Intellimouse Explorer 3.0VsRazer Krait

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
slitzer

2008-02-05 20:48:03

Witam mam już dosyć myszek za 5pln [ Logitech [color=red]RX[/color]300, A4-TECH X-750F czy Logitech B85 ] każda z nich działa ok przez pół roku, później zaczynają się problemy mysz wariuje, rolka fiksuje, wyciera się, gubi sygnał 20 razy na minutę. Wydawać 200-300pln na mysz to dla mnie znaczna przesada. Więc proste pytanie, która mysz jest lepiej dopracowana pod względem technicznym, wykonania, precyzji. Jak wygląda sprawa z ślizgaczami [ tefloniki ?] czy guma i od razu kupić nowego qck/eye mini i miceskatez ? Jak wygląda sprawa rolki, chodzi cicho czy chrupie ? Najlepsza rolka była montowana w myszkach NTT za 15pln ^^. 800 dpi to podstawa na tylu grałem, gram i będę grał :)

__

Użytkownik
garo

2008-02-05 20:54:07

Krait jest stworzony dla graczy RPG, co nie oznacza, że dedykowany jest tylko dla nich. Miałem IE 3.0 i mimo iż wielu ją ubóstwia, sprzedałem ją po 2-3 tygodniach. Nie pasowała mi. Teraz śmigam na Razerku DB i to jest rewelacja :) Polecam Ci go :)

Odbiegając. Było 2345 takich tematów wystarczy zajrzeć do archiwum, a nie śmiecić kolejnymi tematami... :/

__

Użytkownik
reurion

2008-02-05 21:14:40

IE 3.0 ma głosny scroll jeśli chcesz sprzedam razera DA za 130zl:)

__

Użytkownik
yeltzyn

2008-02-05 21:40:17

ie 3.0 - na swojej srebrnej gralem ze 3 lata na icemacie i nigdy nie zalozylem zadnego slizgacza. Myszka jest spora ale jak ktos ma wieksza dlon, to rozklada sie ona na tej myszce idealnie. Wszystko zalezy jakie masz preferencje chwytu/ciezaru polozenia przyciskow itp. Idz gdzies/pozycz, pomacaj i podejmij decyzje.

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
MrVonFetysz

2008-02-05 22:01:32

718bf....

__

Użytkownik
enceo

2008-02-05 22:24:48

mam ie 3.0 na slizgach s&s i everglide'a titana monstermata i gra sie swietnie ;] myszke polecam jak najbardziej

__

Użytkownik
Yakcyll

2008-02-06 10:51:27

Ha, ja się nie dałem zrobić w wała i też wymieniłem - na DB3G =D

__

Użytkownik
dzial0

2008-02-06 11:08:03

mam ie 3.0
dziala bardzo fajnie na ss qck eyepadzie czy titanie

jedyna wada to faktycznie glosny scroll
ale wyrabia sie i nie jest juz taki wkurzajacy

__

VIP
-mess-

2008-02-06 11:12:35

mam 3.0 juz sporo czasu, jedyne co mi w niej przeszkadza to slaba precyzja (wczesniej gralem na razerach), reszta ok, bez rewelacji. mysz godna swej ceny.

__

VIP
bociam

2008-02-06 11:17:15

mialem kraita a teraz mam DA . obie myszki spoko jesli chodzi o bebechy i trwalosc. moje egzemplarze nie mialy zadnych wad fabrycznych. kraita zamienilem na DA bo byl za maly. Gram w Urban Terror ( FPP ) i myszka sprawowala sie super jednak za mala jak na moja dlon i po dluzszej grze bolala mnie dlon. Z DA jestem zadowolony w 110%. Odpowiedni rozmiar, 0 problemow z nia no i wykonanie. Wiele osob mowi o jakims grzaniu od tej migajacej diody. Mam ta mysz od pol roku i nigdy jeszcze nie poczulem zadnego ciepla od tej diody chociaz czasem by sie przydalo bo mieszkam na stancji i wiadomo jak to jest w zimie z ogrzewaniem.

Reasumujac. Jak masz mala dlon wez kraita (niewazne w jaka gre grasz, to ze jest stworzona niby pod rts'y to tylko gwarantuje ze pod FPP na bank ci sie nie sypnie nawet po wielu latach ) , DA ma wymiary IE3.0 zato lepsze bebechy i slizgacze.

cos jeszcze chcialbys wiedziec? :)

__

VIP
zoom

2008-02-06 12:09:22

Polecam 3.0 ie lub 1.1a obie myszki sa idealne.

__
Play more promode.

Użytkownik
t2

2008-02-06 15:56:41

Mialem IE 3.0 ponad 2 lata i też polecam (dla jasności -- nie zepsuła się, tylko ją sprzedałem).

__

VIP
marikkkk

2008-02-06 16:00:52

imo IE 3.0, mam odkad wznowili produkcje i ani razu mnie nie zawiodla:p jedyny blad jaki zauwazylem ale nie wiem czy to w kazdej tak czy tylko wmojej, ze PPM naciska sie 2 razy zamiast raz albo jest za czuly

__

VIP
V!ct!M

2008-02-06 16:01:42

Wiele osob mowi o jakims grzaniu od tej migajacej diody. Mam ta mysz od pol roku i nigdy jeszcze nie poczulem zadnego ciepla od tej diody chociaz czasem by sie przydalo bo mieszkam na stancji i wiadomo jak to jest w zimie z ogrzewaniem.


;]]]

__

VIP
V!ct!M

2008-02-06 16:09:46

DeathAdder (jesli tylko nie natrafisz na egzemplarz z jakas wada fabryczna, ale to sie raczej tyczylo pierwszych partii, z moim obecnym wszystko jest ok) bije wszystkie inne na glowe (wlacznie z IE, Logitechami i innymi Razerami)

ponadto jesli wziac pod uwage, ze rok temu kosztowala ze 240 zlotych, to obecna cena jest bardzo przystepna (140), a roznica w stosunku do IE 3.0 to tylko 20-25 zl (a jaka roznica w jakosci :P)

troche taniej jest Diamondback 3G, tez polecam (mialem tego pierwszego diamondbacka, a to jest ten sam ksztalt tylko sensor jak w DA)

coz wszystko zalezy od funduszy ;] a4 tech ktorego miales kosztowal chyba z 70 zl, wiec nic oprocz IE 1.1 za ta cene raczej nie kupisz. z kolei za 130/140 mozesz miec myszy z najlepsza optyka :p

aha a najwazniejsze: NIE KUPUJ MYSZY LASEROWEJ :)

__

Użytkownik
exile

2008-02-06 16:48:51

IE 3.0 używam mniej więcej od 6 lat i ani razu nie miałem z nią problemów. Scroll po pewnym czasie się wyrabia więc nie pracuje głośno jak pisali inni wyżej. Myszka przeżyła sporo upadków, wstrzasów, podróży w plecaku bez żadnego opakowania i działa jak nówka. Jedyną rzeczą o której warto pamiętać to wymiana ślizgaczy co pewien czas (w sumie to samo tyczy innych myszek).

Bawiłem się też Razerami ale byłem 'rozczarowany' przekombinowanym wyglądem i sterownikami które co prawda oferują xxx ustawień, ale praktycznie są zbędne.

Ponadto IE 3.0 jest ciut lepsze niż starsza edycja którą mam. Przede wszystkim w standardzie ma dołączone dużo lepsze ślizgacze, 'przyjemniejszy' rodzaj plastiku.

Co do podkładek najlepiej wziąść jakąś szmaciankę w stylu QcK+, a jeśli masz trochę więcej funduszy do przeznaczenia to na QPAD CT, z nowymi ślizgaczami myszka ślizga się jak na szkle;]

__

VIP / Fotograf
PawelS

2008-02-06 16:58:53

Potwierdzam, bo 750 to niestety kicz :P

__
Senior Pablo Escobar

VIP
conneh

2008-02-07 08:10:32

Jesli chodzi o dokladnosc/precyzje, to raczej nie dostrzezesz znacznych roznic i w przypadku tych myszek nie powinienes sobie tym zawracac glowy. Przy rozdzielczosciach, ktorych uzywamy wieksze DPI = wieksze sensitivity. Po prostu dostujesz sobie sensitivity ingame po zmianie myszki.

Pod wzgledem wykonania obie sa ok, chociaz w przypadku IE3.0 moze odrzucac gleboki i glosny scroll (ogolnie nienawidze scrolli MS-owych) oraz latajace przyciski boczne; Krait natomiast ma taki cienki kabelek, jaki Razer stosuje we wszystkich swoich myszkach, i na ktory niektorzy narzekaja, ze sie przeciera/lamie po jakims czasie, a mysz zaczyna gubic sygnal. Slizgacze w Kracie sa bardzo ok (choc moze ciut zbyt cienkie), w IE3.0 - zwykly plastik (przynajmniej w tym starym - srebrnym). W obu myszkach po jakims czasie w miejscach nacisku moze wycierac sie material, ktorym pokryte sa przyciski (Krait) / boki (IE3.0).

Poza tym nie sugeruj sie tekstami typu "to najwygodniejsza mysz, jaka mozesz kupic", bo kazdy ma inna reke i kazdemu co innego pasuje. Ja np. mam taki chwyt, ze mimo sredniej wielkosci rak z dosc dlugimi palcami preferuje myszki male, a po 15min uzywania garbatego MX500 boli mnie dlon. Mieszkasz w Warszawie, wiec najsensowniejszym rozwiazaniem byloby przejechanie sie do jakiegos sklepu i sprawdzenie, ktora mysz bardziej ci odpowiada... Chociaz w zasadzie po 30 sekundach machania myszka po polce sklepowej troche trudno o tym zadecydowac. Moze miales juz wczesniej doswiadczenie z symetrycznymi/niesymetrycznymi myszkami i wiesz, ktore lepiej ci pasuja?

Aha, jak zdecydujesz sie na (ksztalt) IE3.0 i bedziesz mogl dorzucic pare zl, to sugerowalbym rozejrzec sie za DeathAdderem po okazyjnej cenie jednak.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

6976 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie