APM

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
freak

2004-07-25 14:51:30

W 30 numerze Nesweeka w słynnym już chyba artykule "Atleci e-przestrzeni" w ramce o sprzęcie dla graczy została zamieszona króciutka defincja na temat APM. Cytuję: "klawiatura - wraz z myszką stanowi główne narzędzie gracza. Mistrzowie potrafią na nich pracować z szybkością 400 APM - 400 poleceń na minutę (6,6 na sekundę)". I w związku z tym chciałbym się zapytać czy znane wam jest jakaś dłuższa definacja tego pojęcia. A może są jakieś programy dzięki którym będe mógł sprawdzić swoją wartość w APM ? Gram namiętnie w Quake 3. Więc jeżeli podczas jednej sekundy robię unik w bok (a - strafe w lewo + s czyli cofanie się) i do tego wykonuję skok (w moim wypadku - spacja), oraz mierze z trybu zoom w przeciwnika i strzelam w niego po czym w mgnieniu oka zmieniam broń na inną i to wszystko trwa przypuśćmy te jedną sekundę to czy wykonuje 5 poleceń na sekundę (czyli około 300 na minutę) ?

__

Użytkownik
ziel1na

2004-07-28 00:35:34

co tu definowac ? :)
Actions Pre Minute czyli j/w polecen na minute
co do programow to wszystkie jakie znalazlem dzialaja tylko na w3 i jest to wyciagane z demek a nie w czasie trwania gry wiec nie pomoge..

__

Użytkownik
freak

2004-08-02 16:58:39

Szkoda, chciałem sobie współczynnki APM zmierzyć :-/ :-)

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1188 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie