Opera 9.5 vs Firefox 3.0 - test

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Zaufany użytkownik
rOx!

2008-06-19 21:15:24

niestety to nie to samo - sprawdza nie samoczynnie i nie sami szukamy, które słowo jest odpowiednie :ASD

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-06-19 22:56:04

To nie pomoże. Po prostu w tutaj, w tym przypadku, Fx został spsuty. :(

__

Użytkownik
garo

2008-06-19 23:16:53

Jeżeli:

- Opera będzie poprawiała błędy w ten sam sposób jak w Firefoksie (podkreślanie wyrazów)
- uruchomię na niej skrypty od Traviana :P

to się na nią przesiądę :D

__

Użytkownik
SKY`General

2008-06-19 23:44:10

Ktos napisal, ze Firefox sie wysypuje przy usuwaniu poczty onetowskiej, to ja z kolei skontruje jakie kwiatki mialem przy uzytkowaniu nowej Opery:

Na Onecie pieprzy sie podczas sprawdzania poczty on-line:

a) przy niektorych mailach nagle wystepuje ogolny error i zamyka przegladare

b) przy niektorych mailach html jak robisz podglad to nie widac tresci - by zobaczyc co kto napisal musisz dac "odpowiedz" o_O

b) przy niektorych mailach html jak dasz "odpowiedz" to nie mozna przejsc do pola tresci (zero kursora, nie mozna pisac). Aby uaktywnic to pole trzeba tam w onetowym panelu odznaczyc rubryke html... podwojne o_O

Zainstalowalem Firefoxa i wszystko dziala jak ulal, nic sie nie sypie, jak na razie wszystko idzie okej. Kiedys jak przechodzilem z IE to testowalem Mozille i Opere, i wygrala ta druga. Przez te powyzsze bugi jade teraz na Mozilli. Jak dlugo? Albo Mozilla sie gdzies wysypie albo szybko wydadza poprawki do Opery - jak nic z tych rzeczy nie bedzie spelnione, to pewnie zostane przy Mozilli^^

__

Użytkownik
SKY`General

2008-06-19 23:51:34

To macie dobre kompy:P

Z ciekawosci sprawdzilem swoje, ale procenty, oto obserwacje:

a) Opera w stanie spoczynku skacze od 0-2% do max. 6%

b) Firefox w stanie spoczynku szaleje od 0-6%, przez 17 do 29%:)

aa) Opera w stanie czegos robienia, czyli odpalenia nowej karty i wgrywania strony bierze mi ok. 50-55%.

bb) Firefox w stanie czegos robienia, czyli odpalenia nowej karty i wgrywania strony tez bierze mi ok. 50-55% (a biorac podpunkt b to mozna by sie spodziewac przegiecia)


* - oczywiscie w przypadku podpunktow aa i bb podalem te wartosci maksymalne w momencie odpalania czyli to trwa iles tam dziesiatych sekund, bo pozniej spada - wiadomo, do podpunktow a i b;)

** - jak test wykonalem? Ctr-alt-del i odpalilem menadzer zadan windows i sobie patrzylem na CPU i uzycie procesora:)

__

VIP
mavv

2008-06-20 05:06:01

http://en.wikipedia.org/wiki/Mozilla_Firefox

__

VIP
mavv

2008-06-20 05:10:13

prawdziwy mężczyzna powinien smierdziec prochem, potem i browarem !

__

VIP
mavv

2008-06-20 05:15:25

opera mnie denerwuje ze wzgledu na sama nazwe, strasznie drazni mnie ta nazwa, moze dlatego ze nie lubie operetki:D Wiem ze to glupie ale prawdziwe:D firefox brzmi tak dumnie:D zreszta na dzisiejsze czasy co to za roznica, mamy kompy takie ze ff jak i opera bedzie smigac zaje**fajnie takze po co te klotnie, czy zalezy wam na 20-30 ms ? bo mnie nie...

sciagne opere i sobie potestuje... ale i tak zostane przy ff.

__

Użytkownik
akodo_ryu

2008-06-20 08:24:44

To raczej FF2 nie wyświetlał stron tak, jak powinny wyglądać. Bo prawda jest taka, że powinno się pisać zgodnie ze standardami, a nie pod przeglądarkę. I tutaj akurat FF3 > FF2 zdecydowanie. A że na stronach zostały błędy spowodowane nie zachowaniem zgodności z ww. standardami, to inna sprawa.

__

Użytkownik
akodo_ryu

2008-06-20 08:29:16

Całą sprawę Opery i FF podsumuję dość starym [url=http://www.joemonster.org/art/8180/Cala-prawda-o-przegladarkach]linkiem[/url]

Mi FF3 pasuje, bo jest szybszy i zjada 4x mniej RAM niż FF2. A co do porównania do opery: testowałem kiedyś, nie spodobała mi się jakoś funkcjonalność (uczenie się softu od nowa, bo tak, to nie jest coś, na co chce mi się poświęcać czas). Spodobały mi się niektóre rzeczy (jak "okienka" do szybkiego uruchamiania stron, na home-page), to mam je już w FireFoksie + sporo innych dodatków, które znakomicie spełniają moje wymagania. Period.

__

Użytkownik
ksyks

2008-06-20 10:53:20

4 razy RAM mniej? O.O, mnie zjada 4x RAM więcej :F

__

Użytkownik
akodo_ryu

2008-06-20 11:35:02

To ja nie wiem, co ty za cuda tworzysz w tym FF.
Standardowe zużycie RAM 2ki, to ~200-250MB, więcej chyba nie zaobserwowałem.
FF3 - 50 - 100 MB zazwyczaj.
Przynajmniej u mnie.

__

Użytkownik
neoxs

2008-06-20 11:50:54

Zgadzam się z Tobą tylko jak się okazało problem tkwił w zdeklarowanej wielkość width, konkretniej to dla FF3 była ona troszku za szeroka natomiast w każdej innej przeglądarce (czyt. poprzednia wersja FF, Opera oraz IE) było ok. Starsze strony nie pisane jeszcze pod xHTML i nowe standardy sprawdzało się wtedy nie walidatorem ale zazwyczaj tylko tymi 3 wymieniony przeglądarkami. No ale z jednej strony u niektórych może to wymusić w końcu stosowanie się do standardów ;)

P.S.
U mnie najnowszy FF pożera od 60 do120 mb i średnio co 10 min muli twardy dysk -_-

__

VIP
marikkkk

2008-06-20 13:46:43

Jade na starej operze > i na starym Firefoxie:]

__

Użytkownik
rox.

2008-06-20 14:11:14

ff zdiera 4x wiecej niz wczesniej :///

__
:S

Użytkownik
Rychoo

2008-06-20 15:15:39

abbreviated officially as Fx, but also commonly as FF, więc o co Ci chodzi ? ;)

__

VIP
mavv

2008-06-20 16:21:47

oto ze 2 nazwy sa poprawne a nie tylko FX jak uwzales.

__

Użytkownik
Rychoo

2008-06-20 16:26:51

eee nie wiem jak chcesz xd

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-06-20 18:44:32

Jedna jest poprawna, druga to debilny wymysł nerdów. >(((

Twórcy ustalili, że "Fx" to jedyny słuszny skrót (o czym jest na Wikipedii właśnie) i tego się trzymajmy, do kroćset!!!

__

Użytkownik
Bezołowiowy

2008-06-21 09:49:09

hej, mam maly problem z opera 9.5. kiedy wchodze do swojej poczty i chce przeczytac jakas wiadomosc, to w ogole nie wyswietla mi sie jej tresc. niby sie cos tam otwiera, ale widac tylko pusta przestrzen. wie ktos jak mozna temu zaradzic?

__

Użytkownik
Ayden

2008-06-21 16:04:21

Gdyby Firefox był taki łatwy i przyjemnyu w obsłudze jak Opera to może bym się skusił. Dzisiaj nawet zainstalowałem Firefoxca 3.0 i coś co mnie odpycha to:

- gdy zapisuje plik to pojawia mi się małe okienki z plikami, które aktualnie się zapisuja (odrazu jest także przeskok na to okno z plikami pobieranymi, zaś w operze nie)
- żeby zrobić kartę w FF 3.0 należy nacisnąć PPM (prawy przycisk myszy) na pasek kart i wybrać nową kartę, zaś w operze jest to przyjemnie zaprojektowane - klikamy LPM (lewy przycisk myszy) obok każdej z kart (bądź w najnowsze wersji na ikonkę PLUSA) i pojawią nam się nowa, bęz żadnego celowania, czy dodatkowych przycisków, aby było szybko i przyjemnie

__

Użytkownik
icee

2008-06-21 16:07:40

[url=https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/5338]New tab button[/url]
[url=https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/26]Download statusbar[/url]

Coś jeszcze?

__

Użytkownik
amroth

2008-06-21 16:22:27

aby otworzyć nową kartę w FX możesz jeszcze:
- CTRL + T
- 2 razy kliknąć LPM na pasku kart

__

Użytkownik
Ayden

2008-06-21 17:44:58

Ooo wielki dzięki :)

__

Użytkownik
Bezołowiowy

2008-06-21 21:39:04

#59

__

Użytkownik
toxiknoizz

2008-06-22 06:55:17

mi w lisku brakuje jedynie plynnego przewijania strony przy skrolowaniu ;d

__

Użytkownik
misiex

2008-06-22 16:12:15

Nie zostal spsuty, tylko lepiej przetwarza jave, która w powyzszych przypadkach zostala po prostu... blednie zaimplementowana. Wystarczy odinstalować JRE 1.6 i zainstalować najnowszą stabilną wersję JRE 1.5 (to bedzie chyba 1.5 update 15)

__

VIP
mavv

2008-06-22 23:25:47

a mnie to ryba.. bede uzywac fx albo ff, wali mnie to szczerze ci powiem, jednak nie chce mi sie przypominac kazdmu jak tobie ze to ma byc FX i koniec bo tylko w ten sposob nabijasz zbedne komentarze :) rownie dobrze moglbym kazdemu pisac ze nie napisal przecinka albo zjadl jakas litere albo pisze k*rwa przez ó... daj na luzz..

pozdro:P

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-06-23 16:32:33

Nie dam na luz, poprawność ma być. Mierzi mnie strasznie robienie takich błędów. :P

__

VIP
mavv

2008-06-23 19:12:49

ton bedziesz poprawiac kazdego kto napisze FF zamiast FX? :) bes sęsó :D

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-06-23 19:14:42

Prawie każdego. Tak jak tutaj, nie poprawiam każdego. Zawsze jakiś sens jest, ktoś się dowie o prawidłowym skrótowaniu. :P

__

VIP
mavv

2008-06-23 19:20:38

tez siedze testowo na operze jednak wszyscy popadaja w skrajnosc... czy az masz tak wolnego kompa albo masz tak malo ramu ze dla ciebie jest roznica miedzy 15 k a 35 k? taka sytuacja przypomina mi bezsensowna walka producentow monitorow o jak najnizszy czas reakcji.... po co komu 2 ms jak i tak nie ludzkie oko nie widzi roznicy miedzy 2 a 6 ms... mozna mniej ale po co... :)


ehs tam, to tylko moje zdanie.. :) pozdrawiam:) ogolnie fx jest przyjazniejszy dla oka ma wiele rzeczy ktorych bakuje operze a nie mam zamiaru uzywac opery tylko dla 15 k obciazenia, ktore dla mn ie nic nie znaczy, tak samo jak 1 sek dłuzej wczytywana strona.

__

VIP
mavv

2008-06-23 19:25:54

ale piszesz do Polakow... :) pamietaj o tym.. glownie takie poprawianie wywola ie potrzebna dyskusje oraz beznadziejna sytuacje jaka zaistniala wyzej, cos jak: "uzywasz firefoxa a nie wiesz jak sie mowi skrot ZNAFCO"

zaraz kontratak: #$@^%$&^#%*&^*$%& itede:DDDD
hehe:) pozdro 600

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-06-23 20:59:37

Wezmę Twoje słowa pod uwagę. Ale ciężko się powstrzymywać. :)

__

VIP
mavv

2008-06-23 22:10:30

thx man:)))

__

Zaufany użytkownik
rOx!

2008-06-23 22:36:34

niestaty takie są fakty - mam słabego kompa z mała ilością RAMu :)

__

Użytkownik
BMF|Kafel

2008-06-24 11:38:21

osobiscie w robocie zwg na charakter mojej pracy, musze uzywac obu przegladarek, opera na tle ff2 wypada bosko ale w konfrontacji z ff3 juz jest lipa ... czesto wystepuje takze bug z cofaniem do poprzedniej strony a mianowicie gdy daje wstecz, opera przechodzi do poprzedniej strony a nastepnie z automatu wchodzi do _blank page i zapetla sie ... zadne wsteczne nie dzialaja :) poza tym bywa ze error wyskoczy i sie zamyka. (to tak dokladajac do tematu bugow moje 3 gr)

__

Użytkownik
black sunday

2008-06-26 11:34:45

ale śmiana z tego typa ff 5x szybszy od od opery. a może to i prawda jak ktos ma złoma a nie komputer to moze tam ff smiga jak ta lala. w kazdym badz razie zatkao kakao.
a tak na serio to mam zainstalowane obie przegladarki i powiem tyle, że ff w moim odczuciu nie działa i nie wygląda.

Oo przeczytalem czeci koment. no masz typie racje. po co oglądać strony www
lepiej rozplątywac budowę modułową FF. szit fak gdzie ty byłeś z tymi mądrościami zyciowymi całe moje żcie.

__

VIP
marikkkk

2008-06-26 11:41:33

Ja otwieram IE/FF :D

__

  • 1
  • 2
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

861 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie