jakie podzespoły?

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Użytkownik
niceaalbosmierc

2008-07-02 09:07:53

Oj nie nie, zle mnie odebrales... nie chcialem sie chwalic tylko polecic produkt. Wychodze z zalozenia ze gosc moze kupic gorsza obudowe a wlozyc procesor i plyte glowna. Zadnego chwalenia sie sprzetem tutaj nie ma. Sam wczesniej bylem w kropce i nie wiedzialem czy kupic procesor dwu rdzeniowy czy cztero. Poniewaz gram w starocie i CSSa, nie potrzebuje masakratora, a cztery rdzenie wykorzystuje w pracy na codzien, wiec zdecydowalem sie na Q6600. 2,4GHz wykrecic to ponoc nie jest problem :)

Reszta podzespolow? 1GB ramu to grosze, a wiecej koledze nie potrzeba - chyba ze sie zamierza bawic w virtualizacje.

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2008-07-02 09:09:03

Na benchmarku lub pclabie znajdziesz kilka testow 9600GT. One az tak bardzo sie nie roznia :)

__

Użytkownik
eXblanco =]

2008-07-02 09:15:14

Ale zawsze jest jakaś różnica, a chcę wybrać ten najwydajniejszy=]

__
Hala Madrid !

Użytkownik
ra1ler

2008-07-02 11:17:15

Najlepszy jest Gainward :D

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2008-07-02 11:32:51

ja bym wybral ta z pasywnym chlodzeniem ^^ - cisza i spokoj :)

__

VIP
samolot

2008-07-02 11:41:01

zamiast 9600gt wez 9600gso i nie czytaj testow na benchmarku :)

__

Użytkownik
cow.sndstrm

2008-07-02 12:19:12

[url=http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__9/id_produktu__2589/__Karty_Graficzne_Gigabyte_GeForce_9600GT_GV_NX96T512HP_512MB_Silent_256_bit_PCI_E_/]Link[/url]

Edit: Nie mogłeś skrócić linka ? /PawelS

__

Użytkownik
BezimiennyJoe

2008-07-02 12:25:02

ale w 100% słuszny, agree :]

__

Użytkownik
eXblanco =]

2008-07-02 18:31:11

gigabyte? przeciez to jest gowno:DD sa lepsze

__
Hala Madrid !

Użytkownik
cow.sndstrm

2008-07-03 14:30:09

bo?

__

Użytkownik
cow.sndstrm

2008-07-03 14:30:24

tys gowno widzial...

__

Użytkownik
ra1ler

2008-07-03 14:36:40

Bo najlepiej sie kreci i ma najlepsze chlodzenie.

__

VIP
Mateck

2008-07-03 14:38:06

widać, że ten "alkochol" Ci szkodzi :D

__

Użytkownik
eXblanco =]

2008-07-03 14:43:02

baaaaa... bo to raz?

__
Hala Madrid !

Użytkownik
winthek

2008-07-03 14:53:52

zapomniales dodac ze jak ci padnie grafa to masz miesiac z glowy :) (czyt. super szybki serwis)

bo najlepiej sie kreci? heh to chyba zalezy glownie od modelu karty i egzemplarza jaki ci sie trafi a nie BO GAINWARDA

ah te argumenty


edit//
a NAJLEPSZY jest ASUS bo ma fajnom nazwe

__

Użytkownik
Bitman

2008-07-03 17:07:45

Intel Core 2 Duo E8200 2.66 GHz Socket 775 6144kB L2 BOX - 447 zł
ABIT IP35 Pro - 381 zł
A-Data Extreme Edition DDRII 2GB/800 (2 x 1GB) CL4 - 128 zł
zasilacz OCZ GameXStream 600W ATX SLI PSU - 310 zł

Razem 1266 zl ale jak poszukasz to znajdziesz płytę taniej i zasilacz też. Opłaca się dopłacić te 200zł bo sprzęt będzie wysokich lotów, ew. później możesz dokupić coolera na proca i zrobić większy OC. Co do ramu to polecał bym zmiecić timingi na 5 i podnieść taktowanie, p35 nie lubi dużych różnic między FSB a szyną pamięci. Zasilacz to klasa sama w sobie, możesz ew zamienić na Corsaira :)

PS. ceny z sirius.pl

__

VIP
samolot

2008-07-03 17:10:48

palit=gainward

nie ma sensu przepłacać :)

__

VIP
Eragorn

2008-07-03 18:53:43

4 rdzenie i praca... hmmm grafika albo tworzenie filmo-podobnych rzeczy, które potrzebują czasu do renderowania dobrze mówię?

edit. patrząc w profil to chyba to drugie :D

__

VIP / Fotograf
PawelS

2008-07-04 01:39:47

Nie wiem, czy jest sens kupować zasilacz, który będzie mógł docelowo obsługiwać SLI, bo z tego co piszę autor nie chcę/nie ma zbyt dużo na ten cel.

__
Senior Pablo Escobar

Użytkownik
niceaalbosmierc

2008-07-04 07:15:25

A tu cie zaskocze! Chodzi o czysta administracje i komfort pracy. Cztery rdzenie daja duze ilosci tego zjawiska. Nic sie nie tnie, aplikacje startuja idealnie, mozna wykonywac setki rzeczy jednoczesnie :)

__

VIP
Pajda

2008-07-04 16:11:45

Ja tez omijalem do czasu gdy nie mialem dosc Asusa i sie skusilem :P
Okazalo sie ze to naprawde dobre plyty i to nie akurat tylko tanie modele jak DS3L, ale szczegolnie wyzsze od DS4 w gore.

__

VIP
Pajda

2008-07-04 16:13:45

Nie nazwalbym P5B dobrym. Na poczatku byly wielkie zachwyty nad ta plyta, ale czas pokazal, ze potrafi byc problemowa, szczegolnie odnosnie ramu.

__

VIP
Pajda

2008-07-04 16:17:29

Nie wiem jak 9600, ale Gainwardy nigdy najlepiej sie nie krecily, z chlodzeniem tez roznie bywalo, ze wspomne tylko odpadajace radiatory w gf3 ti200, czy zle nalozona paste. Watpie by przejecie przez Palita duzo pomoglo :P

__

VIP
Pajda

2008-07-04 16:24:13

Za 20zl wiecej jest 8400 :P
Ram jest sens 800 wymagajace podniesionego napiecia, niz 1066 Kingmaxa na standardowym napieciu?

__

VIP
Pajda

2008-07-04 16:34:03

Procek 8400 za 469zl
Ram 2 razy 1gb Kingmax 1066 po 65zl (dopiero co byly po 59zl, moze spadna)
I zostaje 400zl co niestety starczy tylko na plyte Gigabyte P35 DS3 (okolice 250zl) i obudowe Gigabyte GZ-X lub Coolermaster Elite (145zl), albo P35 DS3R (okolice 300zl) i byle jaka najtansza obudowe.

Nic nie piszesz o zasilaczu, ale jezeli jeszcze jakiegos nie kupiles to zdecydowanie skieruj sie na Corsaira VX 450 za 190zl. Jako jedyny z tej serii jest produkowany przez Seasonica i raczej jest najlepszy w swojej kategorii.

__

Użytkownik
Bitman

2008-07-04 18:09:07

Hehe zastrzeżenia mam jedynie do płyt, nie polecam żadnego produktu Gigabyte. Abit, sprawdzony, pewny i przystępna cena. Można się też pokusić o Foxconna P35A-P. Corsair 450 dobra konstrukcja ale nie lepsza od OCZ, jednak różnica nie jest na tyle duża żeby brać na siłę OCZ. Co do pamięci to kingstony z OC mają mało wspólnego ale można wybrać jakieś 1066 z cl5 w dobrej cenie jeżeli nie chce się bawić w śrubowanie timingów.

__

VIP
Pajda

2008-07-04 22:39:52

Nie Kingstony, ale Kingmaxy. Na 1200 idzie puscic i chodza na wszystkim.

Co do zasilacza za ta cene bedzie OCZ Stealth 500 produkowany przez FSP. Wada Seasonica w tym porownaniu bedzie, ze jako tansza linia od Corsairow HX bazuje na starej konstrukcji z pojedyncza linia 12V, tym samym nie trzyma limitu 18amperow z ATX v2.2, na pocieche ma jednak o 2 lata dluzsza gwarancje niz OCZ od FSP. Nie wiem dokladnie jak ten model Stealth sie sprawuje, ale faktycznie wyglada ciekawiej. Jedno jest jednak pewne, oba starcza az nadto do przewidywanego sprzetu.
Przy wyzszych zas modelach juz bym sie nie zastanawial tylko bral HX zamiast OCZ Game.

Za Gigabytami tez kiedys nie przepadalem, ale mialem juz dosc Asusa i sie dalem namowic chlopakom od systemow w Actionie i rma ABC Data na P35 DS4. Bardzo fajne plyty, niczego im nie brakuje wzgledem konkurencji i nie sprawiaja problemow.

__

Użytkownik
mglisty

2008-07-07 15:26:52

widze, że sporo było bełkotu do fanboyów AMD, którzy nie potrafią ogarnąć tematu w sposób obiektywny...
Panowie wybieramy podzespoły najlepsze i niewazne jaka firma go wyprodukowała!
procek dla gracza?
jako ze dla gracz procek to drugi (po karcie grafy) co do wazność podzespól kompa więc:
tylko Intel E84xx - najopłacalniej chyba E8400
dlaczego? bo jest najzimniejszy (45nm więc mozna krecić toto jak karuzele) i w grach najwydajniejszy (no nie licze dziwolągów za 4000 PLN) 3.0GHz w podstawie i 6MB kesza - gracz nie oszczedza 100PLN na jakieś niedoróbki jak chce mieć wydajny system...
w tej kategorii na dzień dzisiejszy trzeba być zaślepionym frajerem żeby kupować cokolwiek od AMD tak samo jak w kwesti kart graficznych AMD/ATI to dzisiaj jedyna słuszna opcja Radeon (HD48xx) i trzeba być zaślepionym frajerem żeby kupować cokolwiek od Nvidii...
trzy ostatnie elementy juz nie tak ważne
płyta? spory wybór ja sugeruje wspomnianego juz Foxconn'a
pamięci? tez spory wybór - może Patrioty?
zasilacz? aby firmowy i min.520W nie oszczedzaj na zasiłce bo na pewno niedługo zmienisz karte grafiki - jeszcze tak niskich cen na topowe karty nie było...

__

Użytkownik
imn

2008-07-07 17:34:40

jak się nie ma kasy to nie trzeba być zaślepionym frajerem, bo o ile procki intela popieram w tym przypadku to w kartach graficznych można się spierać.

__

Użytkownik
esportfun

2008-07-07 17:40:46

600w to dużo za dużo ;) Lepiej wziac 450-520W i wziac E8400 ;)

__

VIP
Eragorn

2008-07-07 18:17:01

Najzimniejszy powiedz mi ile temperaturki posiada bo ja na swoim Athlonie mam 28 stopni :)

Widać jak się znasz na temacie pi****lisz po firmach i tu Cie złapie. Nie liczy się firma a model i jego wydajność oraz jakość na jaką trafisz a to już indiwidualna sprawa.
Zasilacz byle firmowy świetne stwierdzenie ale firmowy Kodegen xD różni się wiele od według mnie średniego Chiefteca a Chieftec jest dużo gorszy od BQ ekspercie.

Piszesz dużo i agresywnie a twoja wiedza jest znikoma więc radze przemyśleć co napiszesz albo zamilknąć ;]

__

Użytkownik
garo

2008-07-07 20:33:58

Foxconn wydaje się być bardzo dobrą marką, jednak niestety ma fochy, na które trzeba uważać przy zakupie. Z początku posiadałem model P35A-S, jednak gryzł się z moimi pamięciami (OCZ). Komp w ogóle się nie odpalał. Serwis stwierdził iż płyta jest w 100% OK i opchnąłem ja gościowi, który śmiga na bodajże Geilach i jest bardzo zadowolony. Zależy jak trafisz ^^

Sam też popieram i polecam procki od Intela, nie dlatego że mam do tej firmy ogromny sentyment, ale że jakość i wydajność ich "wyrobów" chyba jednak trochę przewyższa te obecna z AMD. Ale jak kto woli. Chce ktoś Athlona - niech bierze :P

Tak obserwując trochę rynek kart graficznych, to w tych niższych przedziałach (do 500 zł) chyba jednak teraz górę wzięły Radeony. Jakoś ta ich oferta mnie na dzien dzisiejszy bardziej przekonuje, mimo iż nigdy za Radkami nie przepadałem.

No i zasilacz. Co jak co, ale na tym się nie oszczędza. Jeśli nie chcesz stworzyć potwora to warto brać Szefa, który za jakiś czas i tak będzie warczał jak głodny pies. Masz kasę to od razu BQ, albo i Enermax :D

Tyle :D

__

Użytkownik
mglisty

2008-07-08 09:34:26

Sliterin - owszem pisze agresywnie bo niestety jak sie przekonalem jest bardzo wielu ludzi którym jak sie nie pociagnie z liścia to sie nie ocką... dotyczy to głównie tych co uwazja, że to co maja to jest najlepsze i nawet empiryczne dowody ich nie przekonają... taki genotyp?
temat dotyczy podzespołów na komp dla gracza - a Ty proponujesz procek od AMD Athlon 64 X2 5000+ czyli: 65nm, który szczyt mozliwości osiąga po wykreceniu na 3,6GHz... (chyba nawet przesadziłem) a jego wydajność w grach jest FATALNA bo to odpowiednie słowo - sprawdź jakikolwiek test i zastanów sie ile z wydajnosci tracisz na tym procku oczywiście odnosze sie do np. E8400...
ale oczywiscie to "moja wiedza jest znikoma"
więc skoro sam wkopałeś sie w ten procek bo nie potrafisz zachować dystansu do tego co sie dzieje na rynku komputerowym i przyzwyczajasz sie do firm zamiast samodzielnie i trzeźwo dokonywać najlepszych wyborów - to prosze nie dawaj złych rad innym

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2008-07-08 10:17:27

juz nie mowiac o tym ze za 1000zl mozesz jechac na fajne wakacje :)

__

VIP
Eragorn

2008-07-08 12:54:36

By me:
"Poza tym chłodzenie w Chiefie to jest porażka, po kilku miesiącach użytkowania zasilacz warczy jak wygłodniały pies."

By Garo
"brać Szefa, który za jakiś czas i tak będzie warczał jak głodny pies"

Co ściągasz ; D

__

VIP
Eragorn

2008-07-08 13:04:17

Chodzi wiesz ja szczerze miałem Intela to pierwszorzędna sprawa AMD mam obecnie 1 raz i 3 lata i jak narazie sprawuje się jak na tamte lata i tamte pieniądze wyśmienicie. Z 2,2 GHZ spokojnie mogę go wykręcić do 3000 jednak potrzebuje zasilacza Amacrox 400W moc szczytowa 450W, którego obecnie nie posiadam (zasilacz wzięty od qmpla).

Co do testów ja tam w testy jakoś super nie wierze, bo szczerze większość jest przekłamana i sponsorowana. Więc jedyne na co patrze to chyba wyniki w Super PI na czystym systemie ;]

Co do wykręcania maksymalnego no wiesz na wielu stronach były, że to rekord podkręcania proca tylko wiesz dla nich był to rekord a to ciekawe, że sam na boxowym chłodzeniu wyciskałem więcej z mojego proca tak jak i mój qmpel ze swojego, więc nikt mnie do testów nie przekona póki sam ich nie zrobię.

Co do procesorów i wykręcaniu to może dlatego uważasz, że tylko tyle się da wykręcić bo akurat pod procesory AMD nie ma tak dobrych płyt głównych jak np. Lan Party ^^.

A co do złych rad i przyzwyczajaniu się do firm. Powiem Ci, że słowa typu:

" jego wydajność w grach jest FATALNA bo to odpowiednie słowo - sprawdź jakikolwiek test i zastanów sie ile z wydajnosci tracisz na tym procku oczywiście odnosze sie do np. E8400..."

No i człowieku mówie testy są przekłamane i to bardzo często, aczkolwiek jakbym miał 2 procesory i możliwość przetestowania je w równych warunkach dopiero bym skomentował bo nawet szczerze nie wiem jakie mają możliwości oba procesory a każdy się wypowiada i kłapie jadaczką jakby je miał je już 100 lat i wiedział na co te procki właśnie stać.

Pisałem już wcześniej chyba ze dwa razy, że się wywiąże kłótnia fanboyów AMD VS Intel.

A tak na nawiasie istnieje funkcja odpowiedź ;]

__

Użytkownik
Roti

2008-07-08 13:26:43

Jeśli już wybieramy najlepszy sprzęt do 1000 zł to nie ma się co ograniczać i tutaj E8400 zdecydowanie bije tego AMD Ahlona X2 5000+ nawet po podkręceniu. Niektóre testy może i są przekłamane, ale fakt jest faktem, że procki E8xxx są obecnie najbardziej atrakcyjnymi dla graczy jeśli chodzi o Intela, a na pewno każdy z nich jest już wydajniejszy od Athlona X2 5000+, wydajność tego X2 5000+ w grach fatalna nie jest, ale jest gorsza od raczej każdego procesora E8xxx, a nam chodzi chyba przede wszystkim żeby złożyć jak najwydajniejszy sprzęt do 1000 zł prawda ? :)

__

VIP
Pajda

2008-07-08 14:39:56

Po co 520W? Dobre 450W pociagnie kazda karte i kazdego procka na rynku.
Sam akurat mam Corsaira HX 520W, ale jak ktos ma ograniczony budzet to slabszy mu wystarczy.

__

VIP
Pajda

2008-07-08 14:54:53

Niestety sam mialem AMD przez dlugi czas, przesiadlem sie jednak na Intela i w ogole nie rozwazam mozliwosci powrotu do AMD z uwagi na obecny dystans miedzy produktami tych 2 firm. Z prockami jak 5000 gdy mialem stycznosc i to niestety nie ta klasa i nie ten komfort gry.
Tez czesto widze przeklamania w testach, ale po prostu faktem jest, ze kupienie czegos innego niz Intel jest obecnie malo inteligentne. Brac sie po prostu powinno to co aktualnie najlepsze.

__

Użytkownik
garo

2008-07-08 14:58:00

ahahahha :D

A nie widziałem wcześniej Twojego komentarza :D

__

  • 1
  • 2
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

7143 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie