnie zaraz się odezwą: Tak FHD przy 22” ma sens i różnica jest zajebi*ta. Jak nie wierzycie, znajdźcie kogoś kto ma odpowiedni sprzęt i dopalcie GTA IV na 1600x i 1920x.

__

VIP
fronki

2009-08-12 10:29:41

jak przeczytalem nazwe tematu to sie zaczalem zastanwiac czy masz prblem z polaczeniem lcd i dzwiekowki :D

__

Użytkownik
rox.

2009-08-12 11:03:53

:D lepiej byś pomógł!

__
:S

Użytkownik
mental

2009-08-12 11:22:25

a ja tam wyhaczylem na allegro SONY GDM-F520 za 30zł (ktos chyba nie wiedzial co sprzedaje) i w dupie mam wszystkie pseudo-wypasy lcd ;] A prawda jest taka ze obraz porownywalny z monitorem CRT maja dopiero LCD Eizo , ale one bynajmniej nie sa za 700zl ;) No ale nie kazdy ma miejsce na klocka, a i wymagania rozne.

__

VIP
blacktyger

2009-08-12 11:50:20

Cóż jak ktoś ma na to miejsce, pieniądze na prąd i nie zależy mu na panoramie, to jak najbardziej.

Co do Eizo, to te modele do 5tys to są na prawdę przeciętne i w dużej mierze wciąż na matrycy TN, więc właściwie Eizo zaczyna się 5k+ czyli tylko i wyłącznie dla grafików. Zresztą parametry matryc PVA nie nadają się do oglądania filmów czy grania.

__

Użytkownik
mental

2009-08-12 12:45:47

No ja bardzo cenię świetny obraz: miażdżącą czerń, bajeczne kolory i wysokie rozdzielczości. Na większości mońków LCD niestety żadna z tych rzeczy mnie nigdy nie powaliła, co najwyżej była prawidłowa. U znajomych w firmie reklamowej na EIZO właśnie z matrycami PVA i obraz był świetny, ale kiepski czas reakcji i kąty eliminują je jako monitory uniwersalne. Dlatego CRT jakościowo wciąż wymiata ;) Że kloc? Prawda. Że nie panorama? Prawda. Co do poboru mocy: mój Soniak bierze przy pełnej bieli 145W, 21”. 22” LCD średnio ok. 50W, więc różnica spora. Z drugiej strony monitor nie chodzi 24h/dobę w domowych warunkach (pomijam nolife’y), przeważnie (w moim przypadku) ~5h dziennie. Więc wolę zaoszczędzić na lodówce, pralce, kuchence i żarówkach, które chodzą praktycznie bez przerwy ;)
Ja śmigam w rozdzielczości 1600x1200 (w wyższych już za małe ikonki) i kolory oraz kontrast są tak bajeczne że nie umywają się do tego nawet najlepsze plazmy z sygnałem HD z Luxe.tv lub Blue-Ray (a pracuje w RTV). W dodatku absolutny brak czasu reakcji czy kątów. Wg mnie to absolutnie bezkompromisowe rozwiązanie, ale teraz po uruchomieniu kompa potrafię się gapić 2min na tapetę zanim zacznę coś działać :D

__

Użytkownik
varfare

2009-08-12 13:06:57

W dodatku absolutny brak czasu reakcji


Czas reakcji to jest ale na tyle małty, że niezauważalny.

__

VIP
V!ct!M

2009-08-12 14:13:03

clk ciekawe jeszcze jaki wplyw na zdrowie oczu ma taki kolos :)
ja sie juz przekonalem, ze alternatywy dla CRT jak najbardziej istnieja, moge jedynie zalowac, ze tak pozno przeszedlem na LCD :p

__

VIP
Pajda

2009-08-12 17:51:27

LCD tak samo szkodzi zdrowiu i niewazne co marketing mowi jest to medyczny fakt wynikajacy z ustawienia zrodla swiatla dajacego prosto w oczy. Przy 100Hz moge pracowac prawie caly dzien, przy 120Hz juz ile chce, a na dobrym CRT moge dac jeszcze wiecej.

I ludzie jak kupujecie juz LCD to nie kupujcie Full HD, przeciez kupujecie monitor, a nie telewizor. Full HD to 1920 na 1080, tymczasem podobna komputerowa rozdzielczosc panoramiczna dla monitorow to 1920 na 1200. To oznacza nie tylko, ze Full HD jest mniejsze, ale co wazniejsze sa to dwa rozne aspect ratio czyli 16:9 i 16:10. W filmach nie ma problemu, ale w grach, ktore nie byly robione jak teraz popularnie z mysla o konsoli to zawsze jakies znieksztalcenie.

__

Użytkownik
mental

2009-08-12 17:52:59

@varfare
0,001ms ;] ale masz rację, uogólniłem ;]

@vicek
Przy 100Hz i ww. rozdzielczości muszę stwierdzić że zmęczenia oczu raczej nie odczuwam, no ale też nie siedzę dłużej niż 3h na raz. Ponadto przy zdjętym nisko kontraście obraz w ogóle nie razi a jest miły i przytłumiony. Oglądałem różne LCD, i jak miały świetny obraz to były drogie i miały kiepskie kąty i czas reakcji - vide ww. Eizo. Wśród tanich zauważyłem że kiepsko grają w rozdzielczościach innych niż natywna (spada drastycznie ostrość), oraz przy zmniejszaniu kontrastu obraz staje się bladziutki, a to wymusza stosowanie większego kontrastu który znowu męczy mój wzrok wieczorem.

Więc jeśli odkryłeś alternatywę LCD, która zaoferuje mi parametry mojego crt, bez przesadnie wielkiej ceny (powiedzmy do 6k), to proszę podaj mi model a ja postaram się nim pobawić gdzieś live, chętnie bym zastąpił 30kg bryłę 50x50x50cm czymś mniejszym jak ten się zapsuje ;)

@Pajda:

Popieram, niezdrowe dla oczu jest gapienie się przez parę godzin w ten sam, niby ruchomy i w dodatku świecący obiekt.

__

Użytkownik
Syrj

2009-08-12 18:33:03

a co do dźwięku to bier xonara dx i sie nie zastanawiaj

__

Użytkownik
Castiel

2009-08-12 19:27:05

Może napisałbyś co chcesz podłączyć do tej karty dźwiękowej, bo nie wiadomo czy w ogóle warto pchać się w lepsze karty jak to ma potem grać ze słuchawkami pokroju creative fatality czy jakimiś kiepskim zestawem głośników 5.1, 7.1 etc, bo wtedy to równie dobrze może być zintegrowany układ dźwiękowy, bo i tak nie zauważysz prawie żadnej różnicy.

__

Użytkownik
rox.

2009-08-12 21:04:59

Do wszystkich, podajcie jakieś modele tych monitorów :) Żeby nie było rozglądam się cały czas na allegro, ale nie ogarniam zbytnio tematu monitorów ;)

@ Castiel, na razie mam zwykłe douszne słuchawki. A nie zakładałem tematu o słuchawkach bo to nie ma sensu, muszę tylko poczytać i coś wybiorę ;)

__
:S

Użytkownik
NIKOM

2009-08-13 10:15:15

ja kupuje w przyszlym miesiacu LG W1943SB-PF za +/- 450zl :) chyba ze ktos ma do polecenia cos lepszego do 500zl :P

__

VIP
conneh

2009-08-13 17:05:38

Xonar DX moze wypada fajnie w recenzjach, ale prawda jest taka, ze tylko emuluje standardy Creative’a, a za te sama cene mozna dostac karte, ktora niczego nie bedzie musiala emulowac, a grac bedzie nawet lepiej. Jesli trafi sie okazja, to warto wziac X-Fi Xtreme Music, ktorej nie ma juz w produkcji. Teraz zastepuje ja _chyba_ X-Fi Xtreme Gamer (inny profil, trzeba porownac szczegolowe specyfikacje). Trzymaj sie z daleka od Xtreme Audio, bo to X-Fi tylko z nazwy.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

9085 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie