PAM4: Czyli co jak i gdzie.

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
reaktiv

2008-01-10 14:26:43

Jest to poradnik, jak zainstalować PAM400 FINAL oraz pliki PB Game-Violations. Prosilbym o jakies komentarze, czy wszystko jest zrozumiale i kazdy jest wstanie wg. tego co napisalem zainstalowac wszystko poprawnie.


“Jak zainstalować PAM oraz pliki GV na serwerze. (c) reaktiv


Zaczynamy od ściągnięcia najnowszej wersji PAM 4.00 FINAL ( znajdziecie ją tu: ( Update 13.01.08 - [url=http://cybersportdownload.shooters.pl/pliki/cod/PAM_HLC_v2.rar]PAM[/url] ) [PAM zawiera również zasady CB, crossfire itp.]
Jak już mamy na dysku PAM, pozostaje nam go rozpakować. Jak to wykonamy, przechodzimy do instalacji go na serwerze.

A więc, potrzeba nam do tego dane FTP:
Adres
Nazwę użytkownika
Hasło.

Wszystkie dane powinniście otrzymać przy zakupie serwera.
Jednak dane nie wystarczą, trzeba mieć jakiś program, który pozwoli nam się połączyć na nasz FTP. Najlepszy do tego będzie: Flash FXP, lub Total Commander(czy też jakiś inny).

Ok, mamy to wszystko, przechodzimy do instalacji.

Zaczynamy od wyłączenia serwera(robimy to za pomocą Panelu Sterowania na stronie dostawcy serwera).

Jak już serwer jest wyłączony, to w Panelu na stronie, przechodzimy do “komenda startowa” i tam do komendy startowej dopisujemy:

"+set fs_game mods/pam4 +exec server.cfg +map_rotate +set sv_punkbuster 1”

Jak już to wykonamy, przechodzimy do instalacji PAM.

Najpierw edytujemy pliki konfiguracyjne zawarte w pliku .rar, czyli server.cfg oraz default_server.cfg .
Jedynie co edytujemy w tych konfigach, to:

- nazwas servera(sv_hostname)
- pola typu Admin, email, lokalizacja itp.
- Hasło rcon(rcon_password)
- Hasło na server(g_password)

W obydwóch konfigach wartości mają być takie same. Jak już uzupełniliśmy .cfg, przechodzimy do FTP.

Szukamy katalogu “MAIN” i tam wrzucamy “server.cfg” jak na screenie:

[url=http://img135.imageshack.us/my.php?image=serw2pc4.jpg]Screen[/url]

Po zakończeniu zabawy z cfg, przechodzimy do plików PAM. Zaczynamy od znalezienia głównego katalogu COD4 gdzie znajdują się takie pliki jak na screenie poniżej:

[url=http://img167.imageshack.us/my.php?image=serw1vt7.jpg]Screen[/url]

Jak już jesteśmy w tym katalogu, przechodzimy do innego, o nazwie “Mods” w którym powinniśmy znaleść kolejny katalog “ModWarfare”

[url=http://img81.imageshack.us/my.php?image=serw3lv9.jpg]Screen[/url]

W katalogu “ModWarfare”, powinny się znajdować takie pliki:

[url=http://img134.imageshack.us/my.php?image=serw5by3.jpg]Screen[/url]

Jak już to zrobiliśmy, wracamy do katalogu “Mods”

Tworzymy w nim nowy katalog “pam4” tak jak na screenie poniżej:

[url=http://img81.imageshack.us/my.php?image=serw3lv9.jpg]Screen[/url]


Po utworzeniu katalogu, wchodzimy do niego i wrzucamy wcześniej ściągnięty PAM 4.00 FINAL. Ma to wyglądać tak:

[url=http://img242.imageshack.us/my.php?image=serw4pp3.jpg]Screen[/url]

Oraz dodajemy do katalogu “pam4” “deagult_server.cfg”

Jak już to wykonaliśmy, przechodzimy do wgrania plików PB z Game-Violations.org

Zaczynamy od ich ściągnięcia. Wchodzimy na link: ( [url=http://www.game-violations.org/GVUpdates/CB/011/L/GV-Script_COD4_L.zip]PB_GV[/url] ) i ściągamy plik.

Zaczynamy od rozpakowania, jak już to zrobiliśmy, to wchodzimy do katalogu “MAIN” na serwerze, i wrzucamy tam caly katalog GV. Ma to wyglądać tak:

[url=http://img135.imageshack.us/my.php?image=serw2pc4.jpg]Screen[/url]

Jak już to zrobimy, to uruchamiamy serwer, wchodzimy na niego i:

/rcon login “wasze haslo”,
/rcon exec GV/war.cfg
/rcon exec GV/pbsvuser.cfg

I to by było na tyle. Serwer powinien działać bez problemów."

__

Użytkownik
b3n a.k.a. 4

2008-01-10 14:27:32

żadne screeny się nie pokazują

__

VIP
reaktiv

2008-01-10 14:29:55

Wiem, dlatego zmienilem ;d

__

Użytkownik
spk88

2008-01-10 14:32:15

rea jak zwykle pomocny ;*

__

Użytkownik
qbarca

2008-01-10 14:34:56

GJ rea :)

__

VIP
reaktiv

2008-01-10 14:46:58

No, mam nadzieje ze wszystko jest zrozumialem i kazdy da sobie rade juz z wgraniem PAMa itp.

Troche denerwowalo mnie jak dostawalem po raz N-ty PM o 23 o to samo ;d . Tak wiec lepiej bylo napisac cos takiego :D

__

Użytkownik
zuba

2008-01-10 14:53:02

powiem Ci ze mi by sie nie chcialo :) plus

__

Użytkownik
imn

2008-01-10 15:54:52

100krotne dzięki :))) jesteś WIELKI :D

__

Użytkownik
andrzejq

2008-01-10 16:39:05

Rea ileś to pisał? GJ ! =)

__
Sygnatura SPAM !

Użytkownik
cow.sndstrm

2008-01-10 17:21:21

jak powiedzial tak zrobil! [+]

__

VIP
reaktiv

2008-01-10 20:07:58

Nie wiem, krotko, godzinke max ;d

Wiesz, jak cos sie wie to sie to szybko pisze :p

__

Użytkownik
andrzejq

2008-01-10 20:23:29

Nie wątpie =) W każdym bądź razie vGJ !

__
Sygnatura SPAM !

Użytkownik
kryshak

2008-01-11 09:57:44

1   

2 Szukamy katalogu "MAIN" i tam wrzucamy "server.cfg" jak na screenie:
3
4 Screen
5
6 Oraz szukamy katalogu "ModWarfare" i tam wrzucamy "default_server.cfg" jak na screenie:
7
8 Screen
9



Kroki calkowicie zbędne. Skoro gra odpala z innego folderu, czyli w Twoim przypadku z pam4, to tam maja byc wszystkie configi, nie w MAIN ani tymbardziej nie w ModWarfare. Tak samo jest z folderem GV. Tylko jeśli odpalacie stockowy serwer, to folder ten ma znajdować sie w MAIN, jeśli odpalasz zmodowany serwer, to folder GV musi byc w folderze moda.
Poza tym sugeruję wszystkie pliki.iwd wrzucić do jednego większego pliku .iwd, aby tym samym uniknąć mirshmarshów i innych bledow, a także redundacji plików .gsc. W przypadku gdy nawrzucalbys jeszcze kilka plików .iwd, mogłoby dojśc do błędu gamestate i serwer nie bedzie dzialal.

Ogolnie instrukcja bardzo fajna. Na pewno komus się przyda :)

__

Użytkownik
DOgi

2008-01-11 10:17:50

O ile się nie mylę to na Game-Violations.org trzeba jeszcze założyć konto, dodać tam serwer i wpisać hasło, które oni wygenerują do odpowiednich plików.

__

VIP
reaktiv

2008-01-11 13:23:03

Nie trzeba nic takiego robic. ;d

__

VIP
reaktiv

2008-01-11 13:26:52

No wlasnie ze nie bardzo, w przypadku kilku .iwd. Kazda z zasad ma swoja wlasny, dzieki czemu jak wyjdzie nowa wersja ustawien np. CB to tylko sie sciaga ich plik i wrzuca. Nie wiem czy wiesz, ale Worm zaprzestal dodawania zasad, wiec ligi same musza dodawac, a nikt za innych nie doda innych. :)

Co do GV to kroki sa takie jakie daje samo Game-Violations, tymbardziej ze tow szystko sie z main odpala, wiec nie wiem czemu mialoby to by w "pam4" . Co do "deafult_server.cfg" To tu mozesz miec racje, ten plik powinien byc raczej w "pam4"

__

Użytkownik
kryshak

2008-01-11 18:35:02

GV daje instrukcje dla stockowych serwerów :)
Co do Worma to masz racje, gadalem z nim dzis i sam śmieje sie z tego, ze kazda organizacja ma inne zasady. Poza tym teraz razem rozwijamy moda ACE. Mam nadzieje, ze juz nie bedzie wiecej kombinowania z tym PAMem.
A jesli chodzi o te dorzucanie innych ustawien, to nie lepiej zrobic to w plikach .cfg? Robia plik IWD tylko po to, zeby zobaczyc tytuł swojego cupa u góry po prawo.
Z plikami .cfg nie byloby zadnego problemu. Zadnych sciagac itd, wystarczy tylko zmiana komendy startowej

I jeszcze jedno. Te wszystkie ustwienia to mody typu server side, wiec nie powinny sie sciagac. Niestety takie rzeczy to tylko w Windowsie :)

__

VIP
reaktiv

2008-01-11 20:19:53

Wydaje mi sie ze tak jest prosciej i szybciej, po co sie tam bawic w .cfg kiedy grasz w kilku ligach.

A PAM nie jest modem "server side only" z racji "mod.ff" ktore musi sie sciagnac. Wszystko przez system rankingowy wprowadzony dla publika. :/

__

Użytkownik
kryshak

2008-01-11 21:43:26

Tzn. ja mowilem o tych ustawieniach, nie o samym PAMie :)
A ten plik mod.ff mozna bardzo latwo pominąc. Jak ktos nie ma Radianta [w Polsce chyba nikt oprocz mnie go nie ma-bez przechwalek], to moze sobie w latwy sposob zdumpowac ten plik i wrucic na server pliki .gsc, ktore beda tylko server side.

Takze sposobow jest wiele :) Kazdy robi jak uwaza :D

__

Użytkownik
bYuuu

2008-01-11 21:48:31

gdzie niby w pifpafie* w panelu na www jest opcja :
"komenda startowa"

chodzi mi o to:
Jak już serwer jest wyłączony, to w Panelu na stronie, przechodzimy do "komenda startowa" i tam do komendy startowej dopisujemy:

"+set fs_game mods/pam4 +exec server.cfg +map_rotate +set sv_punkbuster 1"

mozna jakims innym sposobem dopisac ten ciag komend?

__

VIP
reaktiv

2008-01-11 21:53:15

Musi byc cos takiego jak "komenda startowa", "lini startowa" itp. Albo zakladke gdzie taka linia bedzie.

Inaczej sie nie da, chyba ze masz dostep putty, a takowego nie masz.

__

Użytkownik
N00binator

2008-01-11 22:13:47

o LoL dobry jest
gj

__

VIP
Preak

2008-01-12 15:39:17

wszystko niby dziala, ale nie moge zmienic np

set pam_allow_ambient_sound 1 / 0

:(

__

Użytkownik
iamtheone23

2008-01-12 20:17:07

fajny, pomocny tekst [+]

__
http://benzblog.pl/

Użytkownik
_AnT_

2008-01-12 23:50:20

a wie ktoś może czemu nie działa mi config crossfire? polecenie pam_mode cf laduje clanfrance, crossfire wogole nie ma ;/

__

VIP
reaktiv

2008-01-13 00:31:17

pam_mode crossfire


Taka jest komenda :)

__

Użytkownik
_AnT_

2008-01-13 00:44:56

wlasnie ta komenda nie dziala ;/

wpisujac pam_mode crossfire dostaje:
"Pam Mode change detected: crossfire
Pam Mode NOT recognized and reset"

pliki w folderze pam4:
http://img170.imageshack.us/img170/1415/folderju0.jpg

__

VIP
reaktiv

2008-01-13 02:16:32

Widzialem screen z plikami jaki masz, ale dlaczego ci sie nie laduje crossfire to nie wiem.

Poczekaj dzis popoludniu bedzie nowy link PAMa, bo stary plik .rar mial blad w zasadach HLC. Tak wiec jak dzis sie link pojawi to go sciagnij i wrzuc na serwa, powinno wtedy dzialac.

__

Użytkownik
_AnT_

2008-01-13 15:39:40

chyba wiem, crossfire nie obsluguje tdm, jak zmienie na sd to dziala bez problemu :)

__

Użytkownik
funek

2008-01-14 23:52:07

witam... czy moglbym skorzystac ze screenow z tego artykulu o pamie?? i niektorych nilicznych informacji zawartych w tekscie?? bo sam pisze artykul o pamie i to jest swietnie opisane. zaznaczam ze szanuje prawa autorskie i pytam o pozwolenia :) czekam na odpowiedz :)
kontakt:
gg:7381306
xfire:funio88

pozdrawiam!!

__

Użytkownik
neon4

2008-01-21 18:31:40

Mam problem z PAMem, mianowicie wrzuciłem go na serwer. Wszystko działa sprawnie lecz nie u mnie na kompie. Gdy załaduje się pasek mapy do końca ekran robi się czarny i po chwili wyświetla się komunikat ,,Serwer Odłączony". Wgrywałem wszystko zgodnie z powyższa instrukcją. Robiłem reinstal coda. Usuwałem wszystkie mody. Dziwie mnie tez, że po reinstalu gdy mialem pusto w modach PAM nie ściągnął się z serwera i wszystko wskazywało na to, że PAM został ściągnięty. Allowdownloading jest ustawione na 1. Na innych kompach PAM działa. Pomożcie proszę.

__

Użytkownik
tekken23

2008-01-21 18:53:17

pewnie wina leży po stronie PAMA HEHE

__

Użytkownik
neon4

2008-01-21 22:23:32

Wątpię, wgrywałem tego ze strony, z CB i jeszcze jakiegoś. Zapewne niczym sie nie różnią.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

9332 gości

1 użytkownik

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie