HQ-2300D - czy to dobry wybór ?

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
yorerin

2008-05-18 17:45:16

Co sądzicie o tych słuchawkach ? Dobry wybór ? I jaki majk do tego ? Najlepiej jakiś przypinany.
[url=http://www.megamarket.org.pl/product_info.php?products_id=88083]klik[/url]

__

Użytkownik
yeltzyn

2008-05-18 17:55:49

Zly, 5.1 w sluchawkach to sciema.

Kup senki/kossy/akg na jakie ci starczy.
Opini szukaj na forum tu, lub head-fi.org

Co do majkela to TRACER na klipsie > ol

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
adi

2008-05-18 17:57:21

dobry. a nawet b. dobry, creative + X-fi i nie maa nic mocniejszego

jedynie senki za 500 :)

__

Użytkownik
Zippi9

2008-05-18 18:04:28

smyczkę FF też dorzucisz? :)

__

Użytkownik
qwe

2008-05-18 22:17:46

nie rozsmieszaj mnie
creative nie robi nawet dobrego sprzetu audio

__

Użytkownik
Shenlong

2008-05-18 22:24:42

Już myślałem, że Creative kmini teorie spikową. Synku g wiesz i g widziałeś. Kiedy pojawiły się karty dźwiękowe do PC, aby blaszak dogonił Atari SX oraz Amigę było kilku producentów. Czołowym był Creative. Firmy zazdrościły i próbowały robić przynajmniej na podobnym poziomie karty jest tak do dzisiaj, może wyjątkiem są specjialistyczne karty ESI MAYA, ale ceny są zaporowe.

__

VIP
samolot

2008-05-18 22:35:18

zdarzają się wyjątki :)

w piątek kupiłem sobie sluchawki zen aurvana live, w necie multum pozytywnych opinii

póki co są słabo wygrzane (nawet nie 30h), ale pokazują pazurki :)

__

Użytkownik
qwe

2008-05-18 22:40:58

synku g... wiesz i g... widziales

czolowym producentem w tamtych czasach byla firma Advanced Gravis ktora w 1993 roku wydala slynna i rewolucyjna serie Gravis Ultrasound
bodajze pierwsza karta wyposazona w synterzator PCM z 256kb pamieci na pokladzie

powodem jej upadku byla niekompaktybilnosc sterow z systemami microstufu, ktory trzymal z Creativem

ponadto pierwsze uklady dzwiekowe Creative kupowal od Yamahy


Creative dzisiaj?? marne przestarzale technologie, badziewne i nieskuteczne rozwiazania, problematyczne sterowniki i debilne wprowadzane przez nich standardy ktore NIGDZIE nie obowiazuja

creative to DNO
kazdy sredni SoundStorm albo audiophile bije te smieszne karty creative na glowe
sory bije to malo powiedziane, one je MIAZDZA zarowno jakoscia wykonania, jakoscia komponentow oraz rozsadniejsza cena


20 lat a probujesz byc jakims inzynierem, jednak nie bardzo ci to wychodzi

a z ta teoria spiskowa to sobie daruj bo widac, ze jestes jakims niedorozwinietym imbecyl** piszac takie rzeczy
LOL


edit: a tak dla twojej widzy synku to posiadam najmocniejszy model creative'a- Elite pro i kupilem go tylko dlatego, ze obsluguje wszystkie EAX i OpenAL1

do kolumn JBL nawet tej karty nie zblizam
pozdro&pocwicz&doksztalc sie

__

Użytkownik
qwe

2008-05-18 22:44:22

hehe kiedys na serwisie audio porownywali "audiofilskie" korki creative do przecietnych westow.
produkt creative'a wypadl po prostu... ponizej oczekiwan (a oczekiwano, ze sluchawki beda slabe jak to produkty creative'a)

westy nie mecza uszu i znakomicie tlumia otoczenie, ponadto sa dwudrozne i jakosc dzwieku jest naprawde bajeczna (ofc slychac to dobrze na odtwarzaczach CD)

__

ex-Redaktor
exilek

2008-05-18 22:48:49

jak to powiedział mój kumpel o X-Fi "jedna, wielka wada fabryczna" :)

__

Użytkownik
qwe

2008-05-18 22:54:01

jak to napisal ktos podczas wojny userow z creative na forum ich strony

creative to " pinć tysiency" osob od marketingu i jeden Pan Mietek z lutownica

__

Użytkownik
adi

2008-05-18 23:08:35

masz problem z sobą, i wszytsko co ci sie nie podoba probujesz zaatakować rób rób z siebie debila ! Pozdro

__

Użytkownik
qwe

2008-05-18 23:15:27

nie to ty masz problem ze soba...
a gdzie ja pisalem, ze te aurvana mi sie nie podobaja??

widac kto tu ma problem ze soba

czy nie lepiej kupic sluchawki PORZADNE w tej samej cenie??

co lepiej kupic logitech z5500 za tys zl czy zwykle kolumny koda 5.1 za 1000zl???

oczywiscie, ze koda
gdyby nie jeden gosc tutaj na forum to kupilbym zlomtechy ktore probuja udawac, ze graja
nie wiem co w tym zlego, w pisaniu faktow :O

walnij sie w leb i zastanow nad soba

__

VIP
samolot

2008-05-18 23:54:00

robienie z siebie eksperta nie zabardzo Ci wychodzi

dwudrożne westone czyli um2 kosztują jakies 500-600zł sprowadzone z USA
to są profesjonalne IEMy do odsłuchu scenicznego

jak porównywali z ep-630 to się nie dziwie, bo to przeciętne słuchawki

ale już np zen aurvana, kosztujące około 120 zł są już całkiem niezle

maja pojedynczy przetwornik armaturowy, owszem ma pewne niedoskonalosci, ale w swojej cenie są dobre

oczywiście westone um2 są lepsze

co do mojego najnowszego nabytku, aurvana live
przeczytaj sobie recenzje piotra ryki
[url=http://audiohobby.pl/topic/4/26/25]klik[/url]

dodam tylko, ze to produkt fostexa a denon sprzedaje te same słuchawki za 500 zł ;)

__

Użytkownik
qwe

2008-05-19 00:03:50

oj z tymi westonami przasadziles
nie kosztuja 500-600zl
za 350zl widzialem kiedys w salonie audio w lodzi (w sumie to bylo dosc dawno temu i mogl to byc jakis stary model)

co do robienia z sibie eksperta
wiesz, moglbym napisac na ten temat 10x wiecej ale 99,99% ludzi nie zrozumie o czym pisze



nie porownywano ich z ep630 tylko wlasnie z aurvana i w dodatku wersja za 400zl wiec...

sam chyba doskonale zdajesz sobie sprawe, ze creative wykorzystuje popularnosc i monopol do dyktowania cel
IMO troche za wysoko sie ceni


aurvana live mialem kiedys :)
sorry ale spodziewalem sie troszke wiecej od tych korkow
dzwieki za bardzo metaliczne IMO
ofc kazdy ma swoj gust

edit
a co do Piota Ryki to mam mieszane uczucia co do jego postow, czasami potrafi napisac cos z czego mozna buchnac smiechem
mimo wszystko respekt dla goscia bo odwala dobra robote

peace ;)

edit 2
po przeczytaniu polowy jego posta widze, ze kolejny raz pisze lekkie bzdury (gosc ma tendencje do wyolbrzymiania) no ale lecimy dalej

edit3
dokladnie [url=http://www.highfidelity.pl/artykuly/0706/creative.html]TE[/url] byly swego czasu porownywane z westonami

__

Użytkownik
adi

2008-05-19 00:15:39

Mowiac ze creative jedzie na popularnosci to ci gratuluje potestu wypowiedz sie.

__

VIP
samolot

2008-05-19 00:19:56

po raz kolejny wykazujesz się nieznajomością tematu


[url=http://cgi.ebay.pl/WESTONE-UM2-LARGE-QUANTITY-BUY-READ-SAVE-BIG_W0QQitemZ360051157759QQihZ023QQcategoryZ47093QQrdZ1QQssPageNameZWD2VQQcmdZViewItemQQ_trksidZp1638Q2em122]cena[/url]

a ze je widziales w jakims salonie w Łodzi to też wątpliwe

te aurvany za 400zl to te same co teraz są po 120
i w tej cenie to ciekawa alternatywa

aurvana live to nie "korki", na rynku są dość krótko
pewnie je kupiłeś zaraz po premierze - ok

kazdy twoj argument jest albo przesadzony albo zmyślony

__

Użytkownik
qwe

2008-05-19 00:53:17

napisz po ludzku
zreszta zlep wszystkie moje wypowiedzi tutaj na temat creative bo nie powiedzialem ze jedzie TYLKO na popularnosci

__

Użytkownik
Nera

2008-05-19 01:08:16

wiesz, moglbym napisac na ten temat 10x wiecej ale 99,99% ludzi nie zrozumie o czym pisze



Ja pie**ole rozj***les mnie zupelnie xDDD

Czlowieku jestes SMIESZNY. Pie*****sz jakies farmazony ze ku**a niby sie na wszystkim znasz, jest z ciebie pie*****ny ekonomista, ekspert od jakichs krzywych teorii spiskowych, je***y audiofil i na kazdy temat wiesz 10x wiecej od innych bo 'czytales ksiazki' i '99% ludzi i tak nie zrozumie o co w tym chodzi' bo pewnie sa ignorantami i debilami.

Wyjdz z domu, znajdz sobie zycie, wylecz sie z kompleksow.

Cokolwiek odpiszesz, zignoruje to, peace.

@admins nukujcie jesli chcecie

http://www.anonymousspace.com/albums/userpics/112625/Someone_Is_Wrong_On_The_Internet.jpg

__

Użytkownik
qwe

2008-05-19 01:10:42

no kuzwa gdzie sie wykazuje nieznajomoscia tematu ???

widzialem je w salonie audio video na ulicy Kosciuszki (chyba nr2), maja tam sprzet nawet najwyzszej klasy (ale bez przesadyzmu)

przeciez wyraznie napisalem, ze widzialem je dosc dawno
te aurvany KOSZTOWALY i [url=http://pl.europe.creative.com/products/product.asp?category=437&subcategory=441&product=14702]KOSZTUJA[/url] nadal tyle samo, wiec nie wciskaj mi kitu, ze to sa te same co teraz po 120 bo sie osmieszasz

aurvana live to nie "korki"



WIEM!! jezu, a gdzie napisalem/sugerowalem, ze to sa korki ????????????????????????????????????????????????????????????

co do aurvana live- nie mialem tych sluchawek, przypadkowo tak napisalem
sorry
mialem ep830 a na pudelku pisalo jeszcze aurvana, wiec nie wiem czy to blad na pudelku czy co bo na stronie creative widze tylko jedne aurvany


powiedz mi ktory moj argument jest zmyslony (lekko przesadzone niektore sa, przyznaje sie)

nie wiem o co Ci czlowieku chodze
ja nie robie tu za zadnego eksperta i nigdy nie zamierzam nim byc

pisze tylko tyle co wiem
widocznie Tobie przeszkadza, ze pisze za duzo i probujesz zrobic ze mnie pseudoeksperta

jezu ludzie naprawde czasami az zal mi Was

jesli wiesz lepiej to napisz to ok
przeciez nie pozjadalem wszystkich rozumow na swiecie
wiele moich zainteresowan zaispirowaly osoby m.in. z esports.pl, wiele moich doswiadczen opieram tez na ich radach

jestesmy tu by wyrazac opinie, poprawiac innych, dzielic sie wiedza

nie wiem po co te konflikty
ktos cos napisze to zaraz druga osoba

"synku gowno sie znasz" "probujesz zgrywac eksperta" itp
puknijcie sie w czolo i zastanowcie sie nad soba

jezeli widzisz, ze pisze zle, to wytlumacz mi to, pokaz droge
bo jedyne co wiekszosc potrafi to OD RAZU drzec ryja bez podania przyczyny

masz 18 lat i Twoja wiedz moze byc smieszna dla kogos kto pracuje w creative i wie jak to wyglada od drugiej strony

jednak dla mnie Twoje posty moga byc interesujace i pouczajace bo jesli chodzi o sluchawki to prawdopodobnie masz wieksza wiedze ode mnie
moja opiera sie na dosc starych doswiadczeniach z uwagi na to, ze korzystam juz tylko z kolumn

peace

__

Użytkownik
qwe

2008-05-19 01:15:00

przeczytaj moj post wyzej
bo sam pierniczysz, ze twierdze iz jestem ekspertem od niewiadomo ilu rzeczy

podaj mi choc jedno zdanie gdzie twierdze iz jestem od czegos ekspertem

sam wyjdz z domu bo wiedz, ze ja w ogole nie siedze na kompie a jesli juz to tylko na esp.pl i 2-3 stronkach


nie mam zadnych kompleksow itp

dla mnie to ty jestes smieszny stawiajac mi zarzuty z dupy

peace


edit widac, ze ty masz kompleksy bo nie znasz sie na ekonomii, informatyce itp i po prostu mi zazdroscisz
kompleks zagubionego gimnazjalisty


edit fajny screen :))

__

Użytkownik
qwe

2008-05-19 01:26:49

tak a propo to mam wszechstronne zainteresowania i widac ze jestes ignoranten (po twoim poscie)


bo pewnie sa ignorantami i debilami.


tak twierdzem m.in patrzac na ciebie

peace

__

Użytkownik
mental

2008-05-19 07:42:58

Absolutnie popieram. AKG, KOSS, SENNHEISER. Firmy specjalizujące się w słuchawkach. Creative'a dobrze jest mieć kartę dźwiękową ale nie nagłośnienie.

__

VIP
El_Matador_SSJ

2008-05-19 07:49:04

a cicho tam :P chlopak chce wiedziec czy sluchawki sie do czegos nadaja, a nie ktory z was jest madrzejszy ^^

Jeśli jeździsz na LANy to z pewnością słuchaweczki dobrze spełnią swoje zadanie, na takich eventach jest głośno, a kompy mają jakieś badziewne integry cichograjki, więc słuchawki z własnym wzmacniaczem to dobry pomysł.

Jeśli jednak masz zamiar używać ich głównie w domu to wybór ciężkich słuchawek z dyskusyjnym 5.1 nie jest dobrym pomysłem. Jakość dźwięku jaką prezentują te słuchawki będzie dość przeciętna, a noszenie na głowie ciężkiego hełmofonu, szczególnie latem, nie należy do rzeczy przyjemnych.

__

Użytkownik
tobster

2008-05-19 08:38:34

Te słuchawki są lekkie pomimo sporych rozmiarów. Jakoś dźwięku jest ok - pozycjonowanie też dobre. W CS naprawdę doznaje się lekkiego szoku jak słychać wszystko dokładnie z każdej strony. Ten DTS bardzo fajna sprawa bije integry na głowę. Ciężko dostać te słuchawki bo to DEMO (czyt. prototyp).

__

Użytkownik
qwe

2008-05-19 13:29:25

co do dzwieku 5.1x-fi cmms 3d naprawde dziala i na moich icematow robi juz dosc dobre 5.1 jak na sluchawki

wszystko slychac dokladnie z kazdej strony, z ktorego miejsca nadbiega przeciwnik itp

wiec polecam np zwykle icematy lub te chwalone creative aurvana live + jakas karte muz creative


jesli natomiast bedziesz jezdzil na lany to pomysl o zewn dzwiekowce
ew te sluchawki moga byc nawet dobre, ale IMO lepiej kupic creative XMOD + jakies sluchawki za 120-150zl

__

Użytkownik
tobster

2008-05-19 14:28:42

Hmm jesteś dziwny. Najpierw wszędzie teorie spiskowe, następnie Creative = shit, a sam posiadasz najbardziej przereklamowany chłam jakim są Icematy ? Taki Napoleon XXIw. dał sobie wcisnać taki shit ? Miałem wygrzane Icematy pożyczone od kumpla i wygrzane HQ2300D. Sprawdziłem je w CS, filmy DVD, Audio CD. Zarówno na karcie Audigy jak i na digital output + DTS o tych HQ2300D. Te Icematy wypadają jak jakieś pierdziawki za 30zł i nie są więcej warte niż te 30zł. Jakość, barwa to porażka. Już tracery lepiej grają.

__

Użytkownik
qwe

2008-05-19 15:12:12

powiedz mi co maja do tego jakiekolwiek teorie spiskowe, ludzie co Wy sie tam tego uczepiliscie
ja opieram sie na faktach nic z tylka nie zmyslam jezu


mam dzwiekowke x-fi elite pro i twierdze ze creative to shit
Icematy kupilem rok temu, dzwiek na tym elite pro jest zadowalajacy
uzywam ich tylko do q3, ew starcrafta

pisalem wyzej, ze uzywam tylko kolumn bo jakos dzwieku jest o niebo lepsza

posiadalem wczesniej sennheisery rp ft 30, i tam cos spierniczylo sie z systemem XBS

jakbys niezauwazyl to pisalem kiedys krytyke na temat icematow, bo doskonale zdaje sobie sprawe, ze jakosc dzwieku jest przecietna, slaby bass i gora

z tymi pierdziawkami za 30zl to chyba przesadzasz
IMO te icematy powinny kosztowal 90-100zl

porownywalem je z Kossami za 130zl i brzmialy podobnie, wiec az takie zle nie sa

nie wiem czy sprzedawac te Siberie i nie kupic sennheiserow pxc450, ale roznicy w q3 nie odczuje ZADNEJ, a mp3 nie mam i nie mam zamiaru miec


zwroc uwage ze moj post (#25) kierowalem glownie do Don_Cordiale,
po prostu polecilem sprzet na LANy, a wiec nie do profesjonalnego odsluchu muzyki itp
jesli ktos ma mozlowosc to niech kupi sobie dobre stereo, jednak jesli ktos kto gra glownie w gry przez neta to moja rada moze byc przydatna
bo creative robi sprzet do gier, choc i tak IMO nienajwyzszych lotow
wiem, ze creative ma jeszcze dzial sprzetu profesjonalnego jednak ceny tych produktow znacznie przwyzszaja 2000zl i nie sa zbyt popularne z tego co wyczytalem/uslyszalem

ponadto porownujesz produkty w zupelnie innej klasie cenowej
to tak jakby porownywac np kolumny tonsil z paradigmami

__

Użytkownik
qwe

2008-05-19 15:14:17

powiedz mi co maja do tego jakiekolwiek teorie spiskowe, ludzie co Wy sie tam tego uczepiliscie
ja opieram sie na faktach nic z tylka nie zmyslam jezu
99% z was nawet nie ruszy du.y by sprawdzic czy to jest prawda czy nie
wielu z was po prostu nie mysli, przykladem jest sweeper i jego tok bledny tok myslenia w temacie zeitgeist (co oczywiscie udowodnilem)


mam dzwiekowke x-fi elite pro i twierdze ze creative to shit
Icematy kupilem rok temu, dzwiek na tym elite pro jest zadowalajacy
uzywam ich tylko do q3, ew starcrafta

pisalem wyzej, ze uzywam tylko kolumn bo jakos dzwieku jest o niebo lepsza

posiadalem wczesniej sennheisery rp ft 30, i tam cos spierniczylo sie z systemem XBS

jakbys niezauwazyl to pisalem kiedys krytyke na temat icematow, bo doskonale zdaje sobie sprawe, ze jakosc dzwieku jest przecietna, slaby bass i gora

z tymi pierdziawkami za 30zl to chyba przesadzasz
IMO te icematy powinny kosztowal 90-100zl

porownywalem je z Kossami za 130zl i brzmialy podobnie, wiec az takie zle nie sa

nie wiem czy sprzedawac te Siberie i nie kupic sennheiserow pxc450, ale roznicy w q3 nie odczuje ZADNEJ, a mp3 nie mam i nie mam zamiaru miec


zwroc uwage ze moj post (#25) kierowalem glownie do Don_Cordiale,
po prostu polecilem sprzet na LANy, a wiec nie do profesjonalnego odsluchu muzyki itp
jesli ktos ma mozlowosc to niech kupi sobie dobre stereo, jednak jesli ktos kto gra glownie w gry przez neta to moja rada moze byc przydatna
bo creative robi sprzet do gier, choc i tak IMO nienajwyzszych lotow
wiem, ze creative ma jeszcze dzial sprzetu profesjonalnego jednak ceny tych produktow znacznie przwyzszaja 2000zl i nie sa zbyt popularne z tego co wyczytalem/uslyszalem

ponadto porownujesz produkty w zupelnie innej klasie cenowej
to tak jakby porownywac np kolumny tonsil z paradigmami

__

VIP
samolot

2008-05-19 16:15:31

mam słuchakwi zen aurvana - chciałem sobie spróbować armatury, a to jest najtańsza z dostępnych
[url=http://www.ceneo.pl/390189]ceny[/url], ja kupilem za 120zł, te ceny co dałeś są mocno nieaktualne

masz racje, w chwili premiery i cenie 400 zł to był taki sobie wybór
obecnie jest już trochę inaczej

co do aurvan live, poczytaj trochę o tym modelu, jest bowiem bardzo ciekawy
ich cena w Polsce (około 150 zł) to ewenement, na całym świecie kosztują na nasze około 300zł

nie zrozumieliśmy się do końca, wyszło spore nieporozumienie

przepraszam za "eskperta" :)

__

VIP
Eragorn

2008-05-19 16:35:34

Unitra - Tonsil > oll :P

__

Użytkownik
qwe

2008-05-19 17:25:23

ta firma wrocila jako protonsil

produkuje dosc dobry sprzet, chwalone sa np kolumny model protonsil-siesta

__

Użytkownik
Pite

2008-05-19 17:49:27

AKG ma super słuchawki. Nie polecam creative'a, szczególnie odtwarzaczy mp3!
Jeśli miałbym kupować słuchawki do PC, to tylko AKG + jakiś mikrofon przypinany.

__


Warning: getimagesize(http://www.anonymousspace.com/albums/userpics/112625/Someone_Is_Wrong_On_The_Internet.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

7024 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie