zmiana grafiki w lapie!!!

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Użytkownik
tobster

2008-07-12 00:15:22

Jak równomiernie podgrzejesz to zrobisz tak, że się nikt nie kapnie, ale do tego trzeba sprzęt, a nie lutownica za 2,50 z allegro ^^

__

Użytkownik
Bitman

2008-07-12 18:18:12

Pracowałem w fabryce della i robiłem akurat ten model :D Zmiana grafy raczej nie wchodzi w grę :/ Po pierwsze nowa grafa nie będzie współpracować z biosem i konfiguracja lapa, mogą wystąpić problemy z zasilaniem. Po drugie system chłodzenia w inspironach co prawda pozwala na zmianę karty bo ma ona oddzielne heatpipe, które przechodzą w radiator i łączą się z chłodzeniem CPU, ale nie wydaje mi się żeby taki system poradził sobie z wyższymi temperaturami :/ Możliwe że zmiana całego układu chłodzącego coś by pomogła. Nie wkładaliśmy do nich kart mocniejszych niz 8600gt więc nie wydaje mi się żeby też sama płyta główna mogła takie modele obsłużyć.

__

Użytkownik
Bitman

2008-07-12 18:27:44

Nie w każdym modelu jest wszystko zintegrowane, jeżeli masz jakąkolwiek kartę nvidi lub niektóre ATI to jest ona oddzielnym podzespołem. Tak samo wi-fi, ram, proc, bluetooth i chłodzenie. Każda grafika ma zintegrowany ze sobą odpowiedni dla danego modelu system chłodzenia którego nie dostaniesz w sklepie. Z tego powodu (i innych o których napisałem w #41) zmiana grafy w lapach della nie wchodzi w grę.

__

Użytkownik
Bitman

2008-07-12 18:31:51

Do wymontowania grafy z lapa nie potrzebujesz lutownicy bo każda karta zewnętrzna jest podpinana przez specjalne złącze na płycie i może być w każdej chwili bezproblemowo wyciągnięta. Wystarczy odkręcić śrubki mocujące i wyciągnąć, żadna wielka filozofia... tylko włożyć ją z powrotem jest trudniej musisz przykręcić śruby w odpowiedniej kolejności inaczej możesz uszkodzić grafę i płytę.

__

Użytkownik
akodo_ryu

2008-07-13 08:38:51

Cóż, ogólnie sytuacja z notkami jest taka, że albo kupujesz coś w rozsądnej cenie z przyzwoitymi osiągami (np. z 8600GT właśnie), albo szykujesz 6k+ na jakiegoś potwora.

Z wymianą grafiki jest mniej więcej tak, jak opisał B1tman powyżej. Pomijając już fakt, że nie każda karta zmieści się fizycznie w slot, który jest przeznaczony na grafikę w obudowie notka i ewentualne problemy z jej obsługą, dużym problemem jest również temperatura samego układu, bo nie okłamujmy się, układ chłodzenia przeznaczony do obsługi 8600GT nie wyrobi bez pomocy z chłodzeniem karty, która jest dużo mocniejsza, a co Ci po większej wydajności, jak notek będzie się po 30 minutach gry wyłączał, bo temperatura karty będzie zbyt wysoka.

Reasumując:
jeżeli już wymieniać grafikę z 8600GT, to myślę że rozsądne maximum, to 9600GT (nie wiem, czy już jest, wiem że ma być w nowych Compalach)
A jeżeli uparcie chce się mieć większą wydajność, to:
- obecnie [url=http://www.bluemobility.pl/index.php?manufacturers_id=&cPath=11_184_188&dostepnosc=0&sort=1a&view=]CLEVO[/url]
- a w niedalekiej (mam nadzieję) przyszłości: [url=http://ati.amd.com/technology/xgp/index.html]ATI XGP[/url]

__

Użytkownik
akodo_ryu

2008-07-13 08:39:23

Cóż, ogólnie sytuacja z notkami jest taka, że albo kupujesz coś w rozsądnej cenie z przyzwoitymi osiągami (np. z 8600GT właśnie), albo szykujesz 6k+ na jakiegoś potwora.

Z wymianą grafiki jest mniej więcej tak, jak opisał B1tman powyżej. Pomijając już fakt, że nie każda karta zmieści się fizycznie w slot, który jest przeznaczony na grafikę w obudowie notka i ewentualne problemy z jej obsługą, dużym problemem jest również temperatura samego układu, bo nie okłamujmy się, układ chłodzenia przeznaczony do obsługi 8600GT nie wyrobi bez pomocy z chłodzeniem karty, która jest dużo mocniejsza, a co Ci po większej wydajności, jak notek będzie się po 30 minutach gry wyłączał, bo temperatura karty będzie zbyt wysoka.

Reasumując:
jeżeli już wymieniać grafikę z 8600GT, to myślę że rozsądne maximum, to 9600GT (nie wiem, czy już jest, wiem że ma być w nowych Compalach)
A jeżeli uparcie chce się mieć większą wydajność, to:
- obecnie [url=http://www.bluemobility.pl/index.php?manufacturers_id=&cPath=11_184_188&dostepnosc=0&sort=1a&view=]CLEVO[/url]
- a w niedalekiej (mam nadzieję) przyszłości: [url=http://ati.amd.com/technology/xgp/index.html]ATI XGP[/url]

__

Użytkownik
Bitman

2008-07-13 13:09:10

Każda karta mobilna ma takie same wymiary więc się zmieści, problemem jest zasilanie i chłoodzenie.

__

  • 1
  • 2
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

211 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie