Twoja mysz RAZER - jak wygląda po latach

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
grocal

2008-07-21 06:30:22

Generalnie myszki Razera są dość popularne w e-sportowym światku. Jako, że zastanawiam się nad kolejną myszką tego producenta postanowiłem poszukać takiego modelu, który jest naprawdę niezniszczalny. W marcu zeszłego roku trafiła w moje ręce [url=http://www.razerpro.com/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=26]Razer Pro Click 1.6[/url]. Niestety fizycznie wytrzymała może kilka miesięcy. W miejscach styku opuszków palców z powierzchnią przycisku zaczęła wycierać się antypoślizgowa powłoka. Myszka wygląda tragicznie. Zrozumiałbym, gdyby coś takiego stało się po 2-3 latach, ale nie po kilku miesiącach używania. Od strony funkcjonalnej myszka działa bez zarzutu ale jest irytująca w dotyku i wygląda fatalnie.

Tak więc moje pytanie w celu wyszukania "Świętego Graala”.

Jak wygląda Twoja myszka Razera?
Mile widziane głównie fotki. Komentarz o intensywności i długości czasu używania oraz oczywiście nazwa modelu również się przyda ;)

Pozdrowionka i dzięki za odpowiedzi...

__

Użytkownik
reurion

2008-07-21 07:22:56

używałem DB plasmy 20 miechów hmmm jak nowa wygladała jak się ją wyczyściło :)

__

Użytkownik
Kaczor

2008-07-21 07:47:29

Nie wiem co ty robiles z ta myszka, tez mam pro 1.6 okolo rok czasu i wyglada na 4+ :)

__

VIP
El_Matador_SSJ

2008-07-21 08:38:03

Nawet mój A4tech zaczął tracić powłokę dopiero po dwóch latach, masz jakieś kwasy w rękach, albo konsumujesz posiłki przy kompie^^

__

Użytkownik
cRkKk!

2008-07-21 09:17:20

Ja konsumuje. Razer DeathAdder mam juz 7 miesięcy i jest jak nowy.

__

Użytkownik
iamtheone23

2008-07-21 09:34:08

ja mam kulkowa od amigi 500 i wyglada jak nowa. po 14 latach uzytkowania.

__
http://benzblog.pl/

Użytkownik
niceaalbosmierc

2008-07-21 09:52:02

Razer Diamondback Chameleon Green - kupilem cztery lata temu :) Nie do zdarcia. Gralem duzo w MMO, gdzie myszka odgrywala kluczowa role no i caly czas CS: Source :) Teraz mozna ja kupic za 100zl brutto :)

__

Użytkownik
gÓpek

2008-07-21 11:02:03

Moj Razer DB nie oparl sie probie czasu i lezy gdzies na polce a wyrwany kabel obok ;-D

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2008-07-21 11:26:17

Przyznaj sie, ze jak grales w tibie, to ci mama ze zlosci myszke wyrwala :) A jej sile, nawet herkules sie nie da rady :)

__

Użytkownik
Roti

2008-07-21 11:52:04

Ja mam Deathaddera i wygląda jak nowy, jak się zabrudzi to go czyszczę i już, nic się na razie nie starło, jedyne do czego mogę się przyczepić to spód myszki, który na standardowych ślizgaczach się może rysować(i myślę, że każdy kto ją użytkuje/użytkował na standardowych też może mieć porysowany lekko spód), ale można to rozwiązać kupując inne ślizgacze. Poza tym lekko porysowanym spodem myszka wygląda jak nowa.

__

Użytkownik
Bezołowiowy

2008-07-21 12:31:57

czemu koniecznie Razer? ja juz ponad 2 lata mam A4Techa x-718 i jedyne co sie w nim zmienilo, to w miejscu przylozenia reki zdarlo sie to tandetne sreberko :)

__

Były Redaktor
so0fka

2008-07-21 13:04:45

Mój Logitech G1 ma prawie 4 lata i działa bez zarzutu. Miejscami powierzchnia nieco zmatowiała, ale po wyczyszczeniu błyszczy się jak Lux-Torpeda. W zagłębieniach osiada dużo kurzu, a tam również dawno nie było żadnej szmatki. Jedyne, co po wyczyszczeniu różniłoby ją od oryginału to przycisk rolki, który niestety złamałem (nie jest to wada konstrukcyjna a moja wina - co tu się dziwić, że coś się psuje, jak się tym uderza np. o blat stołu).

Moim zdaniem jest to najlepsza mysz ever. Nie dość, że wiele osób chwali ją za sensor (nawet dziś wygrywa wiele testów porównawczych z next-genowymi myszami), to jest piękna w swej prostocie i zrobiona naprawdę porządnie, naprawdę się nie psuje, nawet mi (choć znany jestem z tego, że nawet ołowianą kulkę bym popsuł). Doskonały stosunek cena/jakość (wszak gdy jeszcze była w sprzedaży, kosztowała poniżej 100zł).

__

Użytkownik
m3ribo

2008-07-21 13:36:42

Moj razer(diamondback) po 4 latach wyglada gorzej niz zle. Nadruki zniknely po pol roku zniknely z gory jak i z dou. Po slizgaczach nie pozostalo nic. Ta warstwa, ktora chroni palce przed slizganiem zaczela sie sama zdzierac, boczna guma zaczela nabierac wilgoci i jakas woda sie pod nia porobila, to musialem to poprzebijac i teraz wyglada jak pi*zda 80latki.

Ale co najwaznijesze nadal dziala.

Co do intensywnosci uzywania od 10-14h dziennie ciaglego machania lub zwyklego uzytkowania. Jesli ktos gral w jk3 to wie ile trzeba sie myszka omachac.

__

Użytkownik
nihilist

2008-07-21 13:46:32

nie ma to jak mieszkać na bagnach

__

Użytkownik
freak

2008-07-21 13:46:41

Zdjęcia > opisy.

__

Użytkownik
varfare

2008-07-21 14:25:21

Ja mam Razera DB od około roku, do tej pory wygląda jak nowy po za lekkimi rysami od spodu, lekko zżółkłą gumą na bokach (standard w każdym DB) i startymi literami NDBACK z wyrazu Diamondback.

__

Użytkownik
varfare

2008-07-21 14:41:48

Ja mam Razera DB od około roku, do tej pory wygląda jak nowy po za lekkimi rysami od spodu, lekko zżółkłą gumą na bokach (standard w każdym DB) i startymi literami NDBACK z wyrazu Diamondback.

http://img411.imageshack.us/img411/3376/24655275qb9.jpg
http://img395.imageshack.us/img395/4165/76190722ku9.jpg
http://img403.imageshack.us/img403/7576/91354276le5.jpg
http://img411.imageshack.us/img411/9935/90814328bi2.jpg

__

Użytkownik
Yakcyll

2008-07-21 14:46:10

Znaleźć ją w Polsce u kogokolwiek to jak zostać Sherlockiem Holmes'em. Ale jest na eBayu! (Tylko trzeba mieć konto PayPala :( )
Kiedyś zostanę Sherlockiem Holmes'em.

__

Użytkownik
117

2008-07-21 15:56:59

Moj razer copperhead:
[url=http://images27.fotosik.pl/251/5a4169c7c1d4f099med.jpg]http://images27.fotosik.pl/251/5a4169c7c1d4f099med.jpg[/url]


2 lata uzytkowania. Jestem bardzo zadowolony z niego. Napis jeszcze niestarty.

__

Użytkownik
GrooBer

2008-07-21 16:13:41

Mam DeathAddera od 6 miechów xD Wygląda jak nowy...

__

Użytkownik
xewan

2008-07-21 16:24:32

DeathAdder. Mam go od 2 lat. Wygląda b.dobrze poza lekkim brudem ^^. Historia moich myszek: IE3.0 / Mx510 / Rzr DB LimitedEd. / DeathAdder i w tzw. międzyczasie [url=http://ec1.images-amazon.com/images/I/31N7ENCV2ZL._AA280_.jpg] takie coś [/url].

IE 3.0 - Masakra cudo
Mx510 - ciężka krowa ALE lepsza od Rzr DB i DA (!!!)
Rzr DB - palce mnie bolały od grania na tym małym shit'cie
Rzr DA - dobra mysz ALE kiedy siadłem na tej myszce MS co ma "oko" od IE natychmiastowo lepiej się strzelało - po prostu - flaki Microsoftu nie "zmieniają" ruchu ręki i wchodzi idealnie - akurat kumple byli ze mną i sami byli pod wrażeniem tego co się dzieje na ekranie. A noob'leetem nie jestem ;ASD

Wnioski:
Nie kupuj żadnej krowy Logitech'a.
Nie kupuj również "wypasionego" sprzętu Razera.
Proponuje IE 3.0 lub IE 1.1 lub zwykły Microsoft Mouse (w UK za 12 funtów) na flakach InteliiEye.

Kiedyś była promocja że do ergo klawy microsoftu dostawało się właśnie tego MSMouse.

__

Użytkownik
dezCartezz

2008-07-21 17:12:16

mi tez sie to zdarlo, ale teraz wyglada duzo lepiej :D

__

Użytkownik
bts[b]

2008-07-21 18:04:07

Co ty masz do Logitecha? ;o

__

VIP
reaktiv

2008-07-21 18:18:19

Diamondback Plasma
Czas uzytkowania: Od premiery(hmm 4 lata?)
Uszkodzenia: Plastik, ktory naciska na styk w lewym guziku sie "starl", a raczej ja go starlem pilnikiem, zeby go "wyrownac" bo w niektorych miejscach juz nie dotykal. Scieran bylo kilkanascie, az w koncu starlem calkowicie :D Dokleilem jakis maly plastik z ramki od modelu do sklejania i dziala lepiej niz nowa xD
Starty plastik pod napisem "Razer". Przyczyna: Naklejka PGA na myszcze, ktorej pozostalosci bezmyslnie potraktowalem zmywaczem do paznokci, przez co sie taka dziwna chropowata powierzchnia zrobila, ale w niczym nie przeszkadza.
Scroll: Jeda wada, ktora powstala nie z mojej winy :D Zabki sie zjechaly i troch dziwnie scrol zaczal dzialac. Po probach naprawy, zrabal sie jeszcze bardziej, ale jakos ogarnalem i dziala xD

Tak wiec, mysz nie do zajechania, wiekszosc wad w mojej zrobilem sa :D wiec jak najbardziej polecam.

Choc nie wiem czy Diamondback 3G jest tak samo wytrzymaly. :p

__

Użytkownik
varfare

2008-07-21 18:33:26

Tu akurat nie powiedziałeś nic nowego. Stwierdziłeś jedynie fakt, że kształty większości myszek po za IE Ci nie pasują. To, że Tobie się źle celowało na DB nie znaczy, że każdemu będzie się źle jej używało. Mi osobiście w ogóle nie idzie na mx518, na DB o niebo lepiej, kwestia kształtu a nie sensora, który jest może i inny, ale podczas używania 0 różnicy. IE nie posiadam i nigdy nie miałem, aczkolwiek miałem myszkę a4tech'a o kształcie IE 1.1 no i grało mi się na niej bardzo dobrze, chyba niedługo zamienię DB (który i tak jest dla mnie bdb) na IE 1.1.

__

Użytkownik
varfare

2008-07-21 18:54:50

meribo, zaczął byś grać w jk2, a nie jakiś syf jk3

__

Użytkownik
BNPL|TheNaturat

2008-07-21 19:32:17

Roczny DA - stan po solidnym czyszczeniu idealny, minimalnie jaśniejsze miejsce na lewym przycisku, ale na granicy dostrzegalności.

PS Dzięki za motywację do wyczyszczenia gryzonia :)

__

Użytkownik
m3ribo

2008-07-21 20:36:58

nie gram juz ponad 1,5 roku w jk3

__

Użytkownik
xewan

2008-07-21 20:54:12

Nic - po porostu - obiektywnie patrząc to są krowy - lepiej mi sie celuje na nich niż na razer'ach ale cały czas czuć "masę" takiej myszki.

__

VIP
samolot

2008-07-21 20:56:19

copperhead, wytarł się lakier na "dupie", zepsuł się przycisk

uzywany jakis rok

__

Użytkownik
xewan

2008-07-21 21:02:17

Sensor ma tutaj znaczenie - bo każda firma buduje go na innej zasadzie - Tak! Wiem! Sam schemat jest podobny - ale to jest jak z samochodami - wszystkie są takie same a jednak "budowa własna" silnika decyduje o jego dynamice etc. Silnik w porshe i w ferrari to te same X tłoków z turbem etc. ale każda firma buduje go w inny sposób - i tutaj właśnie razer wydaje się być "dziwny". Jak by miał "antyaliasing" ruchu ;'D Interpretuj to jak chcesz - subiektywna opinia - na Logitech'ach i na IE powiedzmy mam 100% przykładowej celności - nieważne jaki kształt czy model - a na razer'ach zawsze jest te trochę "błędu" (niedokładne słowo) i nie trafiam - a ruch ręką robie ten sam co na Logi czy MSIE. Przy DB to była masakra - nic mi nie wchodziło i ręka jeszcze bolała, a DA to już jest w miarę OK ponieważ jest duża i "przypomina" IE. Choć przy najbliższej okazji sprzedam ją bo "to jednak nie jest to".

Żeby nie było: reka jest wyrobiona, ZAWSZE mouse_fix.reg ON, ze sterownikami czy bez.

EDIT:
Można by powiedzieć, że razer ma "kontrole trakcji" i nie przenosi w 100% odwzorowanego ruchu myszki na monitor - tak jak to robią produkty Logitech'a (510,518) i MS IE. Tak więc jeśli WIESZ, że robisz dobry ruch ręka i zawsze wchodzi - a na produktach Razer'a czuć różnicę to jednak coś jest nie tak ;')


Taka "dalsza point'a":
Nie chcę mi się PRZYZWYCZAJAĆ do działania myszki. Chce aby myszka po poprostu przeniosła DOKŁADNIE mój ruch ręki na ekran. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że produkty MS i LOG. robią to w "inny" - być może "lepszy" - sposób. Nieważne która godzina doby - wstaje i na IE strzelam zaje****e. Przy razer'ach mam uczucie "coś jest nie tak".

__

Użytkownik
varfare

2008-07-21 21:45:59

Całkiem możliwe, że zdążyłem się przyzwyczaić do działania DB i gra mi się dobrze. W każdym razie, ja po przesiadce z mx518 do DB nie widziałem żadnej różnicy jeśli chodzi o sensor.

__

Użytkownik
endriuu

2008-07-21 22:54:53

mój razer DA po roku jest troche odrapany z warstwy anty poślizgowej .

__

VIP
conneh

2008-07-22 05:37:21

Przed obecna mysza mialem DB, na ktorego lewym przycisku po paru miesiacach zaczely pojawiac sie lekkie przetarcia (warstwa "antyposlizgowa"). Potem kawalek czasu mialem G1, a potem kupilem Kraita i mam go do tej pory.

Krait lata w ta i z powrotem po kilka godzin dziennie (na pewno grubo ponad rok, ale dokladnie nie jestem w stanie przypomniec sobie daty zakupu), w grach i poza nimi. Przyciski sie "zmiekczyly" - sa naprawde BARDZO czule - mimo to nie sprawiaja zadnych problemow - nie blokuja sie, nie klikaja podwojnie i wszystko rejestruja. Kolko sie troche wyrobilo. Mysz byla otwierana i wiele razy czyszczona. Starte na wysokosc wglebienia slizgacze pare razy wymieniane. Antyposlizgowa guma jakby sie skurczyla i - w porownaniu do zapasowego Kraita (ktory chyba nie doczeka sie swojej kolei, bo nadciaga Salmosa) - jest troche nizsza. Tyl myszy byl czarny i matowy, a teraz jest glossy/blyszczacy, jednak napis na srodku nie starl sie ani troche, bo nie rozkladam na nim lapska.

__

Użytkownik
varfare

2008-07-22 11:45:24

coppery szybko się psują.

__

Użytkownik
Sajrus

2008-07-22 12:27:29

widzę, że nie tylko mój copper zrzucił odzienie na lato :]

__

Użytkownik
sch

2008-07-22 13:10:05

ja mialem 3 diamondbacki i zanim cokolwiek zdarzylo sie wytrzec musialem oddac je na gwarancje :D

za to ie3.0 bardzo szybko się ścierała chociaż tam to większego znaczenia nie ma

__
Jakby ktos szukal - kilka Allsopow Raindropow do opchniecia

Użytkownik
klawisz

2008-07-23 01:50:06

Jak czytam niektóre komentarze to zastanawiam się co robicie z tymi myszkami, dlatego radzę - powinny one raczej leżeć na blatach, a nie latać w powietrzu.
Posiadam Razera Diamondbacka od sierpnia 2005, czyli ma już 3 lata i wytarła się ta super powłoka przycisków i napis "Diamondback" (napis "Razer" pozostał - ciekawe). Oczywiście odkleiły się ślizgacze i jakoś nie mam ochoty kupić nowych ;p

__

Użytkownik
tr00ci0

2008-07-23 12:35:52

ja również korzystam z x7 i po pół roku intensywnego korzystania oraz przewożenia myszy 2 razy w tygodniu ze szkoły do domu i odwrotnie jest wszystko w porządku, przy korzystaniu z podkładką steelseries qck+ nawet ślizgacze się mocno nie pozdzierały, wygląda jak nowa i działa perfekcyjnie ;D

__

Użytkownik
tr00ci0

2008-07-23 12:36:53

ja również korzystam z x7 i po pół roku intensywnego korzystania oraz przewożenia myszy 2 razy w tygodniu ze szkoły do domu i odwrotnie jest wszystko w porządku, przy korzystaniu z podkładką steelseries qck+ nawet ślizgacze się mocno nie pozdzierały, wygląda jak nowa i działa perfekcyjnie ;D

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

2124 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie