Myszki, podkładki i słuchawki

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
TroPtyN

2008-05-26 21:02:25

Niedługo wyjeżdżam na kilka dni do Piaseczna, dlatego pomyślałem, że wykorzystam tę wizytę w dużej aglomeracji do przeprowadzenia zwiadu w świecie sprzętu potrzebnego hajskilowym-pr0. W związku z tym rozeznaniem zadam teraz kilka pytań. Sądzę, że informacje tutaj zawarte przydadzą nie tylko mnie, ale też innym graczom. W razie konieczności będę Wam tutaj truł jeszcze kolejnymi pytaniami, oki?



- czy jest w Warszawie sklep (co za pytanie... Musi być!), w którym można samemu "pomacać" myszki, klawiatury i podkładki? Zależy mi na jak najlepszym zapoznaniu się z dostępnymi modelami, dlatego prosiłbym o podanie nazw. Czy w Auchanie, Empiku, MediaMarkcie i podobnych znaleźć można jakiś porządniejszy sprzęt? W mojej wiosce dostępny jest tylko ten wart funt kłaków.


- dlaczego metalowe i szklane podkładki nie są polecane w takim stopniu, jak plastikowe?



- jak szybko zużywają się ślizgacze na spodzie myszki podczas korzystania z niej w połączeniu z twardą podkładką? Gdybym miał któregoś Razera lub Logitecha, to po jakim mniej więcej czasie musiałbym wymienić te biedne ślizgacze? I której firmy stópki/padsurfery są godne polecenia?



- czy Razery mają w swoich wnętrzach ukryty ciężarek, który można by było odkręcić? Lubię lekkie mychy.



- czy i Logitech G9 ma w sobie jakiś ciężarek (nie licząc tych dodawanych do zestawu)? Jeśli tak, to jaką ma wagę po całkowitym "wybebeszeniu" z niepotrzebnego obciążenia?



- jakie są różnice pomiędzy kilkoma wersjami bezprzewodowych słuchawek Sennheisera? Czy ich zakup jest w jakimś stopniu opłacalny? Wiem o tym, że jakość dźwięku w "bezkablówkach" może być gorsza niż w wersjach z kablem (głównie przez szum). Ale cyfrowy przesył danych powinien chyba temu zapobiec. A opóźnienie w odbieraniu dźwięku przez takie słuchawki, czy istnieje?



- podobno myszki diodowe różnią się od laserowych m.in. tym, że jedne są dobre dla grających na niskich czułościach, drugie dla tych z wysokimi czułościami. Czy tak jest naprawdę? Jak poznać, czy gra się na niskiej lub wysokiej czułości (jak znam życie, jestem gdzieś pośrodku stawki: 26 cm na obrót swojej postaci o 360 stopni)?



Jeśli komuś powyższe pytania wydają się być lamerskie, to niech mnie wyśmieje, skrytykuje i zrówna z ziemią. Proszę!

__

VIP
samolot

2008-05-26 21:12:40

mozesz isc do saturna, mediamarkt, ale tam nie wszystko jest


mi ślizgacze starczają na okolo 3 miesiące na S&S
ja uzywam everglide, tanio wychodzą
steelseries są raczej biedne

logitech g9 bez ciężarków jest lekki, nie mam tak dobrej wagi żeby to zważyć

słuchawki bezprzewodowe odradzam, mialem (mam) i nie są fajne

lepiej podłączyć słuchawki do jakiegos portable playera

dla mnie optyczne myszki są lepsze niż laserowe



__

Użytkownik
dunayeRRR

2008-05-26 21:14:25

"- dlaczego metalowe i szklane podkładki nie są polecane w takim stopniu, jak plastikowe?" hmm predzej polecane sa szmaty, szmatopodobne, co do bezprzewodowych sluchawek to do muzy owszem gry nie zabardzo.
"jak znam życie, jestem gdzieś pośrodku stawki: 26 cm na obrót swojej postaci o 360 stopni)" jak dla mnie high sens przy moim 80 stopni na 45 cm

__

VIP
j3sh

2008-05-26 21:39:48

W saturnie można tylko pomacać kraita, g5, mx518 i Habu z takich high skill gamerz mouse : )

__

VIP
j3sh

2008-05-26 21:41:01

Jeździłem przez rok na qck mini i ślizgacze Razera Diamondback miały tylko malutkie ryski : )

__

VIP
samolot

2008-05-26 21:47:47

to zależy w jakim, w Poznaniu są dla MM i w każdym jest nieco co innego

__

VIP
j3sh

2008-05-26 22:21:03

Ja akurat mówię o Warszawie bo jego akurat ten oddział interesuje :P

__

Użytkownik
vh

2008-05-26 22:29:12

- dlaczego metalowe i szklane podkładki nie są polecane w takim stopniu, jak plastikowe?


są zimne w dotyku, przy dłuższej grze zaczyna to przeszkadzać, ponadto są droższe. Z plastików kupuj steela s&s, bo lepszej rzeczy nie znajdziesz. A jeśli jednak szmatka, to tylko i wyłącznie Everglide Titan.

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-05-26 23:12:46

Co przemawia na niekorzyść bezprzewodowych słuchawek?

__

Użytkownik
winthek

2008-05-26 23:33:46

jakość dzwięku?

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-05-27 00:24:13

Czyli jednak "bezkablówki" odstają pod tym względem pomimo rozwoju technologicznego. :(

A bardzo niska jest ta jakość dźwięku? Dużo gorsza od tej w moich obecnych słuchawkach (Fatal1ty)?

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-05-27 00:25:37

W teście na jednej ze stron widziałem informację, że najniższa waga G9 to 118 gramów - tyle, co MX 510. A dla mnie to i tak za dużo. :(

__

VIP
samolot

2008-05-27 15:33:19

zaklocenia, ciezar, slaba jakosc dzwieku

__

Użytkownik
garo

2008-05-27 16:35:24

Znajdzie. Steela SP

__

VIP
V!ct!M

2008-05-27 16:37:43

qpad ct/uc>everglide titan

__

VIP
exin

2008-05-27 16:46:33

G9:

Bez grip'a i bez ciężarków : 84g
Z grip'em (cięższym) i bez ciężarków: 113g
Z grip'em (lżejszym) i bez ciężarków: 105g

Dla porównania waga G5 bez ciężarków to 118g.

__
Visca el Barça!

Użytkownik
Blink1337

2008-05-27 16:59:20

Razer destructor =) [url=http://www.overclockersclub.com/reviews/razer_destructor/]KLIK [/url]
Sam jestem szczęsliwym posiadaczem tejże podkładki. Pierwsze moje wrażenie było dość zaskakujące bo podkładka wydawała mi się dosyć mała. Jednak gdy zacząłem grać rozmiar pada nie sprawiał mi problemów. W dodatku mysz ślizga się po niej jak po lodzie w porównaniu z qckiem. Jeżeli wybierzesz razera jestem pewien, że się nie zawiedziesz ;)

__

Użytkownik
tobster

2008-05-27 17:07:37

h4g.pl - prosty dojazd. Jedziesz na Wilanowską, wsiadasz do metra, jedziesz do Centrum -> wsiadasz w tramwaj 9 lub 24 wyskakujesz na przystanku następnym po przystanku DH SMYK, przeskakujesz skrzyżowanie na lewo - jesteś zaraz w h4g :) tu sobie pomacasz ^^

Podkładkę zrób sobie sam z patelni teflonowej, miecie wszystkie przereklamowane plastiki, szkła, blachy i szmaty.

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-05-27 17:19:20

Czy wiesz może jak się ma Destructor w porównaniu z plastikowymi Steelpadami? =)

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-05-27 17:21:42

Można tak po prostu wejść i pomacać? Czy różnorodność sprzętu do "pogmerania" jest duża, porównywalna z ofertą na stronie internetowej sklepu?

A własną teflonową podkładkę bym sobie zrobił, ale nie mam do tego sprzętu i umiejętności. :(

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-05-27 17:22:25

Czy SP jest bardziej chropowaty od S&S i czy jest bardziej śliski?

__

Użytkownik
garo

2008-05-27 17:27:18

SP jest bardziej chropowaty od S&S, ale to zupełnie inne podkładki, więc ich porównywanie jest ciężkie. To już Destructor jest bardziej podobny do S&S.

__

Użytkownik
garo

2008-05-27 17:28:19

Reca Destructora na dniach, więc wszystkiego się dowiesz ^^ Na pewno będzie nawiązanie do plastików :)

__

Użytkownik
Blink1337

2008-05-27 17:29:32

Niestety nie :( Ale porównując z innymi szmaciankami myszka chodzi jak po lodzie. Nawet próbowałem grać na biurku i czułem większy opór niż na padzie. Sprawdzałem także czy inne myszki współpracują z destructorem m.in. mx310 ie 3 i współpracowały fantastycznie, żadnego "gubienia" się kursora nie zauważyłem.

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-05-27 17:35:52

To kolejna recka, której nie mogę się doczekać. :D

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-05-27 17:37:13

Jak rozumiem, chropowatość nie przeszkadza i SP lepiej się sprawuje od S&S?

__

Użytkownik
garo

2008-05-27 18:00:03

Absolutnie nie przeszkadza, to tylko jedna z głównych cech podkładki. Co prawda na S&S śmigałem tylko chwilę, jednak wrażenia także pozytywne. Teraz mam na biurku baaardzo podobnego Destructora i śmiga się bardzo fajnie. Więcej wrażeń już wkrótce ^^

Ciężko mi jest porównać SP z S&S. To tak jakbyś porównał samochód jadący 60 km/h i skuter jadący 60 km/h. Niby jazda taka sama, ale w gruncie rzeczy zupełnie inna... :)

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-06-06 21:35:31

OK, jutro wyjeżdżam. W związku z tym mam prawdopodobnie ostatnie pytania. Brzmią one następująco:

Czy sklep h4g.pl mieści się pod adresem podanym [url=http://h4g.pl/contact_us.php]na tej stronie[/url]?

Do którego Saturna w Warszawie lepiej się udać (o ile jest pomiędzy nimi jakaś różnica)? Na SaturnPolska.pl jest napisane, że w stolicy obecnych jest aż pięć Saturnów.

Podobnie ma się sprawa z Media Markt. Jest ich cztery.

Czekam no odpowiedzi. :)

__

Użytkownik
cow.sndstrm

2008-06-06 23:16:38

to ja cie wysmieje NAUCZ SIE GOOGLOWAC boze... co za mozg...

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-06-07 00:20:45

Za długo by trwało, nie wiem jakie hasła byłyby najlepsze, sądzę, że znalazłbym tylko cząstkę informacji itd. Poza tym nie mam mózgu.

__

VIP
Pajda

2008-06-07 13:29:43

laserowe to tez optyczne :P

__

VIP
Pajda

2008-06-07 13:38:47

Obie podkladki sa wykonane z calkowicie innych materialow, niestety przyjelo sie, ze na takie jak S&S ludzie mowia plastikowe, ja mowie gumowe.
S&S jest jak wczesniejsze 4D, czyli fUnc czy Everglide Ricochet.
SP jest twardym plastikiem jak Everglide Giganta, Ratpadz, czy z nowszych QPad XT-R.

Podkladki gumowe o ile sie o nie dba (czysci, pronto, dobre slizgacze) to sa bardziej sliskie niz twarde plastiki, dla niektorych nawet czasem za sliskie i nie sa zbyt trwale.
Podkladki z twardego plastiku sa moim zdaniem najlepiej wywazone i po prostu gra sie bardzo naturalnie na nich, w dodatku malo sie brudza i latwo sie je czysci w razie potrzeby, no i maja duza wytrzymalosc, nieporownywalna z gumowymi czy materialowymi.

__

VIP
Pajda

2008-06-07 13:46:51

To jest twardy plastik tak?
Mnie sie naprawde juz chce smiac, bo na obrazkach wyglada jak dokladna kopia wzoru Optical Smoke Everglidea. Po tylu latach zatoczylismy pelne kolko od pierwszych podkladek dla graczy, Gigant i Ratpadzow :P

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-06-07 21:52:44

Wiesz może jak wypadają SP i S&S w porównaniu dotyczącym śliskości? Chropowatość tej pierwszej przywodzi mi na myśl trochę gorsze osiągi pod tym względem, ale z tego, co napisał Garo domyślam się, iż różnic dużych nie ma. :)

__

VIP
Pajda

2008-06-08 14:47:36

Gdyby trzymac sie teorii to chropowatosc o ile nie jest zaduza i zbyt nieregularna, pomaga sliskosci poniewaz zmniejsza powierzchnie kontaktu czyli tarcia.
W praktyce podkladki gumowe sa bardziej sliskie wiec podejrzewam, ze S&S bedzie bardziej sliski niz SP.

Osobiscie trzymam sie jednak twardego plastiku jak w SP. Od lat korzystam z Everglide Giganty Black i Optical Smoke, a teraz z ciekawosci kupilem w madtechu potargowego Qpada XT-R za 50zl :P To ich kopia jest SP, a porownujac je do chociazby fUnca z ktorego wywodzi sie S&S, fUnc jest zdecydowanie bardziej sliski.

Z drugiej strony nigdy nie probowalem Giganty smarowac pronto :P

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

7795 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie