plywajaca ramka

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
mavv

2008-06-28 11:01:11

Kiedys byl taki motyw z plywajaca ramka w javie czy w czyms innym, ze nie bylo paska przewijania tylko malutkie strzalki, najechalo sie na nia i text sam sie przewijal... Ma ktos moze do tego skrypt jakis? lub podpowiedz jak to zrobic?

__

VIP
Van Helsing

2008-06-28 11:10:11

jave umie z tego co pamiętam sxl/insajd - może on by Ci pomógł?

__
Miejsce na Twoją reklamę!

VIP
Sh1eldeR

2008-06-28 11:55:11

Da sie takie cos zrobic w JavaScripcie. Mozna wstawic w kod HTML 2 elementy bedace strzalkami, a nastepnie umiescic w kazdym z nich zdarzenie "onmouseover" -- jedno z nich przesunie pozycje elementu ramki w gore, drugie w dol. Sama ramke mozna umiescic w innym elemencie, ktorego zawartosc sie przytnie (CSS: overflow: hidden) i efekt bedzie wlasnie taki, jak opisales.

Stanowczo odradzam zastosowanie tego typu fikuśnych kontrolek. Autorzy stron czesto mysla ze to jest fajne i... niestety tylko oni sami tak mysla.

Tak naprawde takie cos narusza co najmniej 2 wazne wskazowki z dziedziny web-usability:
1. Nie uzywaj ramek.
2. Nie kombinuj z kontrolkami, gdy od dawna istnieja ich dobre, standardowe wersje.

Paski przewijania zostaly wymyslone jakies 20-30 lat temu bodajze przez specjalistow z IBM-a (lub Apple?). Oczywiscie moze Ci sie wydawac, ze zaprojektowane na pale przez Ciebie lub jakiegos licealiste przewijaczki beda znacznie lepsze -- i nic to, ze Windows, Linux i Mac OS korzystaja z roznych wersji tych standardowych... ;-).

Zostales ostrzezony, reszte rob jak chcesz. Linkow do skryptow nie mam, bo jak potrzebuje, to sam je pisze. Ew. korzystam z profesjonalnych frameworkow, ale w tych moich, posrod dziesiatek/setek roznych rzeczy, czegos takiego akurat nie ma (ciekawe dlaczego?). Jakbys mial jakies *problemy* ze skryptem, mozesz sie odezwac na GG, a nuz bede. Bede potrafil, to pomoge.

__

VIP
mavv

2008-06-28 13:21:42

shilder, wporzadku, jednak moj site wymaga TYLKO takiego czegos, sklada sie z jednej tabelki gdzie beda miniaturki obrazkow praktycznie 0 textu i mi to akurat jest potrzebne, nie musi byc to zrobione PRO bo html tej strony to kilka linijek:) PO pomoc sie odezwe:)

__

Użytkownik
nihilist

2008-07-04 14:07:06

konserwatysta ;)

__

VIP
Sh1eldeR

2008-07-05 00:03:58

Nie wiem skad ten wniosek, ale ok :D

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1189 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie