Monitor bezpieczny dla @_@

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Użytkownik
bts[b]

2008-05-06 17:18:49

[URL=http://img369.imageshack.us/my.php?image=spawnjx0.jpg]http://img369.imageshack.us/img369/8101/spawnjx0.th.jpg[/URL] Ten jest bezpieczny bo spawn na nim grał! :D:D:D

__

Użytkownik
varfare

2008-05-06 21:32:38

Miałem ustawione 100hz.

__

Użytkownik
varfare

2008-05-06 21:33:35

Chodzi o czytanie przy słabym oświetleniu o ile się jeszcze nie domyśliłeś :D

__

Użytkownik
varfare

2008-05-06 21:37:11

co najwyżej rosnę wolniej :p

__

VIP
El_Matador_SSJ

2008-05-06 22:40:05

Kolega zakładający temat szuka monitora do 900zł, a z tego co się orientuje profesjonalne matryce dla grafików kosztują wielokrotnie więcej i nie wątpię, że da się przy nich pracować w większym komforcie niż na CRT :) Nie twierdzę, że jestem znawcą w tym temacie, podzieliłem się tylko moim skromnym doświadczeniem, z którego jednoznacznie wynika, że MOJE oczy nie trawą przeciętnych LCDków i fakt, że teoretycznie technologia LCD jest bezpieczniejsza od CRT tego nie zmieni. Wiem, że nie jestem jedyną osobą, która cierpi na nieprzyjemne dolegliwości po dłuższym kontakcie z LCD, więc każdy powinien indywidualnie to przetestować. Ciebie oczy od LCD nie bolą - fajnie, ale wez pod uwage to ze nie mam Twoich oczu i po prostu uszanuj moja wypowiedz. Mi oczy od LCD łzawią i nowocześniejsza technologia wykonania LCD tego nie zmieni. Wizytując wszelakie eswc,pga,wcg, hlc jak jezdzac po domach usuwajac drobne usterki z kompow mialem do czynienia z wieloma roznymi matrycami i po dluzszym kontakcie z wiekszoscia z nich mialem te same dolegliwosci. Wyobraz sobie, ze umiem czytac i przed moimi galkami ocznymi przewinely sie juz dziesiatki tysiecy linijek tekstow traktujacych o wyzszosci LCD na CRT, nie mowie ze to bujdy, tylko teraz wez wytlumacz moim oczom ze CRT jest be i teraz mają polubic LCD bo to zdrowsze^^

__

VIP
j3sh

2008-05-06 22:47:15

Mi także po kilku latach pomniejszyła się wada wzroku, a ciągle korzystałem z komputera z monitorem CRT. Wydaje mi się, że to było także związane z okresem dojrzewania =)

__

Użytkownik
3nGonGa

2008-05-07 11:38:13

No nie prawda.

Mozna wybrac cos tanszego z bardzo dobra matryca typu pva, s-pva, mva. Chodzi przede wszystkim o idealne odwzorowanie barw.
Kiedys bedac na praktykach wlasnie w takiej firmie zastanowilo mnie dlaczego tam uzywaja lcd. Wiekszosc monitorow to byly samsungi 173p+ albo 19 " modele 193p+.
Zaczalem sie zastanawiac czy moze by nie wymienic swojego 2 letniego LG na cos podobnego. Po jakims czasie wyszedl nastepca modelu 173p+ (zdobyl szalenie pozytywne recenzje), samsung 770p. Kilka miesiecy spedzilem na czytaniu opini, testow oraz na jezdzeniu po sklepach i ogladania obrazu w akcji.

Wybralem 770p, 17". Zaplacilem ok 1400 zl. Nawet na kablu analogowym ten monitor bije na leb na szyje kazdego CRT, przede wszystkim jesli chodzi o kolory.
Powiem szczerze, ze to byl jeden z moich lepszych zakupow i na pewno polecam monitory o podobnych parametrach co moj. Jak sie dowiedzialem potem, byl to ten tanszy monitor z gornej polki.

Od tego czasu nie sledze cen lcd ani pojawiajacych sie coraz to nowszych modeli, bo tez i po co? Wydaje mi sie, ze za 9 stowek obecnie, przy tak spadajacych cenach matryc lcd mozna wybrac cos sensownego. Dodam, ze na studiach na ktore uczeszczalem wszelkie sale byly wyposazone w LCD i to te gorsze a mimo wszystko ludzie na nich pracowali, poczawszy od programowania, po obrobke grafiki rastrowej (Photoshop), grafiki wektorowej (Corel, Illustrator), skladali publikacje (InDesign), czy grali w trackmanie/ q3 bez zadnych opoznien czy smug.


Mozna ? Mozna.
Kolega jak chce monit do 900 ,- to powinien przede wszystkim zaczac czytac o tej technologii, zeby wiedziec z czym to sie je i na co zwracac uwage.

Po drugie powinien sie zainteresowac portalami opartymi o boty typu skapiec.pl, ceneo.pl, wyszukujace najlepsze oferty. W sklepach internetowych naprawde mozna kupic korzystniej.

Po trzecie. W duzychy centrach handlowych fajnie jest sprawdzic monitor, jak sie zachowuje. O ile maja ten model na stanie, o ktory nam chodzi. Ceny i marze natomiast sa o wiele wyzsze. Wybor jest ogromny.

__

VIP
El_Matador_SSJ

2008-05-07 12:23:13

W zeszłym roku adminowałem eliminacje do WCG, gdzie grano na 19" samsungach, po 8 godzinach wpatrywania się w te matryce z oczu zaczęły mi lecieć łzy jak grochy, mam na to świadków, LCD mi nie leżą i tyle. Pisałem Ci już wyżej, że nie mam wątpliwości co do tego że technologia wykonania LCD>CRT, więc nie wiem po co kontynuujesz wątek, nie znasz sposobu na rozwiązanie problemu wrażliwości moich oczu na matryce LCD. Dodam, że jeśli czas kontaktu z takim monitorem nie przekracza jednorazowo 2-3 godzin to nic mi nie jest, gorzej jeśli ten czas się wydłuża.

__

VIP
Pajda

2008-05-07 14:53:25

Tez jestem informatykiem, fajnie ze wiesz jak to wszystko dziala. Wiesz tez zatem, ze w LCD aby piksele, a wiec w rezultacie obraz, byly widoczne musi byc podswietlenie, ktore jest realizowane przez umieszczona z tylu swietlowke. Stad tez zreszta sa problemy z nierownomiernym podswietleniem LCDkow i brakiem czerni. Jako, ze na informatyce zapewne nie uczyli was medycyny, polecam pojsc do okulisty i zapytac sie czy sleczenie przez iles godzin gapiac sie w swietlowke jest zdrowsze od pracy na monitorze czy telewizorze kineskopowym. No chyba, ze jestes tez okulista i wiesz lepiej.

"Smiac mi sie zatem chce z ludzi, ktorzy twierdza, ze bola ich oczy na lcd."

Znaczy sie nie potrafisz wyjasnic istnienia grupy osob, do ktorej najwyrazniej i ja i Matador (Don) nalezymy? Matador juz wspomnial, ze ma na to swiadkow, a ja w razie potrzeby mam jeszcze paru znajomych pracujacych w segmecie sprzetowym, ktorzy nie wierza w czary typu audiofilskie kable zasilajace, a jednak na LCD nie sa w stanie pracowac.

__

VIP
Pajda

2008-05-07 15:04:37

"Wybralem 770p, 17". Zaplacilem ok 1400 zl. Nawet na kablu analogowym ten monitor bije na leb na szyje kazdego CRT, przede wszystkim jesli chodzi o kolory.
Powiem szczerze, ze to byl jeden z moich lepszych zakupow i na pewno polecam monitory o podobnych parametrach co moj.
"

Ja nie, bo jak dla mnie natywna 1280x1024 przy 17 calach to masochizm, no ale ludzie niby kupowali i uzywali. Tak w ogole wspaniala jest ta technologia oferujaca jedna natywna rozdzielczosc :P

"Dodam, ze na studiach na ktore uczeszczalem wszelkie sale byly wyposazone w LCD i to te gorsze a mimo wszystko ludzie na nich pracowali, poczawszy od programowania, po obrobke grafiki rastrowej (Photoshop), grafiki wektorowej (Corel, Illustrator), skladali publikacje (InDesign), czy grali w trackmanie/ q3 bez zadnych opoznien czy smug."

A u mnie na uczelni (PJWSTK) wszystkie w CRT (chyba trinitrony markowane przez Della, nie pamietam juz), aczkolwiek nikt nie gral bo byl zakaz :P Zreszta gdy pracowalem w pewnym znanym zagranicznym studiu tworzacym gry to tez wszyscy techniczni pracowali na CRT iiyamy na diamondtronach m2, a budzet i dostep do sprzetu mieli ogromny.

__

Użytkownik
3nGonGa

2008-05-07 15:47:41

Kazda dlugotrwala praca na siedzaco przed jakimkolwiek monitorem jest szkodliwa. Zasady bhp mowia o tym aby co godzine robic 5 minutowe przerwy a w tym czasie nie spogladac na ekran.

Jesli chodzi o ta zapalona swietlowka to z tym jest roznie.
W zaleznosci co robisz monitor wcale nie musi miec ustawionych RGB na maximum, to samo jesli chodzi o ustawienia skali jasnosci, kontrast itd.

Wiadome jest, ze wszystko zalezy od kalibracji. Jesli Ciebie razi kazdy LCD to cos jest nie tak. Jesli skonfigurujesz ustawienia w sposob optymalny to nie ma prawa sie nic dziac typu lzawienie oczy po np. godzinie uzywania. To jest tak samo jak np. z wpatrywaniem sie w snieg albo biala powierzchnie przy slonecznej pogodzie. Albedo (stosunek swiatla odbitego do padajacego) jest tak duze, ze moze doprowadzic nawet do slepoty. Zauwaz, ze np. gdy na sloncu czytasz ksiazke, bez okularow slonecznych i potem wchodzisz do ciemnego pomieszczenia - masz mroczki przed oczyma.

Jesli zatem poustawiam LCD w sposob diametralnie zly to nie mam sie czemu dziwic, jesli z oczu zacznaja mi zaraz leciec lzy itp.
To samo tyczy sie kineskopowych monitorow, z tym ze tak jak wspomnialem tam dochodzi jeszcze szybkie nakladanie sie kolejnych obrazkow i przez to glownie nasze oko sie meczy w sposob znaczacy.

Podsumowujac.
Nie ma co sie spierac na tematy LCD, CRT. Kazdy ma wlasne widzimisie i robi to co uwarza za sluszne, jak najbardziej mi to nie przeszkadza :).
Jedno wiadomo na pewno. Monitory CRT odchodza do lamusa, juz praktycznie nikt nie produkuje takich monitorow i jest tylko kwestia czasu kiedy one znikna calkowicie ze stacji roboczych zwyklych smiertelnikow.

Kwestie zuzycia energii obu typow monitorow przemilczmy :)



__

Użytkownik
3nGonGa

2008-05-07 23:46:21

Plusik za Integrale :)

__

  • 1
  • 2

Warning: getimagesize(http://img369.imageshack.us/img369/8101/spawnjx0.th.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

6648 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie