Pakiety

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
eXblanco =]

2008-02-25 19:11:07

Chciałbym prosić o pomoc w mojej sprawie tzn. tracę zbyt dużo pakietów. Na moim lagometrze ciągle pokazują się te czerwone kreseczki (czasem są to nawet grubsze slupki). Czy są jakieś komendy, lub sposoby na naprawę tego?

__
Hala Madrid !

Użytkownik
BezimiennyJoe

2008-02-25 20:20:18

Podaj konfigurację i połączenie na dobry początek to się pomyśli :)

__

VIP
Mateck

2008-02-25 20:23:36

o ile dobrze pamietam to /cl_maxpackets "60" lub "100" - tak przynajmniej w cod2 bylo

moze ktos z was bedzie w stanie mi pomoc. ostatnio dosc czesto zostaje wyrzuocny prze pb za losing key packets. jest jakis sposob na to?

__

Użytkownik
kryshak

2008-02-25 20:23:58

Niestety jakiś cudownych komend po prostu nie ma. Wszystko zależy od Twojego łącza, a nie konfiguracji komputera. I to nawet prędkość sciagania nie odgrywa tak wielkiej roli, jak stabilnosc polaczenia internetowego. Ogolnie mozesz sprobowac tego:
1. wpisz /cl_maxpackets 80
2. Ustaw limit na FPSy. Im wiecej FPSów tym większy przeplyw danych między serwerem a łączem. Wpisz zatem komende:
/com_maxfps 75

Nie sądzę, zeby to bardzo pomoglo, ale zawsze warto sprobowac, a jaki rodzaj neta masz?

__

Użytkownik
Shishka

2008-02-25 20:30:14

ustaw pakiety na 63 a fps na 125

__

Użytkownik
imn

2008-02-25 20:30:19

btw. admini serweró[email protected] zróbcie coś z nimi bo cosik laguje na waszych serwerach, masa pakiet lostów itp... czasem nawet masowy lag na serwerze :) mówię tak, bo wczoraj przy okazji "miałem przyjemność" gry na nim.

__

Użytkownik
BezimiennyJoe

2008-02-25 20:36:55

cl_maxpackets należy ustawić zależnie od rodzaju łącza. Dla przykładu ja mam uber stabilny kabel, bez lagów itd Na prędkości 128 kb/s musiałem mieć ustawienie 40, kiedy cfg nie pozwalało na takie, zostało mi 60. Teraz na 1024 kb/s mam cl_maxpackets 76 i działa dobrze, natomiast przy 100 dostaje lagi. Spróbuj więc z różnymi ustawieniami dla Twojego łącza.

__

Użytkownik
eXblanco =]

2008-02-25 21:34:08

mam netie 1mb ( teoretycznie wszystko powinno śmigać ja trzeba :))

__
Hala Madrid !

Użytkownik
eXblanco =]

2008-02-25 21:34:50

Rodzaj czyli? Producent? :)

__
Hala Madrid !

Użytkownik
BezimiennyJoe

2008-02-25 21:54:34

Komendy jak niżej koledzy podają, jak bez zmian to stawiałbym na jakiś filtr po drodze.

__

Użytkownik
jaszczurka

2008-02-26 10:24:54

Ja też mam właśnie problemy z pakietami ale to już jest wina mojego Dostawcy Internetu i przejawia się tym że w dzień mogę grać tak do godziny 16, a już od 17 zaczyna zwrastać ping i dochodzi nawet do 300. :(
No ale dzwoniłem wczoraj do nich i mówili że już coś będą poprawiać. :D
Ja mam ustawione cl_maxpackets "100" i com_maxfps "125".
Aha i jeszcze jedno jak wpisuje tracert i IP to zawsze jak mam duży to odpowiadają za to 2 Routery e-krk-pla-r01-fe300.plkrk.energis.pl i e-waw-dbp-r02p11-plwaw.energis.pl

__

Użytkownik
kryshak

2008-02-26 20:23:57

Hmm powiem Wam jak mój kumpel z klanu zrobil. Nagral filmik, ktory pokazuje jak skacze jego lagometr i zadzwonil do Tepsy. Pokazal im go, nawyzywal, zagrozil sądem, ze nie wywiazuja sie z umowy i ten film mial byc dowodem. Kolesie wystraszyli sie do tego stopnia, ze co miesiąc dostaje fakture korygujaca i za 1 mb/s placi niecale 20 zl zamiast 66.

__

Użytkownik
jaszczurka

2008-02-27 12:17:30

Oj chyba będę musiał częściej dzwonić do Zeto S.A. :D

__

Użytkownik
beer

2008-02-28 13:08:19

[+]
http://img524.imageshack.us/img524/2694/roflcopteria0.gif

__

Użytkownik
powerslave

2008-03-01 11:40:07

hahaha bajkopisarz :D

po 1 tepsa ma w dupie szarego uzytkownika, po 2 nigdzie w umowie nie ma wzmianki o pingu wiec on moze skakac do woli, po 3 tepsa nie boi sie szarego usera, bo dla nich kara rzedu 100mln zl to po prostu procent w miesiecznych zarobkach, wiec to co by wywalczyl w sadzie - moze kilkaset zlotych rozbawilo by ich do rozpuchu biorac pod uwage koszty jakie poniosl, wiec z tymi rewelacjami to na swoje forum wroc a nie wciskaj ich tutaj :D


cl_maxpackets ustaw na 100, bo to obniza ping o ~10ms w stosunku do maxpackets 30, a tracone pakiety to wina twojego neta i zadne magiczne komendy tutaj nie pomoga, cl_packetdup - ustaw to w zaleznosci od tego jak duzo masz czerwonych kreseczek, jesli wcale ustawiasz 0, jesli lagometer masz caly czerwony ustaw 5

__

VIP
samolot

2008-03-01 11:50:55

a w tej bajce były smoki ?

__

Użytkownik
jaszczurka

2008-03-01 13:23:38

Tak był rycerz, smok i piękność :ASD

__

VIP
marikkkk

2008-03-01 14:35:36

:DDDD

__

Użytkownik
versedi

2008-03-05 00:08:53

pwnet xD
ahahaha z ta tpsa dojeb** xD

__

Użytkownik
kryshak

2008-03-05 18:07:52

Padłem, jak zobaczylem te komenty. To, ze Wy nie możecie czegos zalatwic, to nie znaczy, że się nie da. Wy chyba dzwonicie na 9393 i mysliscie, ze cos tam zalatwicie hahaha jasne :).
Po pierwsze, Błękitna Linia jest niewydolna. Po prostu konsultanci nie są w stanie obsłużyć tysięcy telefonów dziennie. Kilka liczb: 150 konsultantów, gdzie rotacja jest ogromna, mało kto wytrzyma więcej niz 3 miesiace, prawie 10 tysięcy telefonów dziennie, a kazdy nowy pracownik musi opanować ksiażke 600 stron, zeby wiedziec jak pomagac.
Po drugie, co chwila zapycha się system komputerowy. Nie radzi sobie z liczbą zleceń, a niektóre zlecenia "gubią" się w czeluściach serwerów.
Skad to wiem? Wystarczy wejsc na niezalezne forum neostrada.info i tam jest GG kolesia, ktory jest kierownikiem zasobów ludzkich w BL.
Jak zatem skutecznie dzialac?
1. Dzwonisz i karzesz konsultantce wpisac do systemu Twoj problem jako PRIORYTET. Gdy tego nie powiesz, oni nigdy tego nie zrobia. Prosisz tez o zaksięgowanie nagrania rozmowy na pol roku. Normalnie jest ono usuwane po 3 dniach. Prosisz o podanie maila ich BOKu, aby wyslac lagometr.
2. Dzwonisz do UKE [urząd komunikacji elektronicznej], podajesz numer zgloszenia, jaki dostales na TP. Wtedy oni zaczynaja dzialac. Robią Ci 3 losowe badania wysylania pakietow i szybkosci na miesiac. Co prawda TP jest sprytna i mowi ze ich oferta to predkosc DO 2 mb czy DO 1mb. Jednakze z takiej racji ze jestesmy w UE takie bujdy moga sobie miedzy bajki wcisnąc. Nie wiem jakie sa dokladne standardy, ale wlasnie po miesiacu zadzwonili do kumpla kolesie z UKE z potwierdzeniem, ze cos jest nie tak. I tak od pol roku co miesiac dstaje normalna fakture, ale po 2 tygodniach przychodzi faktura korygujaca i placi tylko koszta utrzymania lacza - ok.20 zl.

I problem znika. Trzeba tylko wiedzieć jak to zalatwic.
PS Powerslave masz wybitną i imponującą zdolność do robienia z siebie idioty. Gratuluje.

Więcej info w któryms z ostatnich wydać Gazety W.

__

Użytkownik
powerslave

2008-03-08 12:30:19

dzieki, ale niestety moja zdolnosc do robienia z siebie idioty ma sie nijak do twojej zdolnosci pisania bajek i tworzenia nowych rozdzilow w historii tp, no ale coz, ty jestes beta tester miliarda gier itd sorry ze sie wypowiadam na temat ktory ty znasz od podszewki!

btw kryshak, czemu oszukujesz ludzi swoim wiekiem na esports? zawsze miales 18 lat, nagle przybyla ci 10 na karku? na innym forum masz: Data urodzenia: 30 Cze 1989, no ale pewnie pewnego dnia na eports pomylila ci sie data urodzenia i edytujac ja pomyliles cyferki, bywa!

__

Użytkownik
beer

2008-03-08 12:37:45

dzienks za info,może sie przydać

__

Redaktor Naczelny
rml

2008-03-08 12:44:58

:D

__

Użytkownik
jaszczurka

2008-03-08 14:18:04

haha :D

__

Użytkownik
kryshak

2008-03-08 17:28:20

1. 30 czerwca 1989 to wlasciwa data. Woj. nie dolnoslaskie, tylko mazowieckie. I nie oszukuje ludzi, tylko woj.dolnoslaskie i data 1 stycznia 1980 to DOMYŚŁNE ustawienia na tej stronce. Zatem nie posądzaj mnie o oszustwa. Po raz kolejny pokazujesz, ze to Ty piszesz bajki, nie ja.

2. Byłem, a nie-jestem. betatesterem 2 gier [słownie: dwóch]. Zazdroscisz?

3. Znowu pokazujesz to samo: skoro ja czegoś nie potrafię załatwić to znaczy, że nikt inny na świecie nie ma prawa tego potrafić!!! Jak widać niektorym mój post sie przydaje i potrafia podziekować. Twoj problem nie polega na tym że gówno umiesz, tylko na tym, że nie potrafisz się uczyć.

__

Użytkownik
powerslave

2008-03-08 19:54:27

a moj kolego twoj problem polega na tym, ze date miales tu juz ustawiona wczesniej bo sprawdzalem gdy pierwszy raz przeczytalem twoje opowiesci, dwa- twoje bajki dotyczace tp sa arcy ciekawe, z pewnoscia tp twojemu znajomemu sprawdzila jakosc polaczenia, przerzucila go na nowsze swiatlowody ktore sam uzytkuje co zapobiega lagowaniu no i oczywiscie obnizyla oplaty bo tp robi dla swoich klientow wszystko i nie wazny jest dla tp ich regulamin gdyz obawiaja sie oni ogromnych kar liczonych w 0zl ktore musieli by placic po przegranej sprawie w sadzie!! ah zapomnialem dodac, przykro mi ze robie z siebie takiego idiote i nie wierze w twoje opowiesic, nie potrafie sie uczyc na bledach jak widac, ale taki juz jestem, ale przynajmniej nie staram sie na sile wymyslac historii ktore bawia do rozpuchu :)

a btw, dzis tez nakrecilem kamera w telefonie moj lagometer i zaraz wysylam go mojemu adminowi, a po niedzieli ide z tym do sadu! wygram MILIART zlotych niczym w 1z10 i bede plywal w basenie wypelnionym po brzegi gotowka

__

Użytkownik
kryshak

2008-03-08 20:14:54

Nie wiem, o co chodzi z tą datą Tobie, ale moge Ci przyrzec, ze nie zmienialem nic w moim profilu. Nie opowiadaj glupot. Poza tym tak mnie lubisz, ze sprawdzasz moje dane? Czuję się zaszczycony, ze Pan detektyw, mistrz IRC, sie mna interesuje!
Nie wciskaj ludziom kitu, ze klamię, bo to jest nie fair i poniżej pasa. Nawet nie bede komentowal, co teraz pokazales tymi bujdami o zmianie daty w moim profilu. Zreszta sprawe latwo mozna sprawdzic. Admin stronki bez problemu moze sprawdzic w bazie MySQL rekord z moimi danymi i kiedy on ostatnio byl zmieniany. Jesli data rejestracji i edycji profilu beda rozne, to masz racje. Ale jak mi tego nie udowodnisz, to za przeproszeniem, wsadź sobie w dupe takie argumenty. Czekam na dowody, niech ludzie zobaczą jaki prawdomówny jesteś!!!

Co do tematu. Mnie to nie interesuje, czy ty w coś wierzysz czy nie. Ważne, że niektorym to się przydaje, jak widać. Nie wymagam od Ciebie, zebyś mi wierzyl, bo mi po prostu na tym nie zalezy. Ale nie oczerniaj mnie wobec innych ok?

PS Mój kolega mieszka na wsi i nie ma światłowodów tam [u mnie zresztą tez], zatem nie mogli go przerzucic na swiatlowody. Czyli tym samym dajesz kolejny pokaz swojego niezawodnego nosa detektywistycznego. Który to już raz z rzędu udawdaniasz, ze wypowiadasz się o czymś, o czym nie masz pojęcia. Moze po prostu daj już spokój co?
Ostatniego akapitu chyba komentować nie trzeba.

__

Użytkownik
powerslave

2008-03-08 20:53:33

łajn mi a riwa

dowodow brak ahh, sprawa przegrana, poleglem

nie wierze i nie bede wierzyl w bajki, nie mam 8 lat zeby sie podniecac ksiezniczka zamknieta w wiezy czy tez jak ty rycerzem na koniu, a jesli tak bardzo ci sie te bajki sposobaly to sprobuj takie pisac a nie twoje ulubione - internetowe

raczej nikt nie ma swiatlowodow z domu wiec pomysl co mialem namysli piszac o nich


co do prawdomownosci, moze przedstawisz jakis dowod na prawdziwosc twojej bajki? ah no tak kumpel pewnie wyjechal za granice czy cos albo juz sie przeprowadzil, szkoda

__

Użytkownik
kryshak

2008-03-08 21:12:53

GG: 3221756
Pisz śmiało.

Jesli chodzi o światlowody to wiem o co Ci chodzilo. Wiesz nie znam sie dokladnie na łączach telekomunikacyjnych itd., ale chyba jest tak, że swiatłowód to najszybsze lacza. Tylko, ze one są w miastach albo na terenach, gdzie sieć dziala tylko od kilku lat. Niestety u mnie telefony byly zakladane kilkanaście [kilkadziesiąt?] lat temu i mam zwykle linie na slupach. Do tej pory TP nie zmodernizowala nam tych linii. Ja moge miec predkosc max 1 mb/s. Ale nie o to chodzilo u kumpla. Cala jego centralka byla przeciązona i po prostu mial mase straconych pakietów. Zreszta u mnie tez tak ostatnio bylo, ze sciagalem z predkoscia max 10 kb/s, ale po 2 dniach naprawili problem. W ogóle to czytalem na jakims portalu, ze jak dalej klientów bedzie przybywac, a nie zmodernizują sieci, to w 2012 wszystko im padnie. Akurat na Euro :)

__

Użytkownik
beer

2008-03-09 10:43:50

no też gdzieś czytałem że koniec świata ma być w 2012 :D

__


Warning: getimagesize(http://img524.imageshack.us/img524/2694/roflcopteria0.gif) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

6178 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie